Jogurti

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mala zvezdica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 21. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mala zvezdica » 14. Apr. 2008 12:37

Koliko jugurtov zaužijete dnevno? Katere? Segate bolj po navadnih ali sadnih. Kaj pa jogurti Vitalinea? So primerni za hujšanje? Ali je to le še ena potegavščina?
alana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 11. 4. 2008
Kraj: bela krajina

Neprebrana objavaNapisal/-a alana » 14. Apr. 2008 12:44

glih vsak dan jih ne jem,ko pa jih si kupim probiotične zadeve.ali pa aktivijo,ker res pomaga,če npr.preveč suho jem in mi nastane bolečina v trebuhu.za hujšanje pa nevem če je res.
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 14. Apr. 2008 12:55

v enem tednu spijem dva - tri navadne jogurte z 1,3% mm. kupujem si ga od ljubljanskih mlekarn, 0,5l. včasih spijem celega v enem dnevu, včasih pa polovico en dan in drugo polovico drugi dan. dlje pa nimam odprtega.

sadnih se izogibaj, če hujšaš. ne nasedaj tistim 0% maščobe, ker ni poanta v tem. problem so sladkorji, ki jih sadni jogurti vsebujejo. sladkorje vsebujejo tudi navadni jogurti, vendar pa izključno laktozo (mlečni sladkor). no, se mi je že zgodilo, da je imel navaden jogurt dodan sladkor (šparov, baje tudi hoferov). tisti je res :tot: . če niste 100%, poglejte na deklaracijo.

meni navadni jogurti odlično poskrbijo za prebavo, torej mi ni potrebnih dodatnih bakterij, ki jih "prodajajo" danone & co. :wink:
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 14. Apr. 2008 13:28

V povprečju enega na 2 dni. Navadnih sploh ne maram, preveč sladkih pa tudi ne.


Vitalinea ima dodana umetna sladila, ta pa naj bi spodbujala apetit.
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 14. Apr. 2008 13:31

Meni bolj kot jogurt paše kefir. Jem tistega iz linije zdravo življenje ali pa tušovega. Če pa že navadni jogurt pa Ego.
Drgač imajo pa Leclercu super jogurte z odlično sestavo, primerne za hujšanje. Pa tudi po okusu so njami. Je pa res, da vsebujejo ogromno umetnih sladil. :?
Uporabniški avatar
Yancha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 9. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yancha » 14. Apr. 2008 13:43

Čez Ego z okusom grozdja ga ni :D . Pa navadn Ego tud ni švoh :P .
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 14. Apr. 2008 13:44

Huh, js sm totaln jogurt fan ...
Zadne tedne pojem tri na dan, zjutri sadno Vitalineo s proteini, po treningu navadnga 1.3 s proteini, zvečer istga, ampak s skuto.
Če bi lahko, bi jih skonzumirala dost več, kr so mi res zakon :wink: .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 14. Apr. 2008 14:04

Jaz pa jih ful redko jem oz pijem. Če že pa mam rada navadnega, ali pa kakega jagodnega. Samo obvezno brez koščov sadja.
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
moj_zlobni_jaz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a moj_zlobni_jaz » 14. Apr. 2008 14:24

Mmmm..jaz mam ful rada jogurte...vmes si privoscim obstgarten- visnja..sam to ni lih primerno za hujsanje :)
Drugace pa po novem jem, kar navadne z do 1,3 m.m., obcasno pa se kako vitalineo..tak da pojem na dan ali dva po 1 jogurt povprecno...aja pa one tekoce navadne jogurte mam tudi rada...najraje od vindije- light al pa od ljubljanskih mlekarn 1,3. :)
Why be an angel when I can play god?!
Uporabniški avatar
_ladybird_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 218
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: .......

Neprebrana objavaNapisal/-a _ladybird_ » 14. Apr. 2008 14:24

pojem dva jogurta na dan - zutri s kosmiči, zvečer s skuto...ponavad kakšn ego, al pa kakšn navadn z manj maščob...
I know it's only rock 'n roll but I like it, like it, yes, I do!!!
Uporabniški avatar
*waterlily*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 12. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *waterlily* » 14. Apr. 2008 14:40

Ful mam rada jgurte...najboljši so mi čist navadni, pa če zravn vmešam še kakšne kosmiče so mi pa sploh :D , drugač so mi pa tut sadni dobr
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 14. Apr. 2008 14:47

jaz spijem/pojem po 0,5l jogurta v 2 dneh. je navaden, od spara z 0,1 maščobe. in čeprav je spar je čist zakon. res, ful je dober :D
zjutraj ga jem s kosmiči in sadjem, pol ga tudi čez dan spijem kakšen požirek, če me ravno zgrabi lakota, in zvečer še malo s kosmiči :D
jaz sem tudi jogurt fan ja. si ne predstavljam življenja brez njih :D
drugače pa so mi od vitalinee kar dobri, pa jogobela ma tud take fajn. motijo me edin sadni od teh naših znamk, kot so tuš, spar... ker je pa res sama voda in čist nič sadja..
Touch me, take me to that other place. Reach me, I know I'm not a hopeless case. It's a beautiful day.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 14. Apr. 2008 16:39

Ja, ful jih imam rada. Še bolj pa kefir in kislo mleko ;)
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 14. Apr. 2008 16:45

Pa jaz jem jogurte z muslijem, pa take s celimi kosi sadja noter, pa une ki je samo en deci noter...pojma nimam kako se imenujejo ker ful ne gledam kaj gor piše...danone ali kaj so...actimel? :irre:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 14. Apr. 2008 17:30

js ne vem če je normalno.. da jih tolk pojem. Se dogaja, da vsak dan najmanj 2.. sadna.. nad navadnimi nism tok navdušena, ker so navadni.

Tisti od ego so mi vsi bolj zanič. Nek (ni ego) z okusom jagode pomaranče 0.5 je pa zelo njami :)

ponavad konzumiram vanilija sadne jogurte, jogobela (pride not malo amnj jogurta, ampak ok). Neki sm tud kefirje jedla, ker so kao dobri za zdravje pa to.

Ampak ni ga čez sirovko in sadni jogurt (un omenjeni 0.5) :D
pa musli tisti zeleni jogurti (zelena embalaža) so tudi njami, sm so malo dražji, pa raje kupim pol kr uga k več pride pa še skor boljši mi je :)

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov