Hrana za pse

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 11. Avg. 2013 21:17

o tem pa še nismo debatirali...

Kakšno hrano uporabljate? Ste zadovoljni? Je cenovno ugodna?
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 12. Avg. 2013 16:23

Js kupujem za mojo mini zver od Purina Pro Plan za male pasme digestion varijanto - okus puran+riž.

Mam mešanko, zdej šele pol leta, ampak sem že kar na hitro pogruntala da zna met dneve, ko ji očitno nekaj v prebavilih ne valja (se je postila cel dan, iskala travo, občasno bruhala) tako da sem iskala nekaj na to varijanto. Pol sem na priporočilo vzela pač to hrano in moji psički je všeč (je zelo ješča) in res je mir kar se prebave tiče. Se pravi ješčnost super, prebava super (iztrebki kot morjo bit), dlaka svetleča.

Minusi: je pri nas samo v 800g pakiranjih pa cenovno ni najbolj žepu prijazna. Edino kar je plus je da sm jo zdej v nekih akcijskih pakiranjih uspela dobit (1+1 gratis), tak da sm si nardila zalogo. Moram pogledat še v Avstriji če imajo večja pakiranja (nasploh pa je pri njih hrana cenejša za živali, tak da če najdem bom itak skoz gor jemala).

Občasno tudi kaj skuham, ponavadi za vikende, ko mam čas. To ma bolj za ''pocartat'', ker ful rada je. Riž/polenta/kus-kus/ajdova kaša+bučke+korenček+puran/piščanec/riba.

Od prehranskih dodatkov ji pa dajem še žlico konopljinega olja zjutraj, ker ima sezonske alergije in res pomaga (ni več flekov na koži).

Mehke hrane (konzerve) pa ne dajem.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 12. Avg. 2013 18:04

naš ima tiste od Science plana al pa Hillsove :/ cenovno niti malo niso priročne, ampak bi naj ble najboljše pa rad jih ma :)
dobi pa tudi Dein bestes iz dm-a, cenovno ugodne pa rad jih ma, kolko so pa fajn pa ne bi vedla.
pa Gran carno so tud vredu, verjetno še najboljše, cenejše od SP in Hillsa, pa vseeno dobre kvalitete (as they say)
aja, poleg pa obvezno piščančje meso in korenček ;)

brikete lahko dobi samo redko in so tudi science plan
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 12. Avg. 2013 22:51

Science plan = Hill's ?

Royal Canin mini adult. Druge sam povoha, bognedaj da bi probal!
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 12. Avg. 2013 23:32

aja pa res. haha
te pa so tiste ene druge še, morm naslednjič pogledat katere, trenutno jih nimam :D
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 12. Avg. 2013 23:36

Hill's, Royal Canin in Pro Plan so precej slaba izbira za pasjo hrano. Premalo mesa, preveč žit, preveč koruze, preveč sladil, soli in arom, kar slabo vpliva na notranje organe živali. Vse omenjene proizvodnje tudi zelo kruto testirajo na živalih, cene pa so enostavno daleč preveč zasoljene, posebej zato, ker res ne ponujajo dovolj!

Sama bi priporočila Orijen (res daleč(!) najboljša, stalno nagrajevana hrana za pse in muce), ampak je tudi najdražji, žal. Nekoliko cenejša je Acana, ki je še vedno res odlična, tudi Barking Heads ali pa Taste of the Wild. Vse se dobi na internetu, super je, da se da dobiti tudi res večja(!) pakiranja, ki so mnogo cenejša. :) Od manj dobrih, vendar vseeno kvalitetnih hran bi pa priporočala Arden Grange, ki je tudi nekoliko cenejši. Mislim, da bi tule prepustila besedo še Jochieju, ki mislim, da zna dovolj dobro predstaviti še eno fino hrano za pse. :)

Drugače sta pa mački, ki ju imava s fantom na Orijenu, ker je to edino, kar en muc (alergičen na vse mogoče) prenese in ker je za oba odličen, kužka doma pri starših sta pa na Acani brez žit, ki jima enako super ustreza. Pred tem je bil starejši kuža na Hill's briketih in njegov kožuh je bil naravnost grozljiv, ves čas neke alergije ... zdaj teh težav nima več.

Sama sem se res totalno natančno poglobila v raziskave hrane za pse in mačke in to je to, kar sem dobila kot rezultat dobre hrane ... vse hrane, ki sem jih navedla so narejene brez poskusov na živalih, v majhnih podjetjih, ki imajo družinsko tradicijo. Vse, kar je v Acani in Orijenu je tudi biološko pridelano/vso meso je ulovljeno v divjini in ali vzrejeno na farmah proste reje. Promoviram pa res izključno zato, ker je dobro. Tudi ostale navedene hrane so fine ... kupi se jih lahko na internetu (super način, vse lepo dobiš po pošti, navadno je ceneje), Arden Grange in Taste of the Wild v Mr. Pet, Orijen na internetu in v manjših trgovinah, enako je z Acano. Barking Heads se dobi samo v tejle trgovinici, kjer imajo tudi vso ostalo navedeno hrano in še nekaj takih, ki meni niso tako všeč: http://www.supercombe.si/20-suha-pasja-hrana

Zgoraj linkana trgovinica se imenuje Super Čombe in spada pod Mačjo hišo, edino organizacijo, ki res skrbi za brezdomne muce v Sloveniji. Denar gre za oskrbo muc in delovanje veterinarske ambulante za brezdomne muce v Ljubljani. Dajte pobrskat, cene so take kot drugod, hrana na visokem(!) nivoju in še za dober namen gre denar. (Če je to reklamiranje, zbrišite, samo je res v dobrodelne namene in nikogar ne silim, se mi pa zdi, da to spada pod temo o živalih ...)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Avg. 2013 0:30

*Abby** napisal/-a:Drugače sta pa mački, ki ju imava s fantom na Orijenu, ker je to edino, kar en muc (alergičen na vse mogoče) prenese in ker je za oba odličen, kužka doma pri starših sta pa na Acani brez žit, ki jima enako super ustreza. Pred tem je bil starejši kuža na Hill's briketih in njegov kožuh je bil naravnost grozljiv, ves čas neke alergije ... zdaj teh težav nima več.


ste jih probali kdaj hranit z doma pripravljeno hrano? mi smo nardili cel research in smo vedno bolj navdušeni nad idejo, da nabavimo mlinček za meso in taurin v prahu in nardimo hrano tako kot se spodobi.
sicer pa mačka navdušeno je piščanca, zadnjič je bla super srečna, ker je dobila odrezke od rozbifa, po novem je tudi fenica sardelic. posebno tistih bolj smrdljivih, ki so že dva dni v hladilniku. kul je tudi piščančja drobovina. je pa več dela in pacanja s tem.

hills in royal canin sta močno precenjena, glede na sestavine.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 13. Avg. 2013 0:54

^^ Ne, ker imamo z mačkom RES smolo. Nobenega mesa ne prenese, piščanca zagotovo ne, samo po ribah je okej in to mi je iskreno rečeno predrago. :? Zato ima zdaj ribji Orijen in sem samo srečna, da je okej.

Muca na drugi strani pa je jedla cel nabor (sicer res samo premium hrane, ali ipak) briketov in ima najbolj gosto, sijočo dlako, super prebavo, polno energije in odlično težo. Nikoli nobenih problemov. Da bi pa njej kuhala, njega pa samo mučila z vonjem po svežem mesu (včasih sem jima kuhala piščanca, dokler ni prišla ta alergija) pa nimam srca. :(
Uporabniški avatar
klavdy33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 11. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a klavdy33 » 13. Avg. 2013 10:24

Moj mops dobi Royal Canin (mini adult), pa tudi za mačka kupujem isto znamko.
We're young, we're fine... let's do some damage!
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 13. Avg. 2013 11:44

^^ Če finančno zmoreš - in očitno zmoreš, če kupuješ Royal Canin - mogoče poglej za kakšno kvalitetnejšo hrano? Tako za muca kot za kužka.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 13. Avg. 2013 16:04

No ja, to kar nekomu ustreza še ne pomeni da drugim ne. Tale holistična prehrana in grain free je trenutno v razmahu, kar še ne pomeni da je super za vse in da vsem odgovarja.

Kot drugo, kar se tiče testiranj, ''kruto'' testirane so diete, to je res, ker takrat namensko povzročijo obolenje in testirajo. Ampak ko imaš enkrat hudo bolno žival (CFR, DM) ti ne preostane kaj veliko (ali če sam prirpavljaš). Komericalne hrane pa ne, ker se testiranja, testirajo neodvisno - se pravi v vrečah ki so brez potiska za katero hrano gre - te se razdelijo po gospodinjstvih in se spremlja ješčnost, .... itd.

Kruto je to, da lastniki dajejo svojim živalim nekaj kar jim ne odgovarja, ker je to in. Moja npr. ne prenaša Orijena in Tasta, ker ji nardi celo pi*darijo v prebavilih. Pa mi kolega, ki dela pri Tastu, še vseeno tiši non stop te vzorčke. Naj probam ker je super. Ja, verjamem da je super, ker njegova psica to ful je. Ja verjamem da je, za njo. Za mojo pa ni. Zato ji dajem hrano z vlakninami, probiotiki in bentoniton in ji odgovarja. Pa je brez umetnih konzervanosov in ojačevalcev okusa.

Lahko bi zdaj navajala študije in raziskave ampak ne bom, ker se bo vse našlo nekaj kontra. Tako kot se najdejo študije ki podpirajo zgolj hranjenje s surovim mesom, se najdejo študije ki pdopirajo zgolj grain free/holstic, potem druge ki podpirajo zelenjavo/sadje/žitarice kot osnovo v shemi hranjeja psov. Tudi sama sem se precej poglobila v vso zadevo, pa se mi zdi Purina PP najbolša izbira - v mojem dotičnem primeru in glede na hrane, ki se jih dobi pri nas. Tudi mačko sem hranila s Purino PP zadnja leta (senior) in je bilo vse na mestu (energija, počutje, zdravje, dlaka, ješčnost).

Tak da, ne mislim pametovat, ampak če nekdo vidi da psu odgovarja hrana na vseh ravneh, ne vidim razloga za menjavo zato ker je nekaj kao boljše.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 13. Avg. 2013 17:27

Muca je umrla? Koliko je bila pa stara?

Kar se tiče prehrane ... problem pri hranah tipa Royal Canin je to, da se težave ne poznajo takoj. Tudi če hraniš živali z najslabšo Mercator hrano se ne pozna takoj. Pozna se, ko mački odpovejo ledvice pri 14 letih. To je najpogosteje, zato to omenjam, je pa obremenjen celotni organizem. Seveda pri nekaterih mucah ne gre nič narobe, pri drugih gre pa, nasprotno, narobe vse.

Maček lahko povsem mirno živi 20 let, v Sloveniji je povprečna življenjska doba muce nekje 4-5 let, ker muce živijo pretežno zunaj in so hranjene s poceni hrano/z ostanki. Muce, ki so stare preko 10 let se smatra že za stare in če jih mačka dočaka 13, je umrla pri svoji ''naravni starosti'' ... in to je precej vezano tudi na prehrano muc.

Meni se ne zdi, da je prehrana brez žit in z veliko mesa ''popularna'', meni se zdi precej logična izbira za mačko, ki je pač mesojeda žival ... če pa to meso dobi iz doma pripravljene hrane ali iz res dobrih briketov, ki se kombinirajo z občasnim svežim mesom, je pa po mojem pač izbira posameznika. Tisti, ki kuha doma, mora predvsem vedeti tudi, katere dodatne snovi (in v kakšnih količinah) mačka še potrebuje in ji dajati tudi to.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 13. Avg. 2013 17:45

Vse kar si napisala je res. ;) Zdaj pa nazaj na temo. Js nočem bi spet kregana za OT :oops:
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 13. Avg. 2013 18:48

Oukej - vse, kar sem napisala, se prenese na pse, potem ni OT, razen let, ker psi načeloma naj ne bi živeli 20 let. :wink:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 13. Avg. 2013 19:40

bom še jaz podal svoje razmišljanje...izhajal bom iz ekonomskega vidika...

zgoraj ste omenili najboljše hrane, kjer 12kg vreča stane tudi po 100€. če tukaj odbijemo 9,5% DDV, odbijemo maržo trgovca, maržo uvoznika, transportne stroške iz kanade, nove zelandije in od koderkoli že, kolika je nabavna cena vreče pri proizvajalcu? stavim, da ni več kot 30€, s tem da tudi proizvajalec zasluži, recimo, da so proizvodni stroški 25€. 25€ za 12 kg!!!

Koliko mesa dobite pri mesarju ali kmetu za 25€? 12kg?

Dejstvo je, da gredo v pasjo industrijo ostanki industrije za človeka, čeprav se lepo sliši hrana z lososom pa s kaj jaz vem kaj še vsem... ampak tam noter ni L od lososa...najverjetneje...drugače maloprodajna cena ne bi bila 100€ za 12 kg... tako da so te zadeve, kaj je v modi, holistično, itd, en larifari!

Kaj je zame pomembno pri pasji hrani? da jo pes je! ter da ima lep kakec. Zakaj se zgodi, da ko menjate hrano, ki jo pes sicer je, morda dobi drisko? Ker vsaka hrana zahteva svojo črevesno floro in pri nekaterih psih je reakcija driska. So pa tudi drugi razlogi, namreč določene hrane imajo v sebi snovi, ki povzročajo odvisnost od te hrane, nekatere tudi tablete proti driski! in driska je logična posledica pomanjkanja teh snovi. Zakaj? Recimo, da se lastnik odloči, da bo menjal hrano, bo šel na nekaj drugega...pes bo sicer jedel, ampak bo naslednji dan driskal! Logično, lastnik bo takoj rekel: ta hrana je zanič, grem jaz nazaj! Pasja hrana je pač biznis, jebat ga.

Zato se priporoča pri menjavi hrane mešanje v obdobju 2-3 tedne vkolikor se po užitju vzorca pojavi driska.

Dejstvo je da se lastnik odloča, katero hrano bo pes jedel. če bi se odločal pes, bi pojedel junk food iz supermarketov in bencinskih črpalk, to pa zato, ker so te hrane polne soli, ojačevalcev okusa in drugega sranja. Ampak tudi te hrane imajo ciljne kupce, to so prevsem tisti z nižjo kupno močjo.

Sam sem pred dvema mesecema začel uvažat hrano za pse iz naravnih sestavin in brez ojačevalcev okusa. kar se mesa tiče, to 100% piščanec, ta del ne vsebuje perja in mesa mrtvih živali. Hrana je "kao" srednjega razreda, vendar je cena ugodna: 45€ za 20kg (za mladiče 45€ za 15kg) - dostava vključena. Poleg hrane lahko nudim tudi kvaliteten servis, namreč sem v direktnem stiku s proizvajalcem in če sam ne bom znal odgovoriti na vaša vprašanja, bom kontaktiral proizvajalca. Še nekaj o proizvajalcu: so majhno družinsko podjetje, so lastniki osmih lovskih psov, od katerih je eden prvak Italije in Hrvaške v simulaciji lova. Pes španskega uvoznika pa je španski prvak v simulaciji lova. Pomeni, da je hrana dovolj dobra, da lahko psi dosegajo takšne razultate.

In še največja referenca: moj pes! Preden sem se odločil za uvoz in distribucijo, sem hrano stestiral na svojem psu in na nekaj psih prijateljev in rezultat testa je bil pozitiven. Torej v hrano popolnoma verjamem, čeprav ni najboljša (vprašanje, katera je sploh najboljša oz. po katerih kriterijih), je pa zelo dobro razmerje med kvaliteto in ceno, ki je pa v današnjih časih zelo pomemben faktor.

Vkolikor koga zanima več informacij in brezplačni vzorci, naj mi se javi. Pa še to: če s hrano ne boste zadovoljni, potem, ko ste kupili vrečo, bom denar vrnil. ne želim nezadovoljnih strank. z vašim nakupom pa boste pomagali tudi živalim v zavetiščih tudi njim bom namenil vsako deseto vrečo.

Za dodatna vprašanja sem vam na voljo.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov