Zelo razširjene pore

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ognjena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 5. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a ognjena » 31. Jan. 2011 0:45

To temo odpiram, ker iščem nasvete pri tem zelo nadležnem problemu. Imam namreč zelo razširjene pore po nosu in predelu okoli njega (pod očmi), ki so precej vidne in jih tudi z pudrom ne morem prekriti.

Torej zanima me, če ima katera kakršenkoli nasvet za odpravo tega...v smislu krem, nege ali pa tudi plastične kirurgije. Nekje sem namreč slišala, da nek dermatolog v Rijeki opravlja te posege - da naredi abrazijo kože in potem se to celi 14 dni, ker je rana in nastane nova koža. Nekaj v tem smislu...

Gre torej za razširjene pore in ne ogrce in odstranjevanje teh. Mislim, seveda so nastale zaradi tega, ampak sedaj po toliko letih res ne morem nič več storiti.

Za kakršnekoli nasvete se že vnaprej zahvaljujem, ker je to problem, ki načenja mojo samozavest in s katerim se borim že leta!!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 31. Jan. 2011 7:52

Kaj ti je pa kozmetičarka kaj svetovala?
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 31. Jan. 2011 7:57

pomoje si od krem (dolgoročno) ne moreš preveč obetat, razen cel kup zmetanega denarja. obrni se na dermatologe.
Uporabniški avatar
ognjena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 5. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a ognjena » 31. Jan. 2011 12:12

Kozmetičarka mi samo čisti pore. Vendar pa jih zožati ne more :cry:

Dermatologinja mi tudi ne da nekega pametnega odgovora glede tega, njej je važno, da se dokočno znebim aken....čisto malo jih še imam.

Mogoče se bo našla kakšna uporabnica, ki ima kakršnekoli info o tem posegu :chin:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 31. Jan. 2011 12:23

Jaz osebno dvomim, da kaj takšnega sploh obstaja. Ne bom rekla 100% za posege, ampak vem da za kreme to zagotovo velja. Pore se da očistit, zožat pa žal ne.
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 31. Jan. 2011 12:34

O tem posegu sem tudi jaz že razmišljala, ampak se mi ideja zdi že rahlo bolana - zato sem poskusila kot zadnjo opcijo poiskati alternativo.
Malo sem pogooglala in sem naletela na Vischijevo 3-tedensko kuro za obnovo problematične kože, ki pa je pri nas (vsaj v Lj) v lekarnah nimajo.. So mi pa ponudili alterntivo - zlo podobno stvar od Murada. V paketu je en gel za čiščenje obraza, nek fluid, ena spot-heal kremica in vlažilna krema.
Stvar sem prinesla domov, zvečer namazala na obraz (peklo je za umret), zjutraj sem se zbudila z skoraj čisto kožo. Sedaj stvar uporabljam nekje 1 teden - koža se mi gorzno lušči (malo grozno zgleda), pore so se mi čist zmanjšale (čeprav sem nekje prebrala da to naj nebi blo možno)..
No res pa je da stvar neverjetno peče ko namežeš in čist izsuši kožo - jaz sem zdaj naredila pavzo in samo z pilingom odstranjujem to odmrlo kožo.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 31. Jan. 2011 13:20

^^Tole se pa ne sliši preveč zdravo za kožo
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
ognjena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 5. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a ognjena » 31. Jan. 2011 14:52

Underdogy-kako se reče tej liniji od Murada? Ker najbrž jih ima več :) Hvala!
underdogy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 29. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a underdogy » 31. Jan. 2011 17:41

Ne, itak da ni zdravo.. ampak se mi zdi boljsa alternativa temu, da te dobesedno slecejo iz koze..
Am nevem kk se rece liniji tocno - za nečisto kožo je en set že sestavljen (v takem modrem kartonu je zloženo vse).
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Feb. 2011 9:05

Verjento gre za kislinsko terapijo, pri kateri moraš biti zelo pazljiva, sploh da jo uporabljaš ponoči in in kožo zaščitiš z visokim ZF. Pa še alkohol vsebuje takoj na začetku, če gre za gel. Zelo agresivno.

Vaša koža, vaša stvar, jaz tega ne bi uporabljala.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 17. Apr. 2011 13:29

Kreme ipd. izdelki ne morejo zožati por, lahko pa jih poseg kot je dermoabrazija. Pri tem gre za neboleč postopek, tretma pa je potrebno ponoviti nekje 8 - 10x, da se doseže viden rezultat. Moja sestra je šla na ta poseg pred parimi meseci (priporoča se ga pozimi, ko koža ni izpostavljena toliko in tako močnemu soncu kot v toplejših mesecih, čeprav jo je prav tako treba zaščiti s primernim ZF) in se opazi precejšnja razlika. Se pa cene precej razlikujejo od salona do salona. :wink:

Obstaja pa še diamantni piling (mikrodermoabrazija), ki je prav tako neboleč neoperativni poseg, ki kožo nahrani s hialuronsko kislino. Je pa to malce dražja varianta od dermoabrazije, potrebno pa je opraviti od 4 - 6 ponovitev. Mislim, da sem lani za en salon v Lj zasledila podatek, da je cena enega postopka 90 eur.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Martina D
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 21. 4. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a Martina D » 21. Apr. 2021 13:28

Pozdravljene.
25 let borbe z razširjenimi porami sem potrebovala da sem se nekaj naučila.
Slaba novica za vse vas je da NI izdelka ne glede na ceno, ki bi pore zožal trajnostno. Kup denarja za nič.Pomagal je postopek dermobrazije- ampak le za pol leta(opazno zmanjšanje por). Prosim ne pisat o polžji kremi in kako hitro polž sebi popravi hiško...ene živali odvržejo rep in jim nov zraste..pa to ne pomeni da bo delovalo na ljudi z roko naprimer.
Skratka...je pa v vsem tem dobra novica...zaradi debelejše kože na obrazu..sem vsa leta jolcala kako je videti grozno( to samo me vidimo) ampak ravno zaradi tega imam sedaj eno prednost...proti 50-tim...in brez ene gubice.. :D Ne obremenjujte se in ne primerjajte se z lepoticami iz naslovnic..fotoshop in pravi kot fotografiranja naredita čudeže.
Vsakodnevno čiščenje obraza..dovolj spite tekočine, dovolj spanca in življenje s čimmanj stresa...pa vam garantiram da se bo vse to poznalo na obrazu.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov