ODSELITEV OD STARŠEV

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

sailer
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 18. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a sailer » 23. Maj. 2014 19:29

Živjo,

potrebujem nekaj nasvetov od tistih bolj izkušenih od mene :) . Stara sem 18let letos končujem srednjo šolo in ker so doma razmere nevzdržne bi se rada čimprej odselila na svoje. Ne sanjarim o luksuznih stanovanjih ipd., vem kako je s tem, vem da so stroški in podobno. Razmišljam o neki garsonjeri. Čeprav imamo doma veliko hišo, kjer bi lahko imela celo lastno stanovanje, ampak to ni to. Zanima me, če ima kdo kakšno tako izkušnjo za sabo, kako vam je uspelo, je bilo težko? Vam je bilo žal...:)
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 24. Maj. 2014 0:46

Najboljša opcija je, da si pridobiš mesto v študentskem domu. Če to ne gre, imaš na raznih straneh polno oglasov za posamične sobe v share-anih stanovanjih. Mislim pa, da je cena solidne sobe na mesec tam okoli 200eur s stroški. Če nameravaš študirat poskusi najprej s študentskim domom (probaj dobit kak miren blok), če pa imaš namen delat pa pač najdi kako fajn cimro in imaš skupaj lahko celo enosobno stanovanje. Kolega plačuje 350eur plus stroški za enosobno stanovanje za Bežigradom (stanuje še z bratom). Je pa za mlade danes zelo težko dobiti delo pri katerem lahko zaslužiš dovolj za preživetje na svojem. Na žalost.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 24. Maj. 2014 7:24

Enosobno stanovanje v Lj si bos sama bolj tezko privoscila s studentsko placo. Kot je mastermind predlagal, soba v deljenem stanovanju (morda dvoposteljna soba, ce je denar problem) ali studentski dom, ce izpolnjujes pogoje.
Za studentske sobe v Lj (pac predpostavljam, da govorimo o Lj, ker drugje ti itak ne znam pomagat :D ) sem jaz ponavadi gledala na m2 - SOU posredovalnici sob, imas pa se cimri.net ali nekaj takega in razni forumi.
Ce nimas statusa studenta, na sluzbo skoraj pozabi. Juhu.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 24. Maj. 2014 8:00

spremljaj še kamrico in tole fb skupino
Axl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 8. 5. 2014
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Axl » 01. Jun. 2014 11:43

Ja če ne boš študirala bo težko. Plačat je potrebno stanovanje, stroške,... hrano, osebne stroške,... pol pa bol mal ostane če sploh.
Če boš študirala ter dobila nekaj denarja od doma bo lažje,...

V kolikor hočeš čist prekinit odnose z domom ter ne misliš prijemat njihovega denarja je ena dobra opcija.
Starši so dolžni preživljat otroka do neke starosti itd,.. in če študiraš ter imajo oni visoke prihodke prekoračiš neko mejo ter mogoče ne dobiš republiške štipendije.

V kolikor pa se popolnoma odseliš od doma, spremeniš stalen naslov ter dokažeš CZSD da se sama preživljaš pa se ne gleda na starševske dohodke, ampak samo tvoje ter lahko dobiš kr lepo republiško štipendijo.
Sam pozor to je dolg proces ter če se ne motim gledajo pri podeljevanju štipendije prihodke za prejšnje leto,... Tako da tle se bi blo potrebno še bolj podrobno pozanimat, kr to ekstremno varianto poznam samo preko drugih,.. na študentski svetovalnici ti lahko najbolje povedo.
elektrobum
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 216
Na forumu od: 15. 7. 2012
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a elektrobum » 01. Jun. 2014 21:00

Če hočeš it na svoje, definitivno primi po srednji šoli za delo, nabiraj si izkušnje gledano na trenutno situacijo ti bo bolj nucalo kot pa da se vpišeš na fax, kjer prej zabluziš kot kaj narediš, plus tega itak rabiš še denar, za stanovanje, redno hrano, prevoz. itd...na tvojem mestu bi si najdu job, prešparal 2-3 plače, nato pa šel v neko minimi stanovanje...kjer si svoji roki gospodar ..čez čas pa glede na finance se širil, opremljal, spreminjal itd...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 02. Jun. 2014 9:38

elektrobum napisal/-a:Če hočeš it na svoje, definitivno primi po srednji šoli za delo, nabiraj si izkušnje gledano na trenutno situacijo ti bo bolj nucalo kot pa da se vpišeš na fax, kjer prej zabluziš kot kaj narediš, plus tega itak rabiš še denar, za stanovanje, redno hrano, prevoz. itd...na tvojem mestu bi si najdu job, prešparal 2-3 plače, nato pa šel v neko minimi stanovanje...kjer si svoji roki gospodar ..čez čas pa glede na finance se širil, opremljal, spreminjal itd...

To deluje v tujini, v Sloveniji pa ne. Povej mi prosim kako naj dobi 18 letnica brez nekih resnih izkušenj, brez statusa študenta neko spodobno delovno mesto. Lahko je edino prostitutka, to še lahko počneš brez statusa študenta, vse ostalo je (skoraj) nedosegljivo. Žal.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 04. Jun. 2014 9:00

prispevki, ki se tičejo predvsem problematike brezposelnih med mladimi v sloveniji, so dobili svojo temo v podforumu kariera.
Uporabniški avatar
marjetica85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 6. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marjetica85 » 17. Okt. 2014 11:06

Meni so na začetku starši ful pomagali, po nekaj mesecih sem pa dejansko šla na svoje, našla sem delo in nikoli nisem obžalovala. Srečno!

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov