Osnovni kosi oblačil

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 25. Sep. 2011 16:16

Pogosto se govori o osnovnih kosih oblačil, ki naj bi bili osnova za kombiniranje in naj bi jih v omari imela vsaka ženska, npr. dobre kavbojke, klasične hlače, blazer, navadna bela srajca, salonarji itd... skratka stvari, ki vedno pridejo prav.


kateri pa so vaši osnovni kosi? kako jih najraje kombinirate?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 25. Sep. 2011 21:28

Osnovni kosi so pač osnovni kosi, verjetno tu ne bomo tople vode odkrile :D

Bistveno se mi zdi, da niso preveč vpadljivi in vezani na trenutne trende, tako se jih potem da najlažje kombinirat. Klasika je pač večna, aladinke so pa recimo sezonska zadeva.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 25. Sep. 2011 21:43

Meni je pa tale tema kot naročena. Ugotavljam namreč, da imam v omari ogromno paleto oblačil različnih stilov, tiste priporočene klasike pa niti ne.

Prav želim si, da bi se enkrat namensko vrgla v nakup "večnih kosov". Kaj vse sploh spada zraven? Kaj je po vašem mnenju klasika za mladiča, kot sem jaz? :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Sep. 2011 23:13

U, jaz bi pa padla na ženskem izpitu očitno :D nimam skoraj nobenega večnega / osnovnega kosa, sploh pa ne nobenega od zgoraj naštetih (kavbojk ne nosim, hlač nasploh tudi ne, nikakor pa ne klasičnih, blazerjev tudi ne (fuj, letos vse smrklje paradirajo v tem kot uniformiranke, res dolgčas... tistega Zarinega roza ima praktično vsaka blogerka, heh), aaa, kaj šele srajc in to belih :D , salonarjev prav tako ne)... Rada imam krilca, tope in oblekice, ampak jih imam dovolj, da mi ni treba iskati kombinacij med njimi oz. večkrat zaporedoma oblačit istega kosa. :nixweiss: Mislim, da bi se zelo hitro naveličala, če bi morala dlje časa ene in iste klasične gate nase vlačit :) Pod osnovni kos bi lahko klasificirala kvečjemu kakšno enobarvno jopico ali najljubše črno ali sivo krilo, ki paše povsod..


@Anjeske, koliko si pa star mladič :D Če rada nosiš hlače, bi bile verjetno uporabne kakšne enobarvne hlače (ki pristajajo k barvam, ki prevladujejo v tvoji omari), kakšna kvalitetna nevpadljiva obutev, ki jo lahko nosiš za več priložnosti, enobarven top, ki ga nato poljubno kombiniraš in popestriš z nakitom?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 26. Sep. 2011 8:54

Zame so to spodnje perilo & nogavice :D
(ok, pa še črna majca z dolgimi rokavi in kavbojke)
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 26. Sep. 2011 11:03

pri meni so to definitivno črne pajkice :wink:
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 26. Sep. 2011 11:09

jaz ne maram osnovnih kosov. zame so osnovni kosi vsa casual oblačila. od "običnih hlač" do enobarvnih pulijev,...

če že, potem imam očitno klasičen črn blazer v omari. kupila sem ga še preden so jih bile polne vse trgovine. morda pogojno še kavbojke, ampak nimam nobenih klasičnih, ker so mi grde. in čisto komot kombiniram in shajam brez bele bluze (joj to mi je tako grdo na mladi punci- črne klasika hlače+ bela bluza :? ).

na hitro- klasika zame velja samo za črne salonarje z ful visoko peto. vsa ostala opevana klasika je meni enostavno garderoba 50+ letnice. (ampak jaz se ne bom tako oblačila niti pri 50ih! ). :D
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 26. Sep. 2011 11:41

dot napisal/-a: @Anjeske, koliko si pa star mladič :D Če rada nosiš hlače, bi bile verjetno uporabne kakšne enobarvne hlače (ki pristajajo k barvam, ki prevladujejo v tvoji omari), kakšna kvalitetna nevpadljiva obutev, ki jo lahko nosiš za več priložnosti, enobarven top, ki ga nato poljubno kombiniraš in popestriš z nakitom?


Štejem častitljivih 24 :D

Hlače so v bistvu moja nočna mora (ozek pas, široooooki boki), zato raje posegam po kiklah. Resnično rada bi pa našla kakšno luštno črno krilce do kolen. Če mi jo uspe najti,bi bilo potem verjetno še najbolje, da si omislim čimveč pisanih žab in sem rešena za eno sezono (kopljem se v vijoličastih in modrikastih odtenkih, zadnje čase pa rada posežem tudi po umazano rozni).

Blazerji mi pa niso všeč oz so za moj okus ponavadi preveč odprti. Imajo preglobok izrez. Mah, saj veste, kaj mislim. Taki modeli pač, ki pašejo bolj obdarjenim dekletom :)
Uporabniški avatar
Ninča
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 578
Na forumu od: 23. 1. 2011
Kraj: Šalovci

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninča » 26. Sep. 2011 13:06

sama sem si klasične kose, kot jih iemnujete oz. osnovne nabavila kakšno leto ali dve nazaj. prav vrgla sem se potem v ta shopping in nabavila vse, kar naj bi veljajo za osnovne kose. in res se je splačalo. tako sem recimo nabavila črne salonarje z debelim podplatom, ozke temno modre jeans, belo srajčko, črn blazer, črno malo oblekico. sedaj te reči kombiniram na tisoč in en način. ker se jih res da. črn blazer maš praktično lahko skorja k vsemu., za vsak dan, zvečer, super zadeva. salonarje... prav tako. kavbojke je isto. bluza... ok. sedaj sem ugotovila, da mi ni ravno všeč pa sem si nabavila tako s pentljo, a vsekakor pride prav. največkrat potem te kose kombiniram k modnim, sezonskim kosom oblačil, vendar, ko ne veš kaj obleči, je tale varianta osnovnih kosov itak vedno taprava rešitev.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 26. Sep. 2011 16:13

Jaz imam v omari lepo izbiro kavbojk (itak nosim samo dvoje al pa troje) :D kakšne srajce ipd. so pri meni: no way :D
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 08. Okt. 2011 19:31

jst mam v omari elegantne črne hlače (ki jih oblečem samo za pogrebe), črno srajco (dejansko je teka da jo lahko kamorkoli oblečeš), dve črni oblekici (ampak različen stil) in črne usnjene škornje. pa črni zimski plašč. klasika, ampak daleč od tega da bi bila za stare mame (razen tiste hlače). drugače pa že nekaj let iščem lepo belo srajco, ampak bom kupila samo tako, ki mi bo zares ustrezala.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 08. Okt. 2011 19:50

purple_rain napisal/-a:Zame so to spodnje perilo & nogavice :D
(ok, pa še črna majca z dolgimi rokavi in kavbojke)


Ko da bi svoje misli brala :D Tudi meni se ob tem ko pomislim na ''osnovne'' kose oblačil porajta lih tole, gate, spodna majca, modrc, zokni, kavbojke/ene udobne hlače pa kak zgornji del, pri meni pevladujejo hudiji. In to so moji osnovni kosi.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 08. Okt. 2011 20:10

Blazerjev in bog ne daj, belih srajic ne prenesem (na splošno mi srajice niso ravno pri srcu).

Zame so osnovni kosi:
+ črn zimski plašč
+ trenč
+ temen jeans
+ tona majic z naramnicami za pozimi
+ črne balerinke, visoki škornji, gležnarji
+ črne žabe različnih debelin

Rada pa te osnovne kose kombiniram s čim bolj posebnim, če se le da, ne skupaj.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 08. Okt. 2011 20:46

zame pa so osnovni kosi:

- kratka črna oblekica
- črno ozko krilo do kolen
- črni in rdeči salonarji
- Črn plašč do kolen
- trenčkot
- črni škornji
- črne žabe različnih debelin
- majčke na naramnice
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 08. Okt. 2011 21:44

- kar je črnega: črna srajca, črne hlače, črni gležnarji, črni škornji, črna leder jakna, črna torbica, črn puli, črne pajkice, črne kratke hlače za na črne žabe, črn ne plašč ampak uno krajše, kako se temu reče?
- kar je belega: bela srajca, bele hlače (lahko krajše), bela torbica, bel top, bela poletna majica z dolgimi rokavi ali jakna, bele superge, bel bolero.
- kavbojke
- jeans minič

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov