Koliko plomb imate?

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
C_r_N_a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 8. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a C_r_N_a » 10. Jan. 2008 23:21

No, mene pa zanima koliko plomb imate?Za katere se raje odločate, klasične ali bele?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 10. Jan. 2008 23:58

tri-dve sta stare iz otroštva še in srebrne, čakata na zamenjavo.tretja je pa frišna in seveda bela :)
in trpiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim ko mi plombe dela, sploh ko mi čisti kanale in v živc rine s tistimi bucikami :tot: :ertrink:
Uporabniški avatar
C_r_N_a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 8. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a C_r_N_a » 11. Jan. 2008 0:04

Pri plombah men nikol ni čistila kanalov?Kakšne bucike?Reči za injekcijo če te boli.
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 11. Jan. 2008 0:30

C_r_N_a napisal/-a:No, mene pa zanima koliko plomb imate?Za katere se raje odločate, klasične ali bele?


o moja najljubsa tema :? Plombe so 4 I guess (2 zgoraj na 6) in 2 spodaj (eno belo, eno kovinsko).
Hja, hotla sem bele, ampak mi je zobozdravnik svetoval, da so kovinske bolj vzdrzljive. In ker je mene strah zobozdravnikov, je tak boljse - manj se vidimo, boljse je :D Morm priznat, da ce nebi hodila k temu zobarju, bi bla ze brez vseh zivcev v kaki ustanovi...(strah dela svoje).

Za vecje povrsine je boljsa kovinska baje :) Bele so pa lepse...za sprednje zobke.
I love SISLEY& RW
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 11. Jan. 2008 0:54

eh 1no :) Klasično. Niti me ni nič prašala katero hočem imet. Odoločila se je namesto mene. Aja.. še vedla nisem, da jo bom dobila.. Ja, mi imamo eno res full hrvaško govorečo (pika na i) sicer hitro zobozdravnico.. ki vse 1 2 3 naredi.. in ti s svojimi prsti celo čeljust pretegne in vse prevrta. Komaj čakam, da jo zamenjam. Baje da je en nov zobo in our small village town :D pa tak dost nežn pa to.. hehe
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 11. Jan. 2008 1:04

C_r_N_a napisal/-a:Pri plombah men nikol ni čistila kanalov?Kakšne bucike?Reči za injekcijo če te boli.


Nikoli čistila kanalov?Meni moj zobar vedno čisti kanale.Piškav zob mi odpre, z bucikami oziroma takimi žičkami tenkami mi sčisti kanale, da so čisti in da da lahko zdravilo notr.Potem mi vedno zapakira zob in pridem čez par dni, mi še enkrat spuca kanale in zaplombira.
Načeloma, sicer nevem zazihr ampak sklepam po logiki, bi ti moral spucati kanale preden ti zob zaplombira, da ni kšnih ostankov hrane notr, kateri lohk še skoz najmanjšo luknco pridejo v notranjost zoba.In potem zadevšno spere in šele nato zaplombira zob.

A maš zobarja s koncesijo ali plačjivega privat?
Moj je privat.Plačam, ampak dobro mam pa narjen.

drgač mi pa da vedno inekcijo, tud že tri sem dobila ker sm preveč živce še čutla :D ko se na stou usedem že prihaja z inekcijo :D
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 11. Jan. 2008 1:19

Ja purple men je to enkat tko pucala zobarca :?

Boli k pra*ica ;) Sam to dela takrt k je zob gniu..oz išče če ma še žive korenine..al kok je žiuc živ..

Da bi pa pr usaki plombi pa se mi zdi brez smisla, ker lahko je sam površinsko pa ni tko globoko zob načet..


No men je pol tistga spulila ker mu ni blo pomoči ;) Če bi tako vedlam, bi prec to rekla..sam k se potrud pa usak zob reš maximalno..no usaj naj bi :)
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
Aphrodite
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Aphrodite » 11. Jan. 2008 7:51

jaz pa nimam še nobene plombice :D hvala bogu, ker bi verjetno umrla od bolečine-mam zelo nizek prag bolečine :(
Uporabniški avatar
C_r_N_a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 8. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a C_r_N_a » 11. Jan. 2008 13:13

Ne vem mogoč pa da je, pa da jst ne vem.
Mam s koncesijo in nič ne plačam, ker je od atija sošolka bivša p se poznajo in mi sve zastojn da belo plombico, injekcijo.. :D
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 11. Jan. 2008 14:34

Ne vem kolko plomb mam, vem za dve in obe sta beli jej :jump:, na zadnjem pregledu mi je srebrno menjal za belo in zdej mam lepe bele zobke vse :).
Lana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 6. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Lana » 11. Jan. 2008 14:43

*purple* napisal/-a:
C_r_N_a napisal/-a:Pri plombah men nikol ni čistila kanalov?Kakšne bucike?Reči za injekcijo če te boli.


Nikoli čistila kanalov?Meni moj zobar vedno čisti kanale.Piškav zob mi odpre, z bucikami oziroma takimi žičkami tenkami mi sčisti kanale, da so čisti in da da lahko zdravilo notr.Potem mi vedno zapakira zob in pridem čez par dni, mi še enkrat spuca kanale in zaplombira.
Načeloma, sicer nevem zazihr ampak sklepam po logiki, bi ti moral spucati kanale preden ti zob zaplombira, da ni kšnih ostankov hrane notr, kateri lohk še skoz najmanjšo luknco pridejo v notranjost zoba.In potem zadevšno spere in šele nato zaplombira zob.

A maš zobarja s koncesijo ali plačjivega privat?
Moj je privat.Plačam, ampak dobro mam pa narjen.

drgač mi pa da vedno inekcijo, tud že tri sem dobila ker sm preveč živce še čutla :D ko se na stou usedem že prihaja z inekcijo :D





Lp,
purple tole kar ti razlagaš se dogaja ko dolgo plombe ne greš delat ali recimo v mojem primeru je bilo, da se mi je pač plomba zlomila in jaz dolgo nisem šla na popravilo. In zob je ratal tako uničen da mi je mogla zobarka živec ven vzet in dati not zdravilo; čez 3 tedne mi je vzela zdravilo ven in mi ščistila in zapolnila kanal. Čez nekaj tednov bom dobila plombo.
Kolko sem jaz razumela je ta zob mrtev (normalno če ni živca in s tem prekrvavitve)in bo sicer še služil par let, vendar bo ščasoma potemnel in slej ko prej ga bo treba odstranit.

Vsaj v mojem primeru je bilo tako in kolko sem po netu gledala bi moralo to držat.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 11. Jan. 2008 14:53

neeee!!! samo ne plombeee!!! (<---to js rečm k me zobarca s tem "razveseli" :) )

nevem kolk jih mam...mislim d 4 al neki tazga...so pa use navadne, ker je rekla zobarca, d bele lih ne doro držijo na zadnih zobeh...
Uporabniški avatar
*Laura*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 318
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: Pariz

Neprebrana objavaNapisal/-a *Laura* » 11. Jan. 2008 15:36

še nobene :D
mariah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 3. 2. 2007
Kraj: za ovinkom

Neprebrana objavaNapisal/-a mariah » 11. Jan. 2008 16:58

pismo, ste pridne :D jst nevem točno kolko jih imam, je pa številka med 6 in 8 :lol: 2 imam navadne, ostale bele. zato tudi ne vem točno število, ker ne vidim kje so :D
cute
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 25. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a cute » 11. Jan. 2008 19:23

Nobene, ker si redno umivam zobe :D JOKE!! :wink: sreča pač....

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot]