Študentska soba

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

popotnica333
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a popotnica333 » 28. Okt. 2012 17:29

Mene pa zanima kako imate kaj opremeljene študentske sobice, tisti v študentskih domovih in tisti v stanovanju? Ste si jih udomačili, prinesli kakšne svoje stvari, slike, ali pa imate mogoče takšne lastnike da vam nič ne pustijo? :) zaželjene so tudi slikice :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 28. Okt. 2012 18:10

Sama sem se že kar dosti selila, od kar sem se preselila v Ljubljano. Razen prvo leto, sem bila vedno privat. Vedno sem imela najraje, da je bilo v sobi samo osnovno pohištvo, da sem imela čim več prostora za lastno kramo. V zdajšnji sobi je bila notri postelja, dvodelna omara, pisalna miza in 2 stola, od tega en zlomljen :D Pa čez pol dolge stene so police namontirane, kar je bil tudi razlog, da sem se v sobo zaljubila na prvi pogled. Imam namreč ful rada kičasto kramo, slike, spominke itd. Bolj kičasto, bolje je. Seveda mora bit tud dost prostora za knjige. Poleg tega sem do enega tedna nazaj imela še dve kičasti lava lučki (ena me spremlja iz stanovanja v stanovanje že ene 6 let, drugo sem uspela razbiti med zadnjim sesanjem) in upam, da mi v kratkem uspe stakniti še disko kuglo (če kdo ve, kje jih imajo, se priporočam) ter še dve lava lučki, da nadomestim eno razbito. Ko pridem s potovanja pa grem še po vrečo za sedet ali dve.
Slikala pa ne bom, ker je razmetano. Mogoče sam un del s policami, ko bom mela čas :)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Okt. 2012 18:15

Js sm tud rekla da si jo bom lepo dekorirala... pa evo, od aprila ni se nc ratalo. Nimam ravno dosti prostora ker si sobo delim s se eno cimro, notr je sam pisalna mizica, postla in ena velika polica nad njo. Naceloma mam rada girly opremljeno sobo (doma mam rdec baldahin, zvezdice po steni, itd :D ) tukaj se pa zaenkrat trudim sam, da je cim manj krame po policah.. ne maram, ce se mi gor nabere prevec stvari :)

Mas pa na netu ogromno idej za opremljanje manjsih/studentskih sobic, veliko nardi ze lepa posteljnina, kaka namizna svetilka,.. pa mal barve :)
Tle par razlicnih stilov:

http://1.bp.blogspot.com/-DM8sGG_hqbE/UD4tHprOhBI/AAAAAAAAB6c/s18ALh2nETw/s640/tumblr_m7r1nwqWsJ1qbigryo1_400_large.jpg

http://picklemedia1.scrippsnetworks.com/pickle_media1/media/HGTV/101123/Photo_Video_5966942448676787534940_medium.jpg?0

http://www.washingtonpost.com/realestate/stores-offering-designer-dorm-gear-for-the-college-bound/2011/08/15/gIQARdEaPJ_story.html

http://homedisgnx.info/wp-content/uploads/homedesign/medium/6/dorm%20room%20design6.jpg

http://sketch42blog.com/wp-content/uploads/2010/09/69106-dorm-room-xl.jpg

(itd..)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Okt. 2012 18:20

Upoštevati je potrebno tudi, da se v letu ali nekaj letih nabere veliko krame, tako da pazi, da ne boš domov vlekla celega kamiona :D (kot npr jaz, ki sem si garsonjero nafilala z lučjo, zavesami, tv-jem, mizo, mizico, sto in enim okvirjem,mačkom :D ). Sem se pa lekcije naučila v zadnjem stanovanju, kjer sem imela večinoma samo knjige itd, nič drastičnega.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Okt. 2012 18:29

^ Ja, to mas prav... sam ok, sej se da v vec rundah vlacit domov stvari :P Meni je vredno, mam rada vse stvari pri roki, haha.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Okt. 2012 18:32

Seveda se da, ampak prve napake ne ponovim več :D (no, je niti ne morem, pa dobro :D ).
The world is as you are.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Okt. 2012 20:23

Jaz imam pa vso zame pomembno navlako tu v Lj, ker sem tu bolj doma, kot pa v domačem kraju. Na svojem stalnem naslovu nimam od materialnih stvari praktično nič takega, kar bi mi osebno kaj pomenilo. Razen Mr Baota, ogromnega plišastega pando, ker nikoli nimam dosti prostora, da ga končno preselim k sebi v Lj. Itak tudi, ko se enkrat selim ven iz tega stanovanja bom kramo vlekla samo z enega konca Lj na drugega, ne pa "domov."
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 02. Nov. 2012 16:34

prvo leto sem si sobo delila, vseeno sva jo s cimro takoj poosebili, da je bila čisto simpatična.
prav tako naslednji dve leti, ko sva si celo nove postle nabavili, zavesice, preprogico pa vse te male zadeve, ki naredijo prostor domač.
kesneje sem imela končno svojo lastno sobo. ker je bila prazna sem bila primorana celo opremit sama. en izlet do ikee in 200€ kasneje sem imela luštno sobico v rdeče- belo- črni barvi in smrekovim pohištvom.

vedno, ko se nekam preselim se potrudim, da izgleda prostor čim bolj domač in čim bolj moj. skozi leta sem si nabrala nekaj svojega pohištva, tako da mam zdej opreme za cel flet :D

večino stvari imam v ljubljani, vsakič ko se preselim naredim čistko, da mi ni treba preveč stvari selit. domov se pa nisem več selila, tako da selim stvari samo še po ljubljani.

ampak naslednič bom čisto zares rabla kombi.
spinca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 11. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a spinca » 07. Nov. 2015 8:58

Zdravo!

Mogoče katera tukaj oddaja žensko odločbo od 1.1. 2016 naprej? Rabila bi do konca septembra

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov