Grozljivo

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

pehta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 11. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pehta » 24. Apr. 2006 21:56

http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=176853

Hčerkico trpinčila do smrti
MARIBOR - Po prepričanju tožilstva naj bi se za zidovi hiše družine Vodušek v Dvorjanah pri Dupleku dogajali srhljivi odnosi do otroka: 45-letna Darinka, mati šestih otrok, naj bi pretepala in duševno ter fizično mučila svojo najmlajšo hčerko Martino toliko časa, dokler 5. maja 2003 deklici niso odpovedali notranji organi in se je njeno srce ustavilo za vedno. Trpinčenje nemočne deklice naj bi tiho dopuščal dekličin oče, 44-letni Janez Vodušek, zato je moral včeraj skupaj z Darinko sesti na zatožno klop mariborskega okrožnega sodišča in se zagovarjati zaradi očitka, da sta Martinino smrt povzročila iz malomarnosti.

MANJKALA JI JE KONICA NOSU
Zdravniki in bolničarji, ki omenjenega dne niso mogli več pomagati umirajoči deklici, so na njenem shiranem telescu zgroženo opazili številne hude poškodbe, med drugim je Martini manjkala celo konica nosu! Patologi so po obdukciji zabeležili daljši seznam poškodb, ki jih je po prepričanju tožilca Zorana Klinca povzročila obtožena in ki nikoli niso bile zdravniško oskrbovane. S topim predmetom naj bi Martini postopoma prizadejala dvojni zlom desne stegnenice in zlom šestih reber. Darinka naj bi ji izpulila tri sekalce, zlomila obe nadlahtnici in bila odgovorna še za izliv krvi v možgane. Nezaželena punčka pa je umrla zaradi posledic vnetja ledvic in hrbtenice, malokrvnosti ter splošne oslabelosti.

Obtožena je bila že mati štirih hčera, ko se je z najmlajšo hčerko preselila iz Maribora v Dvorjane in je tam zanosila s svojim drugim soprogom Janezom Voduškom. Rodila sta se jima dvojčka: sin Janez je bil zdrav, hčeri Martini pa je zaradi komplikacij med porodom odmrl del možganov in je bila zato zaostala v duševnem in telesnem razvoju.

"HČI NI JOKALA IN NI ČUTILA BOLEČINE!"
Po Martinini smrti se je Voduškova vztrajno izgovarjala, da je za hčer zgledno skrbela, njeno prezgodnjo smrt pa je pojasnjevala s šibkostjo otroka. Pred sodnim senatom, ki mu predseduje sodnica Andreja Lukeš, se je obtožena, ki so ji po hčerkini smrti odvzeli skrbništvo nad Janezom in Heidi, predstavljala kot vzorna in ljubeča mati. "Oba otroka sem imela enako rada," je govorila in si vztrajno brisala solze z okroglih lic. "Martina je imela krhke kosti in ni čutila bolečin, zato nisem mogla vedeti, da si je kaj zlomila. Če bi opazila, da je poškodovana, bi šla takoj k zdravniku." Po njenih besedah si je deklica celo sama prizadejala poškodbe: "Ko je videla, da je nihče ne opazuje, je z glavo tolkla ob zid."

"Ženi nikakor ne bi dopustil, da bi pretepala otroka," se je zatem branil Janez Vodušek. "Martina se ni znala jokati. Če je padla, ji po licu ni stekla niti solzica, spuščala je zgolj nekakšne krike," je govoril neprizadeto in se prijazno smehljal sodnici. Brkatemu možu ni bilo znano, kje in kako se je Martina poškodovala, vedel ni niti tega, kako in kje si je izbila tri zobe.

Priče so to "vzorno" družino prikazale v povsem drugačni luči. Kmalu po rojstvu dvojčkov so sosedje Voduškovih pričeli sumiti, da se Martini ne godi dobro, saj je skoraj nikoli niso videli na prostem, iz hiše pa so pogosto slišali njen glasni jok. "Videla sem jo samo trikrat. Zadnjič je imela povsem razpokane ustnice in poškodovan nosek," je povedala soseda Jožica Laufer. "Martina je veliko jokala, enkrat pa sem slišal Darinko reči: 'S tem otrokom ne morem nikamor iti, ker nam dela sramoto,' je pričal Milan Kranjc. Ivan Štraus pa je videl, kako je Darinka deklici zvijala nos, frutek in torto pa je smel jesti samo bratec dvojček, Martina pa ne.

GRDINIĆ: "DARINKA JE VZORNA MATI!"
"Kaj vam daje pravico, da svoj nos vtikate v vzgojo tujih otrok!" se je nad Štrausovim pričevanjem osorno razburjal zagovornik obtoženega, odvetnik Petar Grdinić. "Voduškova je zgledno vzgojila šest otrok, ona najbolj ve, kaj je Martini godilo in kaj ne!" Podobno se je razhudil Grdinić tudi na Voduškovo sestro. "Se vam vaša skrb za bratove otroke ne zdi pretirana?" jo je spraševal. "Govorim zgolj resnico," mu je odgovorila priča. "Slišala sem, kako so njuni otroci kričali in kako se je Darinka drla nanju. Ko je moj brat opazil, da slišim njeno kričanje, je šel v hišo in ojačal zvok radijskega sprejemnika."
''...vedno veckrat se mi zdi, da je pehta sem postavljena s strani cosmota da se debate razvijajo ker se folk razpizdi.. '' (A.B.)
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 24. Apr. 2006 22:15

psihopati! :evil:
to sploh ne veš kaj bi naredu al jih ubiu (se spustu na njihov nivo) al pa ne vem karkol, nobena kazen ni dost visoka za take! :evil:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Apr. 2006 22:19

*zeljka* napisal/-a:psihopati! :evil:
to sploh ne veš kaj bi naredu al jih ubiu (se spustu na njihov nivo) al pa ne vem karkol, nobena kazen ni dost visoka za take! :evil:


trpinčt še njih do smrti :evil:
skatebaby
Kršitelj/ica 1. stopnje
Prispevkov: 88
Na forumu od: 20. 4. 2006
Kraj: Primorska :)

Neprebrana objavaNapisal/-a skatebaby » 24. Apr. 2006 22:39

o boga martina :/ joooj zakva se enim dogaja taka krivica.. :(

joooj men kr souze tečejo.. boga punčka nooo
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 24. Apr. 2006 23:27

ooo bad no..boga punčka :( ..zdej me je pa čist zabediral k sm to prebrala :cry:
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 24. Apr. 2006 23:32

ja, tam v totem Dupleku jih je vecina malo bolj...amm kako naj se izrazim- zanimivi :evil: po moje je tu se kak alkohol bil prisotn :evil: bogi otrok, nic kriv...mati (si ne zasluzi tega naziva) si zasluzi enih 30 let zapora, da bo malo premislila kaj je meja normale.

kriza...da gre lastnega otroka do smrti pretepat... :eek: :x
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
porcelain
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 858
Na forumu od: 27. 2. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a porcelain » 24. Apr. 2006 23:40

matero bi mogli do smrti pretepst :evil:
.perfect soul, perfect mind, perfect face.. a perfect lie.
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 24. Apr. 2006 23:41

Nemoreš verjet, kaj vse folk dela... Boknedaj da bi jas poznal koga takšnega... Najhuje se je znašat nad otroki :evil:
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 24. Apr. 2006 23:45

pa kaj jo je te piknlo? :evil: kaj ni studirala, da je otrok zivo bitj?! sem misla, da se to v filmih dogaja pa vidim, da je filmska scena kr blizu nas :? :evil:
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 25. Apr. 2006 0:17

joj samo mučit tak folk..upamda jo bojo dal v zapor zraven kakih hudih nasilnežev, pa nej oni zanjo poskrbijo, pa jo ornk uničjo :evil:
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 25. Apr. 2006 0:21

Kreteni eni zafukani!!!!!!!

Me prou zanima kok let zapora jim bo ta naš gnili zakon dodelil.

Slika
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 25. Apr. 2006 15:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Molly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 12. 12. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Molly » 25. Apr. 2006 6:21

Nazadne pa nč kriva ne bo :(
jst bi tazga človeka, k neki stori nemočnemu otroku res dala ubit..jst res ne vem al je psihičn bulana (to je zihr kr priseben človk ni sposobn nardit neki tazga) al je čist zmešana...oboje bo.. :/
Hold me, thrill me, kiss me...
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 25. Apr. 2006 7:01

Jst bi jodala mučit, to bi delala z njo kar je bogi Martini delala. Baba blesava!!!

Take ljudi je samo za mučit potem pa nekam zapret da se mučijo do smrti....
Nč v zapor...tm majo pa tk al tk lepo televizijo,...kokr da b i bili doma in jim ni nč hudega...

MUČT NČ DRUZGA!!!!

Nevem nimam besed boga mala :cry: :cry: :cry:

Martina R.I.P. Slika
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 25. Apr. 2006 7:43

pa nej še kdo reče, da mata Štajarci vse doma? ;) -> to je šala mala, da nau takoj "#$&$%$ na bejbi :P

drgač pa revčka boga ... tut taki idioti živijo ... eni se celo življenje borijo za to, da jim uspe dobiti otroka ... enim se pa mlado življenje ne zdi vredno ... ni kej ... lajf ni fer ... žal :(
Uporabniški avatar
*janch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 26. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *janch* » 25. Apr. 2006 8:01

...
Zadnjič spremenil *janch*, dne 04. Avg. 2009 16:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Life is the first gift, love is the second and understanding is the third.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov