obnova pohištva

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Jul. 2019 8:26

Dobila sem en starejši predalnik, ki ga nameravam obnoviti in bo stal kot okras na hodniku.
Na fb sem naletela na ene barve, ki se bi naj prijele na lakirano pohištvo brez brusenja. Sicer nas je tu bolj malo, ampak-se je katera že lotila obnove kakšnega kosa?
Zadnje čase me dejansko vleče kombinacija minimalistične modernosti in kakšnega starega, vintage kosa (pišem optimistično, medtem ko sta vsaj dva prostora v hiši popolnoma polegla igračam in košaram ustvarjalnih materialov).
Ko bom tako daleč, bom prilepila kakšno before and after fotko.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 15. Jul. 2019 9:15

Jaz sem s taksno barvo pobarvala eno lakirano ogledalo za na hodnik in je kar lepo uspelo, barva je enostavno dosti bolj lepljiva kot navadne. Bi pa priporocala tiste spuzvaste roll on-e namesto copica, ker ce ti s copica pade kaksna dlaka jo je potem hudic odlimat (spet, ker je tako lepljivo) in tudi sledi / crte so precej bolj vidne.

Pobarvala sem enkrat, posusila in sla s se eno plastjo cez.

To je pa to kar imam izkusenj, caka me se omarica v kopalnici ampak se kar ne lotim. :D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 16. Jul. 2019 15:51

- vedno je boljše vsaj malo pobrusit. če nič drugega z zelo finim šmirglom, kot da bi dobro obrisala površino. prav tako je treba površino razmastit in očistit.
- če je kos pohištva lesen, z vidno teksturo lesa, znajo te prekrivne barve izgledati precej plastnično. v tem primeru bi na tvojem mestu raje brusila do lesa in barvala s toniranim lakom.
- kupi dober čopič! za dele, ki jih ne moreš barvati z valjčkom. naj ti ne bo škoda denarja. slabim odpadajo dlake in so stran vržen denar. ostalo povaljčkaj, bo lepše in lažje.
- med posameznimi plastmi barvanja ponovi vajo s finim šmirglom, da pobrusiš nepravilnosti, kapljice, mehurčke, ipd.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 17. Jul. 2019 7:51

Hvala za nasvete, floribunda :)
saarijarvi, dlake ja. To se mi je zgodilo pri običajnem barvanju okvirja vrat v prejšnji hiši in sta dve dlakici lepo ostali na okvirju.

Predalnik je pa lesen ja, ampak gladko lakiran. Na enem delu je tudi odlomljen, tako da bom morala najprej popraviti tisti del, preden začnem.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 16. Mar. 2024 13:02

Obujam temo, ker nucam pomoč - dobili smo starejši bel Tripp Trapp stolček, ki je sicer malo slabše ohranjen, ampak bi ga mela za rezervo pri noni. Kakorkoli, bela barva je ratala malo rumenkasta, na določenih mestih je lak okrušen in sem dobila idejo da bi ga na novo poštrihala na belo (+morda kak kjut detajl na naslonjalu).

Vem da obstajajo kredne barve ki se jih prodaja kot 'čudežno' one-step rešitev, ampak si ne predstavljam kako naj bi barva preživela brez nekega brušenja, primerja in zaščitnega laka na vrh.... Sploh pri kosu pohištva ki se ga tako močno 'zlorablja' kot otroški stolček (stalno čiščenje, madeži hrane, plezanje gor dol itd)

kak nasvet kako naj se lotim? res bi ga rada rešila :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov