Prijateljicam za r. dan nekaj podariš, one pa nate pozabijo.

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cool_chick
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a cool_chick » 03. Okt. 2007 21:14

ne....pa ti tudi ne kupi...pa bo še koga zabolelo.in bodo pomisle: ja sj mi tut njej sploh nismo kple nič! če ne pokažeš da ti nekaj ne paše nikoli ne boš tega rešil. sej bo čudno, pa verjetno se boš bedno počutla, sam vseeno pejt čez use pa nared to. pa vedi da moraš vedno powedati kaj čutiš če hočeš da te spoštujejo...če boš zatiskala vase bo use huje in huje.... :cool:
Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 03. Okt. 2007 21:17

Verjamem da boli. Sej tu se ne gre za darilo kot nek materialni objekt, ampak pač nek dokaz, da so se spomnile nate in neka potrditev prijateljstva. Ni mi jasno, kak so lahko take - 6 vas je "v skupini" in od tega so vsem kupile darilo, samo tebi ne? Ful grdo :? Sej tu človek res ne ve, kaj nardit, ampak mogoče res ni dobro, da "pozabiš" na vse skupaj, ker bo potem to že neke vrste izkoriščanje. Ne vem, sej lahko voščiš, sam pač darila ne kupiš.
...
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 03. Okt. 2007 21:29

če te boli, potem povej ... ne tlačit jeze v sebi.

in če te klicarijo, kaj bi naj kupile za roj.dan jim predlagaj, da naj ji kupijo isto kot tebi :wink:
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 03. Okt. 2007 21:33

mam čisto isto situacijo...druži se nas 7 (mešana družba)
Imamo tak sistem, da vsak da nekaj denarja (recimo 5€) in skupaj kupimo darilo, ki ga tudi skupaj damo. Jaz in še ena kolegica imava rojstni dan poleti, ko se bolj malo vidimo, zato tudi rojstnega dneva ne praznujeva (težko je zbrati ljudi in obe živiva v majhnih stanovanjih, zato bi bila izvedba ne vem kake čage dokaj težka-ven jih ne moreva povabiti, ker ne hodijo ven
:? ). Posledično zadnja 4 leta nobena od naju ni dobila darila, medtem ko sva obe dali zraven za vsa ostala darila :roll:
Meni je tudi popolnoma vseeno za darilo (nismo navajeni kupovati za neke velike vrednosti), mi je pa skrajno butasto, da vsi vejo da se zbira denar in da ga vedno prispevava, medtem ko se na naju nihče ne spomni.
Približuje se rojstni dan dveh kolegov in tokrat sem resno razmišljala, da ne bi več dala zraven. Še enkrat...ne gre se mi za denar, ampak za princip. Imam prav?
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 03. Okt. 2007 21:35

A tut sms-a ti niso poslale?
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 03. Okt. 2007 21:43

gregalina napisal/-a:A tut sms-a ti niso poslale?


ene ja, ene pa niti to ne...navadno si čestitamo na tisti dan, ko ima katera rojstni dan (sms ali se pokličemo), darila pa smo dajale ko smo se videle ali pa na čagi

no jaz sem se letos odločila da bom jim rekla, da ne mislim dajati zraven in povedala zakaj, če pa bom šla na čago pa bom sama nekaj prinesla (ta kolegica, ki ima zdaj rojstni dan ima ponavadi ogromne čage s ful ljudmi, tako da ne bo samo nas 7)
Houd de wereld tegen
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 03. Okt. 2007 21:45

buubbika napisal/-a:
puma napisal/-a:če te boli, potem povej ... ne tlačit jeze v sebi.

in če te klicarijo, kaj bi naj kupile za roj.dan jim predlagaj, da naj ji kupijo isto kot tebi :wink:


:rofl: :rofl:
ta je pa ful dobra.. sam ko so tko trapaste da bodo itak rekle da mi je sam do darila.. eh aaaa :twisted: :(

bullshit!


če ti rečejo, da ti je sam do darila ... potem jih vprašaj, čemu kupovanje drugim darilo?
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 03. Okt. 2007 21:47

Ali pa da jim gobec zapreš tako, da nekaj zelo posebnega nabaviš... Meni je ena "kolegica" kupila za rojstni dan eno malenkost in potem je na veliko razlagala o poštenosti, da ker je jaz nisem peljala na večerjo, da me bo vsaj ona (ker ona je res zelooo poštena :roll: , jaz pa ne) - pa sem ji kupila uhane swarovski pa ji je samo gobec dol padel :D (pa daleč od tega, da bi meni rojstni dnevi kaj pomenili... Samo tisto pridiganje o "poštenosti" me je razjezilo).

Zagotovo nobena ni pozabila, da ti niso kupile darila. Če se boš ti še posebej potrudila za rojstni dan od te prijateljice, jim bo (vsaj potiho) precej nelagodno, ker se one niso potrudile zate...
Uporabniški avatar
Bunny Muffin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 268
Na forumu od: 10. 3. 2005
Kraj: Disturbia

Neprebrana objavaNapisal/-a Bunny Muffin » 03. Okt. 2007 22:21

To da maš rojstni dan junija pa res ni noben izgovor/tolažba. Pa niti to, da nimajo denarja. Stavim, da ima vsaka tisti en evro ali dva, pa če bi to dale skupaj bi ti lahko vsaj neko malenkost kupile.

Po moje bi jim morala na nek način povedati, da to ni prav.
Če se bodo pa zaradi tega skregale s tabo, pa res niso vredne živcev.
{Bitch please, you've got more issues than Vogue.}
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Okt. 2007 22:51

NE KUPUJ NIČ!
evo, čist enak problem sem imela nekege dne.Kolegice, smo se družle, jst sm vedno zoorganizirala nakup daril, pazila da bo res darilo primerno, posebno, da bo oseba darila resnično vesela.Jst sm dobila pa kr neki iz 199(bivših) tolarjev šopa :roll: sej ok, mene boli k***c za darilo, gre se pa za princip.Koliko živcev z moje strani, delain denarja je bilo vloženo v darilo drugi, koliko so pa one vsega vložile vame.Jah, bolj nič kot kej. :roll:
Isto je šlo za novoletne praznike in tko.enkrat se prav spomnim, sem mela totalno krizo z denarjem in seveda sem pač rekla vsem, da darilce dobijo malo kasneje.In smo se dobile, ena drugo so obdarjale mene pa izpustile.Mislm, ok, sori, pač nism mela denarja, tko nesramne pa nerabte bit.In še obnašale so se tko da grob :roll:
No, zdej teh pač ni več v mojem lajfu.Zarad takih in drugačnih stvari, predvsem pa zaradi takih "malenkosti", katere so meni pomenile ful, pa so me vedno tretirale kot nekega izmečka zraven, katermu je nujno neki prnset ni pa važn kaj.ok, lahko je obesek za ključe, če vem da je iz srca in če vem zakaj je.sm pa dobro vedla da so njihova darila bla v stilu "samo da je neki, da nou godrnjala".No v tem primeru imam rajš nič!

svetujem ti, da počenga groša preveč ne zapraviš za darila in če ga tebi niso kupile, tudi en dej denarja zraven za druge-tiste ki ti niso kupile.Zakaj le?Čemu?brezveze.

Če se bodo pa zaradi tega skregale s tabo, pa res niso vredne živcev.

in čist tkole je.Boljš da jih ni zraven, kot pa da maš zraven same avše.
chocholate
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 10. 2. 2006
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a chocholate » 03. Okt. 2007 23:41

Jaa res dober vem kak je to...jst sm mela 8 let best frendico pa je mela lani 18tko (sam se 3 leta sam se obcasno cujema..sola..) pa sm ji ful lepo voscilnco poslala za rd pa not ful napislaa pa oglavnem se potrudla maksimalno..in pol sem mela jst b-day pa mi se enga pof*****a smsa ni poslala..kr neki

..drgac pa pumina resitev idealna =)
Stojim pred oknom, se vrtim...
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 04. Okt. 2007 8:20

te čist razumem..jaz na tvojem mestu ne bi nikol več nobeni darila kupla.Kaj so one,da se boš ti tako trudla ti sama pa nisi vredna niti enega sms-a za rd ? Če želiš povej,kar teži saj je bolje,kot da držiš to pri sebi.Če ne bodo pa tak pri drugem roj. dnevu spoznale svojo napako.
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 04. Okt. 2007 9:29

jaz tud nebi nič kupla, povej jim, da je blo ful grdo, kaj so naredile in da te je ful zabolelo. jaz tud ne rabim nič, sam vse moje prijateljice vedo, da obožujem čokolado in mi vsaka vedno kupi eno. in sem ful vesela za to. enostavno ne daj zraven denarja za darilo...
sanjavi hudiček
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 28. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjavi hudiček » 04. Okt. 2007 9:34

js sm mela isto situacijo... nas je blo 8 ki smo ble skozi skup, vedno smo zbrale dnar da smo kupile darilo... v srednji sem vedno dobila lepo darilo, prav tako tudi ostale, ampk ko je prišel fax in ko nisem več praznovala pa kot da nikoli nisem obstajala...misl sj mi ni za tist darilo ampk lahk bi mi vsaj voščile, vsaj en sms poslale. z eno od teh sma bile še na faxu skupaj in sma se 3dni pred mojim rd neki pogovarjale o tem in ko je prišel tisti dan mi ni ne voščila ne nič, medtem ko sem ji js pred nekaj mesci ko je ona imela rd kupila darilo. stavr sem rešila tako da tudi js več nobeni ne pošlem niti smsa ko ima rd razen dvema, ki nikoli ne pozabita. bodi taka do drugih kot so oni do tebe..
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 04. Okt. 2007 9:41

Jaz sem imela pa situacijo, da mi moji starši niso ničesar prinesli, medtem ko so bratovi punci kupili verižco, uhančke in še malenkosti.. Pa ni mi bilo do darila, sploh ne..
Pa nisem ničesar rekla, sem le držala v sebi. Okoli novega leta mi je pa film počil, ko so me spraševali kaj naj ji kupijo. Pa sem rekla, da isto kot meni za rojstni dan.. :D

Tako, da moj nasvet je, da poveš kaj te muči. Povej jim, da se ti ne zdi pošteno, da pozabijo na tvoj rojstni dan, po drugi strani pa od tebe želijo, da prispevaš denar za druge rojstne dneve..
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov