Prijateljico vara mož

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
CorfuGirl
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 9. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a CorfuGirl » 13. Dec. 2007 9:54

Imam najbolšo prijateljico kateri zaupam res vse.Razumeve se enkratno in moram rečt da je edina ki jo imam :) in zato sem ji pripravljena pomagat(ona ve da ji bom pomagala preko foruma!)..
Nekje pred nekaj tedni je izvedela iz moževega telefona da jo vara.Čist je bila na psu.Mož sprva ni kazal znake obžalovanja ampak mu je kmalu postalo žal in se ji je opravičeval na vse možne načine in ona mu je seveda oprostila...Varal pa jo je nekje dva ali tri mesece.A zdja je opet postal isti in ji govori da je nima rad in ma rad ono drugo...
Ok sja bi se ločila ker ji je to njamanjši problem ampak sta z možem začela graditi in sta si zadolžila preko 10 miljonov(govorim še v tolarjih).Hiša je itak njena ampak če se ločita bo itak morala sama plačevat ta dolg..pa še njega bo verjetno mogla izplačat.Pojma nima kaj naj zdaj počne..A bi mi kdo od vas dal dat kakšen nasvet kako naprej?Kaj naj stori?Ker jaz sem ji svetovala marsikaj ampak nikakor ne gre..
"Vsaka ženska je lahko lepa, le če zna pravilno poudariti svoje prednosti".
Felicity
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Felicity » 13. Dec. 2007 10:02

Ko ženska reče, da bi rada ločitev, se zanjo šele začne pekel..iz lastne izkušnje. Ker je ni hujšega nasprotnika, kot je ranjeni moški ego.
Edino prednost, ki jo imamo me ženske je ta, da znamo preživeti.

na kratko lahko povem: varal me je, ko sem se hotla ločit me je zmerjal in maltretiral, stanovanje v katerem smo živeli in je bilo last staršev sem morala prodati, da sem ga izplačala, saj sem se ga le na tak način lahko znebila...dobesedno...

Sam zdaj živi z miljoni pri svoji mami...jest pa sem si z dvema hčerkama postavila svojo malo hiško in nam je naizmerno lepo.

felicity@email.si je moj naslov, pa naj me ta tvoja prijateljica kontaktira in ji bom povedala moje izkušnje..kaj bo naredila in kako, pa se bo morala sama odločit.

lp
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 13. Dec. 2007 10:16

zato se pa nekateri ne bomo nikoli poročili :cool:
en list papirja ni vreden tega da bi se sekirala ko bi pristala v taki situaciji kot je tvoja frendica. če je pametna, se bo ločila ker če jo je enkrat varal, jo bo tudi drugič. jaz nebi oprostila niti za prvič, to se mi zdi res gadno da greš spat z lastnim možem ki se je vlačil po drugi ženski. ob nekej denarja bo, se bo pa vsaj znebila bumbarja.
Uporabniški avatar
Tinchka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: ŠpG/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinchka » 13. Dec. 2007 10:23

Hmm... ok, jst sm še full mlada in nimam takih lastnih izkušenj, bi samo podala svoje mnenje. Če mož tvojo prijateljico že sedaj žali in vara, je lahko kasneje še hujše. Tudi moja starša nimata lepega odnosa, moj oči mamico včasih celo v jok spravi, meni se pa trže srce. Je že velikokrat rekla, da bi šla stran, samo tega predvsem zaradi mene in brata ni naredila in verjetno tudi ne bo, ker nima moči za to. Tako sem velikokrat pomislila, kako bi ji bilo, če ne bo živela z njim. Sigurno dosti lepše, ker ji z njim res skoraj nikoli ni lepo, velikokrat ravno nasprotno.
Dolg, ki bi ma morala tvoja prijateljica odplačati, res ni majhen, vendar denar ni toliko vreden, kot naše počutje. Naj se pozanima in poišče čim več načinov, kako bi rešila finančni problem in gre čim prej stran od moža.
Nana nanana nanana on a Summerbreeze ...
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 13. Dec. 2007 10:23

Tle je zakon:
http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&sm ... zi&mandate
=-1&unid=UPB|9E864748CDEFDB4EC1256E8C003B1B93&showdoc=1

Tle pa to,kar mislim,da vaju zanima

56. člen

(1) Za svoje obveznosti, ki jih je imel zakonec pred sklenitvijo zakonske zveze, in za obveznosti, ki jih prevzame po sklenitvi zakonske zveze, odgovarja s svojim posebnim premoženjem in s svojim deležem na skupnem premoženju.
(2) Za obveznosti, ki po splošnih predpisih obremenjujejo oba zakonca, za obveznosti, nastale v zvezi s skupnim premoženjem, in za obveznosti, ki jih prevzame en zakonec za tekoče potrebe družine, odgovarjata zakonca nerazdelno tako s skupnim kakor tudi s svojim posebnim premoženjem.
(3) Zakonec ima pravico terjati od drugega zakonca povračilo tega, kar je ob poravnavi dolga, ki bremeni oba zakonca, plačal več, kot znaša njegov del dolga.

Drgač pa svetujem,da si tvoja prjatlca poišče pravno pomoč..Bo najboljš.
Pa velik sreče :)
Zadnjič spremenil Anelise, dne 13. Dec. 2007 10:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Cockta
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 8. 9. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Cockta » 13. Dec. 2007 10:26

Kaj ko bi se tole prestavilo v ČUSTVA, ker semle se mi zdi, da res ne paše...

ANELISE, ti pa skrajšaj link, ker se je cela stran raztegnila!
Felicity
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Felicity » 13. Dec. 2007 10:30

Vse je res, kar je v zakonih napisano...vendar je naše sodišče tako počasno, da se ti lahko medtem utrga...

Še nekrat poudarjam, da ko se ženska odloči za ločitev, se travme šele začnejo, saj je sodišče počasno, pravniki pa delajo...samo zato, da zaslužijo...med tem pa je treba preživet.

Tip ki vara itak bo varal naprej in najhuje je, ko breme svojih dejanj preložijo na pleča žensk...češ, zdaj se pa odloči ali bo še z mano :)

Pa da ne bomo samo moške blatile...tudi ženske znajo to početi...
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 13. Dec. 2007 10:35

Cockta napisal/-a:Kaj ko bi se tole prestavilo v ČUSTVA, ker semle se mi zdi, da res ne paše...

ANELISE, ti pa skrajšaj link, ker se je cela stran raztegnila!


men sicr ni vidt,da se je stran raztegnla,sam sm popravla,da te ne bo prevec prizadela raztegnjena stran ;)
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 13. Dec. 2007 10:39

Felicity napisal/-a:Vse je res, kar je v zakonih napisano...vendar je naše sodišče tako počasno, da se ti lahko medtem utrga...

Še nekrat poudarjam, da ko se ženska odloči za ločitev, se travme šele začnejo, saj je sodišče počasno, pravniki pa delajo...samo zato, da zaslužijo...med tem pa je treba preživet.


jst to vse vem,sam glede na to,da bo tip poskusu potegnt ta kratko in da sigurno ne bo hotu (bivsi) zeni placat tolk k more,ne vidim druge resitve.
se pa pripravlja nov zakon in bo predvideno posebno sodisce za druzinske in zakonske zadeve,tko da se bodo cakalne vrste skrajsale.jst druzga ne vem kaj svetovat kot pa iskanje pravice na sodiscu :)
Uporabniški avatar
Tinchka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: ŠpG/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinchka » 13. Dec. 2007 10:43

Res je, da so sodišča počasna in da zna bit to zelo zoprno, sam pomoje je še hujša tista travma, ko te mož žali, vara, ponižuje ... Če sprožiš ločitev, vsaj veš, da se je neki začelo spreminjat in da se da to speljat do konca, če ne pa lahko do konca življenja trpiš.
Ma ne vem no, sej pravim, da sem premlada za te zadeve. Samo moje mnenje. Tiste, ki ste to dale skozi, boste bolj vedle :?
Nana nanana nanana on a Summerbreeze ...
Felicity
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Felicity » 13. Dec. 2007 10:57

Bom vseeno napisala na kratko kako je to z našimi sodišči :)

mož se je odselil, ker sva se tako odločila, oba. POtem pa se čez pol leta priselil nazaj z izjavo: če se me hočeš zares rešiti, me moraš tožit. To je bilo leta 2001.
Ker sem želela po mirni poti, sem poiskušala na miljon načinov dosežt sporazum...preko ene odvetnice. Le ta mi je svetovala, naj si najdem najboljšo, ker ona temu tipu res ni kos. Od vložitve uradne tožbe, so se stvari doma samo poslabšale (grožnje,...). Zdaj so uvedli mediacije, kjer poskušajo izven sodno poravnavo dosežt...vendar je to tako, da če tip neče sodelovat, pač ne bo in se bodo stvari spet zavklekle še za kako leto...kot so se pri meni... Ko sem končno dosegla ločitev in skrbništvo, pa se je začelo delitev premoženja...isti postopek. vložiš tožbo, potem 8 mesecv čakaš, da te pokličejo na mediacije, tam se mediiraš in če slučajno ne uspe, gre na sodišče...kjer pa spet traja in traja.

Res je, da je sodni soitem edini, ki je kao pravilen, vendar bi rada povedala, da še zdaleč ni enostavno. Fajn je, če imaš nekoga, ki ima podobne izkušnje, da veš, kako se obrniti ko pride do problema.

Na splošo pa je tako, da revež na sodišču nima kaj iskati.
Kolik denarja sem zdajala za odvetnike, ki mi konec koncev ni nioben nič pametnega naredu...samo obljubljali so in govorili naj potrpim...

No, upam, da pri njej ne bo tako črn scenarij, kot je bil pri meni :)
pa zato smo tukaj, da si pomagamo ane :)
Uporabniški avatar
CorfuGirl
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 9. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a CorfuGirl » 13. Dec. 2007 11:13

Res ste vse ful prijazne da mi pomagate oz.moji prijteljici...
Ampak njo najbol zdaj skrbi kako bo z tem dolgom ki ga ima..pr tej plači ki jo ima si bo težko privoščila odvetnika in hkrati plačevala dolg.OK se loči,pa gre dalje ampak potem si mora poiskat stanovanje in plačevat pa to in si ne morem sama niti predstavljat koliko denarja je to.A morda ve kera kje ji lahko svetujejo?Se mi zdi da obstajajo eni telefoni za to a ne?
Felicity ji bom posredovala tvoj mail in upam da se slišita...
Res mi je hudo zanjo ker jo mam res rada in vidim da trpi...
"Vsaka ženska je lahko lepa, le če zna pravilno poudariti svoje prednosti".
aLLiSSe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 16. 3. 2006
Kraj: my world

Neprebrana objavaNapisal/-a aLLiSSe » 13. Dec. 2007 12:40

Zkaj pa ne prodata kar sta zgradila in s temu poplacata dolga?
Uporabniški avatar
CorfuGirl
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 9. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a CorfuGirl » 13. Dec. 2007 12:47

aLLiSSe napisal/-a:Zkaj pa ne prodata kar sta zgradila in s temu poplacata dolga?


Saj bi lahko ampak hiša stoji na dvorišču njenih staršev in ne gre...
"Vsaka ženska je lahko lepa, le če zna pravilno poudariti svoje prednosti".
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 13. Dec. 2007 12:58

on
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 19:18, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov