razpadla zveza-zakaj?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

razocarana_pupa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 27. 12. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a razocarana_pupa » 27. Dec. 2015 11:32

Ze vnaprej se opravicujem za dolg post :D
Pred nekaj dnevi sem se razsla s fantom s katerim sva bila skupaj skoraj 10 mesecev. Na zacetku je bilo vse super,res sva se ujela,iskrice so letele povsod. Predvsem on je bil zelo zainteresiran zame,na vsak nacin se hotel dobiti,tudi prvi poljub je kmalu padel in tudi kar hitro mi je izpovedal svoja custva.
Zadnjih nekaj mesecev je bilo veliko prepirov predvsem zaradi tega,ker sva se premalo videla in nasplosno sem imela obcutek,da ne pocneva vseh stvari tako kot drugi pari. Velik problem se mi je zdelo tudi to,da doma sploh niso vedeli zame,da me ni predstavil prijateljem. Veckrat sva se skregala a sva se vedno pomenila in je bilo bolje do naslednjega prepira.
Nekaj dni nazaj,ko sva se spet skregala pa me je popolnoma dal na stran,ni odgovarjal na smse,zbrisal me je s facebooka. Ko sem nekako ga uspela prepricati,da se dobiva mi je kot argument za konec navedel,da premalo cuti do mene,da je bilo na zacetku fajn,nekaj novega,potem pa samo se kreganje in da ni posteno do mene ce on ne cuti toliko in mi ne more dati to kar zelim. Da imava prevec razlicne cilje,potrebe in da je to bolje zame,ker se on ne more vec pretvarjati. Ko mi je to govoril je bil zelo hladen,v oci me skoraj ni mogel pogledati.Sploh nisem vedela s kom se pogovarjam,takega ga se nisem videla.
Vem,da je konec in da ne morem nic popraviti,vendar vseeno ne morem razumeti,kako se je to zgodilo. Zakaj sva bila potem sploh skupaj,ce mu ni bilo do mene. Zakaj sem potem cutila,da me ima rad,ko pa mi je govoril tako lepe besede,se salil o skupnem staranju itd. Je bil res tako dober igralec? Ali samo custveno zavrt clovek,ki ni sposoben zveze. Tudi za prejsno zvezo je namrec rekel,da mu to ni bilo to,da ga je bivsa pustila,ker ni pokazal custev. Tudi sam je veckrat poudarjal,da je zelo hladen clovek,da vcasih ne zna pokazati ljubezni,tudi doma so imeli za moje pojme povrsinske odnose.
Trenutno sem zelo zmedena in razocarana,ne vem kako naj si to zvezo razlozim,da cimbolj na "zdrav" nacin to predelam in ga prebolim. Bolecina je neznosna,saj sem res mislila,da je on pravi. Zdaj pa sploh ne vem kje sem bila vse te mesece,da nisem opazila vsega tega?
Vsakega mnenja/nasveta bom zelo vesela, ali pa ce ima kdo podobno situacijo,bom zelo vesela,ce jo deli.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 27. Dec. 2015 12:45

pupa - lahko bi ti na dolgo napisala a bistvo bo isto...
Dejanja (v tem primeru moškega) povedo več kot 100 njegovih lepih besed.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 27. Dec. 2015 12:48

Saj ni nic igral, takrat je bil taksen kot je bil, ampak ljudje se spreminjamo, kar se je zgodilo tudi njemu in zdaj vec ne cuti tak kot je.. Glede na to, da sta bila skupaj samo 10mesecev pa je verjetno bil pod vplivom te zaljubljenosti/zatreskanosti, ki ponavadi mine v prvem letu, in sele takrat vidis stvari tak kot so, osebo tako kot ne in ni vse pocukrano.
Vsaj tak si sama predstavljam vse skupaj
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7523
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Dec. 2015 13:15

Meni se zdi,da nekaj že ves čas ni štimalo, če te v 10ih mesecih ni predstavil ne staršem ne nobenemu od prijateljev.. Mogoče ga je že zelo kmalu po začetku minilo in je potreboval nekaj mesecev, da se je dokončno izjasnil,da želi prekinit? Najverjetneje so vseskozi bili prisotni kakšni znaki,da ne štima kot bi moglo, ampak si jih ti zaradi svoje zaljubljenosti spregledala..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 27. Dec. 2015 17:20

jaz mislim da je tip pač neresen. kot otrok, ki vidi eno igračo in najbolj tečnari, ko jo dobi misli in govori da bo za vedno njegova najljubša, potem pa se naveliča in skoraj ne pogleda več. edina razlika pri odraslem je, da še nekaj časa blefira zanimanje, da ne bi prizadel partnerja ali pa laže sam sebi in upa, da bo spet dobil zanimanje. to ni nobeno spreminjanje ampak enostavno nepoznavanje sebe in lastnih čustev. saj takih je večina ljudi.

tip ki se tako na hitro zažene in se hoče hitro mečkat s tabo, bo enako hitro tudi izgubil interes. če hočeš zvezo ki bo trajala, pozabi na te otročarije z iskricami in metuljčki in nvm kaj še vse - to so kratkoročni užitki ki hitro minejo (razen v hollywoodskih filmih), so za ljudi ki hitijo, živijo za danes in jim dol visi za prihodnost. vzemi si čas za spoznavanje, glej vnaprej. in to tipa, ki bo čutil enako. ko se dobro spoznata, si zaupata in vesta da noben ne hiti da bi neke trenutne potrebe zadovoljil, pa bo ;)
hej norci :)
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 27. Dec. 2015 20:27

S prvim fantom sem imela zelo podobno izkušnjo. Verjetno sta v poznih najstniških letih (17-19 let) in enostavno (še) ni čustveno zrel za bolj poglobljen odnos. Morda niti nikoli ne bo ... V najstniških letih, v SŠ so zveze v večini takšne narave, ker ljudje ne ločujejo med zaljubljenostjo (ki mine oziroma ni nekaj stalnega/nenehno enako intenzivnega) ter ljubeznijo. Nič posebnega, nisi kriva, ne polagaj prevelike pozornosti na to. Vzemi kot normalno izkušnjo odraščanja.

V kolikor si starejša kot 19 let, bi na tvojem mestu premislila o tem ali je to prva takšna izkušnja. Si se že dobivala s čustveno hladnimi osebami, si v odnosu znala zavzet jasno pozicijo in pri njej vztrajat, se da preprosto manipulirat s teboj, se znaš postavit zase, znaš uveljavit svoje mnenje, znaš sklepat kompromise? Zakaj izbiraš čustveno hladne ljudi? Se zmoreš sama povsem predajat? Kakšni so bili odnosi v tvoji družini (npr. z očetom, mamo, brati/sestrami?), bi lahko od tam ''kopirala'' vzorce delovanja?

Slovenec: Ni res, da so metuljčki in iskrice samo v filmih in ni res, da so minljivi. Zaljubljenost nikamor ne izgine v dolgotrajni zvezi, samo narava zaljubljenosti je pač takšna, da prihaja v ''zagonih'', ni neko konstantno čustvo. Podobno kot npr. sreča v.s. zadovoljstvo. ;) Zaljubljenosti ne čutiš ves čas in ves čas enako intenzivno, ampak brez metuljčkov in iskric so zveze skrajno zgrešene. Je pa dejstvo, da v nekem momentu metuljčki in iskrice prenehajo biti tako konstantni kot na začetku in se je treba zanje včasih tudi malce potrudit ... da jih pa ne bi bilo: to je pa precej grozna predstava, iskreno.

+ ... kdaj nekdo postane intimen nima nikakršnega nujnega vpliva na potek zveze.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 27. Dec. 2015 23:14

saj ne pravim da so samo v filmih :) ampak, samo v filmih pari, ki se na začetku prepustijo nagonu, dejansko ostanejo skupaj ;) v realnosti se taka zveza prej ali slej konča.
eni pa čutimo drugače, eni moramo spoznati osebo, ji zaupat, preden se neka globoka čustva pojavijo. (ne gre se za "čakanje", kot eni pravijo npr. "3 mesce je treba čakat preden je prvi seks, ker se tako pač spodobi"to počnejo samo neresni ki se skušajo resne prikazat ;) )

zdi se, da večina ljudi danes išče partnerja (in tudi druge stvari tako počne) tako kot da bi na slepo metal na koš, misleč "kar bo bo, enkrat bom že zadel". čist neresen pristop.. ni čudno da potem ljudje ne verjamejo da so drug drugemu posebni in takoj obupajo ko neki ni ok.

tale zadnja tvoja alineja.. po eni strani je res, itak kdor je prišel v zvezo z namenom da bi se zadovoljil z nekim sexom in odšel, bo to storil. ampak mislim da to, da človek ne gre v posteljo z nekom kar takoj (zato, ker dejansko ne čuti tako, ne zato ker se tako "spodobi") o človeku nekaj pove - korak pri spoznavanju, ki je tudi lahko odločilen.
hej norci :)
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 28. Dec. 2015 13:26

^^ Vse, kar sem želela povedat je, da ni nikakršnih rigidnih pravil. (In tako tudi ni res, da se samo v filmih dogaja, da se ljudje prepustijo čustvom zaljubljenosti in privlačnosti ter ostanejo skupaj na dolgi rok.) Včasih se dolgotrajne, trdne zveze razvijejo iz FF, iz FWB, včasih ljudje seksajo že prvo noč, včasih čakajo tri mesece, včasih do poroke, obstajajo tudi aseksualci, ki ne seksajo, pa taki, ki na dolgi rok furajo odprte zveze in tako dalje. Pomembno je, da se najdeta dve osebi, ki znata prisluhnit ena drugi in gradit odnos na način, ki je obema ustrezen, ne obstaja pa samo en način.

Pišeš, da ljudje na slepo iščejo partnerja ... kako drugače ga pa lahko? :) (No, razen s povezovanjem z ljudmi s podobnimi interesi, kar verjetno pove več o nekom, kot pa to, na kateri točki poznanstva seksa.) Sicer pa: a pomeni, da je nekdo tvoj ''partner'', ko seksaš z njim, prej pa ni? In a se po tvojem mnenju s seksom kaj bistvenega spremeni v odnosu? A se čustva brez seksa ne morejo razvit ali pa se po tvojem ravno z vključitvijo seksa ne morejo?

Seks različnim ljudem pomeni različne reči (tako kot velja pač za vse drugo na tem svetu) in v skladu s tem ga vpeljujejo v svoje odnose. Se pa v tvojih postih bere, da seks idealiziraš in mu pripisuješ zelo velik pomen, kar zna bit oviralno v ustvarjanju odnosov. ;)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 28. Dec. 2015 14:38

govorim o možnostih :P jasno da je teoretično vse možno in da pravil ni, ampak praktično se iz npr. 99,9% onenightstandov se NE bo razvila zveza, zato ni smiselno pričakovat, da se bo. prav tako ne iz zaletavih odnosov iz raznih "iskric" itd. kjer se v par tednih izlijejo vsa čustva, potem pa vsega zmanjka.
ljudje ki se hitro zaljubijo se tudi hitro od-ljubijo.

na slepo sem mislil, da se dejansko spustijo v intimno razmerje z nekom ki ga praktično ne poznajo. in jasno da to je spolni partner, ne glede kako obrneš (in koliko obžaluješ).
jaz mislim da ogromno pove o človeku kdaj seksa. to je vrhunec intimnosti in če to lahko dobi vsak ki ima par dni časa (če je zadosti "iskric", seveda), je zelo očitno da si PRECEJ različno definirava to intimnost. kar je čist dovolj da se odločim a bom še naprej spoznaval to osebo ali ne.

kdor ceni svojo intimnost, pač ne bo "dal" kar tako kar nekomu, ker so pač bile neke iskrice, sam to pravim. jaz mislim da je to neresnost in če bi kdaj od takega človeka slišal da me ima rad, bi mi moral to prekleto fajn in dolgo časa dokazovat, da bi verjel da ni to kar bleknil v 3 dni.
hej norci :)
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 28. Dec. 2015 16:44

Ne, iz ONS se zelo verjetno res ne bo razvila zveza, ker gre za (edino) spolno prakso, v katero je vključeno, da se odnos zgodi samo enkrat. Ampak to ne velja za FF, še manj pa za FWB. In niti slučajno ne drži za odnose, v katere je spolnost vključena sočasno z drugimi elementi odnosa. Zakaj bi zanje to veljalo? Spolnosti, kot sem že zapisala, ne dojemamo vsi na isti način. In s tem ni nič narobe ... če nekdo ravna v skladu s svojimi čustvi, povsem odprto, spontano, iskreno ... je to lahko zelo dober temelj za odnos, ker se nič ne prikriva, zadržuje, se ne pretvarja ... recimo. :) Sploh pa spolnost ni za vse ljudi nekaj usodnega. Mnogo komu so npr. poljubi bolj intimni od penetracije, večini ljudi pa so intimni pogovori precej bolj ''intimni'' kot spolni odnosi. Kar je tebi ''jasno'', ''nujno'', ''edino normalno'' etc., komu drugemu ni tako in mu je tako tisto, kar je tebi povsem nepredstavljivo. ;) To, kar ti pišeš v tem primeru so samo stereotipne trditve, utemeljene na krščanski etiki, ki imajo za cilj nadzor nad populacijo. Nič drugega.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 28. Dec. 2015 17:08

Se strinjam z MarijoNano. Ne da se vsega tako popredalčkat, Slovenc, sploh pa ne tako kompleksnih stvari kot je čustvovanje. :wink:

Čustva se zgodijo, v različnih okoliščinah in ja, lahko se rodijo tudi iz na začetku neresnega odnosa. Ti imaš kar neke predsodke postavljene in pravila ampak nisi imel še niti ene zveze. Ne moreš na dolgo in široko razglabljat le iz "pravilne" teorije. in tudi čisto lahko se zgodi, da fant, ki je seksal ons, imel neresne zveze, spozna dekle do katere ima globja čustva in seks z njo ni več samo seks/f*k ampak ljubljenje. Smešno je, da teh stvari ne priznavaš in, da misliš, da vsi čutijo in gledajo stvari s tvojimi očmi.

To, da imamo ljudje različna čustva do različnih ljudi in, da se naša potreba po naravi odnosa lahko tudi spremeni, ko odraščamo, je nekaj najbolj naravnega in človeškega. Obenem skozi različne odnose in čustva spoznavamo tudi sami sebe. V praksi, ne le v teoriji.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 28. Dec. 2015 17:36

^^ Slovenčeva ''teorija'' ni ''teorija'', ampak skupek stereotipno katoliških prepričanj (ne glede na to, Slovenec, ali si katolik, budist, ateist ali pa karsižebodi). "Teorija" podpira mnenje, ki ga v tem primeru deliva midve, Ananhas. Samo tako ... znanstvene teorije, ki se dotikajo odnosov so seveda psihologija, sociologija kulture, antropologija, tudi filozofija in nevroznanost. In nobena od teh ved ne bi podprla "teorije", ki jo podaja Slovenec. Bi jo pa podprla Cerkev. Just saying ...
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 28. Dec. 2015 19:32

jaz mislim kar si jaz mislim, pa povem svoje mnenje :D če se vam zdi da ni tako, pa pač mislite drugače. na ta čustva in iskrice se spomnite tudi, ko vas tip ne bo poklical, vas pustil, bo povedal da ima punco al pa da vas ima sam za seks.. ja, priznanja na tem forumu so polna tega :P zdaj pa premislite, kaj vam je bolj všeč :)

sam ena misel: poznam kar nekaj vernih ljudmi ki imajo privzgojena načela in živijo ob njih in so srečni, precej bolj kot "napredni" svobodnjaki, ki se utapljajo v depresijah, ker ne vejo kaj sploh hočejo razen "biti srečen". sam nisem veren, ampak od vere s pravim pristopom velik več pametnega odneseš kot od brezkončnega iskanja kratkotrajnih užitkov.

blagoslovljen večer vam želim še naprej :D
hej norci :)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 28. Dec. 2015 19:42

Ravno tako kot tudi ti nimaš garancije, da ne boš po 10 letih "blaznoresnezveze" zagrenjen ločenec z dvema malima otrokoma.

Blagoslovljen večeer tudi tebi. :D
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 28. Dec. 2015 19:51

potem pa pejva na pijačo ;) ker ravno tako ni garancije da se ne bi ujela in živela skupaj do konca dni :D

boš ta teden kej v LJ? :)
hej norci :)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov