Budimpešta

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 07. Mar. 2006 21:49

vse kar veste, vam je bilo všeč, splošen vtis, kje se žura...vse skratka.
čez 2 tedna grem namreč za 3 dni tja.
life is perfect, life is the best. full of magic, beauty, opportunities...and television...and surprises, lots of surprises...
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 08. Mar. 2006 8:50

Js sm bla ta vikend v Budimpesti. Ogledal smo si: Markovo in Stefanovo cerkev, Citadelo, Margaretin otok, kraljevo rezidenco... Zal nisem bila na vecerji v njihovi tradicionalni cardi, kjer je bla organizirana tudi njihova tradicionalna muska (mi je ful zal). Obvezno moras probar golaz (ajs, pece)... Citadela disco je ena najbolj znanih evropskih diskotek, stoji na vrhu hriba in je zjutraj ob soncnem vzhodu baje fantasticno. Velikokrat gostujejo zelo znani dj-ji...
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 08. Mar. 2006 10:13

Budimpešta je zlo lepa, maš ful stvari za vidt, žura se ga pa tut povsod :D
Uporabniški avatar
Spelina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 11. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Spelina » 13. Mar. 2006 10:53

jaz sem bla tam decembra. hmm...sam ne grem več nkol. ne vem zakaj, sam ni mi pustila nekega pečata. mi je dunaj al pa firence velik bl super!
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 13. Mar. 2006 13:54

Ma, men ni nikoli zal za te tradicionalne stvari denarja... Pac to je samo enkrat. Ful ne razumem teh ljudi k grejo nekam, pol pa tam hodjo po stacunah, katere so itak tud pr nas (namrec tocno to so pocele moje frendice)... Za vecerjo pa kao ful skoda denarja... Sm pa vseen zvecer eno prepricala, da sva sle na golaz in njihovo tradicionalno sladico (ala blejska grmada) in sva za tisto dale vsaka 3.000 sit... Skor drazje, kot ce bi sle na tisto vecerjo organizirano... Golaza je blo glih 2 dcl.
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
deja3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 9. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a deja3 » 17. Mar. 2006 12:11

Budimpešta je fina, ne pretirano draga, s podzemno se pride kamor koli in niti ni zapleteno, za spanje pa predlagam hostle, ki jih je kar nekaj.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 07. Jan. 2014 10:56

razmišljam, da bi šla čez kakšen mesec v budimpešto. tam bi bla 2 cela dneva + en večer in eno dopoldne (zaradi ure prihoda vlaka). je to dovolj časa, da si ogledam čimveč stvari? kakšni nasveti glede budimpešte, kakšne so kaj cene?
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 28. Jan. 2014 12:42

Budimpešta je krasno mesto :D Cene so primerljive našim, malo nižje, hrana v trgovini se mi je tudi zdela cenejša. Ne pozabi zmenjat dinarčkov, ker evro še ni pršu do njih. S fantom sva bila v mestu 4 dni, pomagala sva si z eyewitness vodnikom in si ogledala malo morje znamenitosti (s tem, da sva praktično vse prepešačila - pa ne da bi bla škrt, samo mesto res najbolje spoznaš na nogah). Dva dni koncentriranega ogledovanja s pomočjo tramvaja in metroja bo čist izvedljivo. Polagam ti na srce, da se pr javnem prevozu niti ne trudiš švercat, ker kontrolirajo vse. Tud karte ne vržt stran, dokler nisi čist zunaj metroja.

Ker se zdle na pamet ne spomnim imen za vse stvari, ki sem jih videla, bom to jutri počekirala doma. Lahko ti napišem zs al se pa javno razpišem :D
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 29. Jan. 2014 10:59

bi blo super če bi se malo razpisala ja, hvala! :D
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 29. Jan. 2014 19:43

Torej:
Za dober razgled na mesto greš na hrib Gellert. Tam si lahko ogledaš utrdbo (nisem šla noter) in se sprehodiš po parku. Ob vznožju imaš cerkvico v votlini, zraven nje ene luštne terme, direkt ob elizabetinem mostu imaš pa še en megavelik spomenik sv. Gellerta (pismo, kaj bi blo to po slovensk, sem pozabila..) in spodaj ob mostu še spomenik kraljice elizabete.
Ultra stari del mesta obsega zelo majhen kos, se da fino krožno sprehodit po njemu. Vidiš lahko palačo, spet maš fajn razgled, pa ribiško utrdbo, labirinte pod mestom, simpatične trge. V tem predelu se nahaja narodna galerija in fontana kralja matjaža.
Do sedaj naštete stvari se nahajajo na zahodnem bregu, sedaj se selim na vzhodnega. Pod nujno priporočam ogled parlamenta (js sem se kr stopila, tok me je navdušila arhitektura), samo nujno se pozanimaj, če je odprt! Trg spredaj namreč prenavljajo in vem da so imeli zadevo avgusta zaprto (še dobro, da sem bila tam junija). Karte za vstopnino so pa prodajali pri sosedih, v etnografskem muzeju. Na tem predelu mi je bla luštna za pogledat tudi bazilika svetega štefana (simbolična vstopnina). Mimogrede, kot prebivalec EU imaš nižjo vstopnino! Kot študent pa po moje še dodatno nižajo. Povsod pridno kaži osebno :D
Južno od parlamenta je Vaci utca (šoping tajm), polna zanimivih stavb. Iz tega predela mesta priporočam ogled Narodnega muzeja.
Zanimiva izkušnja je vožnja z metrojem M1 (millenium line, postavljena ob tisočletnici madžarske). Cel starinski, lušten metro, postaje seveda oblečene v les in keramiko. Z njim se zapelješ v Varosliget- to je park. Na sredi jezera je otok (dostopno prek mostu), kjer imaš muzeje (ja, to mi je všeč). No, v bisvu so leta 1896 postavil večino mesta v čast tisočletnici obstoja. Za to priliko so tudi na tem otoku postavil kulise stavb različnih arhitekturnih slogov. So bile pa te reči ljudem tako všeč, da so potem še vse skupaj zares sezidal :D in zdj so noter muzeji (nisem šla noter), sem se pa sprehodila zunaj. Blizu je še milenijski spomenik in muzej umetnosti.

No to je bil sedaj vsaj približen opis :D Mimogrede, Starbucks majo tud. Če te še kaj zanima, pa vprašaj :)
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 30. Jan. 2014 12:48

haha, važn da majo starbucks :D :D hvala ti ful za tale opis! super, mi bo pomagalo pri načrtovanju ogledov :) komej čakam da grem. že samo ko gledam slike se kr topim ker mi je vse tako lepo :D pa glede na to, da imam nastanitev rezervirano dokaj blizu centra, mislim da bova s fantom potem tut probala kr čimveč mesta prepešačit :) a res so popusti če si prebivalec EU? super :D zaenkrat mislim da si mi dala kr velik informacij, če se pa spomnim kakšnega vprašanja pa te še kontaktiram! :)
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 30. Jan. 2014 13:35

Omg, anjeske, tak podroben in navdušen opis da bi tudi js šla :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 01. Feb. 2014 20:00

Awwww tenks :D sj meneje tud prjel da bi še šla!
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 04. Apr. 2014 11:58

mogoče kakšna info od Hungarian natural history museum? se splača pogledat?
You make me smile, please stay for a while :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov