AHA, BHA kisline

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 23. Avg. 2012 13:48

Živjo!

Torej, zadnje čase vse več berem o teh kislinah, pa mi še vedno ni dobro jasno, kaj pravzaprav so. Kolikor mi je znano, se v večjih dozah uporabljajo za kemične pilinge, v manjših dozah pa so prisotne v negovalni kozmetiki. Ker vem, da ste nekatere na forumu dobro podkovane v teh stvareh, bi prosila za kakšno poljudno razlago teh kislin, njihovega vpliva na kožo, morebitnega tveganja in konkretnih predlogov dobrih izdelkov, ki te kisline vsebujejo. Kolikor berem, se jih vglavnem uporablja za nego obraza, pa me zanima, če bi pomagale tudi pri nečisti koži oz. wannabe mozoljčkih na nadlahteh, ki se jih nikakor ne morem znebit, ker ima moja koža očitno težave z izločanjem maščob. Klasični mehanski pilingi mi na dolgi rok ne pomagajo, očitno potrebujem nekaj bolj globinskega. Za kakšno kožo so sploh primerne te kisline, zelo problematično ali jih lahko netvegano uporabljamo tudi pri blažjih problemih s kožo, aknami, ipd. ?

Podelite izkušnje in znanje :)
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 23. Avg. 2012 13:51

Hehe o tem sem pisala na svojem blogu oz. o pilingih, kjer sem si vzela čas tudi kisline opisat.

Bom kar prekopirala in če te zanima še kaj, kar vprašaj :wink:

Kemični piling deluje s pomočjo kislin. Kisline močno zrahljajo povezave med korneociti (poroženele kožne celice) in tako delujejo kot piling. Poznamo Alfa-hidroksi-kisline oz. AHA ter Beta-hidroksi-kisline oz. BHA.

AHA kisline so: glikolna kislina, ki ima najmanjšo molekulsko maso in najbolje prodira v kožo, kjer stimulira sintezo prokolagena (iz prokolagena nastaja kolagen); mlečna kislina, ki pri prehodu v kožo prehaja v piruvično kislino in odlično deluje kot piling, vendar slabše stimulira sintezo prokolagena; obstajajo pa še malic, tartaric in citric acid, ki pa so slabše raziskani in se nahajajo v vinu ter sladkornem trsu.

BHA kisline pa je samo ena, in sicer salicilna kislina, ki penetrira v pore in v njih topi maščobo. Zato je salicilna kislina idealna za nečisto kožo z ogrci.

Zelo pomembno je, da imajo izdelki s kislinami ustrezen ph, če ne, pač ne delujejo. Ph mora biti nekje med 3 in 4. Prav tako pomembno je, da so AHA kisline zastopane vsaj v 5% pa tja do 15%. BHA pa največ 2% in najmanj 1%. Z večjimi koncentracijami delajo le dermatologi in plastični kirurgi.

Torej AHA kisline resnično delujejo proti gubam in pigmentim madežem, BHA pa proti nečisti koži, če jih uporabljate redno. Pa še zelo pomembno opozorilo: ob uporabi kislin, morate obvezno uporabljati visoko zaščito proti soncu!
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 23. Avg. 2012 14:19

torej so AHA kisline dobre tudi za kakšne 'brazgotine' od mozoljev? sama jih mam nekaj,pa me zanima,če bi AHA kisline pomagale? pa kje se jih točno dobi?
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 24. Avg. 2012 13:33

Fatalna, hvala! poznaš tudi kakšne dobre izdelke z BHA kislinami?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Avg. 2012 13:51

But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 24. Avg. 2012 15:58

Ja ne vem kakšne so te brazgotine, če so že bele itd. ne vem kako bo pomagalo. Če pa govoriva o brazgoticah od mozoljev itd. pa pomaga.

Priporočam Paula`s choice ali pa Derma E.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov