Kam so izginile sanje?!?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
((LoL!TA))
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 26. 6. 2007
Kraj: new york

Neprebrana objavaNapisal/-a ((LoL!TA)) » 05. Apr. 2008 18:48

Berem in se čudim ter na trenutke tudi zgrozim.Kaj je narobe s človeštvom?Zakaj je čedalje več raznih zamorjenih,obupanih,brezciljnih,preplašenih,nesamozavestnih,osamljenih človeških duš na tem svetu?Zgleda,da nikomur ni več mar za sočloveka,vsak se briga samo za sebe in hitimo drug mimo drugega kot da prihajamo iz drugih planetov,,nihče nima več posluha za sočloveka........groza.Kam so izginile mladostne sanje,pričakovanja,cilji,ambicije,sanje in ne nazadnje smeh iz naših ustnic?
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 05. Apr. 2008 18:56

Jst tut ne vem kam so sle. Zadnjih par let spim skoraj vedno brez sanj, pojavijo se samo izjemoma.
Uporabniški avatar
((LoL!TA))
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 26. 6. 2007
Kraj: new york

Neprebrana objavaNapisal/-a ((LoL!TA)) » 05. Apr. 2008 18:58

ne mislim na sanje med spanjem :)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 05. Apr. 2008 19:00

Moje sanje, cilji, želje in ambicije z leti rastejo in se množijo :D ... Se ne bojim, da bi kdajkol ostala brez.

Ljubim in skrbim za ljudi, k so mi blizu, za njih bi nardila use, kar se pa tiče ostalih, ne želim nikomur slabo, sm sposobna empatije, ukvarjam se pa z življenji množic ne.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 05. Apr. 2008 19:03

Pol ti bom pa tko povedal, da ne bom samo podjebaval: jokas za brezveze. Ko so ziveli celo zivljenje v vasici s 50 folka enostavno niso mogl poznat vec kot 50 nesrecnih ljudi pa konc. Zdej ti pa internet prinese cel ocean folka, k se cmeri kok so nesrecni. Jst osebno nisem prav nic nesrecen, fino mi je. Res je da sm vsako leto bolj pod pritiskom, pac vedno vec je od mene odvisno, ker odrascam. Kam je izginil nasmeh iz mojih ustnic? Nikamor ni sel.
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 05. Apr. 2008 19:06

Men se pa ne zdi tok hudo, kot ti pišeš. Ne vem, a so okol tebe res sami taki, k jih briga sam zase, pa niso prpravleni nobenmu pomagat, ampak js bl mal takih poznam... Mislm, sej valda da so, ampak poznam več takih, k si pomagajo med sabo, so nasmejani in dobre vole. Vsak je kdaj zamorjen, obupan, ampak to so sam taki dnevi. Da bi pa kdo bil skos ful zamorjen, pa da se ne bi nč smeju, da ne bi mev čist nobenih ciljev v življenju... Ne vem, če koga tazga poznam. Al pa sm mogoče sam js (preveč) optimistična pa naivna, pa probam vidit sam lepe stvari...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Apr. 2008 19:09

Moje sanje so nenehno prisotne, nasmeh na ustnicah pa tudi večino časa. :) Skrbim zase, mar mi je pa tud za druge ljudi ampak je navsezadnje vsak človek zase.
In mimo drugih ljudi hitim, ker se mi mudi na avtobus!
:D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 05. Apr. 2008 19:14

Mahagonij napisal/-a: Ko so ziveli celo zivljenje v vasici s 50 folka enostavno niso mogl poznat vec kot 50 nesrecnih ljudi pa konc. Zdej ti pa internet prinese cel ocean folka, k se cmeri kok so nesrecni.


Glede tega se čisto strinjam z mahagonijem. Pa še to bi dodala, da so bili ljudje nekako bolj navajeni na življenske preizkušnje in se po mojem niso imeli tolk časa obremenjevat sami s sabo-če poslušaš npr. starše ali pa babice in dedke, so itak "skos sam delali, ni blo časa za jamranje". Danes pa internet pa vsesplošna razgledanost ponuja veliko več učenja o samemu sebi, kar pa pripelje tudi do tega, da s(m)o eni še preveč obremenjeni s svojimi in tujimi čustvi, kot bi bilo dobro.
Uporabniški avatar
((LoL!TA))
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 26. 6. 2007
Kraj: new york

Neprebrana objavaNapisal/-a ((LoL!TA)) » 05. Apr. 2008 19:19

da bomo vedli,jaz trenutno nisem v takem stanju(pesimistično itd.)i tud nikol nisem bla...mam preveč optimizna v sebi.mislila sem na splošno...kakšne sanje,cilje...imate?kr zadnje čase se mi zdi da je velik ljudi nasprotno od tega...glede na to da raje nekomu prej privoščiš vso sovraštvo tega sveta...zanima me kako daleč posegate "do zvezd"?
Uporabniški avatar
*sanja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 617
Na forumu od: 2. 1. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *sanja* » 05. Apr. 2008 19:27

Js bi prej kj za koga druzga nardila, kokr pa zase in nobenmu ne prvošm nč slabga.
Pa mam cilje v življenju, take, k so uresničljivi, včasih pa tut sanjam o čem, kar vem, da bom težko dobila oz. verjetno sploh ne bom. :)
Pa poskušam bit čim bl nasmejana, tut če gre kj narobe. V vsaki stvari se potrudm vidit kj dobrga, čeprov je včasih težko.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 05. Apr. 2008 19:52

Delno imaš mogoče prav. Ena najpomemnejših vrednot za katero se vsi pehajo/mo je uspeh. In če hočeš biti uspešen moraš biti boljši od drugih. To pa največkrat pomeni potlačiti ljudi okoli sebe ali pa se vsaj ne zmeniti za njih in njihove probleme. No to je recimo ena plat zgodbe...

Sicer pa stanje še zdaleč ni tako porazno kot ga opisuješ. Še več; kdo pravi, da je sploh kaj drugače kot v preteklosti?
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 05. Apr. 2008 19:55

A veš lolita, ko si enkrat malce starejši, ko se soočiš z realnostjo sveta, ko daš skozi take in drugačne izkušnje, ko je več negativnega kot pozitivnega, ko te zatirajo na vsakem koraku, pa čeprav si super človek, ko želiš samo dobro, pa noben tega ne upošteva, ko prideš do spoznanja, da nekaj veljaš samo, če imaš denar... In potem se začne bitka za preživetje, pomaga ti redkokdo, ostaneš sam in se moraš znajti sam,...In potem večina pozabina sanje - potem je pomembno, kako preživeti. In ko se začne ta bitka, je vse ostalo nepomembno.
Vem da zveni grozno, ampak to se dogaja. Vedno bolj. In moraš biti res močna oseba, da greš naprej, da te nič ne zlomi. Mene recimo večina ljudi zatira oz drži nazaj, češ kaj sanjam... Ampak jaz sanjam naprej... In nisem zlobna.... Ker vem da bo uspelo. A takih je vedno manj....
Uporabniški avatar
SapraVeronika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 28. 6. 2006
Kraj: in the fairytale

Neprebrana objavaNapisal/-a SapraVeronika » 05. Apr. 2008 21:49

jz sm bla recim pred kakim letom še taka.. na use sm gledla bl pesimistično..
do ničesar mi ni blo, ni blo ciljew nč..
sam nwem, pomoie tud to spada w eno obdobje skoz katerega gremo usi..

zdei pa tko k pogledam.. dost kolegow mam, ne manjka mi ničesar, na faxu sm ^^ use gre lepo..
in zadnič sm praw sama pr seb rekla - matr, res mi ne gre slabo ^^
in ni razloga da sm skos zamorjena.. pride kdai pa kdai tak dan, sam to itk pri usakem..
ampak tko k ie rekla Aloha.. welik ciljew mam.. užiwam usak trenutek
kar se tiče tko žuranja pa to.. probam izkoristit usako priliko če le morem
tko da :)


life is beautiful if you live it
Waves of sound they move my body
Touch my body, pull me deeper into you
So hold on to me, cause we're fallin weightlessly
Gravity callin, now I'm falling through.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 05. Apr. 2008 22:15

((LoL!TA)) napisal/-a:Berem in se čudim ter na trenutke tudi zgrozim.Kaj je narobe s človeštvom?Zakaj je čedalje več raznih zamorjenih,obupanih,brezciljnih,preplašenih,nesamozavestnih,osamljenih človeških duš na tem svetu?Zgleda,da nikomur ni več mar za sočloveka,vsak se briga samo za sebe in hitimo drug mimo drugega kot da prihajamo iz drugih planetov,,nihče nima več posluha za sočloveka........groza.Kam so izginile mladostne sanje,pričakovanja,cilji,ambicije,sanje in ne nazadnje smeh iz naših ustnic?


Izginile so s tem, ko smo pozabili, da nas ima Nekdo neskončno rad.

http://www.utilitarianism.com/jesus-christ.jpg
kafrca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 274
Na forumu od: 24. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kafrca » 05. Apr. 2008 22:30

js osebno mam vsak dan več sanj, želj, moje ambicije so zmeri večje, ker spoznavam svet okol sebe in vem, česa sm sposobna...
je pa res, da se tega večina ljudi ne zaveda, zato so nesrečni in brez smeha na obrazu, niso brez skrbi, žrejo se od znotraj ... ali zase ali za tistega k ga majo radi... to pač prinaša moderen svet, v katerem se mora vsak znajdit - in tuki so še pol bolj pomembni vzponi po hudih padcih...

Js mam rada ljudi, ki so mi blizu, rada pomagam ljudem v stiski, nisem brez čustev, znam bit sočutna itd, ampak žal se celemu svetu pač ne da pomagat, res pa je tut da nas dandanes informacije o pobojih na drugi strani sveta dosežejo, naših predhodnikov to ni skrbelo ker za to niso vedli... kar ne veš, ne boli!

Svet je v vsakem primeru postal prostor, v katerega si vržen in hočeš nočeš znajdi se... vsak si dela svet kot si ga hoče naredit, s tem da pač ne gre vse kot po maslu ...

life goes on...

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov