Študentska prehrana

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 24. Avg. 2010 17:41

S 1. avgustom se je uvedel nov način koriščenja subvencionirane študentske prehrane, in sicer se je uvedel nov postopek plačevanja z mobilnim telefonom ali z neko posebno kartico.
Kako se vam zdi ta sprememba? Meni se zdi, da je prejšnji postopek bil čisto okej, zdaj pa po nepotrebnem komplicirajo. Res je, da so bile prej večkrat dolge čakalne vrste, ampak tega sama nisem pogosto doživljala, ker sem hodila kupovat bone ob urah, ko ni bilo toliko folka. :wink: A ve kdo kaj več o tem novem sistemu? Ali bo še vedno možno kupiti bone v poslovalnicah ŠS?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Avg. 2010 17:44

Jaz sicer novega sistema še nisem sprobala, se mi pa zdi velik plus to, da se lahko sproti odločaš, kje boš jedel, pa ti ni treba zato vsakič sproti hodit v vrsto stat za bon.
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 24. Avg. 2010 17:55

Ja, to je tudi ena izmed prednosti. Včasih sem si kupila bon za mehiško recimo, pa mi potem ni bilo za it tako daleč ali pa mi tisti dan ni pasala, včasih pa nisem imela na zalogi več nobenega bona in sem ga mogla po faksu cela zmatrana in lačna še it kupit. Zdaj sem šele videla, da starega sistema ne bo več, tako da ja... samo še tole nam preostane. :) Kako pa je glede plačevanja z mobilnim telefonom? A to je spet možno samo, če imaš moneto? No, jaz je nimam, tako da bo očitno prišla v poštev le tista kartica, o kateri je prav tako govora.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Avg. 2010 23:29

Primorska univerza ima tole plačevanje preko mobitela že nekaj časa :) Mi je pa sestra rekla, da poteka to preko neke naprave...da mnde mobitel nastaviš zraven pa pol ti zaračuna obrok. Mislim, da nima nobene veze z moneto...

'Slabost' tega novega sistema pa je, da dejansko boš lahko porabil samo toliko bonov kot se jih lahko na mesec kupi. Torej ne bo več možno od koga odkupit bonov ali pa recimo, da bi kakšen, ki ni študent, jedel na bone...
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 25. Avg. 2010 7:58

Saj prej tudi ni bilo možno dobit bonov, če nisi študent, ker si moral na ŠS in v restavraciji pokazat poleg bona še študentsko izkaznico. Razen če ti je kdo odstopil par bonov, za kar pa si tudi rabil dokazilo, da si študent. :) Vsaj jaz si to tako razlagam, ne vem na kakšen način bi se sicer dalo brez problema jest na bone, če nisi študent.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 25. Avg. 2010 8:20

meni je ta novi sistem super...končno ena dobra sprememba :D

+ ker se lahko v sekundi premisliš kam boš šel jest
+ ker ni treba čakat 100 let v vrsti da kupiš dva bona
+ ker ti ne pretečejo in ne mečeš denarja proč
+ ker ne dobiš kazni za napačno parkiranj ko skočiš po en bon in so na koncu na malci in se živčno prestopaš in čakaš da pojesta svoj sendvič :wink:
+ ker se ne valja dodaten papir po denarnici in se sčasoma zgubi :oops:
+ ker grem lahko jest tut v kranj, maribor oz kamorkoli, brez da bi iskala ljudi, ki so tam vpisani in lahko kupijo bone
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 25. Avg. 2010 9:28

Edini minus je to, da se moj izredni študentek ne bo več mogel švercat z mojimi boni :cry: :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Avg. 2010 14:07

Fancy Nancy napisal/-a:Saj prej tudi ni bilo možno dobit bonov, če nisi študent, ker si moral na ŠS in v restavraciji pokazat poleg bona še študentsko izkaznico. Razen če ti je kdo odstopil par bonov, za kar pa si tudi rabil dokazilo, da si študent. :) Vsaj jaz si to tako razlagam, ne vem na kakšen način bi se sicer dalo brez problema jest na bone, če nisi študent.


Ja čist komot se je dalo jest na bone, če nisi študent :) Si jih dobil od kakega študenta in v marsikateri restavraciji ne pregledujejo študentskih in si dal samo bon. Poznam ogromno ljudi, ki na tak način jejo (oz. so jedl).
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 25. Avg. 2010 14:25

Aja, no to pa nisem vedla. Se pa spomnim, da je večkrat kdo pred vhodom zatežil, če mu lahko "posodim" kak bon, kar pa mi je res šlo na živce, ker jih tudi sama rabim.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Avg. 2010 14:28

Ja, res je precej oseb, ki je delalo na tak način. Nekateri imajo celo ponarejene študentske, da so lahko jedli na bone :wink:

Se mi zdi super ideja ta nov sistem. Čeprav se moram malce bolje pozanimat.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 25. Avg. 2010 15:19

Če prav razumem bom npr. jaz, ki sem študentka Univerze v Ljubljani lahko šla jest na bone tudi v Kranju ali pa Mariboru (pač tam, kjer ni več UL)?
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 25. Avg. 2010 19:09

Fancy Nancy napisal/-a: Kako pa je glede plačevanja z mobilnim telefonom? A to je spet možno samo, če imaš moneto? No, jaz je nimam, tako da bo očitno prišla v poštev le tista kartica, o kateri je prav tako govora.


ne, ne rabiš monete. kličeš 1808, se proizvajajo neki zvoki, ki jih zazna tista naprava in to je to. plačaš pa z gotovino. v bistvu bi lahko z mobitelom klical, tut če ne bi imel dnarja gor, sam slaba stran je d morš pazt d nimaš prazne baterije :(
sm pa opazla d se jih dost odloča za mobitel za to, ker bi mogu kartico čakat tri dni.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 26. Avg. 2010 15:34

positive vibration napisal/-a:Edini minus je to, da se moj izredni študentek ne bo več mogel švercat z mojimi boni :cry: :D


Zakaj pa preprosto ne uporabla svojih bonov??? (oz. po novem svojga mobitela)
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 26. Avg. 2010 16:03

^^ker je zaposlen in ni upravičen do nakupa bonov. Jedu je pa lahk, ker ma veljavno študentsko izkaznico :P
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 26. Avg. 2010 16:23

Aja, vids, na to dodatno podrobnost sm pa pozabla :? :wink:
Live. Love. Surf.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov