Nalezljive otroške bolezni (norice, ošpice, rdečke)

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

deborah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 9. 10. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a deborah » 30. Okt. 2008 10:58

Ste že prebolele norice, ošpice, rdečke, itd. ? Koliko ste bile stare? So se pojavile posamezne komplikacije? Kako dolgo časa ste prebolevale te bolezni? Imate morda hčerko/sina, prijatelje, ki imajo kakšne izkušnje s tem? Kakšni nasveti za čimhitrejše premaganje bolezni? Itd... vse v povezavi z nalezljivimi otroškimi boleznimi.

Temo pa odpiram zato, ker sama še nisem imela nobene otroške nalezljive bolezni in mi je včeraj zdravnica postavila diagnozo: norice. Juhej, pri 20 letih :D Zdaj me zanima vse o tem in še o drugih boleznih te vrste.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 30. Okt. 2008 11:24

Proti rdečkam smo itak cepljeni, proti ošpicam pa pomoje tudi. Nasvet? Ne se praskat :)
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 30. Okt. 2008 17:04

Jaz sem imela pri 5 letih vodene koze. Na čelu imam še danes 2 luknjici. Mami mi je rekla, da je pač tisto jutro opazila neke izpuščaje (komaj ene 3). Peljala me je v vrtec, tam pa se je stanje poslabšalo. Imela sem še več izpuščajev. Baje sem takrat rekla vzgojiteljici: saj je mami rekla, da so vodene koze :? . Mami je takoj prišla po mene in sem bila doma nekaj časa.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
enaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a enaa » 30. Okt. 2008 18:37

Tudi jaz sem imela šele to leto vodene koze, stara torej 23 let.

Moram rečt da sem bila res čisto sesuta, res je da odrasli težje prebolevamo vodene koze.
Poleg tega so se mi mehurčki zagnojili, tako da sem izgledala res obupno :)
V tem času sem res začela ceniti zdravje :)
Uporabniški avatar
enaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a enaa » 31. Okt. 2008 11:20

deborah kako kaj prenašaš bolezen???
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 31. Okt. 2008 18:39

prvič slišim za vodene koze. :oops:
Uporabniški avatar
enaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a enaa » 31. Okt. 2008 19:05

vodene koze - norice bolj pravilno :)
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 31. Okt. 2008 22:13

enaa napisal/-a:vodene koze - norice bolj pravilno :)


hmm.. nisem vedla, da je to ena in isto. jaz sem jih mela pri 14ih in sploh ni blo hudo..pač ene srbeče pikice po telesu :) vsak jih bi naj mel enkrat..magari pr 80ih..
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
mala_s*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 28. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mala_s* » 23. Nov. 2008 18:40

Jaz jih do sedaj tut nisem še mela (sem 19 let stara), pa tut moja mama, ki je zdaj 41 še ni mela. Pa so meli vse njene sestre pa je bila v neposrednem stiku.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 23. Nov. 2008 21:40

Js sem prebolela vse otroške bolezni (kok točno sem bila stara ne vem, nisem pa mogla bit prou velik, ker se ne spomnim), škrlatinko celo 2x (ko sem jo imela drugič sem bila v OŠ in vem, da so me skos opozarjali, da ne smem laufat,.. potem po koncu sem mogla pa še na ene preiskave srca). :)
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 24. Nov. 2008 14:52

Ošpice sem mela , ko sem bla stara 2 leti,pa se ne spovnim. Norice, sem pa dobila v vrtcu, ko sem bila stara 5 let, potem pa se je še moj mlajši brat od mene nalezu.
Uporabniški avatar
jessyca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 262
Na forumu od: 30. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jessyca » 23. Maj. 2009 4:34

Ta tema je sicer že nekoliko zastarela, ampak vseeno...Pišem zato, ker imam ravnokar norice (pri skoraj 20 letih), ker se mi bo zmešalo, in ker ne morem spati. Kot verjetno veste, odrasli veliko težje prebolevajo norice in če ste pametne in jih še niste prebolele, sej pojdite cepit!! Še posebej se lahko pojavijo hudi zapleti če za noricami zboli nosečnica. Jaz umiram in jokam od bolečin, od špikanja in srbečice, imam jih povsod (vključno z očmi, usti in vagino), poleg tega pa še vročino okoli 38° in močan glavobol...v glavnem grozno je. Danes nisem spala popolnoma nič, čeprav sem pojedla uspavalo, ker me tako špikajo in srbijo da enostavno ne morem zaspati in stalno trzam. Dobila sem neke tablete, ki naj bi pomagale proti srbečici, pa ne pomagajo prav nič, šopam se z lekadoli, pa vseeno ne pomaga, pijem sirup proti srbenju, nič. V glavnem živi kaos. Imam jih že slab teden pa še vedno nastajajo nove. :cry: :cry: :cry:
Uporabniški avatar
lipgloss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lipgloss » 25. Maj. 2009 11:14

uuuuu bogica, res me je kar strah postalo tudi zaradi sebe, ker nisem bila cepljena proti rdečkam, ne spomnem pa se ali sem prebolela norice ali ne. v glavnem res mora bit grozno, če zboliš za noricami ko si že bolj v letih.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 25. Maj. 2009 12:29

Nič od naštetega še nisem imela, niti vodenih koz, ki so jih sicer imeli vsi vrstniki v vrtcu ali malo kasneje.
Uporabniški avatar
jessyca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 262
Na forumu od: 30. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jessyca » 25. Maj. 2009 12:43

Savannah napisal/-a:Nič od naštetega še nisem imela, niti vodenih koz, ki so jih sicer imeli vsi vrstniki v vrtcu ali malo kasneje.


:? Bi bilo fajn če se greš cepit. Sploh pa preden boš načrtovala otroka, ker če jih slučajno dobiš v nosečnosti lahko pustijo hude posledice na otroku.

Jaz sem jih dobila sicer tako, da sem bila v stiku z nečakom, ki je imel norice. Drugače pa je človek kužen že 2 dni preden dobi prvi izpuščaj, kar je še toliko slabše, saj niti ti niti on ne ve, da jih ima...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]