Usmrtitev (evtanazija) psa

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

chikita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 4. 2007
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a chikita » 04. Jul. 2008 22:01

Ful mi je hudo ker se moj kuža tko muči in trpi. In sicer so ga zmatrale zadnje tačke, da se sedaj lahko še samo s sprednjimi vleče naprej, tako da že nekja časa večinoma leži. Menim pa da ga zadnji del boli tudi takrat ko leži, ker ne pusti da bi ga tam božala in včasih cvili.
Doma mi že nekaj časa govrijo, da ga bo treba dati vstran ker se tak muči, ampak men je tak hudo. Star je 9 let in na njega sem res fejst navezana. Mi je kot nekakšen prijatej in mi bo res fejst manjkal. Doma ga brez moje privolitve tut ne bojo dal vstran ker vejo kolk mi pomeni. In zdej me zanima neki stvari glede tega, čeprav vseen nevem kok bom lahk dost trdna da bom to dovolila.
- ko ga pelješ na veterinarsko a si lahko zraven dokler na zaspi?
- a lahko pride veterinar to nardit tudi domov?
- ste že dali usmrtit kakšnega svojega ljubljenčka?
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 04. Jul. 2008 22:28

zraven si dokler ne zaspi, prvic pa slisim da hodijo to delat na dom.
Kaj ga ne morejo zdravit?mi imamo 15 let starega psa, ki mu odpoveduje srce in tace, pa ga zdravimo dokler lahko.
Uporabniški avatar
electra*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 517
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a electra* » 04. Jul. 2008 23:05

toto zdravljenje je meni tak ne...kužek se še bolj muči, pa trpi...tak da moje mnenje, boljše je da ga usmrtijo, čeprav vem kak je to hudo...edino kar pri tem pomaga je, da si nabaviš drugega kužka, pa se feist ukvarjaš z njim, pa se takoj navežeš nanj.
vem ko je moja soseda mela muco, ki jo je povozil avto, pa je ostala brez ene tace, pa so jo operirali, plačali so v glavnem ful, potem je pa muca umrla, ker se pač njeno telo ni odzvalo na zdravljenje (in taka muca bi potem ful trpela, saj s časoma bi se navadla, sploh ker je bla mlada)ampak tvoj kužek je pa že kar star....nevem no...tvoja odločitev :wink:
nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 04. Jul. 2008 23:39

jst sm mela kužka ki je imel neko virozo (veterinarji nisi vedel kaj bi lahko blo).. nč ni jedu, na zadnje tačke sploh ni mogel stopit, če je spiu vodo je takoj vn zbruhu (kot neka pena) in to se je vsakič slabšalo..

če ni biu pri vetrinarjih na infuziji smo ga doma na silo hranili (to so nam svetovali-to se mi zdi čista bedarija da mu s prstom tlačš hrano), uglavn cele dneve je nepremično ležal.. to je blo tok grozno gledat.. k bi mu pomagu pa ne moreš..

in jst ko zdej za nazaj pogledam in vidm kok smo kužka s tem mučili, mi je žal da ga nismo prej uspavali..

men niso nč rekl da sm lahko zdravn dokler ne zaspi.. sam uzela ga je, pa odnesla stran..

mi smo se zato odločili ker smo res probal vse narest, sam če ti usak dan gledaš psa kako se muč pa da mu gre sam na slabš da res ni pomoči.. pol mislm da je to prava odočitev..
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 05. Jul. 2008 0:34

kaj ljudi tud usmrtijo ce zbolijo?
nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 05. Jul. 2008 1:12

Bi raje doma gledala psa, mačko... kako je usa izmučena da niti glave ne more dvignit? Da ne more niti ustat niti toliko da bi se polula, ampak se polula tam kjer leži, in tako tudi ostane ker se ne more premakniti..
Da ji gre na bruhanje pa nima kaj izbruhat ker nič ne je..

Če ti veterinar ne zna povedat nič ( pa ne samo eden) in če smo bli pripravljeni plačat kolkr bi blo potrebno (jaz in gospa od katere smo kužka kupili).. ampak preprosto ti ne preostane nič drugega..

Bi gledala kako se žival muči iz dneva v dan, ti ji pa ne moreš pomagat?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 05. Jul. 2008 5:26

Sessa napisal/-a:kaj ljudi tud usmrtijo ce zbolijo?


če je pes star in že ornk boleha in če res nima več šanse in se tako muči, ga je res bolje evtanizirat.če je možnost ozdravitve, pa seveda zdravljenje.

drugače pa ja, psa ti lahko evtanizirajo tudi doma.nam so ga prišli domov, ker je fotr želel, da če je bila pri nas, naj pa tudi bo do konca, pa smo klicali zaninoviča in so se pripeljali.
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 05. Jul. 2008 10:26

ja, lahko si zraven.
chikita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 4. 2007
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a chikita » 05. Jul. 2008 19:15

Joj hvala vam vsem za odgovore. Verjetno ga bom res mogla dat uspavat kr se mi res preveč smili. Bom poiskala neko veterinarsko kjer pride veterinar domov, ker ga res nebi rada mučla pa še kam vozla. Rada bi bla ob njem ko zaspi čeprav nevem kok bom to zdržala. Hvala vam.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 06. Jul. 2008 10:33

^Pa si ga peljala na kakšen pregled? Mislim, a veš, zakaj so mu zadnje tačke 'odpovedale'? Morda je pa treba samo odpraviti bolečino in bo kuža mirno živel še par let (glede na to, da starost 9 let še ni ravno neka prov visoka starost za psa). Jst vem, da ga ne bi kar takoj odpeljala evtanazirat, bi ga prej definitvno odpeljala še na pregled.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 06. Jul. 2008 11:46

Lahko pride veterinar domov, mu da injekcijo in kuža zaspi. Tako so narediti z mojim lansko poletje.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 06. Jul. 2008 13:35

^^
naši psički smo tudi mogl dat injekcijo, je zelo hudo ampak če živali ni več pomoči sem totalno za to saj sem imela priliko videt kako lahko žival trpi...
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 07. Jul. 2008 13:20

Zakaj bi ga pa dala kar uspavat? Raje takoj poišči veterinarsko pomoč,da se pes ne muči. Veterinar bo pa potem povedal kaj bi blo najbolje. Lahko ga še rešiš. Če pa bo edina rešitev edina ta,da ga uspava, boš pa lahko z psom. Pes bo zaspal, ti boš pa lahko ves čas ob njem.
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 07. Jul. 2008 15:32

a ve veste kako evtanazija sploh deluje na organizem in zaradi česa živali kao zaspi?

sicer ne vem kako je pri psih vem pa kako je pri konjih.ampak pomojem je evtanazija enaka za vse živali.am...evtanazija v bistvu povzroči omrtvičenje VSEH mišic torej tudi medrebrne mišice in prepono...te mišice vzpodbujajo da se pluča dvigujejo - da lahko dihamo. ko pa so totalno omrtvičene se pljuča ne dvigujejo, ne opravljajo več svoje naloge in žival se zato ZADUŠI. ampak zgleda da žival lepo umre, da se ne matra u bistvu se pa duši. in prav zaradi tega je treba žival evantazirat v splošni anasteziji in tega mnogi ne vejo.še enkrat ponavljam da ne vem kako je pri psih ampak sklepam da je isto.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 27. Jul. 2008 12:06

V primerih, ko ni več rešitve, se strinjam z evtanazijo.
Ampak.. a si sploh peljala psa prej na pregled..?
Ker nikjer nisi zapisala, da je rekel veterinar, da je že prepozno..

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov