SAMOZAVEST

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

m_lady
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 23. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a m_lady » 03. Maj. 2007 12:15

Kako pridobiti samozavest in se ne primerjati z ostalimi puncami?? To počnem konstantno. Primerjam se s puncami, ki po moje spadajo v "elito" in imajo največ moških oboževalcev... Prav zavidam jim. A rada bi to spremenila.

Kako se sprehoditi kjerkoli pred komerkoli in verjeti v to, da si najboljši?

Pomagajte s kakšnimi nasveti.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 03. Maj. 2007 12:25

wentaholic babe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 3. 1. 2007
Kraj: The World

Neprebrana objavaNapisal/-a wentaholic babe » 09. Maj. 2007 13:56

veš, da mam iste probleme kot ti. sem dokaj nesamozavestna, čeprov se prepričujem da sem lepa, pa brihtna , prijetna in vse, pa še kr ne pomaga. in se primerjam z puncami, ki so "več" od mene, sm to pelje samo še v veliko frustracijo! in vedno imam občutek, da nisem dovolj lepa, ker nimam tipa, kot ga imajo ostale. vendar je to slabo! ker nisem več sproščena v šoli, pa to se opazi. tko da si želim boljše čase! :)
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 09. Maj. 2007 16:14

jaz tega ne bi spreminjala, meni pa je všeč, če je punca mal zadržana. po mojem nisi tak hudo nesamozavestna kot pravis, pač imaš neki občutek na določen čas... drgač pa današnja družba zahteva veliko od nas in mi mislimo, da moramo vedno sledit drugim, ampak ni tako... svoje cilje uresničujej ne drugih...
Uporabniški avatar
Claudia22
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 327
Na forumu od: 18. 12. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Claudia22 » 09. Maj. 2007 20:06

Kar se samozavesti tice, jo bos pridobila najprej tako, da bos sprejela samo sebe, taksno kot si, da bos osvojila vedenje, obcutek o tem, da si krasna, taksna, kot si, da si unikat, tako kot mi vsi in da ti ni treba posnemat nekih on in sploh samooklicanih a la plasticna operacija in make up team lepotic oz. tistih, za katere pravis, da so lepe in da imajo vec obozevalcev kot ti.

Kot drugic, vaja dela mojstra. Ko gres ven, se uredi tako, da si bos vsec, pa imej nek svoj stil oblacenja in licenja (manj je vec recimo), oz. se uredi tako, da se bos obenem pocutila privlacno in udobno, ker jaz ne vem, kaj je tok fly pa super na nekih 5 mm petah pa dekolteju do popka - ce si pol zaradi tega lep, pol sigurno nisi lep, hehe.

Pa tud recimo, ko gres kam ven, kjer se zbira ta takozvana elita, ves kaj jaz naredim, ko pridem na primer na wc v kakem takem diskacu pa seveda elite pred špeglom kolk češ? Sploh jih ne smirglam, ker se mi ne zdijo neke ekstra oz. se mi zdi, da zgledam bolje kot one, hehe, pa naj se to se ne vem kak samovsecno slisi. :cool:

Kot tretjic, videz se ne naredi cloveka lepega oz. ni nujno, da so tisti, za katere mislimo, da so lepi oz. se nam taki zdijo, da so ti ljudje samozavestni. Lahko da imajo v resnici nizko samopodobo, ki jo zakrivajo za vsem tem glamurjem in videzem, znotraj pa nic, nada, nista ...

Reci si, da si lepa, taksna kot si, in da te bas boli, kaj si kdo drug misli. Ljudi glej v oci, se pogovarjaj in navezuj stike, pa cetudi kdaj s totalnimi neznanci, veliko se smej, probaj met eno tako sunny personality, saj je res, kar pravijo - what you give is what you get oz. taksna, kot bos ti do okolice oz. kaksno energijo bos izzarevala, to bos dobila tudi nazaj. In ce bos prijetna, komunikativna, nasmejana, bos pritegnila poglede in dobila zeljeno pozornost, pa cetudi nisi neka oh in sploh fly metrojka (to je moja ženska izpeljanka od metrota - metroseksualec :D ), kar ti tudi ni treba bit, kajne?

Pa se moj moto za konec, ki sem ga adoptirala od ene reklame za ne vem keri avto ze: Samozavest serijsko! :)

Till next time ...

Lp,

K.
" I am FREE no matter what labels you put on me. I am a no-name brand human being." (Simone Hudson)
Uporabniški avatar
lili01
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 5. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lili01 » 09. Maj. 2007 22:29

jaz sem zelo samozavestna oseba. kako do samozavesti? imeti se moraš rada, enostavno se moraš začet oboževat, počutit se moraš dobro v svoji koži.
s prijateljico je, s katero hodiva skupaj ven sva si popolnoma različni. v global me sploh ne upa vzet. :cool: ona ima vedno zlikane lase, pol ure si dela make-up, elegantno oblečena, dekolte, da dol padeš,petke...jaz pa zraven v kavbojkah in kakši luškani majčki, namažem se v parih minutah, lase pa...sam da so čisti. in uganite kdo dobi "ta lepše" tipe. jaz seveda. ker se znam nasmejat, ni se mi težko s komerkoli pogovarjat, ona vsa taka snobovska in mi teži, kako se lahko pogovarjaš z njim, poglej kakšen je. njej čist nič ne pomaga, da je v piko zrihtana, ker je tam ko ena lutka.
ko se boš zjutraj pogledala v ogledalo in si rekla, ja kaj mi pa fali, boš že na dobri poti do samozavesti.
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 14. Maj. 2007 15:55

saj pa ni nič slabega če se primerjaš z drugimi kolegicami, slabo je če se primerjaš in pri tem vidiš samo kako bi ti rada mela take prsi, pa tako zadnjico, pri tem ap ne vidiš kako maš lepe oči, polne uste ali karkoli drugega... pomembno je samo to da se sprejmeš, tudi dele na sebi, ki ti niso všeč. samozavest pa je čisto drugi pojem... če boš zdaj prikorakala v razred.. češ poglej me, jaz pa mislimd a sem najlepša, boš izpala kot kura.
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
inchyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 10. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a inchyka » 15. Maj. 2007 14:14

js ti bom čist tak povedla, pomisl tuk k se ti obremenjuješ s tem se tut večina drugih in s(m)o tako zaverovane vase in v razmišljanje o sebi, da napak drugih niti ne opazimo, razn če so res zelo očitne npr. 20 kil preveč :wink: poleg tega pa ti res misliš, da so one "elita" kot jim ti praviš res popolne? verjemi, da tako zgleda sam na zunaj, vsaj pri večini
forget love.... i would rather fall in chocolate
Uporabniški avatar
BeLLi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a BeLLi » 15. Maj. 2007 19:08

Verjala al pa ne, ampak telesna drža je bistvena pomena za samozavest. Stati moraš vzravnano(joške vn, trebuh not :P ) pa nalahno prevzdigniti vrat. Vseeno pa moraš paziti na to, da ne izpade nenaravno. K folk vidi, da imaš tak pristop, se te avtomatsko malo "zbojijo" :razz: Nevem, jst sm dokaj samozavestna, sicer je odvisno od dneva. Če se z nekom že zjutraj skregam, sm pol ceu dan bolj tiha in zoprna. Če pa sem vesela, pa skoz neki guvurim pa se smejim :D
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 16. Maj. 2007 10:34

predvsem je čar v tem, da ti oddajaš tako energijo, da vsi vidijo da si zadovoljna sama s sabo, to se takoj opazi.
in zato moraš predvsem delati na tem, da sprejmeš samo sebe, z vsemi svojimi napakami
k je res kakor je zgoraj ena napisala. lahko je punca še kako zrihtana, a če ne oddaja pozitivnih vibracij, nekega čara, je noben ne bo pogledal.
to je zato, ker se vsak rajši pogovarja z osebo, ki je preprosta, ki se zna nasmejat, pa zabavat itd.
delaj na tem, da se boš sprejela in imela rada
Uporabniški avatar
*just me*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 12. 3. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a *just me* » 17. Maj. 2007 11:14

Ma to je normalno, vse smo take.
vedno bo katera lepša od teb, tako to je.
Moreš pa tut vedet, da bi katera od teh popolnih, ki jih opisuješ 100% imela kaj kar imaš ti :wink: Ljudje smo pač takšni.
Uporabniški avatar
LitLgrL.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LitLgrL. » 27. Maj. 2007 13:36

hmm nekaj normalnega je, da se primerjaš z drugimi.. vse smo take :wink: poskusi pa mogoče kaj narediti iz sebe.. več športaj, malce bolj se uredi, kupi kako hudo cunjico pa bo.. počutla se boš bol seksi :wink:
wanna fuck.. now!. *
Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 28. Maj. 2007 9:21

Se strinjam z LitLgrL. To res pomaga. Preverjeno. :D
Uporabniški avatar
Kate Moss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 1. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kate Moss » 29. Maj. 2007 19:32

Mene pa najbolj jezi ko se pogovarjamo z sošolkami in naenkrat preidemo na težo in potem one ki imajo 50 kg in manj se primerjajo z vsako pa kera ima bolj močna stegna pa večjo rit pa katera je bolj suha in me non stop sprašujejo če so vredi al če morejo shujšati in meni osebno ki imam malo več kg to nikakor ni fajn...sem jim že razložila situacijo a očitno ne morejo iz svoje kože... :evil:
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 29. Maj. 2007 20:33

Kaj boš z eno ki ma 50 kil,sej jo zlomiš? :D

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov