Socialna Anksioznost

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Nelii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 23. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nelii » 23. Nov. 2013 11:22

SA me spremlja že celo življenje (stara sem 22). Nenehno doživljam neracionalen strah pred družabnimi - socialnimi situacijami. Preprosto ne prenesem tega občutka kritiziranja , obsojevanja , da se nebi kje osramotila.. Sem ful nezaupljiva in nedružabna imam zlo malo prijateljic.Drugače sem zabavna , ampak nihče mi ne da priložnosti da bi me boljše spoznal ker pač delujem tak kot delujem. Itak vem da sem preveeeeč zaprta vase ampak me jezi ko mi nekdo reče npr daj sprosti se , bodi bolj živa..jaz se nemorem in to nihče ne razume kaj jaz doživljam!!
Ne ggrem nikamor, če že res moram se prislim nekak... Moj love lajf je polomija :tot: . Vem da sem že 1000x rekla da se ne spremenim za nikogar, ampak tak več ne gre! .SA me ovira vsakodnevno, in nemorem živeti normalnega življenja. Več nevem na koga se naj obrnem. Malo mi je lažje ker sem tukaj opisala mojo situacijo.. če ima kdo tako motnjo, ali če me lahk kam napotite , ali kakršnikoli nasvet dobrodšel :) LP *
maniac
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 187
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a maniac » 23. Nov. 2013 12:03

če slučajno še ne hodiš, čimprej začni s psihoterapijo. pa malo po forumu nebojse.si pobrskaj, tam lahko spoznaš ljudi s podobnimi težavami. to je to, tukaj boš namreč težko dobila pomoč, ker ti nasveti v stilu "sprosti se" ne pomagajo. srečno! ;D
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 23. Nov. 2013 15:27

In kdo ti je diagnosticiral socialo anksioznost? :) Saj veš, da je to izgovor in da se delaš petkrat bolj nora kot v resnici si? Temu se reče zaprtost vase, ne pa socialna anksioznost- ki je btw še ena v vrsti mnogih izmišljenih bolezni kapitalizma. Ne izgovarjej se več pa si porihtaj v glavi- sama pri sebi, lol brez nekih psihoterapij, po kerih boš pa še 10x bolj nora.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
Nelii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 23. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nelii » 23. Nov. 2013 16:04

nihče ni nič diagnosticiral. neki časa nazaj sem brskala po netu in slučajno vidla da ma ta motnja al karkol že je ime. Ne iščem nobenga izgovora sam kakšn PAMETEN nasvet.Nisem bla še nikol pri psihiatru ampakto še ne pomeni da si nor če hodiš tja LOL :rolleyes:
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 23. Nov. 2013 17:47

No saj- to ravno. Pa si poišči še npr bipolarno motnjo al pa hmm, sociopatijo, preberi simptome (lol), pa se boš tudi v njih prepoznala. Isto kot horoskopi :D Vsak se do neke mere prepozna v teh današnjih komercialnih psiho, antisocialnih boleznih :)) Zakaj folk ne zna razmišljat ??

Pameten nasvet sem ti pa spodaj napisala, porihtaj si v glavi pa ne išči več izgovorov za to kakšna oseba si. Saj ti ni treba ostat takšna. Pa če ti bo lažje pojdi k psihologu- psihiater je že skrajnost common (saj ločiš med psihologom in psihiaatrom?) Hopefully. ampak si ne diagnostificiraj nekih brazveznih motenj .
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 23. Nov. 2013 18:08

no no, day.. motnja al ne, težava je in če se ti zdi da je ne moreš obvladat, poišči pomoč. let's get to the point.

neli, fora je da se moraš spremenit zase, ne za koga drugega. nisi navajena ljudi, očitno se tudi uspešno izogibaš situacijam ki bi te v to prisilile.
moraš se začet zavedat da ostali ljudje niso dost drugačni od tebe. sej nihče ne mara da bi bil vedno skritiziran, da bi se o njem opravljalo, da bi se osramotil.. in ker razen izjem noben ne dela drugemu tistega česar sam noče da bi mu kdo drug naredil, tega ljudje tudi ne delajo kar tako..
kar se zaupanja tiče.. poveš to kar hočeš. ljudje ne bojo vedeli o teb več kot jim poveš, čeprav je občutek včasih da ljudje vejo za vse tvoje težave in te bojo obsojal takoj ko rečeš prvo besedo.

no, kako se lotit tega.. internet ne pomaga preveč, čeprav si želim da bi reku da ja. prvo, ni osebnega stika, samo izmenjava informacij. pomaga samo če nekoga spoznaš, mu res zaupaš in navežeš v živo stik, ampak pri nezaupljivosti je to težko, če nisi navajen. drugo, če samo mal pogledaš internet je velik folka pokvarjenega, pljuva, obsoja, vsega si ti kriv, itd.. pač da se znese nad drugimi, da se v živo bolj veselo smehlja (tale forum ni izjema)

torej, stiki v živo so pomembni. začni s takimi stvarmi kot so urejanje različnih stvari, birokracija itd.. namesto da greš na bankomat dvignit denar, ga pojdi k okencu, namesto da prek maila/telefona urediš stvar, jo urediš v živo. in potem dalje.. udeležiš se kakšnih zadev ki te zanimajo, prireditve, karkoli.. da mal opazuješ ljudi, obnašanje, mogoče celo kak stik navežeš. in potem dalje..
hej norci :)
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 23. Nov. 2013 18:37

..
Zadnjič spremenil trust, dne 23. Feb. 2014 12:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 23. Nov. 2013 22:07

Jaz ti svetujem, da greš do psihoterapevta (ne psihiatra, ker tam boš dobila samo tablete, se da pa to rešit tudi brez njih), pa čimveč bodi med ljudmi ... Pač "prisili" se. Samo tako se boš rešila tega strahu. Good luck. :)
Uporabniški avatar
Nelii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 23. 11. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nelii » 24. Nov. 2013 11:17

...Ja v oš je blo bol kot ne isto, sem bla raje sama. Vedo samo starši ampak nikol se niso temu posebno posvečali so pač rekli "takšna pač je".
Jah folk itak da ti eni ful privoščijo najnaj slabo, eni so pa ki res bi ti radi pomagali tak je vdno bloo :wink:
Bom poiskala profi pomoč da se nekako rešim iz tega shita ker me res ovira :)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 24. Nov. 2013 12:02

Jah folk itak da ti eni ful privoščijo najnaj slabo, eni so pa ki res bi ti radi pomagali tak je vdno bloo :wink:

wink. Tega sploh nebi kometirala, sam moram, demmit. Saj sploh ne dojameš, ka sem ti hotla povedat. Zdej si na istem, kot si bla prej. Slišala si tisto kar si itak želela slišat.. WINK
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
overthinker.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 20. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a overthinker. » 24. Nov. 2013 14:20

noo kaj jo napadate je že tak cela zafurstrirana :lol: @Nelii druga ni kaj za rečt kot pa si res pomoč poišči če res misliš da jestvar res resna good luck :kleeblatt: pa poročaj kak bo šlo..
Don't say you miss me when it's your fault i'm gone
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Nov. 2013 14:41

Meni to bolj zgleda kot asocialnost. Ampak kdo smo mi, da bi postavljali diagnoze ;) če si že od nekdaj takšna dvomim, da bo kdaj toliiko boljše, da bi kar naenkrat z veseljem šla v družbo. Plus tega pa ima nekaj kolegic, tako da resno dvomim, da ima problem iti iz hiše. Drugače pa sem sama kar malo sitna in netolerantna okrog tega, ko ima vsak že izgovor v neki "bolezni", od depresije, fobij,...
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 25. Nov. 2013 7:05

http://jazsemvredu.si/

Tukaj se pozanimaj! Znajo super pomagat ;)
Uporabniški avatar
Čmona
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 22. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Čmona » 27. Nov. 2013 18:26

.. Sicer pa js ne štekam zakaj se bojiš ljudi sej smo samo iz mesa in krvi loool :roll: ja kako boš pa v službi(al če si že) . tam nihče nemara takih preveč vase zaprtih osebic, moreš se tud (v pravih trenutkih) postavit zase pa rečt nekej, drugač te bodo celo življenje samo teptali in pošiljali sem in tja.. boš vedno kot en predpražnik! in verjemi še slabše bo. Ne strašim te ampak welcome to the real life ! Spremeni se za tvoje dobro , ne da boš drugim ugajala .!
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 27. Nov. 2013 22:20

Ne govori neumnosti, ce nimas iskusenj s tem Cmona ... Tudi jaz imam verjetno blago obliko anksioznosti in ni kar tako, da bos sel nekam med ljudi in bo kar bolje.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot], Google Adsense [Bot]