Povprečni Janez ali sexy stalker Žan?To je sedaj vprašanje

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Bunk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 8. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunk » 14. Sep. 2015 13:43



Tako to je v praksi. :) Ko moški pristopa k ženski kot popolen neznanec ima vizualna privlačnost, pa čeprav lahko še tako zanikate, velik, ogromen pomen. V tistem trenutku oseba ne more zavrniti moškega zaradi njegoveh značajnih lastnosti temveč se odloča izključno na podlagi zunanjosti. Nihče me ne more prepričati, da je moški zavrnjen zaradi slabega pristopa, kako se "nosi" in zaradi podobnih zadev. Če je moški ženski všeč, mu oprosti vse - slab pristop, nerodno obnašanje, ipd.

Grd = creepy
Privlačen/hud = cute, samozavesten

Privlačni tipi imajo veliko več kredita kot grdi tipi preden se jih "označi" za creepy stalkerje.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Sep. 2015 13:54

Ma dej ta filmček je zajebancija haha

daj umiri se že s temi tvojimi frustracijami od videza
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 14. Sep. 2015 15:11

Spet odkrivanje tople vode?

Najbolj smešno pri tem mi je pa to, da tudi te tipi, ki se pritožujejo nad ženskami in svojo usodo, ne bi pristopili do grde punce (oz. ji ne bi dali iste priložnosti kot eni lepši). Ne vidijo, da so sami čisto isti in delujejo po istih mehanizmih.
Se mi zdi, da moški še bolj gledajo izgled kot pa ženske, ki jim je zelo pomemben tudi karakter tipa (vsaj ženskam, ki imajo tudi same pošlihtano v glavi). To bo očitno držalo, drugače ne bi imela veliko zelo luštnih kolegic, ki so v zvezi z - v očeh družbe - "grdimi tipi".
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 14. Sep. 2015 15:14

^to!
:ja:
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 14. Sep. 2015 15:29

^^ Se tudi jaz strinjam z Ananhas.

Pa tudi sicer: jaz še nikoli v življenju(!) nisem videla take situacije in ne poznam ženske, ki bi šla s tem drugim tipom. In na drugi strani: zelo težko verjamem, da bi bil prvi fant zavrnjen.

Zakaj?
Prvi fant je pristopil iskreno, odprto, samozavestno, prijazno, zelo naravno in ženske ni objektiviziral. Na tem pristopu ni absolutno nič napačnega, sem ga pa v realnosti res redko zasledila, ker zahteva samozavest in iskrenost, kar premore le malo ljudi.

Drugi fant je pristopil arogantno, oblastno, poniževalno do ženske (takoj jo je postavil v vlogo objekta), potem je pa razkril še vse te podrobnosti, ki so nakazovale na to, da je očitno (vsaj) rahlo psihotičen ali pa (najmanj) hodi po meji psihotičnega. In to pomeni, da ni samozavesten, ampak je v resnici do take mere nesamozavesten, da je razvil obliko zelo hude psihične bolezni. Tudi takega pristopa še nikoli nisem videla v živo.

Zrela oseba (ženska ali moški) bo zgornje prepoznal in se odločil racionalno. In kar zadeva vizualno: meni je bil prvi fant nedvomno bolj čeden.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Sep. 2015 15:47

Ma ja ma sej je jasno da to ni lih z resnim namenom narejen video.
Ah nevem rabla bi malo večjo ločljivost,da bi ocenla videz teh dveh.. :D
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 14. Sep. 2015 15:55

Resnost ali neresnost namena ne vpliva na možnost interpretacije. Pomisli na primer Žižka in kinder jajčke ali oblike wc školjk. ;) Tale video zelo jasno razkriva določene ideologije in nima veze, če je narejen resno ali ne ... več kot očitno je, da nekateri ljudje take vsebine dojemajo resno. (Tudi, če trollajo, to nakazuje, da se ne počutijo dobro.)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Sep. 2015 16:02

Kaj? :D :lol: Nimam pojma o žižku tako da ne meni takih stvari govort

ja saj ta tema od videza se je že kar velikokrat ponovila..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 14. Sep. 2015 16:09

Saj je nekaj časa nazaj vztrajno težil s temi zadevami tu gor tisti TLDR, Macola in nevemkaj je že imel nicke... :roll: Ja, tako je to, če ženske spoznavaš samo v klubski sceni, kjer je logično, da zadeve funkcionirajo mal drugače.
Dokaj bogo no.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 14. Sep. 2015 16:10

Raziskoval je (Žižek) (pa po mojem je črpal iz enega romana, naslov je Strah pred letenjem), kako je povezan odnos do lastnih iztrebkov in nekih splošnih narodnostnih značilnosti. ;) Vzel je torej nekaj skrajno banalnega in to naredil za predmet svoje raziskave ...

Ja, seveda se je ponovila ta tema, če je pa očitno to nekaj, kar veliko ljudi obremenjuje in česar ne razumejo.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Sep. 2015 16:22

ja ponavadi je tema prišla s strani moškega spola in z veliko pretiravanja in žalitev..
saj zato ni za preveč resno jemat takšne stvari
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 14. Sep. 2015 16:26

Ja. Ampak treba se je vprašat, zakaj take stvari ''prihajajo'', zakaj so ti fantje žaljivi, zakaj imajo tak pogled, kot ga imajo, tudi če samo trollajo - zakaj trollajo ... In LZ recimo ne trolla, pa ima isti pogled na te zadeve ... in tudi nekateri drugi, isto ''resni'' uporabniki.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7524
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 14. Sep. 2015 16:32

hm ne bi vedla zdej kak pogled ma lz in še kak drug..
ma ja lih z vsemi trolli se pa tudi ne moreš ukvarjat.. Dobro sej Bunk ni tako skrajn kot nekateri, ampak so tudi njemu v eni temi že vsi dobro svetovali pa še kar vseeno nadaljuje z odpiranjem podobnih stvari..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 14. Sep. 2015 16:36

Običajno gre za tipe, ki nimajo izgleda in potem bruhajo žolč po vseh ženskah kako so plitve in, da zato nimajo punce, kar pa pač ne drži povsem - kot rečeno - a so v zvezah samo lepotci? Daleč od tega.
Ključno je tudi to, da dlje od pristopa z žensko ne grejo, z ženskami ponavadi nimajo nobenega pristnega odnosa in izkušenj. Velikokrat jih samo označijo z 6, 7, 8, 10, ja, s ciframi.
Stvar je tudi ta, kot sem že omenla, taisti tipi dostkrat sami gledajo plitvo na ženske, niso sposobni nobenega pristnega celovitega odnosa (velikokrat ga niti nočejo), in potem so pač jezni, ker je njihov ego prizadet, za kar pa niso krive ženske.
In seveda vrtijo se v določenih krogih (klubi, žuri), kjer nimajo šanse razvit kakršnekoli pristne povezave z žensko, ki obojestransko ne bi baziralo samo na izgledu.

Sicer ja, tole kar sem napisala je bolj namenjeno osebkom kot je bil tisti TLDR, Bunk se tudi meni ne zdi tak skrajen, se pa vseen čuti frustracijo, žalost in pa željo po ljubezni - kar si pa vsi želimo, bit ljubljeni, konc koncev.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 14. Sep. 2015 16:42

^^ Večinoma gre za fante, ki ocenjujejo, da niso dovolj privlačni. Ne vem, kaj je ''ne bit dovolj privlačen za imet zvezo'', ker hodim okoli z odprtimi očmi in def. imajo zveze (očitno) tudi ljudje, ki so po vseh družbenih standardih grdi ...

Problem je v osnovi v tem, da gre za nesamozavestne ljudi, ki so preveč podvrženi raznim vplivom iz okolja in dojemajo ženske kot predmete, ker niso zmožni in si niti ne upajo dojemat jih kako drugače. In ja ... lahko rečeš, da je to plitko - ker tudi je - jaz samo govorim, da so ljudje plitki in primitivni in butasti in zoprni in nasilni ... (saj razumeš) z razlogom in da je treba te razloge odpravljat individualno, pa tudi na širši družbeni ravni, ker se bo drugače družba sesula sama vase.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov