Praznična večerja

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ledr baby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 13. 12. 2005
Kraj: kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a ledr baby » 30. Nov. 2006 9:53

hello

mene pa zanima, če imate doma nekakšen obred in jeste kakšno posebno večerjo? kakšno pa? :lol:
Uporabniški avatar
greyangel
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 222
Na forumu od: 21. 9. 2005
Kraj: Six feet from the edge

Neprebrana objavaNapisal/-a greyangel » 30. Nov. 2006 13:23

Ponavadi si za Božič vedno privoščimo nekaj posebnega, kakšno eksotično jed ali pa nekaj kar se ful dolgo pripravlja, ponavadi je kar več jedi-miza je vedno nabito polna z dobrotami :P
Angels fall first...
Frederic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: France - Slovénie

Neprebrana objavaNapisal/-a Frederic » 30. Nov. 2006 14:07

mene pa zanima, če imate doma nekakšen obred in jeste kakšno posebno večerjo? kakšno pa?

Mi bomo letos verjetno - tako kot lansko leto - odsli v naso vietnamsko restavracijo v Orangu. Ni je cez vietnamske kulinarike. :)

Ali kdo ve, ce obstaja v Sloveniji kaksna vietnamska restavracija? Vem, da so kitajske, v Ljubljani naj bi celo obstajala tajska, vsaj tako so mi rekli... :?:
Kdor ne skace, ni cigan - Zagovorniki Romov so pred postojnskim nastanitvenim centrom z vzklikanjem in skakanjem kazali podporo Romom
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 30. Nov. 2006 15:34

Mi imamo večerjo tako na božič kot na novo leto. Že leta imamo navado, da za božič jemo kakšno dobro pečenko, polno zelenjavice, francosko solato ipd. Za novo leto pa je prav tako podbno samo mogoče malo manj svečano. Vedno pa je na mizi polno dobrot, ki jih speče babica. Letos se moram tudi jaz naučit, da bom znala pripravit kaj dobrega :)
Uporabniški avatar
Catharine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 19. 9. 2005
Kraj: Planet Earth

Neprebrana objavaNapisal/-a Catharine » 30. Nov. 2006 15:51

Za božič imamo ponavadi morske dobrote, ati peče ribe na balkonu na žar, mami pa nardi školjke u buzari, polnjene lignje, ... To smo imeli lansko leto.. fuuuuuuull hrane, ker se cela družina zbere.
Za novo leto pa ponavadi silvesterska večerja: krompir pečen v roru, tenstan krompir, riž z gobicam, mesna rolada polnjena z jajcem, pečeno meso, polno nekih omak, solat... itd.
Mami full rada kuha in eksperimentira, tko da mamo vsako leto kaj posebnega in nikoli isto.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 30. Nov. 2006 16:11

pri nas je ponavadi tradicionalna božična večerja, ki ji drugi dan sledi božično kosilo (na katerem pojemo tisto, kar je od gore hrane ostalo prejšnji večer :D )... za novo leto pa ponavadi gre vsak po svoje... kaj točno jemo pa zelo varira... nimamo nekih standardnih jedilnikov, pač kar se mama spomni skuhat... edina konstatna so kakšni domači piškoti, potica in torta made by me :D ... letos, če bo šlo vse po planu, bo prov neki originalnega, s posebnimi vizualnimi učinki
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 01. Dec. 2006 11:34

Mi se pa za božičn večer zberemo pr babi pa pr dediju-pa ne iz verskih razlogov, ampak pač zard običajev pa idile :xmas: Vem, da mamo usak let na mizi francosko solato :D pa ponavad ene 2 vrste mesa, k sm js pač zbirčna, pol mamo pa še kruh, sir...nč kej zlo posebnga.
Za silvestrovo smo mel pa učasih večerje, zdej k pa mene na ta dan ni več duma, pa mislm, da ne kuhajo več :D smo mel pa ponavad kšne nadevane pohane palačinke- NJAMI!!! ....al pa zrezke u smetanovi omaki...neki tazga...joj kr lačna sm ratala :D
BabySun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 6. 11. 2006
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a BabySun » 01. Dec. 2006 14:20

Mi imamo pa vsako leto za božično in novo letno večerjo:

- za pred jed vedno pršut
potem pa:
- gobovo in govejo juhco
- krompir, mlince in riž
- piščanca, pečenko
- zeleno solato, francosko solato
- vino, sok, kokakolo


+ piškote in še en kup ostalega peciva :D
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 01. Dec. 2006 16:23

mi imamo za božično večerjo (če me spomin ne vara) ponavad:
-narezek s pršutom in raznimi salamami in namazi itd.
-potem pa ocvrtega piščanca in krompir pa razne solate (med njimi tudi francoska :D ).
-za pijačo pa razni sokovi, vino,...
ampak sem vegeterjanka in bo to leto moralo biti drugače :D
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 02. Dec. 2006 12:36

Pri nas pa za božič mami ponavadi naredi kakšen narezek, za novo leto pa nimamo kakšnega posebnega obeda, ker nismo vsi doma takrat.
HASTA LUEGO
Uporabniški avatar
°tanchyka°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 20. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a °tanchyka° » 02. Dec. 2006 12:40

mi mamo večerjo (ponavad mami vedno kj posebnga dela.. važn da je piščanc.. pa juhca.. pa nevem kok vrst solat.. pa peciva.. pa preveč uglavnm. človk bi se najedu za ceu mesec unaprej :) ) vedno skupi tko okol sedmih-osmih.. pol pa gre vsak po svoje vn naprej :)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 02. Dec. 2006 12:55

Za božič nič posebnega, ker ga ne praznujemo. Za silvestrovo pa ponavadi kaj morskega, pecivo (celo jaz se potrudim kaj speči), po polnoči pa obvezen bograč, ki se cel dan počasi kuha in ga jemo še naslednja dva dni.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
CorfuGirl
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 9. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a CorfuGirl » 06. Dec. 2007 10:30

Da ne bom odpirala nove teme bom kar vprašala tukaj..namreč sem zadolžena da naredim božično kosilo in se mi še ne sanja kaj naj bi bilo...tak da prosim za kakršen koli nasvet.
Kaj pa ve pripravljate za božična kosila(večerje)????
"Vsaka ženska je lahko lepa, le če zna pravilno poudariti svoje prednosti".
Uporabniški avatar
pupica20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 13. 5. 2005
Kraj: maribor,postojna,tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a pupica20 » 06. Dec. 2007 19:01

mi mamo za božič ponavadi predjed szi pršutom v teranu popečen, pa pol domačo govejo juhico,pa pol glavno jed, ki pa je zlo različn, lani je bla mnde goska,k jo nismo mel za martinovo, drgač pa lohk tut polnjen pšiščanc. n vem,različn od leta do leta. seveda pa je vedno zdraven priloga restan krompir pa še kšna zelenjava pa solata. pol pride pa še kšna sladica. Aja pa za zatrk mamo vsak božič tko, božični kruh pa šalco mleka. Drgač za novo leto pa mamo vsaklo leto sarme,ki jih pol jemo še dva dni. p en kup drugih dobrot-od slanih prigrizkov,do juhic,do glavnih jedi,do sladkih pregreh. Ne kha pa normalno to sam edn,ampak vsak neki prnese, Jaz naredim baklave vsako leto, ki grejo še najbolj v tek pol drugi dan. Itak pa jih nardim že dan prej,ker je fajn če mal stojijo v sladki omakci. MMM komi čakam novo leto!!! :D
Ne moremi storiti velikih dejanj. Le mala z veliko ljubezni.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 06. Dec. 2007 19:14

pri nas je v navadi da se za vsak božič zberemo pri kosilu (najbližji sorodniki),mamo pa tisto čisto običajno praznično kosilo:juha, krompir,meso, solata, sladica, teta vedno speče najboljše orehove palačinke.za silvestrovo pa imamo večerjo, jemo pa zmeri sarme :P .
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov