Test nosečnosti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

BrEsKa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 10. 4. 2006
Kraj: koroska

Neprebrana objavaNapisal/-a BrEsKa » 09. Jan. 2007 14:29

zanima me ali katera ve ali test pokaze prave rezultate tudi tedaj,ko jemljes kontracepcijske tabletke in sumis da si zanosila,vendar ti mesecno perilo se ni izostalo oz. je se par dni do menstruacije????
piggy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 9. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a piggy » 09. Jan. 2007 14:31

najbi delval tui ko jemleš tebletko sjna to nebi smel met vpliva itq p e bi jst jemala tabletke me neb skrbel al sm noseča al ne....
BrEsKa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 10. 4. 2006
Kraj: koroska

Neprebrana objavaNapisal/-a BrEsKa » 09. Jan. 2007 14:50

ja zato sprasujem kr sm pozabla vzet tabletko,ceprav sem mela spolne odnose.....in ali lahko s testom zanesljivo preverim ce sem noseca se preden mi izostane menstruacija
piggy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 9. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a piggy » 09. Jan. 2007 14:51

če enkart al p 2x pozabš vzet pomoje dni nč hudga druga bi blo če bi pozabla vzet ceu tedn al p kj tazga.......
BrEsKa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 10. 4. 2006
Kraj: koroska

Neprebrana objavaNapisal/-a BrEsKa » 09. Jan. 2007 14:57

ja eno sm pozabla uzet z drugo sm pa mal vec k 12 ur zamudla,torej skorej 2...kr sm si kupla test pa je biu kao neg. pa upam da je zihr..pac tko me zanima tut za v bodoce,ce bom hotla do hitrega odgovora prit:) :razz: sm u bodoce mam opomnik nastavljen,da ne pozabim vec :razz:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 09. Jan. 2007 14:57

sej ostale taletke tud ščitjo...men se je miljonkrat zgodil, da sem pozabla, pa nism zanosila...
BrEsKa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 10. 4. 2006
Kraj: koroska

Neprebrana objavaNapisal/-a BrEsKa » 09. Jan. 2007 15:12

no pol pa tk upam da ni panike..pac mal me je zaskrbelo :razz:
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 09. Jan. 2007 19:00

Sej mene tud dostkrat zaskrbi, zato se pa kle lahko mal pomiriš :)
Za dežjem vedno posije sonce!!
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 09. Jan. 2007 21:01

Tabletke ne vplivajo na test. Če sumiš da bi lahko bila noseča itak najprej počakaš do izostanka menstruacije in šele potem delaš test. Če dobiš normalno menstruacijo se ne sekiraj, ker nisi noseča.
Uporabniški avatar
LovelyM
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 10. 6. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LovelyM » 09. Jan. 2007 23:54

To tudi mene dostkrat mori, ker včasih pozabim tabletko ali dve ampak do zdaj še ni bilo problemov, ker se mi zdi, da je še vedno vsebnost tablet v telesu dovolj velika, da ni panike... Sem pa tudi sama zdej naštimala opomnik na mobitelu, ker sem čist preveč pozabljiva :lol:
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 10. Jan. 2007 19:24

piggy napisal/-a:če enkart al p 2x pozabš vzet pomoje dni nč hudga druga bi blo če bi pozabla vzet ceu tedn al p kj tazga.......

Halo, NE govor takih bedarij, lepo prosm. :roll:

Ful je odvisno, v katerem tednu si pozabla vzet KT. Največja panika je v prvem tednu in če zamudiš več kot 12 ur, moraš naslednjih 7 dni uporabljat dodatno zaščito. V drugem tednu ena pozabljena KT baje ni panike, v tretjem pa pol ne smeš premora narest al pa takoj narediš pavzo, da dobiš menstro.

Glede na to, da si pozabla skoraj dve tabletki, je situacija res malo bedna... Aaaaampak! Ni nujno, da je prišlo do ovulacije, tako da ni panike, plus če v tednu po pozabljenih KT nisi mela spolnih odnosov, tut ne bi smel bit problem. V nasprotnem primeru pa zdej ne morš nič narest, kar je je. :? Dobr vem, o čem govorim - lansko leto sem KT v prvem tednu zamudila do 12 ur in nisem vedla, da moram uporabljat dodatno zaščito (Diane35 so mele takrat še zelooo nepopolna navodila), tko da sem do mentre doživela ene par živčnih zlomov. Verjem, da me je izučilo. Zdej mam na mobitelu naštiman opomnik in KT jemljem fuuul natančno!

V prihodnje se pa ne igrat s temi zadevami... Dobro preberi navodila in po možnosti naštimi opomnik, da ne boš nikol več pozabila.

Kar se pa tiče tvojega vprašanja: jemanje KT definitivno ne vpliva na rezultat testa nosečnosti, ker meri čisto neke druge zadeve. Test naj bi pokazal rezultat nekje po dveh tednih od ''kritičnega'' spolnega odnosa oz. v času M pri normalnem ciklu.

Če ti je panika, pač naredi test, nato pa počaki na menstro. Pa velik sreče! :)
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 10. Jan. 2007 23:18

jst tko mislm,če si noseča(pa še jemleš tabletke) si pač noseča in ti bo test to pokazu,če pa ne pa ne...Zakaj je treba čakat glih do menstre oziroma do takrat ko naj bi bla... tabletk pa res ne pozablat,mene še moj dragi na to spominja skoz,ker je sam bl živčen k jst...
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 11. Jan. 2007 9:43

kamis napisal/-a:jst tko mislm,če si noseča(pa še jemleš tabletke) si pač noseča in ti bo test to pokazu,če pa ne pa ne...Zakaj je treba čakat glih do menstre oziroma do takrat ko naj bi bla... tabletk pa res ne pozablat,mene še moj dragi na to spominja skoz,ker je sam bl živčen k jst...


Počakat je treba zato, ker če test prehitro narediš se v telesu še ne naredi dovolj nosečniškega hormona, da bi ga test zaznal.
Uporabniški avatar
ninc
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 381
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ninc » 13. Jan. 2007 17:08

mily napisal/-a:Če dobiš normalno menstruacijo se ne sekiraj, ker nisi noseča.


ni res, nekatere ženske imajo menstruacijo na začetku tudi, ko so že noseče. ne se zanašat na to
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 13. Jan. 2007 21:01

Še enkrat, če imaš menstruacijo, ne moreš biti noseča. Ni logike! Možne so samo krvavitve.

Drugače pa za vse ki jemljete tabletke - naredite si opomnilnike!!! Če jih 10 okoli tebe ni zanosilo kljub pozabljeni tabletki, to ne pomeni, da tudi ti ne moreš! Če sumiš da si noseča pač naredi test in vidiš kakšna je situacija. Ne smeš ga pa nardit prehitro, ker na začetku še ni dovolj nosečniškega hormona da bi ga test zaznal. Zato je treba počakat do izostanka menstre.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]