Vztrajati v vezi?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Rafaelo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 18. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Rafaelo » 18. Okt. 2013 11:54



Živjo,
imam problem, ki ga ne znam rešiti sama, zato vas prosim za vaše mnenje in nasvet.
S fantom sva skupaj 3 leta. Ko sem ga spoznala, mi je bil zanimiv, zabaven, med nama so tekle maratonske debate, zaupala sva si vse. Postala sva res dobra prijatelja. Vizualno mi nikoli ni bil všeč, ampak v prijateljskem odnosu to ni važno. En večer sva spila preveč in sva se začela poljubljati, objemati. Ne rečem, da je bilo grozno, sploh ne, ampak iz moje strani je bil to le hec, prepričana sem bila, da tudi on ne misli nič resnega. Ena stvar je vodila v drugo in sčasoma sva postala par. Med nama so se vezi poglabljale, vse je bilo super, vendar mene fant še vedno ni privlačil. Probleme sva imela samo zvečer, ko sva se ulagla v posteljo, ker sem vedno upala, da mu ne bo do seksa. Ampak je seksat želel, vedno in povsod, meni pa do seksa nikoli ni bilo. Edini problem, ki ga torej imava je seks in fizična neprivlačnost. Zaradi tega sva se večkrat skregala, šla narazen in se spet pobotala. Ko sva šla narazen, sem želela, da ostaneva prijatelja, on pa mi je rekel, da sva lahko par ali pa nič. Ker mi fant res veliko pomeni, sva na koncu ponovno pristala skupaj, saj ga ne želim izgubiti. Ne vem več kaj naj naredim. Naj vezo kljub temu, da ga imam rada, končam, ali naj vztrajam v vezi s fantom, do katerega nimam seksualnega poželenja in si seksa z njim ne želim.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 18. Okt. 2013 12:22

ja če ni fizične privlačnosti in ti ni do sexa njemu pa je, mislim da nimata kej skup delat. in ne razumem kako sta sploh lahko že 3 leta skupaj. prov resno ne razumem! ne razumem zakaj sta potem sploh postala par, če teb sploh nikol ni blo do njega
You make me smile, please stay for a while :)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 18. Okt. 2013 12:29

S to zvezo delaš sebi in njemu medvedjo uslugo!
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 18. Okt. 2013 12:45

To kar ti čutiš do njega je čisto prijateljstvo in navezanost.

Ne razumem kako sta 3 leta skupaj...Vsak/a si zasluži biti v zvezi s človekom, ki ga dejansko privlači (pa to ne pomeni nujno manekenskega izgleda, da se ne bo kak CP vpiknil v to izjavo)
Torej, če tako pogledaš, tebi leta tečejo in minevajo v odnosu z nekom, ki si ga ne želiš v celoti (čustveno, fizično, itd.) A ni škoda? Med tem časom bi kot samska oseba lahko spoznala koga, ki bi te privlačil na vseh nivojih.

Poleg tega pa si tudi on zasluži punco, ki si bo želela seksa z njim, ne tako, ki bo trpela ob tem. Ne vem kako se mora počutiti ob tem, ko ve, da se ti upira... :? Tale vajin odnos ni fer do nobenega od vaju.

Poznam pa kar nekaj parov, ki so nastali iz prijateljstev ampak je v nekem času prišlo tudi do tega, da jih je oseba začela tudi fizično privlačiti in sedaj se imajo super in se ne bi menjali :wink: To se pri tebi več kot očitno ni zgodilo...in, če se ni v 3 letih, se nikoli ne bo, imho.
Rafaelo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 18. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Rafaelo » 18. Okt. 2013 12:46

Saj vem, kaj bi blo v tem primeru najbolj pametno narest. Edino kar me pri vsem tem moti je to, da če greva narazen, obstaja velika možnost, da se nikoli več ne vidiva. Razen če se slučajno kje srečava.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 18. Okt. 2013 12:50

Morala boš preboleti, ni druge....
Ali pa, če zapraviš celo življenje v odnosu z nekom, ki te ne privlači in se zavestno sprijazniš s tem, da nikoli ne boš izkusila zveze v vsej njeni polnosti in z vsem kar spada v intimen odnos. Grozna škoda, če mene vprašaš. Ampak življenje je tvoje...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 18. Okt. 2013 12:52

Jaz tukaj ne vidim drugega, kot to, da si ti z njim samo zaradi navezanosti in ker dokler si z njim imas se prijatelja.
On pa tudi ni lih bog ve kaj in za moje pojme te na nek nacin izsiljuje: da hoce sa sta ali skupaj ali pa nic?
Pri vama obema v glavah nekaj ne stima...in da zdrzis v takem razmerju 3 leta? kapo dol kaj ste nekateri vse pripravljeni narediti...zakaj ze? Samo zato, da niste sami! :roll:
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 18. Okt. 2013 13:25

brezveze da ti je zdej sam to ovira ker ga potem mogoče ne boš nikol več videla, na to bi mogla pa mislit preden si šla v zvezo s prijateljem, za katerga praviš da ti nikol ni bil všeč.
You make me smile, please stay for a while :)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 18. Okt. 2013 16:59

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 21. Okt. 2013 9:15

in potem se nekdo sprašuje in modruje kako lahko prostitutka sexa z moškimi, ki je ne privlačijo. ;)

mislim, meni osebno se zdi grozljivo sexat z nekom, ki me ne privlači že 1x, kaj šele 3 leta. uh...

z izgubo prijatelja se boš pač morala sprijazniti. to, da bivša fant in punca ne moreta biti prijatelja ni noben čudežen podatek. veš, če bi bila situacija obratna, da bi on sexal s tabo 3 leta pač iz gole navezanosti bi ga tudi ne želela nikoli več videti. ampak ker je tebi pa iz "heca" ratalo 3 leta sexat na silo, ne razumeš da nekdo, ki ljubi, ne more več odnosa iz intimnega spremeniti nazaj v prijateljskega. to je nepovratna situacija.

in pač zavedaj se, da si si to sodbo napisala sama. za svoje napake v življenju moramo tudi kdaj prevzeti odgovornost, četudi to pomeni izgubo.

zdaj pa spakiraj in odrasti.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 21. Okt. 2013 11:03

Bogi tipček, kaj a mu daš vrečo na glavo al kako, ne morem si predstavljat? Zamisli si, da si ti z nekom, pa se mu ubistvu zdiš ful grda, pol se pa po možnosti še "pohval" okoli, kok ma grdo žensko...ziher bi se ful fajn počutla. Seveda bi bil tak takoj označen za prasca, kajne? No, ti si za moje pojme isto, pa nočem žaliti. No ja, ko bomo stari bomo itak neprivlačni, tko da kar vztrajaj...očitno ti ni niti prijatelj, vsaj jaz svojim prijateljem želim vse dobro in imam z njimi iskren odnos.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 21. Okt. 2013 11:08

claire napisal/-a:in potem se nekdo sprašuje in modruje kako lahko prostitutka sexa z moškimi, ki je ne privlačijo. ;)

mislim, meni osebno se zdi grozljivo sexat z nekom, ki me ne privlači že 1x, kaj šele 3 leta. uh...

z izgubo prijatelja se boš pač morala sprijazniti. to, da bivša fant in punca ne moreta biti prijatelja ni noben čudežen podatek. veš, če bi bila situacija obratna, da bi on sexal s tabo 3 leta pač iz gole navezanosti bi ga tudi ne želela nikoli več videti. ampak ker je tebi pa iz "heca" ratalo 3 leta sexat na silo, ne razumeš da nekdo, ki ljubi, ne more več odnosa iz intimnega spremeniti nazaj v prijateljskega. to je nepovratna situacija.

in pač zavedaj se, da si si to sodbo napisala sama. za svoje napake v življenju moramo tudi kdaj prevzeti odgovornost, četudi to pomeni izgubo.

zdaj pa spakiraj in odrasti.


bolše ne bi mogla napisat :) še posebej zadnji del
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Lavriksa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 12. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Lavriksa » 28. Okt. 2013 13:42

Tud jaz mislim, da je bolje, da gresta vsak svojo pot. Če te nekdo ne privlači in si ne želiš sexa z njim, mislim da to ni podlaga za nek ljubezenski odnos. Kar se tiče tega, da boš zgubila frenda, pa ja - so pač stvari, ki jih moramo jemati v zakup pri naših odločitvah :(
Uporabniški avatar
Captain
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 30. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Captain » 28. Okt. 2013 15:38

Veliko opažam pri ljudeh, da se bojijo odpovedati opciji zaradi strahu, češ da ne bodo našli novih prijateljev, partnerjev itd. A ravno to je največja napaka. Vedno se bo našel nekdo, pa če smo izgubili prijatelje ali partnerje, ali v tvojem primeru oboje naenkrat. Seveda si pač ne smeš zapirati priložnosti in se moraš dobro zavedati, da BOŠ našla družbo (prijatelja), ki je lahko prav tako dobra ali celo boljša in pa fanta, ki te bo privlačil v vseh pogledih.

Kot so rekli predhodniki, sex z neprivlačnimi naj ostane domena prodajalk vijolic in tebi ni treba nekaj početi zaradi vesti na katero ti pritiska z raznimi izsiljevalskimi: "Če ne boš z mano, ne bova več niti prijatelja" .. Super, potem pa naj gre, takšnih prijateljev NE rabiš! Takšnih ljudi noben ne potrebuje in obstaja kopica boljših, samo priložnost si in jim moramo dati!
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 28. Okt. 2013 20:19

Halo, zaakaj. To bi mogel bit friendzone !
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]