Psi in javni lokali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*belina*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 24. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *belina* » 17. Maj. 2007 17:05

Kakšno je vaše mnenje o vodenju psov v lokale, kavarne, restavracije, trgovine (izključujem trgovine z živili)? Sama sem zadnje čase opazila, da nekateri gostinci kar mečejo ven iz lokalov tiste, ki pridejo not z psom. Se vam zdi to v redu? Jst recimo vedno vprašam, če gre lahko tud pes not, in včasih mi dovolijo, včasih me pa kar nahrulijo - češ kaj si pa sploh mislim :D

Lansko leto sem bila v Ameriki in Nemčiji, in sem bla prav začudena, da grejo tam psi lahko prav povsod.

Torej kakšno je vaše stališče glede tega? Se vam zdi prav, da grejo psi lahko kar povsod in da ni omejitve, ali pa ste mnenja da so javni lokali, nakupovalni centri in podobno, prepovedani za njihov vstop.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 17. Maj. 2007 18:09

Ma men psi ne spadajo u lokale not recimo..če je zuni al pa na kaki terasi ql..sam not pa ne vem nekak mi ne paše..pa tut po večjih nakupovalnih središčih prou nadležno mi je k koga vidm med oblekam s kakimi mejhnimi psički :motz: smrdi mi to not..in se mi zdi k da lastniki posiljujejo s temi psički not..če so pa zuni je pa daleč od tega da bi me motil..
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 17. Maj. 2007 19:16

Čeprav imam psa, se tudi meni ne bi zdelo fino, da bi poleg mene bilo 8 kosmatincev. Potem bi se še kdo stepel in... Če greš v lokal, pač psa pusti doma, da revček ne bo tam prav dolgo čakal. :)
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 17. Maj. 2007 19:27

sem proti temu,ker kar pa ma pes od tega,da hodi s teboj po trgovini in leži poleg tebe celo uro,ko si ti lepo na pijači,pa tud če je na terasi.Ne moti me pes pač pa to,da psu ziher ni prijetno tam.Tako da psi naj tisti čas ostanejo doma :wink:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Maj. 2007 22:27

jst mislim tko, da je prav da v trgovine ne smejo živali..navsezadnje je tam cel kup stvari katere bi lahko uničili/pojedli.pa uradi in te zadeve...
v lokalih me pa psi ne motijo...prav nasprotno, vesela sem tistih lokalov kateri prijazno sprejmejo živali..recimo že v treh lokalih v katere stalno zahajam, so imeli muce...men se to zdi zanimibvo, ker ko piješ kavico se pride mal pobožat :D nevem, rada imam lokale ki so živalim prijazni, ne maram pa lokalov kjer te že od daleč podijo ko prihajaš s psom in v take lokale ne zahajam...
pa tud v ta lokal v katerga redno zahajam, pes če pride zraven, vedno dobi zastonj poln krožnik smetance s kakavom in vodo za pit...nevem, mene to ful privlai da imajo pač radi živali in jih spoštujejo... :)
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 17. Maj. 2007 22:45

Jst grem z mojo kužiko u lokale in ponavad so prou prijazni - ji še smetano prnesejo, večkrat jo pa tut v trgovino vzamem in so skor povsod zloooo prijazni .... tja, kjer psi niso zaželeni, pa pač ne hodim ..... kužki so družinski člani in majo pravico it z nami tut u lokale in trgovine :wink: ... u Italiji tut lohka povsod pse vozš :)
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 17. Maj. 2007 23:05

Zdj sm že doskrat vidla, da tele mejhne kužke bašejo v torbice in hodjo z njimi po trgovinah, pa jim noben nč ne reče...ker jih pač nosjo v unih torbah. Če bi jst s svojo bernsko planšarko, k ma čez 40 kil, uletela v trgovino, bi bil pomojem ceu halo, pa pa še vsi bi letel na vse strani :D

Se mi zdi res smešn, ker se je ful folka boji, zarad velikosti, drgač je pa večina vseh teh mejhnih kužkov velik bolj napadalnih (če lahko tko rečem) od nje. Ona je k anglček :)

Ne vem no...jst nimam kšne pretirane želje, da bi psa po trgovinah vlačla, pa po lokalih tud ne, razn tko, na kšni terasi kje...tud zarad folka, k se recmo boji psov.
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 18. Maj. 2007 7:47

Veliko potujem čez lužo,ker ima pač moj posle v Ameriki in psička gre vedno z nami.
Tam je praksa,da v trgovine lokale,lahko gredo psi,vendar je jaz nisem vodila zraven,ko sem šla nakupovat iz enega razloga,ker bi ji bilo dolgčas(jaz bi tam pomerjala oblačila...kaj bi pa ona?) Je bila z mojim v pisarni,če ni imel sestanka.
Drugače v lokale gre zraven,tudi v Sloveniji(če grem na kavico z mojim),je socializirana,pridna psička,ki ve kaj pomeni beseda prostor in počivaj.In je lepo pridna pri mizi :razz:
Seveda pa jo potem nagradiva tako,da gremo na dooolg sprehod in seveda vzamemo žogo zraven,da se igra.
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 18. Maj. 2007 8:22

sama imam zelo rada živali...imam tudi psa, ki ga vsi obožujemo...toda pes je pes..in ne spada ne v gostilno..ne v trgovino...še najmanj v obrate kjer se streže hrana...drugo je če gre zraven na kavico...pa lepo na terasi zraven čiča..me res ne moti..ampak v zaprte prostore...sploh manjše..pa psi res ne spadajo...sama vem kako je to..ko mi pride nekdo s psom..in ga po možnosti da še na stol..pa je z njimi...načeloma sicer psov ne dovolim...toda prihaja nekaj rednih strank, ki imajo zelo kulturne psičke...in so z njimi večinoma zunaj...ker se pač zavedajo, da drugim ne paše, da jim pes gleda v krožnik...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 18. Maj. 2007 10:00

jaz mojga tajsona tudi jemlejm s seboj, sicer ne v restavracije al pa kaj podobnega, ali pa soping... ponavadi ga vzamem zraven, da ni sam doma. Če je kdo doma, pa ostane doma. Drugace je pa tudi on navdusen nad tem da gre zraven. Ponavadi mu dam njegovo torbo na tla, pa recem gres zraven in ze skoci noter in se udobno namesti. Ponavadi tako hodim v iste lokale, kjer ga ze poznajo in vedno dobi se on salcko vode. Je pa vzgojen tako, da je ob meni in ne nadleguje drugih, niti na stole ga ne dajem. ali je pri meni ali pa na tleh.
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 18. Maj. 2007 11:41

Jst z veseljem vidim kužke in tiste malo večje pse po mestu, predvsem v lokalčkih zunaj. Prav zdaj je tisti čas, ko bomo vsi kot martinčki sedeli zunaj in prav simpatično je zraven vidt še psa, pa naj bo čivava ali nemška doga.
Psi so zaradi mene lahko tudi lokalih notri, vendar se mi tam ne zdi ravno najbolj primerno zanje, no odvisno od lokala, kako izgleda, koliko je prostora itd. Če ni zakajen in da je dovolj prostora, zakaj pa ne. Pač greš na kavico pa gre zraven še kuža. Seveda pa je pogoj, da je pes popolnoma socializirano bitje, da ne nori okoli, da v kavi ne najdeš njegovih dlak ker tok okol leta, da ne laja in po možnosti še koga napade.
Tko da jst sm za, kužki grejo lahko na veliko mest z nami. V trgovine s prehrano in oblačili pa mislim, da res ne spadajo.

Prejšnje psice nikoli nismo vozili okoli, zato tega tudi ni bila navajena. Ker danes teden pride k nam nova kepica, sem se že odločila, da jo bom čim več okoli vozila, da bo res navajena vsega đumbusa okoli :D
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 18. Maj. 2007 14:54

V lokalu kjer delam imamo dovoljen vstop za pse. Me ne motijo, ker imam rada živali, se mi pa smilijo, ker morajo tam prenašati smrad in glasno muziko, zato, da njihov lastnik lahko pije. :roll:
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 18. Maj. 2007 21:25

Ja smotkica_ tukaj se pa strinjam. To ni prav, tako kot otroke se ne more vlačt nekam, kjer je ful đumbus pa zakajeno, se mi zdi da psov ravno tako ne moreš tja odpeljat. Če je tko dnevni lokalček, po možnosti zunaj to je vse super. Ali pa pač vsaj da ni zakajen do konca in tko da je dokaj mirno.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Maj. 2007 22:19

men je to tud neumno da vlečeš psa v lokal...ok itak če sediš zunej, samo da pa more bit pes noter, kar mu zares ne paše in vohat vse skupaj, to pa res ni najboljš :? .
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 20. Maj. 2007 18:53

Jaz moje ne vozim po lokalih - vsaj ne noter, zaradi cigaretnega dima. Če pa smo kje na terasi, gre pa vedno zraven in je čisto pridna (bolj ko kak otrok). Včasih se kdo obregne, pa niti ne šljivim.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov