Sadje

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

extra
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 31. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a extra » 09. Avg. 2005 18:23

lep pozdrav!!
Nekje sem zasledila, da sadje za zvečer ni dobro ali pa če ga ješ po kosilu. Zanima me če je to res, saj meni ravno zvečer najbolj paše?
Kao da se hitreje prebavlja al ne vem kaj je fora.
Uporabniški avatar
bubbles
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 499
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a bubbles » 09. Avg. 2005 19:37

za večer ne vem, vem samo, da če pojem jabolko pred spanjem, še dolg ne bom zaspala, ker me tok trebuh boli (en tak čuden občutek pretirane sitosti).

sadje po kosilu se pa odsvetuje zato, ker prej ješ hrano, ki se ful dalj časa prebavlja (sadje se pa drugač bolj hitro) in v bistvu samo filaš želodec, prebaviš pa lahko šele po prvotni hrani.
...just breathe...
Uporabniški avatar
S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 21. 5. 2005
Kraj: kjerkoli kadarkoli

Neprebrana objavaNapisal/-a S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L » 09. Avg. 2005 20:02

jaz jem sadje ko mi paše..pa naj bo to po zajtrku...kosilu..večerji.....pa nimam posledic.....(mislim nimam čudega feelinga al pa da ne bi mogla spat...ne ne)
Ko se rodiš,so vsi veseli,
Ko umreš,so vsi žalostni,
Ko živiš,jim je VSEENO!
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 09. Avg. 2005 20:13

Jst tut fullllll velik jem sadja pa sploh ne gledam na uro al pa če je to po kosilu, večerji ... jem ga ko mi zapaše ... pozimi non stop drgnem mandarine, poleti pa nektarine ... :D oz. vso sadje ... pa mislim da s tem ni nič narobe ... men ful paše zdej zvečer kkšno grozdje al pa kkšna nektarinca al pa banana ... ma karkoli sam da je sadje :wink:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
-anonymus-
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 16. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a -anonymus- » 09. Avg. 2005 22:04

najbolš ga je jest zjutri na tešče.... pa potem 15 minut jest nič, da se prebavi in da dobiš vse vitamine.... :P:P
Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 09. Avg. 2005 22:41

sploh ni res ,sadje ima mnogo encimov in ti lepo pomagajo pri presnovi.
edino kakšnih lupin od hrušk ti ne priporočam,da te nau napenjalo :!:
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 10. Avg. 2005 10:48

pol lahk veselo naprej papam sadje?? kul sm se že ustrašla da je kej narobe z mano...jst ga ful pojem... :D
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 10. Avg. 2005 11:31

Jst (vsaj zaenkrat) še nisem mela problemov zarad sadja...prej zarad druge hrane...Moj dan se ponavadi začne in konča s sadjem, poleg tega pa morm skos neki glodat in sadje je super rešitev za mojo "požrešnost"... :) Pomaga pri presnovi, odpravlja lažni občutek lakote, pa še super je, ker se poleg tega nafilam še z vitaminčki... Slika
Uporabniški avatar
lisička
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 27. 7. 2004
Kraj: malo tuki malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a lisička » 10. Avg. 2005 11:38

Sadje zvečer oz. po bilo katerem obroku ni zdravo s tega vidika, ker je hitro prebavljivo, kar pa povzroča v želodcu vretje, zato, ker imaš že drugo hrano, ki je počasneje prebavljiva v prebavnem traktu. Tako da je najboljše sadje jest zjutraj na tešče, da ti še pospeši prebavo :) Potem čez dan pa naj ga ne bi jedli. Pač to je po načelu ločevanja.
Uporabniški avatar
zvezdica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 5. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a zvezdica83 » 10. Avg. 2005 11:49

včasih me črvič če ga jem prepozn, odvisn kokr kdaj, včasih pa ni panike, tko da,...


je pa baje dobro jest sadje po vsakem obroku
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 10. Avg. 2005 11:55

lisička napisal/-a:Sadje zvečer oz. po bilo katerem obroku ni zdravo s tega vidika, ker je hitro prebavljivo, kar pa povzroča v želodcu vretje, zato, ker imaš že drugo hrano, ki je počasneje prebavljiva v prebavnem traktu. Tako da je najboljše sadje jest zjutraj na tešče, da ti še pospeši prebavo :) Potem čez dan pa naj ga ne bi jedli. Pač to je po načelu ločevanja.

zanimivo...to še pa nism slišala...bo treba upoštevat... :wink:

drugač (itak) tud js sadje jem skozzz...največ pa ga pojem na šihtu, ke tu zram računalnika bi js skoz neki glodala... pa si zdej raj sadje nosim, kot pa kak čips al pa bombone.... :wink:
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 10. Avg. 2005 12:02

extra napisal/-a:lep pozdrav!!
Nekje sem zasledila, da sadje za zvečer ni dobro ali pa če ga ješ po kosilu. Zanima me če je to res, saj meni ravno zvečer najbolj paše??? Kao da se hitreje prebavlja al ne vem kaj je fora.


Ni ga dobro jest sploh, če hujšaš, ker ma full sladkorja,če pa že, pa res ne zvečer, v tem je fora, če pa ne hujšaš, potam ni nobene panike.
pa pa
cloudy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 10. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cloudy » 10. Avg. 2005 12:39

:blume: s sadjem je pa tako. baje ga je najboljs jest uro pred drugim obrokom ali pa na tesc. ker ce ga jes po obroku zacne gnit na drugi hrani, ki si jo pojedel in potem to povzroca pline, po drugi strani pa ni priporocljivo, ker se druga hrana ne more dobro prebavljat.
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 10. Avg. 2005 14:25

oh ja... jest sm odvisna od sadja... in bi lahk zvela sam od njega... tko da... kaj nej recem... boli me...
kar se tice sadja zjutrej na prazen zelodec.... razn ce se ne bi rada spucala ne poskusaj kaksni suhuh marelic in sliv... bos custveno navezana soljko ;)
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 10. Avg. 2005 15:22

J jst tud fuuuul ful velik sadja pojem. Ne maram pa ful zrelega - npr. mehkih nektarin in banan - jaak :? . Rajš mam da je še bol zrelo in trdo, če se loh tko izrazim.
Najrjš mam pa lubenico, melono, nektarine, grozdje, jagoide, tud kivije.... Uglavnem vse no :D
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov