Fantovščine in dekliščine...

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 18. Jun. 2006 21:41

Iskala sem kakšno podobno temo, pa nisem našla nič, razen nasvetov o pripravah dekliščine, mene pa zanima nekaj povsem drugega.

Danes smo imeli s kolegi zanimivo debato na to temo in me zanima kako vi gledate na te zabave in na vse, kar spada zraven? Odobravate striptizete/ striptizerje, pretirano pijančevanje, raznorazne igre in običaje, ki znajo biti že tudi nevarni? Kako si zamišljate svojo dekliščino/fantovščino?

Prvo kot prvo, sem alergična na striptizete in striptizerje. Niti nočem striptizerja na svoji dekliščini, niti tega, da pripeljejo kakšno striptizeto mojemu fantu (bodočemu možu), ker bi v tem primeru takoj naslednji dan spokala in šla brez besed (zvedla bi tako al drugače), pa si naj poroko kar narišejo. Glede tega mam res ene svoje močne principe :evil:

Kot drugo me moti, da bodoči ženin, ki mu je zabava pravzaprav namenjena, ponavadi nima prav dosti od vsega, v par potezah ga napijejo do nezavesti in se 'izživjajo' nad njim s svojimi bolnimi idejami in ob tem še mislijo, da so smešni in zanimivi. Zgodilo se je, da so fanta po nekakšni (kao) tradiciji privezali na križ, ga prislonili ob zid v gostilni in medtem, ko so se drugi zabavali in se opijali, je križ padel in fant se je nekaj dni pred poroko popolnoma polomil in namesto poroke in poročnega potovanja je imel par tednov ležanja v bolnišnici v mavcu. Večina zgodb, ki sem jih slišala, je katastrofalnih in človek resnično dobi odpor, da bi se sploh poročil, še posebej, ker naj bi bila fantovščina/dekliščina nujno zlo predporočnih priprav... :D

Svojo dekliščino si predstavljam popolnoma izven začrtanih tradicionalnih okvirov, drugačno, ampak vseeno zanimivo. Še najraje bi se ji izognila ali imela s fantom skupno zabavo, kar pa je skoraj nemogoče, glede na to, da se vsi držijo tradicije kot pijanec plota. :roll: To, da skupne zabave prinašajo nesrečo, pa se mi itak zdi popoln larifari.

No, pa da slišimo vas... :D
Zadnjič spremenil allessya, dne 18. Jun. 2006 22:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bubbles
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 499
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a bubbles » 18. Jun. 2006 22:36

hm, kar gre men v bistvu blazno na organ je ta ameriški način mišljenja, da je fantovščina/dekliščina zadnja stvar preden se poročiš, ko se lahko res znoriš. ker, pismo, če na poroko gledaš kot na omejitev, se sploh ne bi smel poročit, no!

drgač pa ne vem, če je pri nas glih na tak način zadeva razširjena...
...just breathe...
Uporabniški avatar
allessya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 702
Na forumu od: 9. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a allessya » 18. Jun. 2006 22:43

Ja, dejansko se to izvaja, tu naokoli (pri nas) se noben ne poroči brez fantovšine ali dekliščine, pa čeprav je vse skupaj skrajno nepotrebno... pa tudi skoraj vsi so že pokupili ta ameriški stil, kot praviš...
Uporabniški avatar
bubbles
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 499
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a bubbles » 18. Jun. 2006 22:49

allessya napisal/-a:Ja, dejansko se to izvaja, tu naokoli (pri nas) se noben ne poroči brez fantovšine ali dekliščine, pa čeprav je vse skupaj skrajno nepotrebno... pa tudi skoraj vsi so že pokupili ta ameriški stil, kot praviš...

hm, zanimivo, kar sem pa jst porok zasledila (pač v svojem življenju) pa noben ni nekej posebej fantovščine/dekliščine omenjal ali pa je blo pač vse le kot normalen žur.

kakorkoli že so mi te pretirane pijanice in striptizi pod nivojem ;)
...just breathe...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 18. Jun. 2006 23:11

----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Jul. 2010 20:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 19. Jun. 2006 1:53

meni se pa dekliščina ne zdi nič slabega. okej zdej valda odvisno kakšn,a kakega pribijanja na križ se res ne bi šla, ampak je poroka en velik korak, zakaj pa ne bi imel še ene velike žurke.

Ne rečem,da jo bom imela,bom takrat vidla kako mi bo pasal, če bojo do takrat že kaki res ql slačifantje bojo seveda tut v igri, ne vidim zakaj ne.se mi to ne zdi nič takega.

sem bial na dekliščini,kot jo vi opisujete, pa je bilo blazno nezanimivo. nevesto to be je skoz samo skrbelo kaj njen dela, tiste fore so bile res nezanimive, vse neki povezan z otroci, brisanjem ritk bodočim dojenčkom..uglavnem BV.
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 19. Jun. 2006 7:15

bucka81 napisal/-a:Mi2 sva se nekako zmenila, da bi raje po poroki organizirala še kako manjšo zabavico...


mislim, da si hotela napisati "sem se odločila, da bi raje..." :razz:

anyway, mislim, da delate preveč panike zaradi stiperk. navadno pridejo v spremstu težkokategornika, ki skrbi za njihovo varnost, tako da se ne njej ne vašemu dragemu ne more nič zgodit. pa tudi, če je plačan kak lapdance, to ne pomeni ravno bogvekaj.

striperji pa so malo drugačna zgodba, vsaj če sklepam po intervjuju z znanim slovenskim striperjem, ki je izjavil, da ima najraje dekliščine, da lahko bodoči nevesto še en krog zapelje.
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 19. Jun. 2006 7:17

bucka81 napisal/-a:Mi2 sva se nekako zmenila, da bi raje po poroki organizirala še kako manjšo zabavico...


mislim, da si hotela napisati "sem se odločila, da bi raje..." :razz:

anyway, mislim, da delate preveč panike zaradi stiperk. navadno pridejo v spremstu težkokategornika, ki skrbi za njihovo varnost, tako da se ne njej ne vašemu dragemu ne more nič zgodit. pa tudi, če je plačan kak lapdance, to ne pomeni ravno bogvekaj.

striperji pa so malo drugačna zgodba, vsaj če sklepam po intervjuju z znanim slovenskim striperjem, ki je izjavil, da ima najraje dekliščine, da lahko bodoči nevesto še en krog zapelje.
Uporabniški avatar
maru
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 16. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a maru » 19. Jun. 2006 9:18

jest sem svoji frendici organizirala dekliščino oz. fankliščino, ker sta imela ženin in nevesta oba skupaj fešto. Ker so meni te "tradicionalne" predporočne zabave tudi precej bolne (razni križi, kletke in preizkušanje sposobnosti bodoče mamice), smo v bistvu organiziral čist u izi žurko s parimi igricami, ampak smo si jih sami zmislil, tko da je blo tud bodočima zakoncema zabavno.

Drugače pa zase ne vem, če bi imela dekliščino, če pa že, pa sigurno brez striptizerja.
Čudovito je bilo, da so odkrili Ameriko, še bolj čudovito bi bilo, da bi jo zgrešili.
Uporabniški avatar
pupica20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 13. 5. 2005
Kraj: maribor,postojna,tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a pupica20 » 19. Jun. 2006 9:35

Tkole bom rekla: če je človek zadost odrasel in pameten,ve kje je meja igric in seveda alkohola! js sem bla na eni dekliščini 3 leta nazaj in je blo zakon! :) itak sem bla najmlajša, ampak to nima veze! Ful smo se dobr zabavale mele smo striptizerja in na konec smo se tut vse babe slekle! :D Blo je tut nekaj rahlo perverznih igric,ampak noč kej hudga! Nevesta je uživla,me pa tut! Žurale smo dolgo v noč. Alkohola je blo seveda kar dosti,vendra smo pile po pmaeti,mele smo pa tudi nekaj hrane! NO,njen sedanji mož pa je tut imel fajn fantovščino,seveda s striptizeto! :wink: Mel je nekaj težjih nalog,ampak fantje so bli zadost pametni,da ga niso prbili na križ ter ga pustili samegaali kej podobnega! Tko da,ja podpiram te zabave! Kar se pa tiče takih nalog in scen,kot je ta s križem,s emi pa zdi, da so to nedorasli fantje(ali tudi punce),ki si ne zaslužijo prijateljstva! In če bi js vdla,da je možnost kakih takih neumnosti,pač ne bi naredla take žurke!
Ne moremi storiti velikih dejanj. Le mala z veliko ljubezni.
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 19. Jun. 2006 10:46

Midva sva imela fantovščino/dekliščino...SKUPAJ! Zakaj? Ker imava skupne prijatelje, ker nama ni bilo do ne vem kakšnega pijančevanja v tri krasne, striptizerjev, striptizet idr. Moja in njegova priča ter prijatelji so nama pripravili piknik (ki je seveda trajal do jutra, hi hi), pripravili so igrice, izpolnjevati sva morala vprašalnik, obujala spomine na dogodke iz preteklosti, dati sva morala prisego kaj bova oz. česa v zakonu ne bova počela itd. Skratka blo je res fino :)
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 19. Jun. 2006 11:01

ah, men je tud to čist brezveze. ko da lahko varaš partnerja, če še nisi poročen. mislim, halo! sej ne rečem mau zabave, pač pustiš tipa ven, lahk se mau napije in podobno sam to je to. itak bo šou lahk po poroki tud še mau ven. za striptizete in podobne gospodične je pa meu cajta dost, preden je mene spoznal. sama tud neb mela striptizerja, k se mi zdi brezveze pa tud všeč mi ni. mela pa bi zabavo z prijateljcami, kej več pa ne.
ja, al pa če mata zabavo skupi tud ni napačno. vsaj men ne.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 19. Jun. 2006 11:19

bubbles napisal/-a:hm, kar gre men v bistvu blazno na organ je ta ameriški način mišljenja, da je fantovščina/dekliščina zadnja stvar preden se poročiš, ko se lahko res znoriš. ker, pismo, če na poroko gledaš kot na omejitev, se sploh ne bi smel poročit, no!

drgač pa ne vem, če je pri nas glih na tak način zadeva razširjena...


Ampak res... :D

Pri nas je pa čist odvisno... Eni majo in striptizete in ''mučenja'' ženina, itd., eni pa mogoče kakšno večerejo za kolege, ali kaj podobnega. Men je to s stripzitetami/striptizerji tut čist glupo. Bubbles ma prav, če se je tok hudo poročit, pol se pa ni treba. človk bi moral bit vesel tega. :roll:
Uporabniški avatar
pupica20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 13. 5. 2005
Kraj: maribor,postojna,tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a pupica20 » 19. Jun. 2006 11:40

vsi pravte,ko0t da je nuja met striptizeto/striptizerja. pa sej maš loh žurko pa maš to sam kot neko poživitev!je treba tko jemat,ne pa kot da zdaj je pa to zadnja šansa da loh gledaš nago babo al desca! sej pa itak tut ko si poročen verjetno kdaj pogledaš za kom in maš kake misli,pa tut na kak striptiz še verjetno greš.
Ne moremi storiti velikih dejanj. Le mala z veliko ljubezni.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 19. Jun. 2006 12:41

jst sem že tolk groznih zgodbic slišala, da sva se tud "midva" odločila, da bova mela skupno zabavo. je tud sam priznal da se malo boji svojih kolegov, ker so čist divji. na eni fantovščini so tipa privezal na križ, ga dal na streho od avtomobila in se pijani z njim vozil po ljubljani. res super, keri kolegi, najbrž je tip prov užival.
pol sm slišala, da so enkrat enga tipa napil, ga privezal na križ in poklical kurbo, da mu ga je potegnla. vse so posnel in naslednji dan še vsi pijani prinesl kaseto k bodoči nevesti domov. seveda še danes nista poročena. jst ne vem, a so eni tipi res taki kreteni da se jim zdi to smešno in da s tem delajo svojemu prijatelju uslugo?
v glavnem, jst mu fantovščine ne bom dovolila imet :wink:
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov