težave s šolo

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kozoroginjaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 2. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a kozoroginjaeva » 26. Jan. 2014 14:42

hej pozdrav vsem :)
vpisala sm se na napačno 3. letno šolo. zdej sm 2. letnik in mam zunanjo prakso. in so mi tm rekl da sm drgač pridna sam da nimam volje do tega dela pa da si ne zapomnm kje je kej. no in pol je pa še učitel klicu k ma zunanjo prakso čez in so mu to povedal
in zdej me je full strah da bojo to zvedl moji starši :( :(
problem je u tem da ta smer mene ne veseli preveč sam mi ne pustijo da se prepišem ker mam 20 let zdej. prej sm bla pa na eni 4 letni šoli.
kaj naj naredim?? ful rada bi bla cvetličarka ne pa to kar sm zdej..
kako nej prepišem starše d se prepišem pa še eni sošolci me ignorirajo skoz... :/ :/

hvala če mi boste odgovorile
kozoroginjaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 2. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a kozoroginjaeva » 26. Jan. 2014 14:44

*prepričam starše da se prepišem
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 26. Jan. 2014 14:45

Če si naredila že dva letnika, se potrudi in končaj. Nikoli ne veš, kdaj ti bo v življenju prav prišlo.

Če te veseli biti cvetličarka, se lahko vpišeš tja, ko končaš to, kar sedaj delaš ;)
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 26. Jan. 2014 14:52

Se strinjam z zvoncico, bolje je imeti kasneje končani 2 šoli, tii v življenju tudi bolj koristita kot pa da pustiš zdaj tole napol narejeno in delaš šolo za cvetličarko, tako da zdrži še eno leto.
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 26. Jan. 2014 15:13

Mah, če si že tolko daleč "prilezla" zdelaj še to kar imaš in se ne sekiraj za mnenja drugih, stara si 20 let madona, in razumem da te starši pizdijo, sam imaš pa pravico nazaj povedat mnenje :ja: saj pravim zdelaj še to potem si pa najdi res nekaj kar te veseli in še dve srednji šoli boš imela, sicer pa načeloma ti priporočam, da se vpišeš na trgovsko in potem lahko prodajaš tudi rože, kako se jih pa rihta se pa že sproti naučiš.

Tudi mene res veselijo motorji v avtomobilu že nekaj časa in tudi razmišljam o tej smeri, da bi šel to delat, ker že zdaj veliko vem o tem, pa sam pri sebi vem, da moram najprej končat zdajšnjo srednjo šolo potem bom pa o tem več razmišljal, zdajle mi niti na pamet ne pade da bi vse pustil kar delam že pol leta.

S šefom oziroma človekom, ki ti je to rekel pa od zdaj naprej čim bolj pomagaj in mu prisluhni kaj ti reče da naredi, sj bo, čim manj pa se sekiraj
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 26. Jan. 2014 16:08

Sem bila v podobni situaciji, starši so me nekak "prisilil" delat ekonomsko, mene pa to res nikol ni veselil. Nekak sem izdelala dva letnika, ampak sem imela zmeri manj zanimanja za učenje. Doma nisem upala povedat, ker sem v glavi že imela film, kaj se bo pol zgodil (to je biu MOJ filem, kateri je pol potekal čisto drugačno od mojih predstav), zato sem začela "špricat" šolo. Skor celo leto. No pol so itak zvedel doma, pa smo se usedel za mizo in sem povedala svoje, saj konec koncev se je šlo zame, za mojo prihodnost, zato so pristali na to, da se prepišem. NAPAKA!!! Vpisala sem se na trgovsko šolo (to mi je bila pač takrat želja - nevem zakaj), ampak sem se kmalu premislila, da mi pa tut ta program ni več všeč, da bi rada bila nekaj drugega. Tko sem potem še par let vrgla stran, namest da bi takrat nardila tisto ekonomsko in magar po končani šoli naredila prekvalifikacijo. No pol sem se nekak spametovala in šla na zdravstveno in se tam tudi našla.

Torej se bom kar strinjala z Zvoncico, naredi šolo, na kateri si sedaj do konca, pa se magar po končani šoli prepiši na smer, ki te res veseli.

Katera šola pa si, če smem vprašat?
kozoroginjaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 2. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a kozoroginjaeva » 26. Jan. 2014 17:02

za slascicarja se šolam
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 26. Jan. 2014 17:45

No super to ti bo vedno prav prišlo v življenju, če ne drugega, boš lahko pekla torte za rojstne dneve :razz:

Drugače se mi zdi pa to veliko bolj perspektivno kot cvetličarstvo, kaj te zanima, je pa drugo... Če želiš iti kdaj na svoje, imaš z znanjem peke veliko več možnosti kot pa z odprtjem cvetličarne. Verjemi. Malo spremljam trg dela in je ogromno žensk, ki so v času krize odprte svoja podjetja, s.p.-je in podobno in sedaj pečejo razne slaščice.

Lepo končaj, kar si začela, potem pa naprej. :)
sara sarc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 27. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a sara sarc » 27. Jan. 2014 16:03

Naredi šolo ali se pa prewpiši če maš možnost.
Ni potrebno podpisa staršev.
glede tega pa da te ignor v šoli je pa hudo. poskusi se čim manj ne obremenjevat in popovdan pojdi na kako kavo s prijateljico in pozabi kaj je bilo v šoli
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 06. Mar. 2014 14:16

sem že hotla napisat komentar v smislu ''sledi svojemu srcu'', vendar ko sem prebrala, za kaj se zdaj šolaš, in kam bi se želela prešolati, sem si premislila. strinjam se z Zvončico - danes so takšni časi, da je potrebno odločitve tudi izdatno racionalno pretehtati in glede na tvoje opcije, se mi zdi slaščičarstvo bolj smiselna odločitev. poskušaj na stvar gledati tudi iz drugih zornih kotov in morda boš lahko tudi ta poklic ravno tako vzljubila. v nasprotnem primeru pa ti po končani šoli še vedno ostanejo tudi druge možnosti v obliki tečajev, poklicnih dokvalifikacij, ipd.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov