Sodelavka

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Gonzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 30. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Gonzo » 30. Jul. 2010 0:15

Lep pozdrav vsem skupaj!


Naj najprej opišem svoj problem. Imam sodelavko, ki je zelo prijetna punca. Sprva se nisem preveč zanimal za njo (vsaj ne v čustvenem smislu), vendar se mi je v zadnjih pol leta izjemno prikupila
(pogovori, občasna druženja, pač neki normalni odnosi med sodelavci). Od takrat naprej ne morem nehati misliti o njej. Ker ima dolgoletnega fanta, kakršnokoli ukrepanje z moje strani odpade (z zasedenimi ženskami se ne zapletam, slabe izkušnje).
Zanima me, kako naj si jo izbijem iz glave, ker celotna situacija vpliva na moje delo (ne samo na delo).
Srečujem jo vsak dan, tako da se ji ne morem nekako izogniti. Naj tule še povem, da zamenjava službe v tem trenutku ne pride v poštev (služba mi je všeč, tudi sodelavci so super, še posebej ta sodelavka, očitno, in sumim, da bi v kratkem našel tako službo).

Vsak resen nasvet bi mi zelo koristil.



P.S.: Ker pri iskanju nisem zasledil podobne teme (delovno mesto) sem odprl novo.
Če taka tema že obstaja, pa prosim moderatorja/moderatorko naj tale post prestavi.

LP
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 30. Jul. 2010 0:20

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 20:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
GumSpirit
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 30. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a GumSpirit » 30. Jul. 2010 7:08

V službi ne hodi po nepotrebnem do nje (kavice ipd.), druženju z njo izven delovnega časa se odpovej in probaj si dopovedati, da je samo sodelovka, da ne boš res po tihem upal, da bosta pristala skupaj. Osredotoči se zgolj na delo, izven službe pa se pojdi malo sprostit na kakšen žur, kjer boš spoznal novo, prijetno dekle.
Kakšen uporaben nasvet boš verjetno našel tudi v temi pod čustvi, kako pozabiti bivš/o/ega.
anyone who has never made a mistake has never tried anything new. (A.Einstein)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 30. Jul. 2010 9:28

Kaj sta v pisarni skupaj al pa kaj? Ker če sta pol se jo boš res težko izogibal. Kar tak nekoga pozabit ni ravno lahko in verjetno si je tudi ne boš tak na izi mogel iz glave izbit, vsaj dokler si ne najdeš zamenjave za njo in ti bo katera druga všeč. Drugače pa če je le možno se je probaj čim več izogibat in čim manj srečevat na kakih kavicah itd.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 30. Jul. 2010 10:24

se strinjam s sirovo..probaj se osredotočit na kako drugo punco..meni je bil tudi 1x všeč en sošolec, ki je bil zaseden in totalno neprimeren za mene, pa sem se ga preprosto čim bolj izogibala in hkrati na veliko metala oči za primerjenšimi kandidati..in s časoma res pozabiš na to osebo, midva se še zdaj redno vidiva pa sploh več ne pomislim da bi mi bil všeč
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 30. Jul. 2010 18:57

jz pa mislim da je kul da sta prijatelja, ampak postavi vseeno delo na prvo mesto in ne dovoli da vpliva nate tako da slabše opravljaš svoje delo- kot si sam rekel ti je služba všeč in takšno službo je težko najti.

Družita se pa ti bo že ona pokazala kje so začrtane meje...
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 30. Jul. 2010 19:34

Vezana sodelavka. No go situacija.

Poišči si drug objekt poželenja, hkrati pa glej,da se "prijateljsko" preveč ne navežeš nanjo. Nalagala ti bo o svojem tipu, ti pa boš zraven visel s kislim nasmeškom na ustih.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 30. Jul. 2010 19:55

Uf, slaba, najslabša situacija :D

1.Poskušaj se oddaljiti od nje, ampak potem ji bo jasno, da nekaj ni ok.
2.Najdi si drugo. Deluje. Pozabil boš nanjo.
3.Menjaj delo.

Druge ni. :D
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Gonzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 30. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Gonzo » 01. Avg. 2010 0:26

sirova štručka napisal/-a:... da bo nekak končala s fantom in bosta vidva živela srečno skupaj do konca svojih dni...

O takih utopičnih scenarijih sem nehal razmišljati že davno.

kikyca napisal/-a:Kaj sta v pisarni skupaj al pa kaj? Ker če sta pol se jo boš res težko izogibal.

Nisva skupaj v pisarni, sodelujeva pa skupaj pri enem projektu, kar precej zakomplicira stvari.

Sedaj je odšla na dopust, tako da si lahko medtem malo ohladim glavo.
Drugače pa hvala vsem za nasvete.


LP
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 01. Avg. 2010 1:09

em kdo pa pravi, da ta sodelavka se ne bi posexala s tabo na wc-ju in da je tako rada zvesta svojemu tipu?
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 01. Avg. 2010 7:57

Sem že slišala od parih punc, komentar na dejstvo, da ma tip punco:
To ni ovira, to je izziv
:eek: :lol:

In ne, ne priporočam ti tega :)
A goal without a plan is just a wish.
cilinon799
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 24. 2. 2023

Neprebrana objavaNapisal/-a cilinon799 » 25. Apr. 2023 8:09

Živjo!

Imam sodelavko, ki je zelo prijetna punca. Sprva se nisem preveč zanimal za njo (vsaj ne v čustvenem smislu), vendar se mi je v zadnjih pol leta izjemno prikupila (pogovori, občasna druženja, pač neki normalni odnosi med sodelavci). Od takrat naprej ne morem nehati misliti o njej. Ker wordle today ima dolgoletnega fanta, kakršnokoli ukrepanje z moje strani odpade (z zasedenimi ženskami se ne zapletam, slabe izkušnje). Zanima me, kako naj si jo izbijem iz glave, ker celotna situacija vpliva na moje delo (ne samo na delo). Srečujem jo vsak dan, tako da se ji ne morem nekako izogniti. Naj tule še povem, da zamenjava službe v tem trenutku ne pride v poštev (služba mi je všeč, tudi sodelavci so super, še posebej ta sodelavka, očitno, in sumim, da bi v kratkem našel tako službo).

Vsak resen nasvet bi mi zelo koristil.

Lep pozdrav!

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov