ne vem kako naprej... prosim za pomoč, nasvet....

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

saraaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 9. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a saraaaa » 23. Jun. 2014 13:17

Ne vem kako naj sploh začnem.

Stara sem 20 let.

Vse se je začelo z ločitvijo mojih staršev. V otroštvu sta se starša veliko kregala in za vse skupaj je bila kriva tudi babica, (očetova mama), ker se je za vse vtikala v naš družinski odnos. Starša sta se ločila ko sem bila stara 16 let. Ta čas sem obiskovala tudi psihologa, saj sem hitro ponorela in izgubila nadzor nad svojim vedenjem. Z ločitvijo staršev sem se odločila da bom živela z mamo. Preselile sva se stran od očeta. Želala sem si da bi si uredile dom in skupaj zaživele na novo saj sem neko zavetje vedno iskala pri mami. A z mami sva se kar naprej selile, saj je bilo vedno malo denarja in je bilo težko pri najemnini. Preselile sva se 3 in nato še enkrat na dolenjsko, kjer sva se preselile v vikend ki ni imel niti kopalnice. Ta vikend ji je dal nek moški, ki ga je spoznala. Tuširat sem se hosila na Petrol, zvečer in ponoči pa sem spala pri 3 do 5 stopinjah celzija saj ni bilo ogrevanja po vikendu. Mami je bila malo doma z očetom pa nisem imela stikov. Tudi ni mi vleklo tja saj kljub temu a sem bila stara 16 let nisem smela imeti prijateljic ali družbe. A vse skupaj sem pri mami še potrpela, vendar ko je začela postajati njena zveza z tipom resnejša se je zapletlo. Tisti tip mi je prepovedal, da bi še živela tam. Mami je na koncu vstrajala naj grem na svoje kakor in znam.
Šla sem v podnajemniško stanovanje in porabila vse prihranke. Bilo mi je težko. Nato pa sem spoznala nekega fanta, ki mi je pomagal toliko, da sem se preselila k njemu. Na žačetku mi je bilo zelo lepo, lepo svaa se razumela, tudi z njegovimi starši. Fant je bil zaposlen in po cca enem letu je izgubil službo. Tudi pri njemu so začeli starši za vse kriviti mene. Postajalo je vedno huje. Zato sva se s fantom preselila na svoje. Si ustvarila svoje življenje. Jaz sem hodila ta čas še v srednjo šolo.
Sedaj sva skupaj 2 leti.
Tudi stike z očetom sem popravila in ga redno obiskujem problem pa je v tem, da ne želim živeti pri očetu saj sem tam depresivna, ker mi ukazujejo v vsaki stvari. nesmem to ne ono čeprav imam 20 let in svoje žiljenje. Če svoje babice, očetove mame, redno ne kličem vsak dan je oče jezen name. Počasi mi to preseda. Obremenjujem se vsak dan. Zahtevajo da vsak vikend priden k njemu za dva dni in ko bo konec šole s fantom živim tam. Če rečem da ne želim in se želim pogovoriti začnejo vpiti name, da sem ničvredna in tudi za ločitev staršev krivijo mene.

Kaj naj naredim. Nimam nobene ljubeče podpore staršev. Tudi prijateljic nimam. Nobenega za pogovor. Kako naj očetu dopovem da ne morem oz nočem živeti pri njemu. Da ne morem vsak dan klicat babice, ker me nadira po telefonu. Oče me redkokdaj pokliče sam od sebe.

Z psiho sem na koncu. velikokrat se vprašam zakaj sploh živim, v čem je smisel. Vedno huje je.


Kaj naj??? Kaj????
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 23. Jun. 2014 17:05

Odjebaj starse/druzino, ker po napisanem so gnoji od cloveka.

Preprosto prekini stike. In od tebe, glede na to, da si polnoletna, nimajo kaj zahtevat.

Verjetno je/bo tezko, ce se sama prezivljata (iz financnega), ampak z trezno glavo in malo srece se imo da prerinit, da si ustvaris neko normalno prihodnost.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 23. Jun. 2014 18:49

točno to, prekini vse stike. Sploh nisi dolžna nobenemu pojasnjevati, zakaj in kako. Saj če sta dva (ti in tvoj fant) je pri najemnini nekoliko lažje, oz. prideš čez mesec. Mogoče bo na začetku s finančne strani malce na tesno, ampak verjemi, da se splača. Tudi novih prijateljev oz. vsaj neke družbe za začetek si ni težko poiskati. Če le hočeš.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 24. Jun. 2014 12:57

prav nikamor se ti ni treba selit, če ti tega nočeš. so te pa dolžni tvoji starši preživljat, v primeru, da se redno šolaš. tudi če ne živiš doma.

zglasi se na lokalnem centru za socialno delo, kjer ti bodo znali bolje svetovat kaj in kako postopat v primeru lastnega gospodinjstva, selitve na svoje in preživnine.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 24. Jun. 2014 16:53

Nimam kaj pametnejšega napisat. Se 100% strinjam z vsemi zgornjimi komentarji. Glavo pokonci, sej nisi edina, ki ima sfukane družinske odnose. Pač če ti nekdo preseda, ga odjebeš. Ne boš ne prva ne zadnja. Pa čuvaj fanta, ker zgleda da je ena redkih dobrih oseb v tvojem krogu poznanstev.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 25. Jun. 2014 14:44

5-tič si že isto temo odprla s svojo zgodbo, saj ne rečem, da ni žalostna sam očitno ti manjka pozornosti in imaš preveč časa, najdi si pomoč za to usposobljene osebe!
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 25. Jun. 2014 15:24

Pa se napise en (uvodni) post in potem spizdi.
Uporabniški avatar
Macola
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 13. 6. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Macola » 02. Jul. 2014 17:05

Tipični ženski post, ki kaže znake hormonskega razdejanja:
-sem xx stara ženska
-200 vrstic navideznih problemov s tipom
-kup iracionalnosti, izgovorov ter racionalizacij
-ful zmedena
-kaj naj naredim?
-spiše post in spi*di ali pa še naprej piše in naredi stvari po svoje

Slika
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 04. Jul. 2014 22:41

^^ ta hormonsko neuravnovešena kokoška vsaj sexa :D

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]