Živali na mrazu

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 28. Nov. 2008 20:41

Danes zjutraj sem videla na travniku ob magistralki, po kateri sem se peljala, da je nekdo tam pustil bika. Prej so se sicer tam že pasle krave, ki jih zdaj ni, ubogi bikec pa je ostal tam in brslak po snegu, da bi prišel do trave. Popoldne sem se spet peljala mimo in je ležal v snegu.

Prav tako se velikokrat zgrozim, ko vidim krave ali konje kar na dežju.

Kaj je ljudem, da to dopustijo? Najraje bi nekam prijavila ...
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 28. Nov. 2008 21:24

Pokliči 112 in povej, kaj si videla. Bodo kontaktirali VURS.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 29. Nov. 2008 10:32

Živali niso ljudje. Konjem je dosti lepše zunaj na mrazu, kjer imajo prostor za se gibat, kot pa v še tako lepem ogrevanem hlevu. Pravzaprav je to bolje, kot da bi jim bilo vroče.
Seveda, tudi živali zunaj morajo imeti prave pogoje (možnost zavetja, vodo, hrano), ampak ne mislit, da je vsak, ki ima blatnega konja na travniku pri 5 stopinjah, neodgovoren.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 29. Nov. 2008 10:55

Se strinjam. In za preverjanje ustreznih pogojev imamo inšpekcijo. Če se nekomu zdi stvar sumljiva, pokliče, oni pa so plačani za to, da preverijo, kakšno je dejansko stanje.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Nov. 2008 12:17

^^tole je pecej optimistično napisano in bi bilo lepo če bi bilo res.vemo kakšna je naša politika glede tega in vemo kako Vurs ukrepa.Sploh ne ukrepa, dokler jim zarad enga primera ne pregori telefon ali ne da kdo zadeve v javnost. :roll:

Se strinjam, da je živali mogoče lčepše na prostosti, kot da bi ble zaprte v boksu v hlevu ali celo priklenjene na verigi v tistem metrskem "hodničku". Sicer točno ne vem za krave, če jih zebe ali ne, vem pa da konjem pretiran mraz ni prijeten. Mi smo naše konje ob vsakem dežju spravljali v boks, tudi ko je snežilo in ko so ble nevihte. Neodgovorno se mi zdi, da je marsikateri konj med ornk nevihtami s točo, ki so ble polet lepo capljal po travniku. Namreč, če mu toča pade na glavo in udarja po telesu, lahko kaj hitro primerjamo s človekom in to se mi ne zdi pravo ravnanje. Se pa strinjam, če imajo zavetje in to dost veliko, da se lahko kam skrijejo, naj bodo na prostosti tudi ko je mraz.

Drugače mam pa jst zunanje-notranjega mačka, ki itak poleti cele dneve preleži na sosedovi strehi od barake, ali v kakšni senčki in uživa, nakar pozimi hodi ven samo kakat in lulat. Ko se polula in pokaka, že mjavka na vratih za notr. Ne mara mraza, zebe ga in ne razumem ljudi, kis voje mačke in pse puščajo cel dan zunej. Mi smo imeli tudi psa, zunaj v pesjaku, ampak pozimi smo mu zmeri naredl ležišče v garaži in je bla celo zimo noter in edino to se mi zdi prav.za živali je treba tud poskrbet ko je mraz in lih tko kot lahko nas zebe, lahko zebe tudi živali.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 29. Nov. 2008 12:49

Mogoče optimistično za nekatere... če se kliče, če se teži in če se ob morebitnem izgovarjanju inšpektorja zahteva vodjo, se da veliko stvari narediti. Če pa po prvem klicu obupaš, potem pa, ja, se najbrž ne bo premaknilo nič. Inšpektorji VURSA niso tu za to, da v pisarnah grejejo svoje riti, ampak da hodijo na teren in preverjajo.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Nov. 2008 13:00

ampak frigga, dejansko oni res grejejo svoje riti v pisarnah!
Nevem, kukr jst poznam kšn primer tuki okrog, je blo vedno tko, da se ni zgodilo nič, dokler se ni problema posredovalo kakšnemu zavetišču in je potem to urgiralo dalje in pritiskalo.
Dejansko smo res za luno glede tega in skrb za živali v naši državi je res na podnu :?
sej berem tud na forumih MojPes in tko, zadeve, pa se jasno pokaže kaj VURS nardi.Nič, al pa še slabš.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 30. Nov. 2008 12:17

Psi bolje prenašajo mraz kot mački... imamo tut mi mucka, ki je lahko zunaj al pa not, pa je pozimi večino časa not, ker mu ne sede bit zunaj. Psa mamo pa čez leto zunaj (v vročini je v garaži), zdej recimo je pa samo čez noč v garaži, ker zjutraj pač hoče ven.
Je pa seveda odvisno od kožuščka, včasih vidm pse, ki se kr tresejo, naša se nikoli ni in ma dost dlake.
zmedica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a zmedica » 08. Dec. 2008 21:56

Mi
Zadnjič spremenil zmedica, dne 12. Avg. 2009 21:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 08. Dec. 2008 23:24

itak, ko je zunej minus deset precej uživa :roll: človeška nezrela logika.In če ga daš notr se bo prehladu?Če bo pa zuni, se pa ne bo?
No, sosedovem psu so odpovedala ledvica, ker je skos na mrzlem spal.Pri 6letih.Tko da ne vem kok je to lih zdravo.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 09. Dec. 2008 14:30

Ne vem kako je s tem,ampak naši sosedje imajo psa- nemškega ovčarja skos zunaj, ker sploh noče jit v hišo... enkrat ko je blo ful snega, so ga vabili z vsem mogočim; ga prigovarjali, klicali, mu ponujali vso mogočo hrano, da bi prišel notr ker so se bali da ga zebe, ampak je prišel samo do vrat in čakal tam...V svoji hiški je pa zelo rad...


:D težko je ugotovit kaj živali hočejo...
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 09. Dec. 2008 17:56

Pesek je komot zuni, seveda mora met pa temu primerno hiško.

Naše ščene je skoz ceu let na terasi (razn, kadar je kej poškodovan al pa bolan; trenutno že skor mesec dni bivakira po dneuni), tut sred zime dostkrat leži čez dan zuni na ležalniku al pa ne leseni podlagi in tepihu, učas je tut tak kekec, da stoji na dežju in se ne da spraut pod streho. Hiško ma pa narjeno po načrtih tistih od rejca, prostorno in izolirano. Ipak prhaja iz Švice in ga nižje temperature ne ganejo :) .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 09. Dec. 2008 18:46

Aloha napisal/-a:Pesek je komot zuni, seveda mora met pa temu primerno hiško.


ja, to je že delno res...Ampak...koliko ljudi, pa ima dejansko pravilno opremljene in izolirane pasje ute za zimo?
pasja uta za zimo mora bit obvezno dvignjena od tal, kakšnih deset centimetrou, izolirana s kšno peno ki zadržuje toploto, nepremočljivo izolirano streho,pred njo more bit kšna dilca da ne buta mraza od betona direkt notr in seveda sam vhod more bit tud primerno zavarovan proti mrazu s kšnimi izoliranimi gibljivimi vratci al pa zaveso.Notr pa seveda obvezno kakšna dekca po tleh.
In neglede na obloženo uto, je še vedno slabše če je pes pozimi zunaj.
Mogoče ste vi mnenja, da mu nč ne škodi, ampak me prau zanima kako ga zebe zunaj pri hudi zimi, ko stopinje padejo krepko pod ničlo.
In ja, podnevi itak želi bit pes zunaj, tud naš maček kljub hudemu mrazu rine ven...Ampak hitro pride nazaj praskat in mjavkat in se ne prikaže ven z bajte.Če je pa že cel dan kukr tok zdržljivo zunaj, pa zvečer že ves bogi čaka, da gre notr.isto je blo pri naši nemški ovčarki.

no, ljudje imajo pse zunaj, potem se pa sprašujejo zakaj umirajo predčasno.....na dolgi rok se sigurno začne nekje poznat.In tega se folk pač premal zaveda.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 09. Dec. 2008 19:22

men se zdi da psu v uti res ni hudga. Ker je dovolj topla in udobna. In tut psi ki so večino časa zunaj, živijo normalno dolgo... sej ne vem kakšna je točno njihova življenska doba, ampak sosedov nemški ovčar o katerem sem prej pisala je star že 13 let, pa je še vedno zdrav in vitalen... :)

Mi mamo pa mačja vratca, da gre lahk naš ven na ograjeno teraso kadar hoče, in "prostovljno" preživi večji del dneva zunaj. In potem sedi zunaj in laja na snežinke. :D
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 09. Dec. 2008 19:31

*purple* napisal/-a:Ampak...koliko ljudi, pa ima dejansko pravilno opremljene in izolirane pasje ute za zimo?


Kok ljudi ma utice po useh proporcih, ne vem, jst pač trdim samo za našo. Še zmeri se mi zdi, da je pes prvotno zunanja živau (če gre za "normalne" pasme, ne tiste male, oguljene in suhcane, k jih je še u sobi treba pokrivat :P ) in ob predpostauki, da je zanj poskrbljeno (hrana, voda, suho, okolju in letnem času primerno zavetje, redna nega, sprehodi in ukvarjanje z njim), mu nima bit kej hudga. Mamo pa tut mi našga ob ekstra temperaturah polet in pozim, notr.

In če se psu nudi zgoraj omenjeno, res dvomm, da bi ga (predčasno) ubilo bivanje zuni.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov