Njegova mama!!

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bibijana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 4. 10. 2007
Kraj: Ptuj..okolica

Neprebrana objavaNapisal/-a bibijana » 31. Okt. 2007 11:17

Najprej en lep pozdrav vsem!
Pišem vam, ker sem v stiski in nevem več, kaj naj storim...zato sem se obrnila na vas :) No problem je v tem, da sem že 2 leti skupaj s fantom, sicer se razumeva super in res še do sedaj nisem imela nobenega tako rada kot njega...ampak me pa razjezi to dejstvo, da ima besedo nad najino zvezo njegova MAMA! :x Saj odloča koliko krat se bova videla, na primer: ta tedn 2x, drugi tedn 1x in tako naprej...čeprav sva že 2 leti skupaj še sedaj ne dovoli, da bi kdaj prespala skupaj...in še več takšnih primerov je :( najbolj pa me razjezi to, da se moj fant kar pusti komandirat od svoje matere, zdi se mi da se sploh ne trudi imeti svoj prav, ampak se že vse življenje pusti voditi od njee...saj ga ima natreniranega kot svojega kužka :( nevem več kaj naj storim ali mu rečem, da bo kaj vplivalo na njega...:( ...sicer pa je on že star 20 let, jaz 19...moj fant ima že službo in s tem svoj denar, ampak vseeno o njegovem življenju odloča njegova mati...kar jaz enostavno nemorem sprejet in razumet!...prosim vas za nasvet! :(
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 31. Okt. 2007 11:27

Pogovorita se in mu povej, da te moti to, da ne moreta imeti svojega življenja in o njem sama odločat:
Kako pa meniš, da bi odreagirala, če ga preprosto en večer ne bi blo nazaj domov in bi pri tebi prespal?
Ali pa če bi kar šel ven, kljub temu, da mu ona ne dovoli?
Vprašaj ga, kako se njemu zdi to, da o vajini zvezi odloča njegova mama?
Če tudi njega to moti, se pogovorita kako bi to izboljšala in naj zbere pogum in svoji mami pove, da je dovolj star, da sam odloča o svojem življenju.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 31. Okt. 2007 11:30

Bolj kot to, da upravlja s sinovim življenjem, me skrbi to, da tipček to dejansko dopušča. :?
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 31. Okt. 2007 11:31

metuljčica* napisal/-a:Bolj kot to, da upravlja s sinovim življenjem, me skrbi to, da tipček to dejansko dopušča. :?


Mogoče se jo boji.
Uporabniški avatar
bibijana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 4. 10. 2007
Kraj: Ptuj..okolica

Neprebrana objavaNapisal/-a bibijana » 31. Okt. 2007 11:39

Ja v tem je problem, da on to dopušča, da jo raje uboga kot pa pol posluša sponašanje! In to mi vedno reče, raje strosim kar mi reče pa ima pol mir...ampak ne gleda na to, da mene to ful moti in me vedno znova prizadane :( Glede prespanja, mu tudi to sama govorim da naj kar prespi pri meni...ampak ne upa, raje se skrega z mano kot da bi pri meni prespal al pa mi reče, saj veš kak je...nism nič doma omenil....mislim haloo...včasih se mi res zdi, da sem z desetletnikom skupaj in ne z 20.letnikom s svojo službo in tako dale... :( vglavnem raje se z mano krega, kot da bi delal proti mamini volji
Uporabniški avatar
bibijana
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 4. 10. 2007
Kraj: Ptuj..okolica

Neprebrana objavaNapisal/-a bibijana » 31. Okt. 2007 11:40

aja...veliko krat sma se že pogovarjala o tem a ne dosežem nič razen prepira...saj noče poslušati o tem :( :(
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 31. Okt. 2007 11:42

Kar se maminih sinčkov tiče je bilo pri meni še zmeraj tako, da sem z njimi končala razmerje, ker se s takšnimi tipi enostavno ne da živeti, ker se nikoli ne spremenijo. Slabe izkušnje pač.
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 31. Okt. 2007 11:43

Vprašaj ga, kako misli, da bo, če se bosta odločila, da bosta mela svojo družino in bosta vedno skupej.
Če se boš poročila z njim, boš imela najverjetneje občutek, da si poročena z njegovo mamo, glede na to, da hoče imeti nad vsem nadzor.
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 31. Okt. 2007 12:37

pač je v nekaterih družinah še vedno tisti stavek: dokler živiš pod mojo streho, bo tak kot bom jaz rekel.

Zdaj če se ji fant ne upre, ne pomeni da je mamin sinček, ampak pač noče sitnosti. Če se ji bo začel pregovarjat, bo to samo toliko slabše za tebe.

Sprijazni se s situaciju, saj glavno da se vidita, da te ima rad in začnita varčevat za svoj dom.
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
karmy21
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 24. 6. 2005
Kraj: Cambridgeshire

Neprebrana objavaNapisal/-a karmy21 » 31. Okt. 2007 12:41

Poleg tega da je tip star že 20 let, se ti ne zdi da je skrajni čas da počasi zahtevaš ali da postane bolj samostojen, ali drugo žensko ki bo prenašala mamino komandiranje... no vsaj jaz bi tako naredila...

Jaz poznam primerke, ko imajo dobro službo, avto, vendar si še vedno delijo sobo z svojim bratom... :roll: in seveda živijo pri starših - oba z bratom pa krepko čez 20 let...se zamisliš a ne? :twisted:
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 31. Okt. 2007 13:00

Ne vem kako je pri tebi doma s tem, ampak pri njem doma imajo pač tako, da nočejo, da bi fant prespal pri dekletu oz. dekle pri njem. Moja sestra je imela prvega resnega fanta pri 17ih letih in sta bila skupaj še tri leta, pa fant tudi ni smel prespati pri njej doma, dokler nista odšla študirat v isto mesto in sta imela skupno stanovanje. Sama kaj dosti ne boš mogla narediti, ker ne moreš spreobrniti njegove mame, njega pa tudi bolj težko. Ljudi se itak ne da spremeniti, to je dejstvo in niti prav ne bi bilo, da bi to naredila, saj je kakršen je. In če posluša mamo, bo pri tem tudi ostalo. Saj se čez teden vidita, zmenita se vsaj, da bo on z mamo govoril in bosta se med tednom lahko večkrat videla (če je to problem). Drugače pa... pri 20ih fant še ni odrasel - vsaj ne dokler ne gre na svoje. Dokler živi pod streho staršev, imata vso pravico, da mu postavljata kakšne pogoje, četudi je že polnoleten. Ko pa bosta enkrat živela na svojem, pa bo druga pesem. Če prav razumem, si ti študentka in on ima službo? Ena je pred mano predlagala, da začneta varčevati... hja, to bo v vajinem primeru bolj težko, ker ti še (predvidevam) nimaš službe, on pa bi vama samo s svojo plačo bolj težko privoščil stanovanje. Ali se motim? Vidva vesta, kakšne možnosti imata, da gresta na svoje oz. ali vama finančno stanje to dopušča.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 31. Okt. 2007 13:06

karmy21 napisal/-a:Poleg tega da je tip star že 20 let, se ti ne zdi da je skrajni čas da počasi zahtevaš ali da postane bolj samostojen, ali drugo žensko ki bo prenašala mamino komandiranje... no vsaj jaz bi tako naredila...

Jaz poznam primerke, ko imajo dobro službo, avto, vendar si še vedno delijo sobo z svojim bratom... :roll: in seveda živijo pri starših - oba z bratom pa krepko čez 20 let...se zamisliš a ne? :twisted:

Zadnji odstavek :? Ne vem kaj hočeš povedati... da je nezaslišano, ker nekdo, ki je že preko 20, še vedno živi doma? In kaj naj bi bilo s tem narobe? Kaj pa, če bo hotel ali morda celo MORAL ostati doma, da ne bi bila hiša zapuščena, ko bodo vsi otroci odšli zdoma? Jaz v tem ne vidim nič slabega. Pa kaj, če ima dober avto in dobro službo - si morda pomislila, da HOČE ostati doma, ker je dovolj prostora za vse? Poznam nekoga, ki je pri 31ih letih še vedno pri starših, ampak si z njima ne deli kuhinje itd. kot nekoč, pač pa ima v hiši preurejene svoje prostore. Ima dober avto in solidno službo. Pa mu kaj manjka? Ne. Kar hočem povedati je to, da je stvar vsakega posameznika KJE bo živel in če staršev ne moti, da otrok ostane doma, toliko bolje. Tudi moja sestra, ki je stara 24 let, ima dober avto in dobro službo, pa še vedno živi doma, ker je dovolj prostora za vse in ker bo mogoče celo ostala doma.
Uporabniški avatar
karmy21
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 24. 6. 2005
Kraj: Cambridgeshire

Neprebrana objavaNapisal/-a karmy21 » 31. Okt. 2007 13:33

In komu na čast bi MORAL ostat doma, da ne bi bila hiša prazna? :? Men če bi starši ponudili svojo hišo za živet, ne bi bila tam, ker jih ne mislim gledat da živijo nad mano ali pod mano al pa zravn mene. In verjamem da nekateri starši delajo hišo za otroke, samo čemu poanta? Ti delaš zase, za svojo prihodnost, zakaj bi se jaz prisesala na nekaj zastonj, ker se jaz potem slabo počutim...? tisti kao pripada da ker so moji starši je vse samo izgovor da ti ni treba plačevat najemnine - tako kot je tisti rekel: zakaj bi če mam doma zastonj? Kje je poanta potem samostojnosti? vsi otroci se odselijo potem pa je od nekoga DOLŽNOST da ostane doma da ne bo hiša prazna?! lepo te prosim no :roll:

Pa če bi potencialni partner ki pri 31 letih živi še doma, je zame nespodobnost, ni se sposoben osamosvojit, živet zase,...sorry mogoče maš ti drugačne vrednote, in se pol skrivat pred starši in tiho bit med sexom da vaju starši ne slišijo... raj plačam 400€ najemnine pa če je treba naga okol hodim po stanovanju/hiši ki je moja ali najeta, pa mi ne bo noben brez mojega ali partnerjevega dovoljenja uletel v stanovanje/hišo.

več kot polovica moje družbe ki so moje starosti že živijo na svojem, ali s partnerjem ali si pa delijo stanovanje, da si stroške delijo. Jaz na to zelo gledam, ker se vidi da se bodo znašli v življenju. In to mi zelo veliko pomeni. Mogoče ne tebi, ampak meni pa zelo.
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 31. Okt. 2007 14:00

metuljčica* napisal/-a:Bolj kot to, da upravlja s sinovim življenjem, me skrbi to, da tipček to dejansko dopušča. :?

Še bolj pa... Kako ti to lahko dopuščaš?
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 31. Okt. 2007 14:33

Jaz se pa čisto strinjam s tamalo mrho, kajti jaz sem tudi stara 25 let in živim pri starših. Imam dobro službo, dober avto, če ima to sploh kaj veze s tem a živiš doma ali ne. Jaz mislim, da je pri tem najbolj odvisno koliko se ti razumes s starši, če se dobro boš ostal doma, če imaš to možnost, če se slabo se boš čimprej odselil, tudi če je finančna stiska.

In da, skoraj vse moje sošolke živijo doma, bodisi imajo na vrhu svoje stanovanje, nekatere pa celo skupaj z njimi, čeprav imajo že družino.

Poleg tega je precej odvisno ali si v mestu, ali na kmetiji kot so nekatere, kjer si morajo mladi in stari pomagati in sodelovati, da življenje teče naprej.

Povsod tudi ni na razpolago dovolj vrtcev, in kdo ti bo pazil otroka, če ne starši.

In najbrž res, če so starši zgradili veliko hišo z upanjem, da bo zgoraj še za "ta mlade", bi bilo najbrž hudo za njih, da jih zapustijo vsi otroci.

Razumeti je treba, da se imamo nekateri tudi dobro, da se razumemo, drug drugemu pomagamo, smo radi skupaj, se ne kregamo in zato ne bežimo stran. In najbrž bomo za takšne starše nekoč, ko bodo bolni tudi mi dobro skrbeli zanj, ne pa jih vtaknili v dom za ostarele in pozabili nanj.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]