Problemi s puncami mojih prijateljev

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

sladkasliva321
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 12. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a sladkasliva321 » 12. Sep. 2013 8:23

Jap. Zveni komplicirano, ampak bom poskusila na hitro razložiti zadevo.

Stara sem 23, imam fanta s katerim sva skupaj že skoraj 3 leta. Spoznal je vse moje bližnje prijateljice in najpomembneje, prijatelje. Kar hitro sem mu dala do znanja, da sem pač punca, ki ima veliko več moških kot ženskih prijateljev. On sploh ne vidi problema v tem... problem tiči drugje.

Večina teh moških prijateljev ima punce. Nekatere sem spoznala, nekatere ne. Problem pa je ta, da me prav nobena izmed njih ne mara. Koga briga ane? Ja, pa ni tako enostavno. Vedno sem prijazna do njih, one so pa vse zelo arogantne do mene. Ravno včeraj mi je počil film, ko sem v trgovini videla prijatelja, ga lepo pozdravila in na kratko sva še poklepetala. Ko se je obrnil nazaj k svoji punci, se je ta dejansko zadrla, da me ne sme pri živem Bogu več pozdraviti, kaj šele se družiti z mano.

Ni pa to edini primer. Lahko rečem, da se od šestih prijateljev "videvam" samo še z enim, ta je na srečo samski. Vsi ostali so mi povedali, da puncam ni všeč da se z mano družijo. In če se dobim s kom na kavi (velikokrat vzamem zraven fanta, sem mislila da bo pomagalo, da morda nebi bile več tako ljubosumne), to počnemo na skrivaj, ker ga nihče ne sme videti z mano?!?!?!?

Če pa kdaj srečam kdaj katero od teh punc in jih lepo pozdravim, me ignorirajo in/ali grdo prestrelijo z pogledom. Kakorkoli...počutim se, kot da bi naredila nekaj strašansko narobe. Ena prijateljica pa je komentirala češ, da je to problem moje avre. Da izžarevam neko energijo, ki zlahka privabi moške, ženske pa to vidijo kot grožnjo. Ne verjamem v ta s*anja. Me zanima, če je katera imela podobne primere in kako ste to rešile? Ker zaradi teh trap ne mislim izgubiti moje dobre prijatelje, s katerimi se poznam od rojstva.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 12. Sep. 2013 8:55

Js bi se na tvojem mestu vprašala kakšni prijatelji so to, da popustijo ljubosumnim puncam in sploh da si izberejo take koke. Te punce so očitno svojim šibkejšim polovicam postavile ultimat in ti nisi bila prioritetna izbira. Do česar pa sploh ne bi smelo prit. Po drugi strani jih moraš razumet, da če so to punce ki ne verjamejo v to, da sta M in Ž lahko prijatelja, da jih ti pač motiš, ker si tam. In ti fantje te poznajo dlje, ti verjetno poznaš njih dlje kot one, mislijo da jih ti poznaš in razumeš bolje. In bi rade pač prevzele vlogo alfa osebe v njegovem življenju.

A s prijatelji si govorila na to temo? Pravi odgovor boš našla pri njih....

Priznam da na tvoj problem nimam praktičnega odgovora iz prve roke, ker so me punce prijateljev vedno dobro sprejele, ker sm ful fajna :P. Mogoče zato ker nimam privlačne avre :gruebel:
sladkasliva321
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 12. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a sladkasliva321 » 12. Sep. 2013 9:13

Razumem, da bi bila jaz prava p*asica do njih, ampak nisem. Ne maram da me ljudje "sovražijo" če jim ne dam vzroka za to.

Prijatelji rečejo samo to, da so njihove punce ljubosumne in da me ne marajo. Sam ta ljubosumnost je že bolezen, ali si samo to jaz tako predstavljam?

Glede tega, da to verjetno niso pravi prijatelji, če so to dovolili...ja, možno. Mislim pa da so vsi zaljubljeni do ušes in pač hočejo ugajati partnerki. Kaj pa vem..verjetno bom vse skupaj odpikala in poslala k vragu. Pa bo problem rečen :)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 12. Sep. 2013 9:15

^^ Se strinjam. Prijatelj, ki je vreden tega naziva te ne bo zapustil zaradi frustracij svoje partnerice. Ampak pravih prijateljev imamo ljudje navadno relativno malo, mogoče že to, ko pišeš, da jih je veliko, kaže na njihovo .... hm .... kvaliteto. Poleg tega si ti res naredila vse, da bi situacijo olajšala; punce si spoznala, trudila si se biti prijateljska, s seboj na kavo si vzela svojega fanta ... ni problem v tebi, tudi v teh puncah ne. Problem je v teh tvojih prijateljih ....
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 12. Sep. 2013 9:44

Ne vem če te ravno sovražijo, to je malo močna beseda, ti jim pač očitno predstavljaš neko grožnjo in bi te rade eliminirale iz slike. Všeč pa nikoli ne moremo biti vsem.

Kot je že rekla *Abby* ti si pokazala trud do sprejemanja njih, one tebe ne, tak da očitat si nimaš kaj. In res, pravih prijateljev ni tako mnogo, in ta najbolj ta pravi bi že našli izhod iz te situacije, ki bi osrečil tako punco kot tebe. Ljudje pridejo in grejo iz naših življenj, iz takšnih in drugačnih vzrokov in razlogov.... To je pač cikel in pri tebi je tu blo očitno neko ''cedilo''.
sladkasliva321
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 12. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a sladkasliva321 » 12. Sep. 2013 9:56

Grozno mi je samo to, da bom izgubila ljudi, na katere sem navezana. Ampak vidim, da res ne morem nič narediti. Moj fant pravi, da bi se morala nehati truditi in počakati ter videti, če se bo kdo drug potrudil za mene. Ampak tega pač ne znam. Imam občutek da sem za te ženske antipatična p*asica in bi naredila vse, da bi ta vtis popravila.
Se pa že celo življenje borim z "fake" prijatelji in je žalostno, da so tudi ti taki, po vsej verjetnosti :(
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 12. Sep. 2013 10:00

Paradoksalno pri tem je, bodo najbrž čez nekaj mesecev ti fantje jezno ugotavljali, da nimajo več svobode, ki so jo imeli, ko so bili še samski, da so jih punce ''priklenile'' nase itd. ... in krive bodo samo one, ne pa oni sami, ki niso znali postavit mej v odnosu.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 12. Sep. 2013 10:03

Mogoče se pa preprosto preveč siliš z njimi? Ne moreš edino ti delati korake k boljšim odnosom. It takes two.

Pusti kot je, če bodo hoteli biti tvoji prijatelji, bodo že spoznali to. Malce zignoriraj, to je to.
Je pa na splošno veliko preveč žensk ljubosumnih, tu nimaš kaj narediti.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3418
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 12. Sep. 2013 10:17

Jaz tukaj drugega, kot to, da se pocutijo ogrozene s tvoje strani, ne vidim.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 12. Sep. 2013 12:54

dejansko so se nehali družit s tabo, ker so punce tak zahtevale? :S
kr nekaj :roll: men bolj to deluje kot da je njihova copata, ne pa da je tak zaljubljen, da ji hoče ugodit
Uporabniški avatar
trust
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 12. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a trust » 12. Sep. 2013 14:57

1. Tvoji moški prijatelji so copate.
2. Si najbrž zelo lepo dekle in so punce pač ljubosumne, ko ogovarjaš njihovo "lastnino"
3. Ne sekiraj se in se druži z ljudmi, ki te imajo radi, škoda tvojega življenja, da boš na skrivaj hodila na drink s prijatelji in se prepirala z njihovimi podivjanimi puncami
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 12. Sep. 2013 15:15

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
agonistka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a agonistka » 12. Sep. 2013 18:20

hej, ej jz te čist razumem on je dobil "uradno prepoved druženja"
mene je skoraj kap ko sm to slišala in me je zelo prizadelo, zato ker v življenju srečaš ljudi, ki jih nebi rad izgubil pa ni važno katerega spola so.
pa sploh ni mela interesa, da bi me spoznala a ne.

no vglavnem kako sm rešila situacijo pač nism rinla v njega, sm se rahlo odmaknila ampak je potem on prišel meni "nasproti" ko je imel poln k... teh omeitev...a veš če je pravi kolega se bo vse uredilo.
moški so po mojih izkušnjah taki da sa jim ne da neki kregat in zavoljo tega da je mir pri hiši pač nardijo vse da se izognejo konfliktu...ampak večini je vrjetn pa tut enkrat dost tega, če ni prevelika copata.
tak da ti svetujem pač da ne siliš in sčasoma boš videla kako sebodo stvari obrnila.
drgač pa je morem rečit da zadnje čase kr gojim nestrpmost do teh "ženskih harpij"
Uporabniški avatar
Miss N.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 22. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss N. » 12. Sep. 2013 19:16

jaz sem punci mojega frenda lepo povedala, da če bi midva imela namen karkoli imet, nje sedaj ne bi blo kjer je - se pravi ob njemu, kot njegova punca...in čez cca 1 teden je prišla k meni in se mi opravičla...

ne zdej da smo BFF, ampak se razumemo...
Če ne moreš pomagati, nagajaj. Važno je sodelovati...
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7045
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Sep. 2013 19:27

Sama sem sicer skoraj imela probleme s kolegovimi puncami, ampak še nikoli nisem bila zaradi tega zapostavljena.
Takšnega človeka pač ne bi štela za kolega.
Ko je ena babnica enkrat zganjala histerijo, je na koncu letela ona in ne jaz.
Pa da bi imeli ne vem kakšne izpade in da bi jih jaz ne vem objemala in lupčkala kot nora, pa ne-pa tudi Gisele nisem, pa so ene ženske vseeno ljubosumne kot ne vem kaj.
Na tvojem mestu bi jaz pač takšne "kolege" odpikala, ker to pač ni pravo prijateljstvo.
The world is as you are.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov