Sibirska cedra

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ste že bili seznanjeni z lastnostmi sibirske cedre?

da
3
33%
ne
6
67%
Skupaj glasov : 9

Cedrin svet
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Cedrin svet » 29. Maj. 2010 10:03

Sibirska cedra doseže višino celo do 40 metrov. Tekom leta dejasnko raste 40 do 45 dni kar ji omogoča visoko življenjsko dobo med 400, 500 in celo do 800 let. Vsi deli sibirske cedre – iglice, smola in drevesna vlakna – imajo veliko količino fitoncida. Samo en hektar gozda sibirske cedre proizvede v 24 urah 30 kg fitoncida. Ta količina po mnenju znanstvenikov zadostuje, da nevtralizira vse škodljive mikrobe v večjem mestu. Ruski znanstvenik R. T. Tokin dokazuje, da je zrak v gozdovih sibirske cedre praktično sterilen, saj vsebuje le 300 do 500 bakterijskih celic na kubični meter med tem, ko je v operacijski sobi dovoljena količina 500 do 1000 nepatogenih mikrobov.

Še v letu 1792 je akademik P.S. Palas pisal, da plodovi sibirske cedre povečujejo moč, pomlajujejo človeka in opazno jačajo imunski sistem.

OLJE SIBIRSKE CEDRE

Plodovi orehov sibirske cedre vsebujejo 60 do 70% visokokvalitetnega olja, ki ga človeško telo zelo lahko prebavlja. Cedrino olje se pridobiva s postopkom hladnega stiskanja, ki omogoča, da se ohranijo koristne značilnosti vseh njegovih sestavin.

Ruski zdravniki so uporabljali olje sibirske cedre pri zdravljenju hipertonije, arterioskleroze in želodčnega čira. Uporabljali so ga tudi za splošno uporabo pri čemer so zdravili opekline, ranice in ga med drugim uporabljali za inhaliranje, kopanje in masažo.

Olje sibirske cedre je zelo učinkovit naravni antioksidant in se lahko koristi preventivno za vse vrste bolezni kot sredstvo, ki vzdržuje antioksidantsko stanje organizma. Svetovna nutristika smatra, da olje sibirske cedre vsebuje več zdravilnih sestavin kot olivno in mandljevo olje.

V kozmetične namene se olje sibirske cedre uporablja za hranjenje, čiščenje in zaščito vseh vrst kož. Olje odlično razkraja in odstranjuje vso umazanijo in tako očiščeno kožo hrani z vitamini, minerali in antioksidanti.

Olje sibirske cedre vsebuje cel kompleks nezasičenih maščobnih kiselin, palmitinsko, stearinsko, oleinsko, linoleinsko, lanolinsko. Zadnji dve sta zastopani v zadostnem deležu, da zmanjšujeta raven holesterola v krvi.

Olje vsebuje celo petkrat več vitamina E kot olivno olje. Omenjeni vitamin povečuje sposobnost za delo in potenco, aromaterapevti pa pravijo celo, da sam vonj tega olja pri moških izziva seksualno slo.

Za razliko od plantaž sončnic, oljne repice in bombaža se gozdovi sibirske cedre ne gnojijo z pesticidi. Zato lahko rečemo, da je cedrino olje ekološko čisto.
-krepi in obnavlja moč organizma,
-povečuje potenco pri moških,
-pripomore k premagovanju sindroma kronične utrujenosti,
-zvišuje sposobnost za delo, lajša posledice stresa in povišuje sposobnost prilagajanja človeškega organizma, še posebej v območjih z za življenje neprijetnimi klimatskimi in ekološkimi pogoji;
-olje sibirske cedre je posebej učinkovito pri zdravljenju obolenj želodčno-prebavnega trakta: gastritisov, pankreatitisov, holecistitisov, ranah na želodcu in dvanajsterniku (prav do uplahnitve) ;
-pomaga pri hudih respiratornih obolenjih (prehlad, gripa in drugo), laringitisu, traheitisu... posebaj cenjeno je kot preventivno sredstvo;
-preprečuje plešavost, cepljenje las in nohtov,
-učinkovito deluje pri psoriazi, dermatitisih, diatezi, koprivnici, nevrodermitisu in dr., preležaninah, trofičnih razjedah, opeklinah in ozeblinah ...

Uporaba:
Najpogosteje se cedrino olje uporablja tako, da se 1-3 krat na dan 30 do 60 minut pred obrokom zaužije ena kavna žlička. Tako kura naj traja 40 do 60 dni.

Masaža s cedrinim oljem zmajšuje zmatranost, izboljšuje periferno cirkulacijo krvi in kroženje limfe, preprečuje zastoj krvi in izboljšuje elastičnost kože.

Uporaba cedrinega olja z vtiranjem v kožo v parni kopeli ali savni pospešuje pomlajevanje kože in celjenje ran.

SMOLA SIBIRSKE CEDRE
Smola sibirske cedre se uprablja za lajšanje bolezni pljuč, urogenitalnih infekcij, težavah pri prebavljanju, revmatizmu in kožnih bolezni. Na kitajskem so jo uporabljali za zdravljenje bronhitisa, reumatizma, zobobola, opeklin, čirov in dermatitisa. V vsakdanji uporabi se lahko uporablja pri urezninah, opeklinah, ekcemih, srbečice, artritisa in bolečinah v mišicah.
Delovanje:
- anestetično
- antimikrobno
- antioksidantsko
- antiseptično
- baktericidno
- antirevmatsko
- diuretično
- pomaga pri izkašljevanju
- jača imunski sistem

Uporaba:
5% smola sibirske cedre: 1-3 kapljice se zaužije s čajno žličko medu 3 krat na dan
20% smola sibirske cedre: nanaša se v tankih slojih na problematične dele kože, komprese z 3-4 kapljicami pmagajo pri revmatizmu, artritisu, angini, vnetju kože , ranah, opeklinah, aknah, mastni koži

OREŠČKI SIBIRSKE CEDRE
Oreščki sibirske cedre vsebujejo veliko količino polinezasičenih maščobnih kiselin, poleg tega pa vsebuje tudi velike količine vitamina A, E in R.V orehovem plodu so vsebovani tudi mikroelementi, ki so zelo pomembni za človekov organizem. Med njimi so železo, magnezij, jod, baker in mangan.
Znanstveniki ugotavljajo, da se oreščki sisbriske cedre uspešno uporabljajo za jačanje organizma, izboljšuje sestavo krvi, pomaga pri preprečevanju tuberkuloze in slabokrvnosti.

Oreščki sibirske cedre vsebujejo 14 aminokiselin od katerih je 70% nezamenljivih. Po vsebini triptofazana, lizina, metionina, gistidina, cistina, in arginina oreščki prekašajo količino beljakovin v telečjem mesu in mleku. Visok procent arginina nakazuje na veliko prehransko vrednost pri prehranjevanju hitrorastočih otrok.

LP,
Cedrin svet
Poražencev ni, so samo tisti, ki niso vztrajali do konca.
Uporabniški avatar
višnja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 28. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a višnja » 29. Maj. 2010 18:21

Kje v Sloveniji pa se dobijo produkti sibirske cedre?
Poznate to učinkovanje iz lastnih izkušenj?
Cedrin svet
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Cedrin svet » 02. Jun. 2010 20:42

Pozdravljena Višnja,

sam uporabljam raztopino cedrinega soka - smole v njenem olju, ki mi zelo pomaga pri jačanju imunskega sistema.

Prvič sem se z njo seznanil, ko mi jo je kolega prinesel iz sibirije. Ko sem malo srfal po netu v zvezi s cedro sem naletel na knjigo, ki jo je napisal Vladimir Megre Zveneče cedre rusije (zanimivo branje).

Trenutno uživam drugo flaško, ki mi jo je ravno tako prinesel kolega, saj sem v Sloveniji naletel na olje (najboljši sosed v šiški) brez dodatka smole.

Mama prej omenjenega prijatelja jo uporablja pri alergiji in ji tudi pomaga.

Želim ti prijeten dan,

Cedrin svet
Poražencev ni, so samo tisti, ki niso vztrajali do konca.
Uporabniški avatar
višnja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 28. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a višnja » 08. Jun. 2010 7:45

Cedrin svet napisal/-a: Ko sem malo srfal po netu v zvezi s cedro sem naletel na knjigo, ki jo je napisal Vladimir Megre Zveneče cedre rusije (zanimivo branje).

Trenutno uživam drugo flaško, ki mi jo je ravno tako prinesel kolega, saj sem v Sloveniji naletel na olje (najboljši sosed v šiški) brez dodatka smole.


Ravno zaradi te knjige, ki sem jo brala kar nekaj časa nazaj, se postala pozorna na post :wink: .

A v Merkatorju se potem dobi cedrino olje?! Tega nisem vedela.
Je brez dodatka smole sploh učinkovito?
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 08. Jun. 2010 13:04

wow men se to zdi ful zanimivo!! Jaz prvič slišim za to Sibirsko cedro in njene učinkovine. Ful bi si jo rada nabavila in poskusila kako deluje.

A to je drgač res, da se jo dobi v Mercatorju? :gruebel: Ful se mi zdi namreč sumljivo, da bi imeli kaj takega v "navadnih" trgovinah.

Koliko pa približno stane?
Cedrin svet
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Cedrin svet » 16. Jun. 2010 20:53

Pozdravljeni,

sem imel obveznosti in šele zdaj, ko verjetno že imata svojo mini zalogo odgovarjam na vprašanje :) Kot sem napisal se da kupiti olje sibirske cedre v prej omenjeni trgovini. Verjetno se je sosed odločil za prodajo, ker je veliko zanimanja ... imajo namreč bio kotiček. O kakovosti ne bom sodil, saj nisem primerna oseba za to, sploh ga pa še nisem probal kupljenega v Slo.

Kar se cene tiče je na prvi pogled draga zadeva, ko pa začneš uporabljati bi rekel, da je prej dragocena kot draga, saj je drago tisto kar ni vredno svoje cene. Cena pri sosedu je cca 37€ za 100 ml tj cca 500 kapljic.

Kot sem že omenil ima olje sibirske cedre nenormalno veliko blagodejnih učinkov zaradi svoje sestave. Sam balzam iz raztopine smole oz. soka sibirske cedre v njenem olju pa ima boljše lastnosti preprečevanja in blaženja raznih težav kot ena komponenta posebaj. V kolikor bi resnično radi probali omenjeni balzam se lahko dogovorimo, da mi ga pripelje kolega, ki gre v rusijo vsake 14 dni. Da naročim mi ni problem, saj vem, da ga bomo doma preventivno porabili tudi, če me kdo nat....

Uspešen dan,
Cedrin svet

Morje je tako veliko, ker ne podcejuje še tako majhne reke.
Cedrin svet
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Cedrin svet » 17. Avg. 2010 11:31

Pozdravljeni,

veliko vas sprašuje kje se da kupiti pristno olje sibirske cedre in me hkrati opozarjate, da masovni prodaji ne zaupate. Zato vam v nadaljevanju posredujem link do spletne strani na kateri najdete izdelke, ki so proizvedeni in pakirani v Rusiji.

Za izmenjevanje kontaktnih podatkov uporabite zasebna sporočila. UG84

Lep pozdrav,

Cedrin svet
Poražencev ni, so samo tisti, ki niso vztrajali do konca.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov