darilo ob rojstvu otroka

Od družabnih iger; izbiranja daril, verzov in glasbe;
pa vse do mega koncertov in zabav

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

xena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 5. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a xena » 04. Okt. 2011 19:37

Pozdravčk.

Kolegica je rodila sinka in bi ji rada za darilo kupila nekaj lepega. Zdi se mi, da je nakup oblačilc za novorojnčke potrata dnarja k itak takoj use prerastejo, pa še vprašanje, če bo mamici všeč oblačilo.


Ali imate kakšno dobro idejo, kaj še kupiti za otroka?
recimo avtek-poganjalec se mi zdi v redu?


rabim kakšen nasvet:)
harmony3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 4. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a harmony3 » 04. Okt. 2011 20:50

Živijo!

Pomoje bi bilo lepo, če bi ji dala narediti kak napis na bodi za otročka.. Na primer, ne vem, "mamin sonček" ali pa kaj bolj izvirnega, saj sama najbolj poznaš svojo kolegico.. ali pa očkovo ime pa zraven junior ali kajkoli.. pač uporabi malo domišljije. Nekaj takega je res luštno podarit.

Drugače pa lahko kupiš tudi skodelico za otroka, ki je tako narejena, da se hrana iz nje ne more razsut (notranji del skodelice se skoz obrača tako, da je vzporedno z tlemi..).

Za kaka druga darila pa se trenutno res ne spomnim..

LP
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 05. Okt. 2011 8:17

Moja sestra je bila najbolj vesela oblačil, kakšnih štumfkov, žabic, kapic ali pa kakšni pripomočki za kopanje otroka (gel za tuširanje, mogoče glavnik...). Super darilo je npr. tudi kakšna igrača za v vodo, ko se mali kopa. Za oblačila kupiš malo večjo številko, recimo nekje do enega leta. Če kupiš male velikosti (okoli 50) je res takoj premajhno.

Avto poganjalec je primeren za otroka od enega leta dalje, tko da to je skoraj bolj primerno za npr. 1. rojstni dan.

Kaj pa recimo oblačilec za kovtr, vzglavnik?
Malo se sprehodi po teh otroških trgovinah - Pikapolonica, Baby center, tu majo ful igrač in oblačil. Če pa imaš namen kupovat oblačila, ti pa priročam H&M ali pa C&A, ker so oblačila poceni in pa bolj trpežna, kot pa v teh otroških trgovinah.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 05. Okt. 2011 13:06

Do sedaj sem 3x kupila darilo za novorojenčka:

- lučko, ki predvaja uspavanke in se okoli vrtijo priljubljeni risani junaki. Neki takega..otročiček baje lažje zaspi :D
- glasbeni lok za animacijo otroka v vozičku
- tegale konjička

Oblekice pa to, se mi zdi brezveze, ker niti ne veš če jim bo všeč...pa itak to tko hitro preraste, da brezveze.
Od nekaterih sem slišala, da kupujejo plenice. Sicer je res, da se to najbolj potrebuje, ampak se mi ne zdi lih primerna stvar za darilo. Potem rajši kakšno plišasto igračko kupim, če že kaj večjega ne
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Okt. 2011 14:07

Js pa najraje podarjam oblačila. Zaupam v svoj okus glede oblačil in se ponavadi oblačila tudi nosijo.

Igrač večinoma ne, ker to itak vsi kupujejo + otroci se igrač prehitro naveličajo in je zanimivo le par ur.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 05. Okt. 2011 14:33

Za moje pojme, oblačila najbolj pridejo v poštev. kakšni bodiji, kompletki. Mogoče kakšne "štrikane" male copatke. Drugače pa kakšna igračka (tisto ko daš na steno in se vrti ali poje), kakšna duda mogoče. :) Pa kakšen trakec za ušeska ali pa kapica za pozimi.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 05. Okt. 2011 17:29

jaz sem pred nekaj meseci kupil nekaj takega...

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=191281

ampak je pametno se pozanimati, če že ima, ker je brezveze, če se podobne zadeve podvajajo.
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 05. Okt. 2011 17:37

^^ točno to, sploh pri takih stvareh se je pametno pozanimat.

Od fanta kolega je dva meseca nazaj dobil sinčka. Vsi frendi/sorodniki so hotli prinest neka izvirna darila, na koncu pa se je izkazalo, da sta z ženo dobila podvojene baby knjigice do prvega leta, babyfon, igrače za nad lupinico, pametne knjigice, itd. Pač, ful podvojenih ali pa celo potrojenih stvari, za katere sta rekla, da bosta ali rekla frendom/sorodnikom, naj prinesejo račun, da bosta šla onedva zamenjat, ali pa naj gredo sami menjat darilo.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 05. Okt. 2011 19:15

jaz ko gledam tele linke, sem najbolj presenečena nad cenami teh otroških stvari/igrač. men se zdi vse to super drago :S
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 05. Okt. 2011 19:20

jah, služijo pač...

ali pa kak paket plenic, te vedno prav pridejo, verjetno... :D :D :D
xena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 5. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a xena » 08. Okt. 2011 22:42

tista posodica, ko se dno prilagaja, da je zmeraj ravno-se mi zdi zlo zanimiva ideja. bom pa šla malo pogledat še v baby center,pa bo.hvala za nasvete;)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 09. Okt. 2011 9:59

Jochie napisal/-a:jaz sem pred nekaj meseci kupil nekaj takega...

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=191281

ampak je pametno se pozanimati, če že ima, ker je brezveze, če se podobne zadeve podvajajo.


ja jz sm tud to nazadnje podarila... :D
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 11. Okt. 2011 10:07

Kot novo pečena mamica ti lahko iz prve roke povem, da sem bila najbolj vesela oblačil. Za otroke je toliko lepih oblačil, da te vsako posebej razveseli. Najbolj neizvirno darilo pa se mi zdijo plenice. Zanimive so mi tudi igrače in kozmetika.
Meni so te stvari prišle prav. Do podvajanj pa ni prišlo, vsaj pri igračah ne.
Knjige so pa že za malo večje otroke.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 11. Okt. 2011 10:13

Meni se mogoče ne zdi slabo tudi, da novopečena starša povesta kaj jima še manjka, česa še sama nista kupila za otroka. Tako da potem to lahko kupi družina ali prijatelji. Oz. obratno: da preprosto vprašaš, kaj je tisto kar še potrebujeta.

So pa cene teh stvari res pretirano drage. Nore cene res!
Ko sem nazadnje kupovala darilo za enega novorojenčka v Babycentru v BTCju sta pred mano na blagajni stala bodoča starša in nakupila pomoje kar precejšen del stvari, ki je potreben za otroka: račun je bil mislim da okoli 900 - 1000 eurov. :eek: :eek: :eek:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Okt. 2011 10:23

sanjaanja napisal/-a:Najbolj neizvirno darilo pa se mi zdijo plenice.
Vseeno pa najbolj koristno, se meni zdi.

Vrni se na Glasba in zabava

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov