Izpadanje las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
šečeru
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 23. 9. 2004
Kraj: Peščena plaža pod vročim soncem

Neprebrana objavaNapisal/-a šečeru » 24. Okt. 2004 12:57

Vprašala bi ali ve katera kaj bi lahko bilo narobe če ti izpadajo lasje. cele šope si potegnem na dan ven in me je po 3/4 let začelo skrbeti. Bila sem pri zdravnici in je rekla, da je to normalno. Vndar vem da ni. hujšam ne zato me zanimajo še drugi razlogi za izpadanje.
Pomesaj ove noci crnu i zlatnu,
po mojoj koži slikaj kao po platnu,
diraj me usnama po telu i vratu,
pa onda stavi me u ram.
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 24. Okt. 2004 13:02

hja js mam isti problem, pa k zdravniku sploh nism hodla ko sm tak vedla da mi bo to rekla...
šla sm v lekarno povedla kakšna je situacija, dobila vichy-jev šampon proti izpadanju (cena okrog 2500sit) in vitaminske tablete tudi točno zato (pozabla ceno)....
zdej to uporabljam in morem rečt, da je boljše....
kar se pa vzrokv tiče jih je pa miljon...stres, hujšanje, kontracepcijske tabletke, kakšne druge tablete, jesen (takrat ti še bolj izpadajo), napačn šampon ali balzam, pa tudi drugi preparati zalase (žele, barva, peroksid,....)
:wink:
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
suhica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 31. 8. 2004
Kraj: sirni svet

Neprebrana objavaNapisal/-a suhica » 24. Okt. 2004 15:47

men tut ful izpadajo lasje ze neki casa. bom res upostevala tvoj nasvet steLLcy! :)
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 26. Okt. 2004 14:27

joj men tut tko zlo lasje izpadajo :eek: Zadnje čase si lase niti ne počešem ne več ko si nanesem subrino, ker je takrat šele kriza! Pa že tako mam zlo redke in tanke lase.. :(
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 01. Nov. 2004 0:57

ja enako.... groza. izpadati so mi začele, ko sem si dala pramena s peroksidom... res sem si uničla lase s tem (sploh konice..) tko d peroksida niti povoham ne več.. bom pa preizkusla, kar ste rekle... :)
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
iskrice
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 3. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a iskrice » 20. Apr. 2005 11:42

No, sem privlekla na dan eno staro temo. Tudi meni močno izpadajo lasje. S tem problemom se mučim že približno dve leti. Sem poskušala z vichijem - celo s tistimi kapsulami, ki si jih vmasiraš v lase, za (mislim, da bo bile) okoli 6000 Sit, pa ni nic pomagalo. Potem mi je pa frizerka svetovala en šampon, ki je menda že zelooo dolgo na tržišču. Imenuje se FITOVAL (dobi se npr. v Mercatorju). Zraven sem si kupila se kapsule Fitoval za pojesti (te se dobijo v lekarni; stanejo okoli 900 Sit), pred kratkim sem si pa kupila (tudi Mercator) še kapsule Fitoval, ki se vtrejo v lasišče. Po opravljenem tretmaju je zadeva dosti dosti boljša, a kaj, ko je potem čez nekaj tednov spet vse po starem :( Resda pa je, da živim zelo stresno... ampak tu trenutno ne morem nič spremeniti...
Pozna morda katera še kak res preizkušen način? Vse bom poiskusila, samo da bo boljše...

Hvala vam, iskrice

PS. Las si ne barvam, niti nič podobnega.
Uporabniški avatar
KranCk
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 72
Na forumu od: 20. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a KranCk » 21. Apr. 2005 8:59

cartika napisal/-a:Vprašala bi ali ve katera kaj bi lahko bilo narobe če ti izpadajo lasje. cele šope si potegnem na dan ven in me je po 3/4 let začelo skrbeti. Bila sem pri zdravnici in je rekla, da je to normalno. Vndar vem da ni. hujšam ne zato me zanimajo še drugi razlogi za izpadanje.


vsak dan ti izpade od 80-100 las...ce mas bolj goste torej SE vec :)
nc se sekirat,baje pa da pomaga tkokt pr nohtih-ovseni kosmici :)
manck + kranck
ragdoll
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 3. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ragdoll » 03. Dec. 2005 0:37

fitoval je ful dobr.jst sicer uporabljam samo šampon in to že kr dolgo,prbližn eno leto in so mi clo novi lasje začel rasti.
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 03. Dec. 2005 1:08

Meni včasih čisto malo...Par las, ko se tuširam... Saj malo je tak za pričakovat...Samo tak mam še kr goste lase in se ne pozna... Barva pač naredi svoje ne :P :P
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 03. Dec. 2005 1:11

Glede šamponov je treba uporabljat čim bolj neagresivne - otroški so idealni. Pa čim manj se sekirat, farbat pa dost vitaminov pojest.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Dec. 2005 10:37

Meni so izpadali dosti bolj, ko sem imela še dolge.
Ko pa sem se odločila za krajšo frizuro, je bilo tega kar naenkrat konec...mojih izpadlih las ni bilo opaziti nikjer več...!! Niti, ko si jih umijem in počešem ne, ker prej jih je ravno takrat največ šlo ven. Samo sem pa tja, ko si grem malo bolj na grobo skozi lase, še potegnem ven par las.
Pa tudi drugače so mi krajše pričeske dost bolj všeč, bolj zanimiv obraz naredijo, se mi zdi, une bejbe z dolgimim lasmi so mi vse enake.
Uporabniški avatar
La*Perla
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 25. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a La*Perla » 03. Dec. 2005 11:17

Dorotea napisal/-a:proti temu ne moreš nič....vsakemu izpadajo dandanes lasje...sploh ko se menja letni čas. Vzroki pa so prehranjevalni, živci....-predvsem najbolj to. če pa si lase barvaš pa še en razlog več :cool:


jaz si barvam lase že cca 2 leti na črno rjavo in mi lasje nič bistveno bolj ne izpadajo kot prej. Vzrok je drugje, ne v barvanju.
*Diamonds are forever*
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Dec. 2005 11:47

Lasje nam izpadajo vsak dan. Na dan nam izpade res ful ful las. To je čisto normalno. Meni se tudi zdi da mi full izpadajo lasje. še posebno proti zimi in v spomadanskem času ti še bolj izpadajo lasje. Tko, da punce brez panike. Paniko lahko naženete šele takrat, ko vam gre res šop las ven. In da je na tistim mestu malo plešasto (no negovorim vam da morte počakat do takrat, da bote čist plešaste pol šele ukrepat). las vam izpade zato, ker vam na tistem mestu že rase nov las in je starega izrinil.

Če pa že hočte uporabljat šampon proti izpadanju las pa uporabljajte Fitoval šampon za lase. Pa tudi kapsule obstajajo. V DM dobite tudi kapsule za jest proti izpadanju las (zelena škatla je) V enaki škatli je tud šampon za lase iste firme.

Ampak jaz vam priporočam, da si umivate lase z Fitovalom in jeste vsak dan po eno kapsulo B.kompleksa, ki ga v DM-u dobite za 1000 sit pa mate to za sto dni saj vsebuje 100 kapsul firma je pa Lanes (modra nalepka). Res se pozna. poskuste. Pa B-kompleks je dobr tudi za kožo, lase in živčni sistem.
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
katrin21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 30. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a katrin21 » 03. Dec. 2005 12:15

Ja punce, vsi dejavniki že prej našteti so lahko razlog za izpadanje las, če pa katera slučajno uporablja še likalnik za lase lahko prišteje še en dejavnik zraven.Sicer pa ja...Vichy,Fitoval ali pa šampon po priporočilu frizerja so najboljše stvari,da si povrnete svoje laske.
Js se dobro spomnim moje mami pred leti, ko jo je bilo že resno strah,da bo izgubila vse lase. Potem pa ji je frizer ponudil šampon od Welleja in se niti ne spomnim,da bi kdaj imela boljše lase. Seveda pa pride v poštev smo tisti šampon, ki se dobi pri frizerju in ne vse drugo sranje, ki se prodaja po trgovinah, ker je med izdelki totalna razlika!
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 03. Dec. 2005 12:35

sej sm že enkrat pisala, pa bom še enktrat...
iz izkušenj:
vichy ampule Slika + vichy šampon proti izpadanju (oboje) in sem se znebila izpadanja (zelo hudega) v treh mescih popolnoma!
:)
Waiting in the queue oh whoopee doo

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov