Kako naj se zdravo prehranjujem?

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

brokenheart
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 29. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a brokenheart » 05. Apr. 2010 16:55

ne potrebujem nasvetov o zdravi prehrani, ker vem kaj je zdravo.
problem je v tem da je moja mami zelo zagrizena zagovornica nezdrave prehrane. zjutraj jemo krfe in piškote, v šoli malica tudi ni nevemklaj zdrava, potem za kosilo je vedno kako meso zraven pa mastna priloga8močno zabeljen riž, makaroni, krompir), za večerjo je spet ista pesem, ponavadi bel kruh s hrenovkami, salamo, majonezo, u glavnem same nezdrave stvari. tudi sadja ni v naši kuhinji ves čas pa so na voljo sladkarije in seveda sladke gazirane pijače ter razni slani prigrizki. sem že poskušala prepričat d abi bpl zdravo jedli pa noče nihče niti slišati o tem. sej ne da asm obsedene z zdravo prehrano sam to kar je pri nas doma je pa preveč. sama imam zelo malo časa za pripravo hrane in verjetno tudi ne bi bili doma zadovolnji če bi si sama pripravljala obroke. kaj naj storim? ali ima katera kakšen nasvet kako bi se lahko bol zdravo prehranjevala? kaj naj storim? :(
bassjaxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 15. 5. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a bassjaxx » 05. Apr. 2010 18:16

Najprej me zanima, koliko si stara? Imaš kaj svojega denarja, s katerim bi si lahko kupila kakšne zdrave prigrizke?

Sicer bi ti pa svetovala, da si mirno pričneš sama pripravljati obroke, ne glede na to, ali bo prisotno neodobravanje. Jaz sem doma naredila točno to, pa niti nismo imeli slabih prehranjevalnih navad, sem pa pač ugotovila da večinoma jemo samo OH, mesa pa skoraj nič. Meni se je to pričelo poznati na koži in na kilah, zato sem šla pač v akcijo. Za začetek preglej vsebino hladilnika in ugotovi, kako bi s tem, kar že imaš, lahko čimbolj optimalno prišla skozi dan. Če ne bi, potem jasno povej doma, da ne misliš živet samo od nezdrave hrane in naj poskrbijo za to, da boš lahko jedla tisto, kar je za tvoje telo dobro. Če si še dovolj mlada, ti to morajo omogočit, če nisi več, pa pojdi sama po nakupih (če imaš denar, seveda).

Nikakor pa ne vztrajati s takšnim prehranjevanjem samo zato, da bo mir v hiši. Jaz sem morala prenašati marsikatero zmrdovanje nad tem, kar je bilo na mojem krožniku, ampak so what. Zate se gre, tako da se splača potrpet in izsilit svoje.
brokenheart
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 29. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a brokenheart » 06. Apr. 2010 16:45

nekaj denarja imama veliko pa ne. verjetno bi si morala res začeti kupovat kako sadje pa jogurte, da bi si pa sama pripravljala obroke pa tudi nimam veliko časa, ker iz šole prihajam med tretjo in četrto uro. kako si pa ti rešila ta problem? a maš mogoče kake take hitre in preproste recepte za zdrave obroke?
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 06. Apr. 2010 19:14

brokenheart napisal/-a:nekaj denarja imama veliko pa ne. verjetno bi si morala res začeti kupovat kako sadje pa jogurte, da bi si pa sama pripravljala obroke pa tudi nimam veliko časa, ker iz šole prihajam med tretjo in četrto uro. kako si pa ti rešila ta problem? a maš mogoče kake take hitre in preproste recepte za zdrave obroke?


Ja mislim da je res bolj pametno da si sama začneš kaj kupovat in kuhat... kaki jogurti za večerjo... mogoče ko prideš domov kako solato narediš (mogoče porabiš kako sestavino od kosila (kake testenine daš v solato, ali krompir) ali si kaj na hitro spečeš (kakega piščanca na žaru)... če ti bojo kaj "težili" pa reči da si pač malo začela skrbet za svojo predvsem zdravo prehrano... bojo že moral sprejet...
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
speaker1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 3. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a speaker1 » 10. Apr. 2010 16:35

Namesto sadja raje pojej zelenjavo.
Tudi sam sem si začel kupovat svojo hrano
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 14. Apr. 2010 10:13

Najbolje bi bilo, da si za denar, ki ga imaš, kupuješ zdrave izdelke.

1.)Recimo za zajtrk si kupi mueslije brez dodanega sladkorja (v Sparu jih dobiš zelo poceni). Verjetno imate doma mleko ali jogurte in si pač naredi mueslije z jogurtom oz. mlekom. Če te kdo vpraša, zakaj nočeš krofa, mu pač povej, da želiš polnovreden zajtrk, po katerem boš imela dovolj energije za šolo in učenje, ne pa praznih kalorij iz krofov, po katerih se ti nič ne bo dalo.
2.)Kupi si kakšna jabolka, banane, pomaranče ipd., in pojej po en kos zraven šolske malice, pa ko prideš domov ali ob večerji.
3.)Kupi si kakšne paradižnike, solato, korenje, paprike, kumare ipd. in si jih nareži zraven večerje. Recimo če imate za večerjo hrenovko, majonezo in kruh, pač vzemi hrenovko, majhen košček kruha in zraven jej narezan paradižnik ali drugo zelenjavo. Če bo komu tvoja prehrana čudna, mu povej, da se pač nočeš nažreti, ker se potem ne boš mogla učiti in dobro spati.

V glavnem, če ne bo šlo drugače, se izgovarjaj na učne sposobnosti. Človek se niti slučajno ne more dobro učiti, če nima primerne prehrane (pa seveda tudi dovolj gibanja in spanja).
Mislim, da se bosta starša prej ali slej zamislila nad kvaliteto vaše hrane in boste začeli bolj zdravo jesti. Ponudi se za pomoč pri pripravi zdravih jedi, vsaj recimo ob vikendih, ko nimaš šole. Recepte in ideje lahko najdeš na internetu.

Pa veliko sreče!
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 14. Apr. 2010 10:33

Za začetek se odpovej določeni hrani. Naprimer pri kosilu jej samo juho ali pa meso brez priloge. Pri večerji jej hrenovko brez kruha in zraven kak paradižnik. Za zajtrik pa pojej kos kruha z maslom in kakim namazom namesto krofa ali si kupi žitarice.
Če bivate v hiši verjetno imate vrt in kaj domače zelenjave, če ne pa si kupi sama, saj so zmeraj kake akcije in bo bolj poceni.
(s)mej se
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 15. Apr. 2010 13:44

piškotek* napisal/-a:...Če bivate v hiši verjetno imate vrt in kaj domače zelenjave, če ne pa si kupi sama, saj so zmeraj kake akcije in bo bolj poceni.


Se strinjam, ja. Ali pa prosi za kako sadje/zelenjavo babico, dedka, strice, tete, sosede,.., ki imajo vrtove. Ponavadi imajo od spomladi do jeseni vsi, ki imajo vrt, vsega preveč. Pa še lahko se zgodi, da bo staršem postalo nerodno, ker prosiš naokrog za sadje/zelenjavo in jo bodo sami začeli kupovati.
Rada imam vse živali, celo človeka.
Samo en razlog je, da sem rojena v človeškem telesu - da lahko dosežem pravice za VSE živali.

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov