Obrvi in šablone

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Savy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Savy » 07. Jul. 2011 8:12

Mogoče katera že uporablja šablone za obrvi? Zadnjič sem našla ponudbo od www.smsprodaja.com in se mi zdijo ful OK, samo ne vem če je to sploh uporabno. Predvsem mi je bila zanimiva cena, saj so od Anastazije šablone tako zelo drage. Od Esence pa nimaš nobene izbire. Dobiš tri in to je to. Meni ni nobena oblika ustrezala, ker imam bolj takšne tanke in kratke obrvi. Kakšne so vaše izkušnje s šablonami?
Mogoče bi kar probala te od SMS, saj je samo 10 EUR?
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 07. Jul. 2011 8:54

Če že tako zelo "neočitno" reklamiraš, bi lahko dala pod male oglase :wink:

Da pa odgovorim na tvoje vprašanje - ne, ne uporabljam nobenih šablon, ker mi je to ogabno in nisem tak nesposobna, da si ne bi znala obrvi populit.

Vsaka oseba ima edinstveno rast obrvi, razmerja, ki ne pašejo v nobeno šablono in vsakodnevno opažam ženske, na katerih je očitno, da to uporabljajo. Ne vejo pa, da izgleda izumetničeno in neskladno.

Obstajajo neka pravila, katerih se je potrebno držat in si lahko vsaka ženska populi obrvi v svoji naravni liniji, ki najbolj pristaja njenemu obrazu. Brez nekih šablon.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Savy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Savy » 07. Jul. 2011 12:11

Hvala za mnenje. Jaz jih populiti tudi znam, samo ko jih je pa premalo, jih pa ne morem več nasadit. Lahko jih pa pobarvam, ampak mi risanje s svinčnikom ne gre preveč dobro od rok. To res izgleda umetno.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 07. Jul. 2011 21:52

Sablone so res neuporabne pri vecini, ker vsaka ima drugacen obraz in obliko obrvi in pri obrveh res ni ene standardne oblike, ki bi pasala vsaki. Tako kot za vse, je treba tudi pri make-upu vadit, da osvojis tehnike, ugotovis, kaj ti najboljs pase itd. Svincniki lahko izpadejo nenaravno, ce jih ne znas uporabljat. Za zacetnice je najbolj fajn sencilo za obrvi, ker ne izpade tako intenzivno. Obrvi so okvir obraza in ce so slabo oblikovane/prevec ali premalo poudarjene, je cel obraz nekako off.
Savy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Savy » 08. Jul. 2011 7:01

In kako naneseš senco brez šablone?
Veliko sem razmišljala o vašem odgovoru in ugotovila, da mi vaš odgovor ne pomaga. Če ne znam risati s svinčnikom, mi tudi vaja ne pomaga. Tako kot ni vsak rojen športnik ali umetnik, pa lahko vadi kolikor želi, tudi vsak ni rojen vizažist. Mislim, da po naših ulicah tava mnogo mladenk s preveč ali premalo populjenimi obrvmi in z izjemno umtno pobarvanimi. Videvam takšne, ki nosijo ogljeno črno črtico, kot lasek, do takšnih, ki si z barvico narišejo Fredi Miler obrv.

Očitno je stvar v percepciji kaj izgleda umetno in kaj naravno. Za primerjavo, menim, da skoraj vsaka dandanes nosi podložen nedrček, pa nihče ne tarna, da je to umetno. Tudi urejene obrvi sodijo pod standard in ne pod nekaj izumetničenega. Kot povsot pa se tudi tu seveda da pretiravati. Ampak jaz menim, da za to ne moremo kriviti proizvodov, ampak uporabnika. Tudi Revlonova krvavo rdeča šminka namreč ni kriva, če si jo deklica napaca na debelo na premlad obraz. Se ne strinjate?

Moje vprašanje je bilo, kakšne so vaše izkušnje s šablonami? Če izkušnje imate, bi jih bila vesela, če pa nimate, jih pač nimate.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 08. Jul. 2011 10:25

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 15:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 08. Jul. 2011 10:49

Enostavno: po tem pravilu:
http://jeccamineralcosmetics.com/index.php?p=1_15

To je splošno pravilo za oblikovanje obrvi.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 08. Jul. 2011 15:27

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 14:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Savy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Savy » 08. Jul. 2011 20:42

Hvala za pomoč dekleta (štručke...)... :)
Marsikaj sem na to temo že prebrala in se vam zahvaljujem za navedene članke. Mogoče vam posredujem svoje izkušnje, ko se odločim za 'samoposeg'. Vsi sicer opevajo strokovnjake, ampak sama žal nisem imela preveč sreče z njimi. Res pa je, da nikoli nisem namenila 50 EUR za enkratno oblikovanje obrvi in še vedno tega nisem prirpavljena storiti. Tisti ugodnejši strokovnjaki, pa so me temu primerno pustili mlačno pri oblikovanju mojih bogih obrvčkov. Bom videla, mogoče mi pa uspe.
Še enkar hvala.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 09. Jul. 2011 9:01

hihi, še ista slikica je :D

50€ za puljenje obrvi????

Ej, lahk prideš k meni, ti naredim za 25€ :D Mati pa sekice so zadovoljne, te boš ti tudi :P

Stari, 50€ je pa mal tumač...
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 09. Jul. 2011 19:11

Savy napisal/-a:Če ne znam risati s svinčnikom, mi tudi vaja ne pomaga. Tako kot ni vsak rojen športnik ali umetnik, pa lahko vadi kolikor želi, tudi vsak ni rojen vizažist.


Vaja dela mojstra, si že kdaj slišala za to? Tista dekleta, ki jih ti po ulicah videvaš, bodisi premalo vadijo, bodisi jim je vseeno za to, kakšne obrvi imajo. ;)
Every rose has its thorn
Savy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Savy » 11. Jul. 2011 9:35

ah pa saj nima smisla razpravljati. Saj vadim, pa ne gre. Saj Kitajsko tudi vadim, pa ne znam. Nic ne recem, saj mi uspe naredit crto, samo to ni obrv, to je crta. Ampak kaj bi razlagala. Tiste, ki vam to gre, vam pac ne morem dopovedati, kako meni ne gre. Se enkrat hvala.

Ja, drugace pa hocejo imeti kozmeticarke z kao Anatasia oblikovanje kar tja po 50 EUR in potem se zvecer stusiras, barva gre dol, obrvi so oblikovane ampak jih je zjutraj spet treba dorisati, 50 EUR pa ni vec. Zal ne gre. Bom se nekaj casa "naravna" okrog hodila, pa se kaksen pripomocek sprobala, dokler ne obupam ali pa najdem nekaj kar mi ustreza.

Hvala.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 11. Jul. 2011 9:44

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 14:56, skupaj popravljeno 1 krat.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 12. Jul. 2011 3:29

Haha sirovka, mene tud zanima. Savy, ce nisi cisto brez obrvi in ti jih je kozmeticarka oblikovala, potem imas neko obliko, kateri sledis, ko jih dorises s svincnikom. Saj to ni neka velika umetnost, dopolnis tam, kjer manjkajo, vedno pa sledis naravni liniji obrvi.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Jul. 2011 14:57

za začetek bo najlažje, če ne rišeš direkt s konico svinčnika. ampak prislonič celo konico (pigment+ les) in narahlo vlečeš po liniji. poudarke narediš točkovno, da samo piko pritisneš tam kjer želiš bolj poudarjeno obrv. z metlico nato barvo zabrišeš.

pa za narisat črto s svinčnikom ni potreben absolutno noben talen, samo vaja. noben talentiran športnik, niti umetnik, brez vaje ni nič dosegel, tako se lahko tudi nek totalen antitalent za umetnost nauči narisat črto, tako da nehi jokat pa pejt vadit ;)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov