Omara v spalnici

Vse o domu in okolici, kjer prebivamo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 03. Maj. 2009 13:53

Takšne teme ne zasledim.

Odločila sem se za nakup nove omare za v spalnico. Prosila bi vas, če lahko prilimate slikce kakšne imate, ker bi res rada dobila kakšno dobro idejo, praktičen nasvet, namig o kvaliteti, ...
Hvala!
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 03. Maj. 2009 14:16

Jst imam komplet spalnico iz Ikee. Omara je taka: Slika, vzela pa sem še dva predalnika: Slika Slika

Je ful simpl za sestavit. Kvaliteta se mi zdi tud ok. Ni pa ravno pohištvo za 15 let.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 03. Maj. 2009 14:26

Tale omara mi je kar prakrična ja. Desno nad predali imaš notri najbrž police?
Jaz imam zdaj nekaj podobnega, a bi rada malo večjo, ker se mi je nabralo kup teh zvezkov, knjig in perila seveda in mi omaro že kar steguje.
A ima kdo kaj od Alplesa mogoče. Mi je res všeč njihovo pohištvo pa še kvalitetno je?
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 03. Maj. 2009 14:30

kalanhoja napisal/-a:Desno nad predali imaš notri najbrž police?


Ja. :)
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 03. Maj. 2009 14:35

Če bi še enkrat kupovala omaro, bi zihr kupila tako z drsnimi vrati in brez poličk.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 03. Maj. 2009 14:51

*hox* napisal/-a:Če bi še enkrat kupovala omaro, bi zihr kupila tako z drsnimi vrati in brez poličk.


Zakaj? Vprašam za mnenje, ker jaz pa ravno več polic in predalov rabim. Sedanja omara in na redko police in se mi kupi cunj podirajo notri pa vedno rabim tisto kar je spodaj v kupu :(
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Maj. 2009 15:02

Ooo, moja večna "težava"... nikol namreč nima dovolj prostora in še dobro, da imava pred spalnico še en hodnik čist zase, tako da mam tam zunaj še eno omaro in predalnik za malo izvensezonske cunje...

Drugače pa bi si, če bi imela dovolj prostora v sobi, tudi jaz absolutno kupila omaro, ki bi bla visoka do stropa in široka vsaj ene 2m, seveda poličke morajo bit (za majčke, puloverje), pa nekaj predalov za spodnje perilo, pa drsna vrata so tud men zelooo všeč.

Npr en primer iz Ikee:
Slika

Produktmaße:
Breite: 150 cm
Tiefe: 60 cm
Höhe: 236 cm
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 03. Maj. 2009 15:08

Jst mam od Alplesa in mi je ful všeč, zelo prostorne omare in fuuul kvalitetne. Mislim, da se bodo z mano selile v svoje stanovanje/hišo, ko bo čas za to :D Sem šla pa v Lesnino, kjer so mi zrisali, kako bo prišlo v sobo in je res do milimetra natančno prišlo v sobo. Vse omare so visoke do stropa. Skupej so prišle vse omare + en predalnik na kolesih 1200 evrov. Imam pa dve omari globine 40 cm in s 6 policami, eno dvojno omaro globine 60 cm, zgorej dve polici, pol pa po eni strani police, po drugi pa obešalnik. Pa še eno enojno, globine 60 cm, zgorej dve polici, pol obešalnik in še spodej ena polica. Sploh so fine te omare po 60 cm, ker lohk cunje naložim v dve vrsti in gre res velik notri.
Dvojna in enojna, 60 cm Slika
dve enojni, 40 cm Slika
Pa še odprte (ne gledat zmešnjave v omarah :) )
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Maj. 2009 15:11

Tole tud izgleda obetavno:

Slika

maychy, te tvoje omare so super!!!
A lahko poveš, koliko merijo potem skupaj v dolžino? Saj jih imaš vse v eni vrsti, kajne? In pa, kdaj si tole kupila? :wink:
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 03. Maj. 2009 15:27

Ja, vse so v eni vrsti, kupila sem jih pa jeseni 2007. Pa če kupiš nad 400 evrov, ti pripeljejo zastonj in še zmontirajo, vsaj takrat je bilo tko. Enojna s policami je široka 50 cm, dvojna 83 cm, pa desna enojna 42 cm. Neki tacga. Vse skup pa zavzamejo 240 cm.

Zase vem, da ko bom še kj kupovala, vzamem Alples :) Mam tud njihovo postlo, mizo pa poličke nad postlo in so super. Se že na prvi pogled vidi, da je kvalitetno.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 03. Maj. 2009 15:30

Ful dobro, res!
Posteljo imava pa tud midva od Alplesa in se super obnese!
Me prav zanima, koliko bi prišla cena danes... če bi recimo vzela ene 3 omare od tvojih 5 - kakih 500 EUR najmanj, pomoje...
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 03. Maj. 2009 15:32

Bom poiskala račun, tam zihr piše koliko so bile posamezne :) Drugač pa ja, Alples ima kar ceno, samo če kupuješ za dlje časa, pol se splača. Če pa misliš čez par let menjat, se pa najbrž res ne. Je pol boljša ikea.

Edit: Očitno sem račun že nekam vrgla :? Ampak ja, verjetno bi omare prišle okrog 700, 800 evrov, odvisno katere bi vzela. Se pa res lahko ful zmišljuješ, kakšno postavitev bi imela notri, pri meni smo precej skombinirali, sploh tisto dvojno omaro, ki je imela v originalu samo zgorej dve polici pa pol obešalnik po celi širini. Jst sem pa hotla imet še police, ker je bolj izkoriščeno, vsaj za moje potrebe. Bi bilo pa fino imet še kakšen predal, ampak se da tudi brez tega. Poleg tega pa lohk izbiraš še fronte, maš lahko namest rdeče barve tudi bež ali brez barvnega detajla. Potem so lahko vrata v celoti barvna itd. Je pa to spalnica Balada.
Zadnjič spremenil majchy84, dne 03. Maj. 2009 15:42, skupaj popravljeno 1 krat.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 03. Maj. 2009 15:39

Super je tale tvoja omara. A to si dala za omaro 1200 + predalnik? Postelje nisi jemala v kompletu?
Doma ima že kar nekaj pohištva od Alplesa in res je kvalitetno. Edino pohištvo, ki nam ostane takšno kot je.

Drugače si pa sploh ne predstavljam, da bi še fant stanoval pri meni, ker jaz eno takšno omaro kot običajno pride pri spalnici rabim zase :eek:
Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 03. Maj. 2009 15:46

Ja, omare in predalnik na kolesih s 3 predali je prišlo 1200 evrov. Posteljo (isto Balada) in pisalno mizo (program TempoX, z izvlečno mizo, tko da prideta ubistvu dve mizi) sem vzela pa že spomladi 2007, sem pa dala okrog 500 evrov.
Mhm, sej jst imam še eno omaro na hodniku :D, tam so pa bolj zimske stvari oz. kar ne nosim pogosto. Ampak če bi tukej pospravila vso kramo iz enojnih omar s policami, je pa prostora čez glavo dost :)

Sem zdj pogledala mal na strani od Alplesa. Imaš pri Baladi tudi drsna vrata, predalnike, steklena vrata oz. mlečno steklo al kaj je že, kotne omare, ma res vse sorte, tako da pomoje lahko skombiniraš popolno omaro za svoje potrebe. Ah, ko bi že imela svoje stanovanje, me je prijelo spet mal opremljat, računat, kombinirat, itd. :D
Zadnjič spremenil majchy84, dne 03. Maj. 2009 15:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 03. Maj. 2009 15:48

Jaz si iščem novo omaro (v bistvu celo novo sobo), ampak še vedno nimam točne ideje kaj bi.

Odločam se med drsnimi vrati in navadnimi. Kaj je boljše? Meni se zdi, da so drsna bolj moderna in lahko lepše izgledajo, pa baje rabiš manj prostora (kar se meni zdi slab argument, itak ga rabiš tolko, kot če bi odprl vrata, saj nekje pač moraš stati). Navadna pa so kul zato, ker imaš lahko vsa naenkrat odprta in vidiš vso vsebino omare; to je zelo pomembno ko kombiniraš in ne veš kaj točno obleči. Hkrati pa so lahko tudi nepraktična, ker imaš potem vsaj 4 vrata za odprti.

Hkrati bi si pa želela kaj v romantičnem slogu, ne modernistično hladne površine in popolne, ostre robove. Kaj lesenega in rahko "zavitega". To bi bilo še posebej zaželjeno pri knjižni polici. :)

Glede barve; je boljši temen les ali svetel ali je odvisno od okusa? Ker temen baje pomanjša sobo, svetel jo poveča in doda več svetlobe. Hkrati pa se mi temnejši zdi veliko elegantnejši.

Ok, če bo kdo vedel kaj odgovoriti bo super. :) Sicer pa ima Ikea ful veliko in lepo izbiro omar (in vsega v bistvu), pa še relativno poceni je.

Vrni se na Dom, okolica in bivanje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov