Moja izpoved

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Bunk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 8. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunk » 09. Okt. 2014 10:32

Živjo,

star sem 20 let in še nikoli nisem imel punce. Razlog za to je moja fizična neprivlačnost. Velikokrat sem že slišal osebe govoriti za mojim hrbtom besede v smislu: "O ful, glej kako je ta grd!", "O fuj, glej kakšen je ta!", "Tega pa ne bi imela za ves denar na svetu!", ipd. Celo ena oseba, ki je že v zrelih letih je, misleč, da je ne bom slišal pa sem na žalost jo, odgovorila na vprašanje znanke o tem, zakaj še nimam punce: "Grd je." ;(

Eni boste rekli, da lahko te besede z lahkoto preslišim. Žal jih ne morem, te besede se me ne glede na vse podzavestno dotaknejo. Vedno mi znova in znova načenjajo mojo samozavest in samopodobo. Potolčejo me. Sem namreč zelo občutljiva in sentimentalna oseba. :oops:

Osebno se ne počutim grdega. Sem urejen, nisem debel, sem fit, rad se ukvarjam s športom, tekom, tako da vzržujem nivo moje kondicije. Nisem nek hud atlet, moja postava je povsem vsakdanja. Nimam se za nič posebnega, pravzaprav sem povsem običajen človek. V svoji koži se počutim prijetno.

Vsi doma si želijo, da bi si že enkrat dobil punco. Stalno me sprašujejo, kdaj bom pripeljal domov kakšno punco. Menijo, da nekaj z mano ni v redu, če si do zdaj še nisem dobil punce. Pravijo mi, da bodo šla "najlepša" leta mimo, jaz jih pa ne bom izkoristil v najboljši meri. :(

Kljub vsem kritikam, ki sem jih deležen od domačih, si punce ne bom iskal na silo. Ne bom zdej hodil povsem obupano od punce do punce in jih pecal. Pri meni je tako, da ko se zaljubim, se zaljubim močno in intenzivno in sem od zaljubljenosti povsem prevzet - ne vidim ne levo, ne desno več. Zato so zavrnitve še toliko bolj boleče. Običajno potrebujem do pol leta za "regeneracijo". Pravijo, da čas celi vse rane.

Najhuje pri meni je tole, da jaz punce odbijam ne samo zaradi videza, temveč tudi zaradi veliko drugih razlogov. Eden od teh je moj glas, ki je zelo globok, zelo mutiran. Moj glas doni. Razlikujem dva glasova: višji in manj mutiran je takrat ko se pogovarjam z znano osebo in sem sproščen, nižji in bolj mutiran pa se pojavi takrat, ko sem nesproščen, ko se pogovarjam z uradno osebo ali z novo osebo. Običajno punca že zavije z očmi, samo ko odprem usta. Tako so moje možnosti že nične od trenutka, ko odprem usta. :/

Tretji razlog pa je ta, da potrebujem nekoliko dalj časa, da se navadim na osebo, s katero se spoznam na novo. Na začetku sem preveč nesproščen, izumetničen, umeten. Zamrznem, ne vem kaj bi rekel. Ko pa sem sproščen, recimo, med prijatelji, sem pa zgovoren(včasih me je kar težko vstaviti!) in si lahko z lahkoto izbiram teme. Ko sem z novo osebo sam, otrpnem. Ko govorim s punco, sem kot p****. :oops:

Enkrat mi je celo uspelo peljati punco na zmenek. To je bilo že pred pol leta. Takrat se mi jeuspelo pogovarjati dlje časa in sem se popolnoma sprostil. Bil sem, to, kar sem. Kaj se mi je zgodilo? Čez dva dni sem jo videl v objemu drugega, povsem zatopljeno v njega. Kaj je imel on več od mene? Bil je prekomerne teže in še račulaniški geek za povrhu. Kaj ji je imel on za ponuditi?

Zdaj pa bom napisal anekdoto, ki se mi je pripetila nekaj dni nazaj in zaradi katere vam sploh pišem na tem forumu.

Na faksu so se začele vaje. Vsedel sem se nekje na sredini učilnice. Desno od mene je stala punca in se razgledovala po učilnici in iskala še kakšen prosti sedež. Samo da nebi sedela zraven mene! :) To se mi je že dogajalo od gimnazije naprej, tako da sem bil na to že navajen. Ker je bila učilnica zapolnjena, se je bila primorana usesti zraven mene. Sedela je na desni polovici sedeža, levo nogo je imela prekrižano čez desno, zvezek je imela obrnjen na desno. Vse to so bili zaprti znaki. Nisem silil vanjo, zakaj bi le silil? Tudi jaz sem se storil isto, kot ona - oddaljil sem se od nje.

Kmalu se je učilnica napolnila do te mere, da je bilo študentov že preveč in da so nekateri morali stati. Asistent je poslal študente, ki nimajo vaj na tem terminu ven.
Tako je se je vse skupaj začelo. Ona me je vprašala, če imam vaje na tem terminu. Pritrdil sem ji in jo vprašal isto stvar. Tudi ona je pritrdila. Tako sta ostala skupaj. Potem sva si izmenjala še nekaj besed, t.i. "small talk". Bila je zelo simpatična in imela je ogromne modre oči, ki so me posrkale vase. Začelo me je navdajati lažno upanje, s srcem sem bil zaljubljen, razum pa mi je pravil, da iz te moke ne bo kruha.

Prišel pa je trenutek, ko sem moral iti pred tablo in narediti nalogo, ki mi ni ležala. To je bila sramota, vseh sramot. Namesto, da bi se izkazal s svojim znanjem, se povsem otrpnil, zamrznil. Nisem se mogel skoncentrirati, čeprav tudi naloga ni bila lahka, imel sem tudi malo smole. Le kaj si je takrat morala o meni misliti? Kako sem lahko bil tako neumen, za božjo voljo? Najraje bi se pogreznil v zemljo. Sramota! Vse se je najbrž razblinilo že v tistem trenutku.

Na koncu vaj smo morali narediti še dodaten kviz na račulalniku, da potrdimo svojo prisotnost. Ker dve osebi nista morali istočasno uporabljati enega računalnika, sem ji kot kavalir seveda prepustil računalnik, da ona prvo reši kviz.Na koncu se mi je zahvalila (za kaj, zato ker sem kavalir?), pogledala še kakšno nalogo sem imel jaz. Dobil sem neko smotano nalogo, ki je nisva znala rešiti. Čez nekaj trenutkov se je odločila, da bo šla ven, ker jo čakajo prijatelji.

Še sem se mučil nalogo, nakar opazim, da se ista punca vrača nazaj v učilnico! :D
Bil sem opazno presenečen. Rekla mi je, da mora še dlje časa čakati na prijatelje in da je prišla nazaj, ker jo je zelo zanimala naloga, ki sem jo imel. Nisem se več obotavljal, zato sem poklical asistenta, ki mi je pomagal, da smo nalogo rešili skupaj.
Še preden sem izračunal rezultat do konca, se je vstala in se poslovila. Prijatelji so jo čakali zunaj, meni pa je splavala možnost, da bi jo povabil na kavo.

Še isti dan me je med prosto uro v skupnem prostoru prišla prositi, če bi ji posodil stol. To je naredila na ukaz svojih prijateljev, ne ker bi to storila samoinciativno.

Naslednji dan sva se ponovno srečala na troli, ki je peljala do faksa. Spet je bila s prijatelji, tako da se nisem mogel pogovarjati z njo.
Na faksu so bila predavanja na sporedu ob 15-18h. S prijatelji smo zasedeli 3. vrsto. In spet...

Tale punca pride in se s prijatelji usede v drugo vrsto, torej eno vrsto pred mano. Nekaj časa sem jo preiskoval, ter opazil, da se kar topi zraven enega tipa, ki je sedel levo od nje in se sploh ni zmenil zanjo, ni ji posvečal veliko pozornosti, ampak je raje tiste tri ure bulil v svoj laptop. Vsaka beseda, ki jo je rekel, ji je bila smešna. Ni si sploh pisal zapiskov, ne nič. Kaj je videla na njem, ne vem, ampak tisti trenutek sem spoznal, da iz te moke res ne bo kruha in da naj nanjo pozabim. ;(

Vse skupaj je bilo zame zelo boleče za gledati, ampak sem nekako zdržal. V meni je vrelo. Zelo mi je bilo hudo, potočil sem tudi dve solzi, ampak to seveda doma, med štirimi stenami. Težke so takšne zavrnitve, ko vidiš, da punca občuduje drugega, ki ji ne more dat nič več kot bi ji lahko dal ti. Spet sem se spraševal, kaj punca vidi na tem tipu, če ji sploh ni dajal veliko pozornosti? Kako, kaj, zakaj?

Tako. Mojo izpoved sem sedaj izlil na tale urejevalnik besedila. Vse kar je tukaj napisano je napisano iskrenostjo. Jamčim vam, na vse kar mi je drago, da je vse, kar sem napisal čista resnica. To so moje skrivnosti, ki jih veste le vi, ljudje interneta in nihče drug, tudi moji svojci ne. Mislil sem, da mi bo lažje, ker sem svoje misli, delil z vami. Kakršnakoli dobronamerne besede bi mi bile v teh trenutkih zelo dobrodošle.

Lep pozdrav,

Bunk
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 09. Okt. 2014 18:25

Imaš izjemno nizko samozavest in to te tepe. Sam osebno ti priporočam tud to (ne)dejavnost: http://www.reddit.com/r/NoFap/. Garantirano te spremeni na bolje.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7198
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 09. Okt. 2014 19:17

Moški piše.
Začniva pri dobrem, skrbiš zase in nisi samouničevalen, to je dobro.

Greva lepo po vrsti:
Največja ljubezen, ki jo lahko človek doživi v življenju, je ljubezen do samega sebe. Noben te ne bo nikoli imel tako rad, ko imaš lahko ti sam sebe.
Prvo, komentarji na to kako izgledaš.
Noben, absolutno noben nima nobene pravice da ti govori, kako izgledaš, kaj je narobe s tabo in kaj ne sme delati.
Jaz recimo, en k***c slabo pojem, ampak rad pojem…pojem v avtu, pojem pod tušem, pojem praktično povsod kjer me prime. In nekateri ljudje, si vzemajo pravico, da mi govorijo da ne znam pet, in naj utihnem. In jim lepo rečem, naj mi ne uničujejo sreče in naj se brigajo zase.
Ljudje ki govorijo da si grd, so globoko v sebi nesamozavestni in nesigurni…
Tako da, sooči se enkrat s takšno osebo…povej mu svoje.

Zavedam se, da so nekateri ljudje fizično bolj privlačni, in to je čisto logično. Tudi jaz recimo, sem imel v SŠ probleme sam s sabo, visok sem 178 cm, mam rdečo brado, goste lase ki jih ne morem ukrotiti, očala, ženske ustnice, platfus, ljubavni tepih…
Bral sem, kaj je ženskam všeč, jada jada…potem pa sem si lepo rekel, hvalabogu da sem tako visok ker sta oba starša manjša, rdeča brada me naredi kot enga vikinga :D, gosti lasje bodo fajn na starost, očala te naredijo da izgledaš pametnejši, zaradi platfusa bolje plavam, ženske ustnice prav rade kušujejo in ljubavni tepih je tudi kul :D.
Sprejeti se moraš takšnega kot si, ker drugega pač nimaš :D.
Tudi jaz, ko sem bil mlajši…očala, uh..vedno sem bil zadnji izbran pri nogometu, vedno sem bil piflar…in potem sem sprejel to vlogo, sploh se mi ni dalo prepričevati. In vse kar sem želel je to da bi imel leče, in ko sem jih dal gor…sem videl da sem se vdal dvomom v sebi. Nosil se jih en teden, potem pa sem si rekel…«fant, očala ti čisto pašejo«, brez očal jaz nisem jaz.

Druga zadeva, problemi z ženskami.
Če se nimaš rad, in če sprejemaš mnenja drugi o sebi in potem rečeš, da si tak in tak…se ti dogaja to kar se tebi.
Ti si sprejel, da si grd, da imaš čuden glas…in takoj ko se ti približa ženska, iščeš izgovor oziroma vzrok zakaj se ti stvari ne zgodijo. Kako se obrne, kako premika noge…to je en velik bulšit.
Gre se za energijo ki jo oddajaš, ti že v začetku sprejmeš da se ne bo nič zgodilo, kot da si jeb** gobavec.
In največje sranje ki ga delaš, primerjanje z drugimi.
Fant, ti nisi tak kot drugi, drugi niso taki kot ti…in verjetno, tudi nisi nič boljši od drugih. Znebi se tega kompleksa, da zato ker si kao drugačen, da si boljši…to je bulšit ki si ga ustvarimo ljudje, da si damo občutek neke vrednosti. Verjemi, been there.
Ene ženske imajo rade glasbenike, ene visoke, ene potetovirane, druge ambiciozne, ene nežne in ene glasne…vse to, ne moreš biti. Lahko si pa to, kar si … in se glede tega počutiš dobro in samozavestno glede tega.
Vse ljudi, avtomatsko pritegnejo ljudje ki točno dobro vedo, kdo so in kaj radi počnejo…ljudje ki se sprejemajo in imajo pozitiven pristop k življenju.
To ti povem iz lastnih izkušenj, lansko leto sem bil en navaden kup nesreče, ženske sem obijal kot da bi imel ebolo, življenje mi je bilo ena navadna muka.
Previj eno leto naprej, in mi je življenje neverjetno, dogajajo se mi neverjetne stvari, družim se s kopico zanimivih ljudi, našel sem nit…in verjemi, tudi stvar z ženskami se mi je konkretno obrestovala.
In te stvari so se zgodile, seveda potem ko sem ugotovil da sem bolan…ampak, nekako sem se začel sprejemati. Včasih sem si rekel, zunaj ne bom užival…glasno je, grupa ljudi me utruja…in ko sem prišel s to miselnostjo se je to seveda zgodilo. Sedaj grem ven, hej imel se bom lepo, spoznal bom kakšnega človeka, šel bo na kebab.
Ti oddajaš energijo nesamozavestnega človeka, in sam v sebi sprožaš določene dogodke.
Nehaj se sprejemati kot da si žrtev, začni se sprejemati kot zmagovalca…sprejmi vse kar je dobro na tebi, v čemer si dober, vse kar je slabega na tebi, in vse kar ne znaš. In to naredi, zaradi sebe in ne zaradi drugih.

Ženske, verjemi niso nobene boginje.
Prdijo, puščajo špange povsod, bog ne daj da najdeš uporabljen tampon, navlečejo nase grde trenerke, težijo ti kako ne smeš jesti juhe, probajo pretepst metalca na metelkovi potem ko so spile 2 litra rose vina, prisilijo te da gledaš Pitch perfect, na dopust vzamejo preveč stvari, na Triglav hočejo v all starkah…
Obenem pa dišijo, lasje se jim kodrajo potem ko si jih umijejo, peljejo te ob 1h zjutraj k zobozdravniku, kupijo ti Ben&Jerrys sladoled, naredijo ti zabavo ko prideš iz potovanja, znajo igrati ukulele, spletejo ti kapo, govorijo s tabo o rusko-ukrajinski krizi in ti kupijo knjigo o gej živalih.
So čudovite, in verjemi…zraven njih bodi takšen kot si, ni potrebno da imajo vpliv nate, ampak lahko samo uživaš v družbi in se obnašaš normalno.
Verjemi, ne boš se z vsako poročil…zato je dobro da delaš na temu, da se udobno počutiš zraven njih.
Moški se pogosto zraven lepih žensk obnašamo, kot zraven uspešnih ljudi.
Poskušamo jih impresionirati, damo jim moč da vplivajo na nas, drugače govorimo z njimi, skrivamo dele osebnosti.
Vzemi se ga easy, lakajev ne marajo…lepo se obnašaj, zabavaj se v življenju in jih povabi da se imajo lepo zraven tebe.
In verjemi, vsak moški je bil že zavrnjen…in vem da je beden občutek. Tudi jaz sem bil že kar nekajkrat zavrnjen in vem da človeka malo ustavi.
Ampak,poglej…to da nekaj ne narediš je največji poraz. Pač si probal pa si popušil…in ni treba, da obrneš: »ne ve kaj zamuja«, »kakšna prasica«, »kako ji je lahko drug všeč«…lej, pač ji nisi všeč, boš pa 10ti všeč in bosta imela skupaj nekaj lepega.
Vedno ko greš do ženske, se vprašaj…kaj lahko izgubim in kaj lahko pridobim? In verjemi, to kar lahko pridobiš je mnogo več.

Bodi pogumen, ne poslušaj drugih, imej se rad, naredi si najbolj polno in srečno življenje.
Srečno
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 09. Okt. 2014 19:58

in pol smo ženske zakoplicirane... moški samo jokate in filozofirate na tem forumu lol :D
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 09. Okt. 2014 20:21

zato ker ste ženske zakomplicirane :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7198
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 09. Okt. 2014 20:29

katy. napisal/-a:in pol smo ženske zakoplicirane... moški samo jokate in filozofirate na tem forumu lol :D


Jah ti kaj povej :D
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
tyašii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 4. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a tyašii » 09. Okt. 2014 20:35

katy. napisal/-a:in pol smo ženske zakoplicirane... moški samo jokate in filozofirate na tem forumu lol :D



:D :lol: :top: :top: :top:
Never a failure, always a lesson. :)
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 09. Okt. 2014 20:39

LZ je povedal tako kot je in ni nobeno filozofiranje.

In ja, zenske ste veliko bolj zakomplicirane in tudi komplicirate.

Btk za cel svet in si tak kot si sam sebi vsec. Ce komu ne pase, lahko lepo odjebe.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 09. Okt. 2014 22:24

LZ, :zustimm:
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 10. Okt. 2014 12:31

če bi se jaz tako poglabljala v to kako me kdo gleda ko prisede k meni in kako govorico telesa ma al pa kaj drugi govorijo o meni bi se mi vrjetno že sfuzlalo pred leti

LZ pa bi to kar je povedal že tisočkrat lahko tud kdaj skrajšal, ker za mene je to že neko filozofiranje in kompliciranje

se pa tud vidi, da ste se vsi moški s foruma, ki si ga bluzite skoz na njem itak vtaknili v to kar sem rekla kar že samo po sebi za mene potruje mojo trditev ;)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 10. Okt. 2014 15:20

Jaz pa rada preberem razlage od LZ, lepo se potrudi :gut:
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 10. Okt. 2014 22:08

sploh nevem, kaj naj bi bilo kompliciranje in filozofiranje v LZ postu. Dejansko je edini, ki je sploh dal pameten odgovor oz nasvet.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7198
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 10. Okt. 2014 23:20

Saj je vse lepo in kul, če je komu predolgo, mu je pač predolgo.

Sam raje napišite kaj, se ne gre o meni. :wink:
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
pirodoksin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 188
Na forumu od: 1. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pirodoksin » 11. Okt. 2014 19:21

@Bunk: močno priporočam, da si prebereš kaj o slabi samopodobi, to je čisto točna "diagnoza" zate. Priporočam "Breaking the Chain of Low Self-Esteem" (knjiga + delovni zvezek z vajami je). Druga možnost je, da delaš še na socialni fobiji, npr. po programu Overcoming Social Anxiety - splača se! Še bolj pa se splača it na psihoterapijo, sicer se ti bodo težave zgolj vlekle. Zaenkrat si še na stopnji, ko jih moraš ozavestit (torej ne v smislu "grd sem", ampak "mislim, da drugi mislijo, da sem grd in to me moti"), potem jih boš pa lahko reševal.
panči
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 14. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a panči » 12. Okt. 2014 11:39

Bunk, sem s tabo, zrcalna slika mene. So stvari, ki so višje od nas. Ne, da si jih ne znajo razložiti asistenti, tudi jasnovidcem ni vse jasno:-)Vcasih nimamo jajc ne zenske ne moski, ker se bojimo, da se bo pravljica o nas drugim razblinila in obratno ter kako bo nam slo naprej. Sanje so strup za romantike, ki se verjamejo v volkove in rdece kapice,prastare pravljice !!
Hvala in lp !
ni pomembno cigav:-)

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov