Kako naprej ...

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sukon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 29. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a sukon » 29. Mar. 2016 10:57

Pozdrav.

Pišem vam, ker sem trenutno v situaciji v kateri ne vem, kako naprej. S partnerico sva skupaj 10 let. Otrok še nimava. V teh 10 letih se je zgodilo dosti lepih in tudi manj lepih trenutkov. Pač tako kot v vsaki vezi oz. partnerskem odnosu.
Da preidem k problemu oz. situaciji v kateri sem se znašel.
Ves čas sem imel željo po svoji hiši. Tudi partnerica je imela enako željo, tako da sva se skupaj odločila za ta korak. No vsaj občutek sem imel da je temu tako.
Meni se zdi gradnja hiše ena kar velika odločitev v nekem odnosu oz. razmerju.
Zato sem jaz svoje stanovanje takoj prodal, ona pa o tem, da bi svojega, ki ga tudi ima, sploh slišati ni hotela
Seveda sem jaz vse sile usmeril v čim hitrejšo realizacijo zastavljenega cilja. Vse je potekalo dokaj lepo, dokler so se pridobivali načrti in ideje za hišo.
Prvi problemi so se pa začeli pojavljati ko je prišlo tako daleč, da sva se začela pogovarjati o višini investicije in pa o načinu financiranja tega projekta.
Takoj je bil problem denar in koliko ga dati in kako razporediti.
Naj povem, da imava ob redno zaposlitev in da sva dokaj dobro situirana.
Vedno ko sem postavil vprašanje, kako bo pomagala pri tem projektu, vedno je prišlo do kakšnih povišanih tonov, češ da itak nima tako velike plače da bi si lahko to privoščila in meni pomagala sofinancirati hiši.
Po navadi je to izpadlo, kot da si delam hišo zase in ne za naju. Jaz sem prepričan, da pomoč ni samo v denarju.
Tako je bilo ves čas gradnje. Ker pa sem na srečo imel privarčevanega dovolj denarja in pa tudi prodal stanovanje, se je kar se finančnega dela gradnje ti vse lepo izšlo.
Res sem sam vse financiral in na koncu res izgleda tako kot da bi si sam gradil hišo.
Sem jo pa o veliko stvareh vprašal, kaj meni, kako bi se to naredilo in kako bi ona to naredila oz. imela. Tako da nisem gradil samo zase.
Kot sem že prej omenil, da so se začeli pojavljati problemi, ko sva se pogovarjala o »pomoči«, naj povem, da mi partnerica pri gradni ni pomagala nič. Naj bom malo plastičen, ni pomagala pristaviti ali prestaviti niti enega zidaka, skuhati kakšne kave, ali kaj podobnega …
Ampak kot sem rekel sem vse sile usmeril v dokončanje projekta. Sedaj, ko pa so zadeve res pri koncu, pa je neka zadeva zbila sodu dno. No vsaj meni.
Ves čas gradnje je bilo govora, da mi ne more kako pomagati, ker nima dovolj denarja. Pa saj nisem rabil denar. Rabil sem njeno pomoč, nekoga na katerega se lahko nasloniš, ko si izmučen od vseh teh dogovarjan in usklajevanj.
Sedaj si je pa partnerica omislila, da si bo renovirala kopalnico v svojem stanovanju.
Kaj ….?
Jaz se trudim, da bi se lahko čim prej vselila, ona pa pride naprej s to idejo.
Pa ni mi bilo vse eno in sem sprožil en močan pogovor, češ tako za »norca« pa me ne bo imela in da če tako misli, lahko kar zaključiva zadeve.
Kaj si pa naj bi mislil?
Po vsem tem ona meni s to prenovo svoje kopalnice pokaže, da ji sploh ni, da bi se preselila v hišo. In pa tudi pogovori so tako nanesli Češ da a zdaj ko je »moja« hiša gotova se bo pa ona vselila not. Kaj bodo pa drugi rekli, če mi pa ni nič pomagala… in da hišo sem si pa itak za sebe postavil …

Sploh mi ni jasno kaj razmišlja…
Vmes je šla še k vedeževalki. Kaj ji je ona tam govorila, mi ni jasno, ampak po tistem se obnaša drugače…
Potem so pa tu še prisotne njene samske kolegice.
Ne da bi kaj slabo o njih, ampak me pa zanima kakšne nasvete ji te samske kolegice dajejo.
Ne pravim, da sem super ali popoln. Sem oseba s svojimi napakami, ki pa mu ni vseeno za teh 10 let.

Vem, da se tu gor zadeve ne dajo rešiti in vem tudi, da se tu gor ne da vsega opisati, ampak me zanimajo vaša mnenja...
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 29. Mar. 2016 11:38

Po napisanem sodeč, sta zanjo "ona" in "ti" in ne "vidva oz. midva"... Tudi vizija prihodnosti...
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Mar. 2016 13:19

zelo bedna situacija.. očitno ima ona nekakšen odpor do tega, da bi gradila na skupnem življenju in se vidi kot v neki manj pomembni zvezi. če ne bi bila nedoločna, ne bi šla k vedeževalki. pa še te samske prijateljice.. sicer ne vemo kaj tu je, ampak mislim da znajo zelo vplivat na njeno razmišljanje. in če je omenila, da ni sigurna če želi to, je dobila nasvet, naj se ne poglablja ampak počaka.

kar se koaplnice tiče, ni problem, še vedno se lahko vseli v hišo, stanovanje lahko oddaja, ali pa ga proda malo dražje z novo kopalnico.

bolj škoda se mi zdi da se nista že prej razjasnila o tem, kako bo. meni bi bilo sumljivo, če ona ne bi hotela nič zraven imet. ampak če neki govori, dela pa drugo in se izogiba, je očitno res težko odkrito komunicirat z njo.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Mar. 2016 13:43

Fuck it.

Dokončaj hišo, in se odseli.

Njej pusti da dela svoje stvari, če je prešibka da je uklonljiva mnenjem vedeževalke, ali zafrustriranim ženskam okoli sebe, je ne boš prepirčal.

Ti se preseli na svoje, če ona ne spakira istočasno, veš koliko je ura.

Zberi si vse papirje, račune, v primeru da če imata to deljeno, da jo lahko izpodbijaš na sodišču.

To je to, zavaruj si svoje interese, naredil si vse kar je bilo v tvoji moči, sedaj pa če tega noče, greš sam naprej in je to to.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Mar. 2016 13:54

Če sta poročena oz v izvenzakonsku skupnosti, se šteje vse v skupno lastništvo (kar je bilo pridobljeno v skupnem času, ne prej) in ti računi prav nič ne pomagajo.
Zagotovo je nekaj-ko ženska nima poguma, da bi povedala da je konec, išče izgovore. Tu nekje si ti, glede na to da najprej bi zdaj pa ne.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Mar. 2016 14:00

Potem pa naj izplača delež, če hoče živeti tam, ali proda in si najde nov dom, in babo ki ne cinca.

To je to.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
sukon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 29. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a sukon » 30. Mar. 2016 7:32

Se z vami kar strinjam.
Sam kaj ko je to laže napisati oz. reči, kot pa narediti.
Res da se sedaj mogoče vse vidi precej črno, a sem mnenja, da se je pri vsaki stvari potrebno potruditi, pa tudi če na koncu ne obrodi sadov.
Si vsaj ne boš očital, da nisi nič naredil, da bi rešil ...
V upanju na ugodno rešitev spora vas vse lepo pozdravljam ...
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 30. Mar. 2016 20:43

čim več komunikacije, pa največ izveš, mi lahko samo ugibamo. lahko da je problem čisto drugje. mogoče je pa zelo navezana na svoje stanovanje.
hej norci :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Mar. 2016 20:47

Mogoče pa se enostavno ne vidi z njim- ne moremo vedeti kaj je krivo za to, ker poznamo samo eno površinsko plat zgodbe, torej njegovo stran. Ponavadi si bolj kot na stanovanje navezan na partnerja. Ponavadi-ne štejem enoletnih in podobnih vez.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 30. Mar. 2016 21:10

pravim samo, da je marsikej možno. kaj je pravi razlog, ve samo ona. na tem forumu se vedno preveč v (ene in iste) zaključke skače. verjetno je res to, kar smo vsi rekli, da je, ampak treba je dopuščat možnost, da je lahko kej drugega :)
hej norci :)
sukon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 29. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a sukon » 31. Mar. 2016 3:40

Se strinjam, da preko pogovorov izveš kaj in zakaj ...
Problem je, ker sedaj ona rabi čas zase in naj ne pritiskam nanjo.
Da pa se oseba ne vidi več z nekom iz danes na jutri po 10-ih letih, pa mi ni ne gre najbolj skupaj.
Če so bili pomisleki v tej smeri pred začetkom projekta, bi se lahko kaj reklo.
Jaz sam zase pa kar ne rabim hiše. Jo želim deliti s tistim, ki mi je pri srcu...
Mogoče narobe razmišljam, ampak tako pač gledam na te stvari...
Uporabniški avatar
Rotkamelchen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 7. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Rotkamelchen » 31. Mar. 2016 11:28

Pa si ji razlozil kako se pocutis ob vsem tem? Najmanj kaj lahko zahtevas da se zenska vsede in pogovori iskreno s teboj. Po mojem mnenju ti je dolzna dati odgovore, po 10 letih da tako cinca in je tako neopredeljena. Nevem, meni se zdi zelo nefer in imas vso pravico da zahtevas jasnost.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]