Mobilni telefoni

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 10. Okt. 2007 15:11

Da ne bo le tem "kaksen mobi imate" in "kolikokrat vas ljubi poklice" in "ali beres njegove SMSe" se ena mal drugacna tema o mobilnih telefonih. V zadnjem casu je kar nekaj debat o sledeci studiji: klik. Kaj menite ve?
  • Bodo mobiteli kot tobacni izdelki cez 50 let preganjana roba?
  • Ali uporabljate slusalke ali vam je vseeno in mobitel nosite v zepu?
  • Se vam zdi, da gre le za nek medijski bavbav in demoniziranje tehnologije ali ne?
  • Ali sploh kaj veste o elektromagnetnem sevanju, za kaj sploh gre, ali ste spricale fiziko? :)
  • Vas daje panika, ce ste na Nanosu preblizu radio-tv oddajnika?
  • Bi raje zivele zraven visokonapetostnega voda, JEK ali zraven mobitel oddajnika?
  • In last but not least, ali vas to sploh briga? :D

Jaz imam telefon vedno v torbici in vcasih uporabljam tudi slusalke, sicer med voznjo, ne zaradi panike pred sevanjem. Se mi zdi pricujoca studija vseeno zanimiva - v resnici sicer verjamem, da se lahko izkaze cez 10 let nekaj drugacnega.
Blizina telefona mozganom je edina stvar, ki mene plasi. Sicer pa mobitel oddajniki nimajo neke strasne moci, sploh v mestu, kjer jih je vec kot prevec. pa se ne bi spuscala v razlago vsega skupaj.
Ko sem prebrala studijo se mi je samo zdelo zanimivo zvedet, kaj si drugi o tem mislijo.

P.S. Sicer sem nasla tole temo / reklamo :twisted: - http://www.cosmopolitan.si/forum/viewtopic.php?t=1257, ampak mislim, da si mobiteli zasluzijo svojo :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Okt. 2007 20:44

študije sicer (še) nisem prebrala, ker sem preveč zjebana za kakšne resnejše članke, ampak verjetno lahko vseeno odgovorim na vprašanja.

po mobitelu povprečno govorim približno 2 minuti na dan in napišem 3-4 smse, tako da se niti ne bojim kakšnih hujših posledic. večji problem je verjetno moje visenje za računalnikom (a to kaj hudo seva?)

v žepu ga pa itak ne morem nosit, ker so ženske hlače zdizajnirane tako genialno, da rit sicer izgleda ful hudo, v žep pa ne moreš niti kovancev za kavo stlačit. če po pravici povem, me bolj skrbi za fantove kronske dragulje in bodočo produktivnost le-teh, ker on pa res cele dneve hodi naokoli s telefonom v hlačah.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 13. Okt. 2007 19:22

Niti ene to ne briga? :eek: (O hujsanju, KT, kajenju in ostalih medijsko podprtih temah pa 300 strani?!)

Vcasih me je res kr mal strah, kaj bo, ko bo nasa generacija na oblasti.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 13. Okt. 2007 20:33

Bodo mobiteli kot tobacni izdelki cez 50 let preganjana roba? Ne vem, ampak mislim, da ne.
Ali uporabljate slusalke ali vam je vseeno in mobitel nosite v zepu? Ne uporabljam slušalk, nosim ga pa v torbici, ne v žepu.
Se vam zdi, da gre le za nek medijski bavbav in demoniziranje tehnologije ali ne? Zelo verjetno.
Ali sploh kaj veste o elektromagnetnem sevanju, za kaj sploh gre, ali ste spricale fiziko? Fizike nisem špricala :D , sem pa večino stvari pozabila.
Vas daje panika, ce ste na Nanosu preblizu radio-tv oddajnika?Ne
Bi raje zivele zraven visokonapetostnega voda, JEK ali zraven mobitel oddajnika? Če bi se že morala odločiti, bi malo preštudirala stvari, trenutno pa res nisem dovolj informirana o tem.
In last but not least, ali vas to sploh briga? Malo sem že sita zganjanja panike za vse živo, zato sem tudi tule skeptična. Nekje berem, da je na primer mleko blazno zdravo, drugje, da škodi in tako za vse stvari.
Pač ne pretiravam pri nobeni stvari ... mobitela ne dajem pod povšter, ko grem spat in ne klepetam ure in ure (tudi zaradi svojega finančnega zdravja :wink: ).
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 14. Okt. 2007 10:11

Sem zadnjič neki po tv gledala, da ful škoduje telefoniranje z mobiteli in da prej dobiš kak tumor al pa kej taga. Mi je fant že reku, če bi si kupla slušalke, sam se mi zdi, da ne kličem tolk, da bi jo rabla. Drgač pa zdaj dam vedno bek od glave telefon, ko grem spat; kr prej sm ga mela direkt pri glavi na nočni omarci.
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 14. Okt. 2007 13:37

kepka napisal/-a:
1. Bodo mobiteli kot tobacni izdelki cez 50 let preganjana roba?
2. Ali uporabljate slusalke ali vam je vseeno in mobitel nosite v zepu?
3. Se vam zdi, da gre le za nek medijski bavbav in demoniziranje tehnologije ali ne?
4. Ali sploh kaj veste o elektromagnetnem sevanju, za kaj sploh gre, ali ste spricale fiziko? :)
5. Vas daje panika, ce ste na Nanosu preblizu radio-tv oddajnika?
6. Bi raje zivele zraven visokonapetostnega voda, JEK ali zraven mobitel oddajnika?

7. In last but not least, ali vas to sploh briga? :D


1. Mislim, da ne.
2. Slusalke uporabljam le, kadar vem, da bo poklicala oseba s aktero sem bom pogovarjala dlje casa (kak sosolec/ka). Obicajno nosim telefon kr v torbici, razen, ko grem an sprehod ga vtaknem v zep :)
3. Ma ne.
4. :lach: Fizika lih ni bla eden izmed najljubsih predmetov, ampak verjamem, da neko sevanje obstaja. Vcasih sem se pogovarjala veliko dlje kot danes :D
5. Ne.
6. Nikjer od tega, ce ze lahko zbiram.
7. Ves, da me :D Nekaj mora bit na tem, ce se o tem govori ze dlje casa... Moromo se pac zavedat, da vsaka stvar po malem seva.
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 14. Okt. 2007 13:44

Bodo mobiteli kot tobacni izdelki cez 50 let preganjana roba?
Se mi zdi, da ne.

Ali uporabljate slusalke ali vam je vseeno in mobitel nosite v zepu?
Mobitel mam v žepu samo pozimi, pa še to je v žepu plašča, bunde al pa jakne. Slušalk pa ne uporablam.

Se vam zdi, da gre le za nek medijski bavbav in demoniziranje tehnologije ali ne?
Nekej vrjetn je na tem, drugač ne bi pisal o tem.

Ali sploh kaj veste o elektromagnetnem sevanju, za kaj sploh gre, ali ste spricale fiziko? smile
Ne.

Vas daje panika, ce ste na Nanosu preblizu radio-tv oddajnika?
Še nism bla tm, sam mislm, da mi bi blo navadn.

Bi raje zivele zraven visokonapetostnega voda, JEK ali zraven mobitel oddajnika?
Nikjer zrav česa od tega.

In last but not least, ali vas to sploh briga?
Niti ne, itak je že vsaka stvar škodljiva.
misswho
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a misswho » 14. Okt. 2007 17:10

Meni se zdi težko mogoče, da bodo preganjana roba, se mi zdi pa zelo mogoče, da bodo popolnoma drugačni, kot so ta trenutek. Verjetno tudi manj škodljivi. Ampak takoj ko začneš razmišljat o vseh teh stvareh, ki naj bi bile problematične, te lahko samo zagrabi paranoja, storit pa tako al tako ne moreš nič zares ... Ok, malenkosti zase, da uporabljaš slušalke in ne nosiš telefona lih v žepu, pa da ga nimaš pri spanju pri glavi ... Po moje je drugega sevanja toliko, da je to malenkost. V kakem krasnem svetu živimo ;)
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 14. Okt. 2007 19:06

Bodo mobiteli kot tobacni izdelki cez 50 let preganjana roba?
Mislim da ne. Prej kot da jih bodo preganjali bodo stremeli k temu, da bi jih naredili čim bolj varne. Pri tobaku tega pač ne moreš doseči, saj so ravno tiste stvari, ki škodijo obenem "najboljši del" cigaret.

Ali uporabljate slusalke ali vam je vseeno in mobitel nosite v zepu?
Slušalke sem začela uporabljati pred kratkim za takrat ko vem, da bom govorila dlje časa. Sprva iz popolnoma banalnega razloga, ker me je ob dolgotrajnem držanju slušalke začela boleti roka.

V žepu mobitela ne nosim, ga pa v torbici.

Se vam zdi, da gre le za nek medijski bavbav in demoniziranje tehnologije ali ne?
Po moje je uporaba mobitela do neke mere zagotovo škodljiva, ampak če pogledamo čemu vse smo dandanes izpostavljeni mislim, da to ni največje zlo.

Ali sploh kaj veste o elektromagnetnem sevanju, za kaj sploh gre, ali ste spricale fiziko? smile
Se niti ne spomnim, da bi pri fiziki kdaj govorili o tem. Žalostno, ampak resnično. Naš pouk fizike ni bil niti p od pouka.

Vas daje panika, ce ste na Nanosu preblizu radio-tv oddajnika?
Nisem še bila v taki situaciji, ampak ne... mislim, da mi sploh na pamet nebi padlo.

Bi raje zivele zraven visokonapetostnega voda, JEK ali zraven mobitel oddajnika?
Hja... če bi lahko že izbirala še najraje poleg mobitel oddajnika, rečeno tako na prvo žogo. Čeprav... če premislim je najbrž možnost, da gre v JEK kaj narobe in začne ogrožati okolje manjša od količine sevanja od oddajnika. Se motim?

In last but not least, ali vas to sploh briga?
Mnja... Že pred časom sem zaradi tega opustila nošenje telefona v žepih, ampak nekaterih drugih navad se pa kar ne morem znebiti (npr. da pustim telefon na nočni omarici in nastavim budilko).
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
ciber_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 29. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ciber_girl » 14. Okt. 2007 19:18

Bodo mobiteli kot tobacni izdelki cez 50 let preganjana roba?
Ne vem. Vendar vseeno ne verjamem v to.

Ali uporabljate slusalke ali vam je vseeno in mobitel nosite v zepu?
Ja. Uporabljam slušalke, ko gre za kakšen daljši pogovor. :D Drugače pa mobitel nosim v torbici.

Se vam zdi, da gre le za nek medijski bavbav in demoniziranje tehnologije ali ne?
Ne vem. Vendar mislim, da vseeno pretiravajo s tem.

Ali sploh kaj veste o elektromagnetnem sevanju, za kaj sploh gre, ali ste spricale fiziko?
Vem zakaj se gre in vem, da naj bi bilo škodljivo. Toda ne vem zakaj so o tem začeli toliko govoriti "šele" zdaj, če je res tako škodljivo. :roll:

Vas daje panika, ce ste na Nanosu preblizu radio-tv oddajnika?
Nisem še bila v tej situaciji...Pa tudi ne. Ni me strah tega.

Bi raje zivele zraven visokonapetostnega voda, JEK ali zraven mobitel oddajnika?
Če bi lahko zbirala ne bi živela tu poleg tega.


In last but not least, ali vas to sploh briga?
Vbistvu spremljam to "propagando" in vse skupaj. Toda se nočem s tem toliko obremenjevati. Če tako pogledam imamo mobilne telefone že dolgo in ne vem zakaj so o teh stvareh govorili intenzivno šele pred kratkim, če je res vse res kaj govorijo. :roll:
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 14. Okt. 2007 19:25

Dobro je počakat, da je zveza vzpostavljena, preden date slušalko k ušesu. Ko išče zvezo, takrat je sevanje največje.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 15. Okt. 2007 10:31

Bodo mobiteli kot tobacni izdelki cez 50 let preganjana roba?
mislim,da ne.
Ali uporabljate slusalke ali vam je vseeno in mobitel nosite v zepu?
ne pomnim nazadnje kdaj sem uporabla slušalke.mobitel pa je večino časa,če seveda nisem doma,v žepu.
Se vam zdi, da gre le za nek medijski bavbav in demoniziranje tehnologije ali ne? verjamem,da je škodljivo pa to,ampak vseeno se mi zdi,da vse skup še napihujejo.
Ali sploh kaj veste o elektromagnetnem sevanju, za kaj sploh gre, ali ste spricale fiziko?
tud kdaj jo prešpricala ja :D vem,da seva in naj bi bilo škodljivo,ampak se ne obremenjujem s tem..
Vas daje panika, ce ste na Nanosu preblizu radio-tv oddajnika?
nisem še bla v taki situaciji..pa ne bi me zgrabla panika
Bi raje zivele zraven visokonapetostnega voda, JEK ali zraven mobitel oddajnika?
no ja če se bi dalo izbirat,pol ne.

In last but not least, ali vas to sploh briga?

niti ne.ker je toliko stvari škodljivih in seva,da če se 'pazim' mobitela ne bom lih naredla veliko.
Uporabniški avatar
Ava87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 6. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ava87 » 11. Jan. 2009 12:16

Mobitel pogosto prenašam v sprednjem žepu na kavbojkah. Imam manjšega in širše hlače, tako da to ni moteče.

Me je pa zadnjiš šokirala kolegica, ki je rekla, da je baje dokazana manjša rodnost pri ženskah ki tako nosijo mobilni telefon.

A mislite, da so to samo bučke ali je res kaj na tem?

Kako ga prenašate ve?
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 11. Jan. 2009 12:20

hm, vsekakor ni zdravo, da imamo telefon ves čas ob sebi. ampak sama sem pač taka, da brez njega enostavno ne morem. če ga že nimam v žepu, ga imam pa v torbici. torej je ves čas z mano.

če me bo pa zaradi tega prej pobralo pa ... :P
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 11. Jan. 2009 12:22

Hehe, enako. Najbrž je res nekaj na tem, ampak sama imam tudi telefon več ali manj vedno pri sebi. Običajno ga imam v žepu od jakne.. v hlačnem žepu bolj poredko ker sem bolj nerodne sorte in bi mi vsakokrat, ko bi naredila kakšen gib, padel telefon na tla :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov