Turčija

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 21. Feb. 2007 9:31

A je katera od vas že bila v Tručiji, še posebej me zanima Istanbul? Če ja, kako ste šle tja in za koliko časa, kaj priporočate?
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 21. Feb. 2007 10:30

---
Zadnjič spremenil *SweetGirl*, dne 19. Mar. 2009 14:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 21. Feb. 2007 12:00

šla sem z adrio iz brnika, sicer je od tega že skoraj 5 let, ampak je blo nepozabno! če si iščeš hostel, je najboljše v predelu sultanahmet, ker imaš taglavne znamenitosti na dosegu rok :wink: predvsem s tem mislim hagio sofio, pa modro mošejo in palačo topkapi (verjetno zdele vsa imena malce narobe pišem :oops: , ampak se mi mudi...). dosti blizu imaš tut glavni bazar, kjer res lahko vidiš in kupiš vse! meni se mnogo bolj dopade evropska stran mesta, kot pa azijska, ker je tam po pristanišču polhn malih otrok, ki beračijo in se dejansko po trije in več obesijo nate in te ne spustijo. zanimivo je tudi če se povzpneš na galata stolp, pa trg taksim, ulica beyoglu s trgovinami in lokali, z ladjico po bosporju...v glavnem milijon stvari je za vidt :wink:

če te še kaj zanima, vprašaj...
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 21. Feb. 2007 12:28

jaz potujem tja 28.aprila...in sicer v alanijo...
zanima pa me kolikšna je razdalja od antalije do alanije...v antaliji je letališče pol pa gremo z avtobusom do alanije...približno predstavo imam kje vse to leži...ne vem pa točno v km oziroma v času...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 21. Feb. 2007 12:31

---
Zadnjič spremenil *SweetGirl*, dne 19. Mar. 2009 14:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 21. Feb. 2007 16:11

tako kot je že *SweetGirl* povedala...približno 2 uri! odvisno je tudi od tega, če greste vsi v isti hotel, al vas bojo odlagal po različnih hotelih, ker se to lahko potem še malce zavleče
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 21. Feb. 2007 16:16

hvala za odgovore....
gremo vsi v istega...v hotel saphir...
no fajn, da ni več...ker sva imela s fantom že borbe... :D pa še iz muenchna letimo....tak, da še je tja kar nekaj za vozit...ampak je tud tja avtobusni prevoz organiziran...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 21. Feb. 2007 16:18

*SweetGirl* napisal/-a:Nekje 2 urci se voziš od letališča do Alanye ;) tako smo mi tudi šli in kr hitro mine.. samo je problem kr imajo ti avtobusarji ful klimo in nas je vse reeees zeblo, pri postankih pa butne v tebe tisti vroč zrak.. tako, da mogoče imej kakšno toplo jopco pri vrhu kovčka, da lahko na hitrco ven vzameš..

no sicer pa zdaj še ni tako toplo, tako da mogoče ne bo tak...


saj je bilo lani v egiptu tudi tako...da so nabijali tisto klimo..in v avtobusih in v hotelih...itak pridemo dol slovensko oblečeni :D aprila še tud pri nas ni tako toplo...tam je morda malo bolj....
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 22. Feb. 2007 15:47

No, midva tudi odhajava tja letos 100%, verjetno v avgustu. moj fant je sicer že bil tam (in to pred kratkim), ampak je tako zaljubljen v Istanbul, da gre še enkrat.
Midva bova šla v en hostel v katerem je bil fant že takrat in je biu ful zadovoljen, itak ima on vse priprave čez. Js samo kimam. :)

Vzela si bova verjetno kakšne 3-4 tedne, v načrtu imava predvsem Istanbul, potem pa še obalo in mogoče še kakšn drug prostorček, ki še ni tako turistični. Pa fuuul bi rada šla tisto varjanto k se prenoči na drevesu. Je že bila katera?

Drugače pa bom tele sofiine predloge upoštevala in definitivno zavila v tisti hamam, ki si ga ti priporočala.
Komaj čakam ...
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 22. Feb. 2007 18:55

steLLcy napisal/-a:No, midva tudi odhajava tja letos 100%, verjetno v avgustu. moj fant je sicer že bil tam (in to pred kratkim), ampak je tako zaljubljen v Istanbul, da gre še enkrat.
Midva bova šla v en hostel v katerem je bil fant že takrat in je biu ful zadovoljen, itak ima on vse priprave čez. Js samo kimam. :)

Vzela si bova verjetno kakšne 3-4 tedne, v načrtu imava predvsem Istanbul, potem pa še obalo in mogoče še kakšn drug prostorček, ki še ni tako turistični. Pa fuuul bi rada šla tisto varjanto k se prenoči na drevesu. Je že bila katera?

Drugače pa bom tele sofiine predloge upoštevala in definitivno zavila v tisti hamam, ki si ga ti priporočala.
Komaj čakam ...


pa predno boš šla se ne farbat na blont, ker so obsedeni s tem! res prov zoprni so!!! sploh kle v istanbulu, na obali je tega manj, ker so itak sami turisti!

pa kot je že zofi omenila nujno nujno, ampak res nujno je treba vidt podzemno cisterno Yerebatan Saray, ker je fulllllll lepa :D

aja, pa glede na to, da si mislita tudi druge stvari ogledat, ne samo istanbul...tole sta še dve lokacije, ki jih v turčiji enostavno ne smeš izpustit: pamukkale in kapadokija :!:
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 22. Feb. 2007 22:43

Joj Sofia, ti si pa upaš. :)
Ja, sem že dost preplašena zaradi raznih avtobus-bomb in podobnih terorističnih zadev, ki se tičejo Turčije na splošno, ampak bom to verjetno tam kar hitro pozabila. Čeprav dvomim, da se bom sama po ulicah sprehajala. ;)
Ok, tud blond barvo sm prečrtala. :rofl: (čeprav iskreno povedano mi že na splošno ne pade na pamet ... )
Pamukkale in mesečeva pokrajina sta tudi zadevci, ki bi si jih osebno rada ogledala, mislim, da se bo za to sigurno našel čas.

Glavno je to, da sm js danes že dala dinarčke na stran in da komaj čakava oba.
Že načrtovanje je totalno razburljivo, kaj šele bo. :D
Waiting in the queue oh whoopee doo
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 23. Feb. 2007 11:45

Uh sofia ful hvala za tale izcrpen odgovor :D

Me tud planiramo it avgusta ( 3 punce) pa mislm da tud kr se nevarnosti tice kr znamo pazit nase pa pac se izognes res unim plejsom k nej bi blo ful nevarno pa ne izzivas glih neki a ne. Aja blond pa nism pa tud nikol ne bom k bi bla obupna..tko da , en problem manj. :D

Sicer pa me s prjatlcami mislmo it se v Bolgarijo pa Makedonijo pa tko..celoten nekaksn balkan trip se zraven :D upam da nam rata..edin problem je kot vedno keš... :?

Sam sm gledala hostle v istanbulu pa nismo tko dragi no..pa kokr se vid na slikah je lepo, pa ta k sm ga gledala kokr sm dojela je v starem delu kjer pol lohk veliko stvari peš obredeš.

Aja edin ful je vroče avgusta a ne? Sam ok prej ne znese oz. se ne mormo uskladit.
Uporabniški avatar
*just me*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 12. 3. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a *just me* » 22. Mar. 2007 20:58

Živjo,

letos grem na počitnice v Turčijo v predel Kemer. Odločam se med dvema hoteloma Fantasijo in Maximom, en je bližje centru mesta kot drug. Zanima me ali je katera-i bil-a oz. pozna katerega od navedenih hotelov?


PS. ne morem verjet, da mi zaprejo temo, kao je pod Turčijo :x , pa sej ni to Slovenija. Za slo je pa odprtih miljon tem, soča, pa morje, pa triglav, pa pr janezu v štali....
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 23. Mar. 2007 10:35

Hm, jst sm bla v Kemerju en teden nazaj. Sicer hotelov ne poznam (verjetno sem videla pa ne vem po imenih), upam pa, da sta 5 zvezdic. Ker jst sm mela kao 4 zvezdice pa je bil tak poden, da nikol več ne grem v te države pod 5 zvezdic. Koliko zraven mesta je, je pa useeno, ker ni veliko mesto in tudi če se malo ven, maš peš blizu, tako da je mogoče bolje, da ni ravno sredi mesta.

Lp
Uporabniški avatar
*just me*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 60
Na forumu od: 12. 3. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a *just me* » 23. Mar. 2007 12:22

Hvala Smreka,

oba sta 5zvezdic ja, ker vem, da so te države bol tko.
en teden nazaj? ja kakšne so pa temp. dol ta čas? Kakšen je Kemer kot mesto?

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov