Favoriziranje samskosti

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Eiji
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 31. 12. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a Eiji » 31. Dec. 2020 15:27

Še kdo tak, da mu bolj ustreza samsko življenje?
Materialno sem preskrbljen, imam službo, svoje stanovanje, avto ... skratka, samostojen sem, ne potrebujem nikogar, da bi se opiral nanj.
Ne rečem, da življenje v dvoje nima svetlih plati, nedvomno jih ima. Vendar, ko na vse skupaj pogledaš z distance, to ne odtehta večnega prilagajanja, kompromisov, prenašanja partnerjevih muh, čustvenih vrtincev, kroničnega pomanjkanja časa in podobno.
Svoje življenje imam rad urejeno, "popredalčkano", brez rednih vzponov in padcev, rad počnem stvari, ki so mi ljube in pri tem ne gledam na uro, da grem in pridem, ko to meni ustreza, da sem svoboden, živim v miru in na koncu dneva brez skrbi zaspim. To mi največ pomeni.
Chaski
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 9. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Chaski » 31. Jan. 2021 2:21

Ne vem točno kaj je vprašanje, ampak razmišljam podobno. Mislim, da sem s časoma sam sebe prepričal, da je bolje, da ostanem sam. Razlogi so pa podobni kot so našteti zgoraj.

https://www.verywellmind.com/fear-of-intimacy-2671818
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Jan. 2021 8:13

Jaz sem pa opazila mimogrede, da imajo različni moški različen libido :D in tisti, ki imajo višjega, so na splošno bolj odprti za spoznavanje nasprotnega spola in bolj težijo k temu.. (Razen, če kakšen želi ostat samski in hkrati skos menjavat) in obratno..

Ne poznam nobene take ženske, ki bi se strinjala z naslovom te teme, verjetno so bolj nekateri moški taki.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Jan. 2021 8:14

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:33, skupaj popravljeno 1 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Jan. 2021 8:23

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Jan. 2021 8:44

P. že 2x mi je zbrisal napisano, 1x se mi je mobi spraznil.

Hotela sem samo dodati, da razumem in poznam primere, ki so zelo introvetirani, npr fant, s katerim sem dejtala poleti, ki jim resnično ugaja, da so 99% casa sami, imajo 1 ali par naj prijateljev in ni problem, da ne bi mogli dobiti neke večje družbe, na katero bi se pripopali. Oz. Tudi malo menjujejo kakšno tu in tam..
Glede zvez, navezanosti, je pa tudi tisti imel neke probleme, ja, da se ni imel zveze do zgodnjih 30, pa nič ne zgleda sicer, da bi bilo na videz, ali kakorkoli kaj narobe z njim..
Npr. model je šel lepo flegma sam v surf camp poleti, je rekel, da če koga spozna fajn, cene ima s sabo knjige, ki jih bo bral in mu nič ne bo manjkalo.. :D

Tudi bivši je malo podoben temu glede introveriranosti, samo, da pri puncah je pa nasprotno zelo samoiniciativen..
Pri modelu od poletja, so pa v bistvu njegovi kolegi malo začeli s tem, če mu dam telefonsko skozi eno igro na tistem dogodku..
Model je na koncu res imel problem z intimnostjo/ navezanostjo, enkrat sem mogoče jaz naredila malo napako, bila sem pri njemu na obisku in sem potem hotela prespat, ker se mi ni dalo vozit domov, ker sem bila zaspana, samo zaradi tega, ne, ker bi se hotela vsiljevati vanj.
Tip je živel z bratom in se mu je takoj prižgal gumb za paniko, da to je preresno, da prespim pri njem (on je pred tem že prespal pri meni) , da ni še nikoli nobene punce pripeljal domov, predstavil bratu ali da bi prespala pri njemu.. (bil je precej prijazen, ni rekel direktno, samo glede na to, da se ni 100% strinjal takoj, da bi ostala, sem videla, da je problem). Tako, da to je bil kar breaking point za oba, sem mu rekla nazaj, da če je tako, da lahko tudi kar prekineva - in sva. Je bil pa res nek poseben tip.. :rolleyes:
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Jan. 2021 13:40

mmm napisal/-a:A v vezah sta pa kdaj že bila do sedaj?

Verjetno bosta prišla odgovorit čez par mesecev.

Nekaj sem na hitro prebrala o tej psihiloginji, samo toliko, da tle iz prebranega zveni, kot, da je ona imela nek problem z intimacy ali kakorkoli to poimenuješ in je bil to glavni problem..
Ampak v resnici si pa rekel, da ti je ona rekla, da, ne čuti kemije, 2. si
sam rekel, da ti vizualno niti ni bila preveč všeč (ampak pač je bila edino, kar je bilo takrat na voljo...)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Jan. 2021 13:57

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Jan. 2021 14:03

Ampak, da ti nisi iskren, tega pa ne vidiš...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Jan. 2021 15:12

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Chaski
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 9. 8. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Chaski » 31. Jan. 2021 17:10

Evo me. Ne gre za promoviranje samskosti ali kaj podobnega. Če želiš zvezo bodi v zvezi, drugače samski.

Jaz sem pa opazila mimogrede, da imajo različni moški različen libido in tisti, ki imajo višjega, so na splošno bolj odprti za spoznavanje nasprotnega spola in bolj težijo k temu.. (Razen, če kakšen želi ostat samski in hkrati skos menjavat) in obratno..


Če je libido dandanes vse kar žene ljudi v spoznavanja in zveze, potem je bolje da jih prepovemo. Od takšne zveze ne moreš pričakovati nič drugega kot seks. Aja pa upam, da tega ne berejo kakšne feministke, ker te bodo obtožile, da dojemaš ženske izključno kot spolni objekt :D

Odgovor:
Kar se tiče seksa je povsem preprosto – ne seksaš.

Imam nekaj prijateljev s katerimi sem v kar pogostih stikih, ampak po mojem ni fora v prijateljih. Če postaneš samski ti potrebe po druženju ne smejo zapolniti prijatelji. Z njimi se družiš ali pa ne če si samski ali pa v zvezi. Status zveze tega ne sme spremeniti. Če nisi imel prijateljev v času zveze, zakaj bi se zdaj silil v neka druženja.

No o tem pišeta, da tega ne rabita oz. sta se navadila biti brez. Je OK imeti doma nekoga, k ga imaš rad in ki ima rad tebe. Ki je pripravljen veliko storiti zate. Potem pridejo še otroci kot posledica ljubezni. Te občutki navezanosti, pripadnosti so na nek način (overall) še močnejši od vznemirjenja pri seksu.


Ok, tukaj se pa pri meni malo zakomplicira. Ne poznam teh občutkov navezanosti. Že kot otrok sem zaradi takšnih in drugačnih okoliščin ugotovil, da sem samo jaz tisti na katerega se lahko zanesem – vsaj kar se čustev tiče. Ampak podobno je pri ljudeh, ki se selijo zaradi študija, službe ali česa drugega. Ustvariti si moraš nova poznanstva, sprejeti nove navade in pri tem ne moreš pričakovati neke čustvene opore. Nekako moraš spoznati, da si sam odgovoren zase in za svoja čustva.

V resni zvezi nisem bil nikoli. Enkrat sem bil z neko dober mesec, z drugo pa mogoče kakšna 2 meseca.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Jan. 2021 17:55

Chaski napisal/-a:Če je libido dandanes vse kar žene ljudi v spoznavanja in zveze, potem je bolje da jih prepovemo. Od takšne zveze ne moreš pričakovati nič drugega kot seks. Aja pa upam, da tega ne berejo kakšne feministke, ker te bodo obtožile, da dojemaš ženske izključno kot spolni objekt


Hjoj, nekako posredno se mi zdi, da vpliva, da če imaš več zanimanja za nasprotni spol (oz glede na usmerjenost), več hodiš recimo na kraje, kjer spoznavaš nove ljudi, ali preko aplikacij (skoraj pozabila, da to obstaja), prej pristopiš k novim ljudem..
Saj seks ni ravno zanemarljiva stvar tudi v zvezi.

Kot, da ni za vsakim začetkom zveze ali nekega dejtanja najprej posredi neka privlačnost (oz kemija, ne mislim samo vizualne privlačnosti) oz je to vsaj ena od najbolj močnih komponent, ki te vlečejo naprej v neko druženje/ odnos?

Ne vem, razložite potem ostali, kaj vas najbolj povleče v neko skupno druženje, ki je več od prijateljstva? :D Kaj samo to, da imaš dobre debate, ali da te morajo zanimati iste stvari..?
No Chaski, kaj je tebe potemtakem povleklo v tisto enomesečno in dvomesečno 'zvezo' ? :D

Aja, moj prvi fant mene v bistvu ni skoraj nič privlačil zaradi seksa, ampak mi je bil zanimiv kot oseba, pri 18 pa tudi res jaz nisem imela skoraj nič libida in je potem on nekaj komandiral, koliko pogosto bi morala seksat, da se spodobi več kot 1x na teden..
Nikoli se nisem počutila na začetku z njim, da sva 'zaljubljenca' in enkrat, ko je omenil to besedo, mi je bilo prav čudno..('da je en par na enem travniku zaljubljenca kot midva'). Mislim, da po videzu ni bil nič tako napačen, ampak karakterno mi nekaj ni potegnilo, skos tak napet, nikoli sproščen, njegov humor mi ni bil blizu, bil je ekstremno obremenjen s tem, kaj vse mora doseči.. in sem čez čas res videla, da ni to to, da ta privlačnost in želja po spolnosti mora bit že od začetka..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Jan. 2021 18:34

mmm napisal/-a:Verjetno sem prehitro vzel vino iz hladilnika, kot kaže sem vzel še napačno vino - in je zgledalo kot da jo hočem napit in seksat.



Tudi njen komentar takoj je bil, da bi v stanovanju kot ženska marsikaj spremenila :?


Glede na tvoje pisanje tukaj, si ful predstavljam, da je tako izpadlo, da jo želiš napit.
Še meni je tako izpadlo, ko si me nekaj vabil..

Ne vem, po kolikem času je ona do tebe šla, jaz zase vem, da ne bi šla k neznancu iz tinderja/ neta domov na 2 . ali 3. ali 5. dejt, ni šans.. (z unim od poletja imava skupne prijatelje)
To deluje kot neka rejp scena, lahko ti neznanec recimo še nekaj v pijačo da, če ni neka steklenica na novo odprta..

Kaj bi v stanovanju kot ženska spremenila nimam pojma, jaz po moje nisem toliko ženska glede teh stvari.. Da je pospravljeno in čisto je neka osnova.

Ampak v živo deluješ pa dosti bolj zadržan, ne izpade tako kot na forumu.. No meni si in na videz, in karakterno deloval zelo drugačen, kot sem si te predstvljala. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Jan. 2021 20:10

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:32, skupaj popravljeno 1 krat.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Jan. 2021 20:18

.,
Zadnjič spremenil mmm, dne 09. Sep. 2021 17:32, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov