1-dnevni izleti po Sloveniji

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 26. Jan. 2006 18:57

Vsi pisete o eksoticnih destinacijah (ne vem, od kod vam denar), mene pa zanima, kam v Sloveniji mi priporocate iti.

tale topic lahko postane en lusten turisticni vodic po Sloveniji, saj naj bi vsak pisal o domacem okolju, ki ga najbolj pozna.

Da vam bo lazje, vam postavim vprasanje: dobite obisk iz tujine. Kaksno naravno znamenitost boste pokazali tujcu, kam ga boste peljali na kosilo/vecerjo, je kaksen ogleda vreden muzej v vasem kraju, morda kaksna prireditev, karkoli, na kaj ste ponosni?

se to: vasa omejitev naj bo vas kraj +-20km. omejitev je zato, ker verjetno svoj okolis najbolj poznamo, zato lahko nekomu iz drugega konca slovenije predlagamo stvari, ki jih se nikoli ni slisal! :) in te majhne lepote, katere malokdo pozna, naj naredi ta topic zanimiv! :wink:
Zadnjič spremenil Jochie, dne 26. Jan. 2006 22:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 26. Jan. 2006 19:16

Okolica mojga kraja ni glih kulturno in umetniško središče Slovenije ima pa prekrasno naravo.
Recimo da jih najprej jih pelem v Rakov Škocjan. Tam bi šli mau jame pogledat, lahk se s kanuji pelat, potaplat,... Mali in Veliki naravni most sta tud zanimiva za pogledat.
Pol na Cerkniško jezero. Zdej pozim je tam fletno za drsat. Kadar pa je ful vode je iz Slivnice krasen razgled na jezero. Še mene zmer impresionira kolk velko je. Pa obvezen ogled makete cerkniškega jezera, da bo jasno kako sploh deluje.
Na konc pa še Postojnska jama. Ta je tud celo poglavje zase pa itak jo že vsi poznajo. :)
To je tko okvirna okolica mojega kraja(približno 20 km). :wink:
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 26. Jan. 2006 19:20

gemini napisal/-a:Okolica mojga kraja ni glih kulturno in umetniško središče Slovenije ima pa prekrasno naravo.
Recimo da jih najprej jih pelem v Rakov Škocjan. Tam bi šli mau jame pogledat, lahk se s kanuji pelat, potaplat,... Mali in Veliki naravni most sta tud zanimiva za pogledat.
Pol na Cerkniško jezero. Zdej pozim je tam fletno za drsat. Kadar pa je ful vode je iz Slivnice krasen razgled na jezero. Še mene zmer impresionira kolk velko je. Pa obvezen ogled makete cerkniškega jezera, da bo jasno kako sploh deluje.
Na konc pa še Postojnska jama. Ta je tud celo poglavje zase pa itak jo že vsi poznajo. :)
To je tko okvirna okolica mojega kraja(približno 20 km). :wink:

Ja ja Notrnjska je res lepa :ja:
Lahko še dodam Snežniški grad z okolico pa pohod na slivnico obvezen :D

Slikca jezera:
Slika
Zadnjič spremenil glamBABY, dne 26. Jan. 2006 22:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 26. Jan. 2006 19:26

V Škofji loki jih bi najprej peljala čez center mesta,ker je mestece 2 najstarejše v Sloveniji, potem bi jih peljala na grad v muzej, pa na Lubnik ali na Križno goro na kosilo v gostilno Pri Boštjanu,kjer imajo odlično domačo hrano s čudovitim razgledom vse do Ljubljane, Kranja, s čudovitim pogledom na gore,....potem pa v slaščičarno Homan pod staro Jenkovo lipo,....
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 26. Jan. 2006 20:11

to pa ni fer :( zakaj samo domači kraj in 20 km okrog??? čist not fer :( drugač pa ja, pridite v najlepejšo Ljubljano :razz: meni je najlepša pozno spomladi in poleti, ko je vse zeleno, ko so lokali ob Ljubljanici in v Stari Ljubljani polni raznoraznih ljudi, poleti predvsem tujcev....še najlepši mi je pa pogled proti Prešernovemu trgu če stojiš pri lesenem mostu čez Ljubljanico (med Šuštarskim mostom in Tromostovjem). Ko začnejo kukati prvi sončni žarki je fino posedeti tudi na Špici v Trnovem, aja pa seveda sprehod na Ljubljanski grad je lahko tudi blazno fajn in romantičen :love:
It looks like we could have made it baby...me and you!
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 26. Jan. 2006 21:44

ja no ce mam to omejitev... hmmm... ja pelala bi jih po nasi lepi ljubljani, center seveda, pa na grad...

pelala bi jih na zbiljsko jezero, ker je spomladi in poleti tam res lustno...

no ce pa nimam omejitve, pa na bled seveda, ker je res lep, in ful romanticen...

in pa v kranjsko goro... pozimi, poleti, kadarkol... :D
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 26. Jan. 2006 22:10

o ljubljani je blo že dost povedanega, loh sam še dodam trip s kolesom na katarino in na krim... pol pa bled, bohinj z voglom, velika planina, pokljuka, dolina tamarja in kranjska gora in pol čez vršič do soče, nanos, škocjanske jame, cerkniško jezero, kočevski rog, snežnik, gotenica, savinjska dolina, pa v ambasado gavioli (na veliki umekov come back, ki bo v kratkem) :cool:
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 26. Jan. 2006 23:16

Prekmurje..
Plecnikova cerkev v Bogojini, najvecji grad v Sloveniji s 356 sobami (vec kot 20 km :?), Rotunda, lončarstvo v Filovcih, Bukovnisko jezero z energetskimi tockami, kolesarjenje v okolici Moravskih Toplic, novembra na Noc carovnic v Gradu na Gorickem, grad v Lendavi in Murski Soboti... Na kosilo bi peljala nekam na vinotoc, kjer bi se po kosilu lahko se vozili po Gorickem z lokalnim "vlakecem".
To sem zdaj na hitrco napisala.. se vec prihaja :D
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 26. Jan. 2006 23:27

sofia83 napisal/-a:Če sem pa še kej pozabla na našem koncu, pa me prosm Novomeščani dopolnite, ker jst že zlo dolg en živim tam in grem dol recimo enkrat na mesec mal na počitnce :D


js mam v spominu en tak lesen most čez krko, kamor se ga je lepo kadit hodlo :)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 27. Jan. 2006 0:47

bovec....sam polet...soča res prelepa, korita soče, ostanki prve in druge svetovne vojne (tega je kukrčš), gore, ...men se zdi, da ni lepšiga!!
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 27. Jan. 2006 1:29

Ljubljana... Čajnica, stara Ljubljana nasploh, grad, tivoli, Zara :D (kot moj najljubši place to hang out), butiki na Gornjem trgu... Ne vem, nimam pojma kako bi tujcu razkazala Ljubljano... Bled se mi zdi super destinacija za zapravljat čas in račke futrat. Seveda pa bi tujca v Ljubljani peljala tudi na moj najljubši ''slipping and sliding place'' -> Citypark :D
First to Know

Tres tres chic.
Uporabniški avatar
armandoxxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 3. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a armandoxxx » 27. Jan. 2006 6:42

V portorož u MIGNON na sladice ...

Na Bled na kremšnite

V Trojane na krofe

Pa na dolenjsko na cviček

LP
Armando
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 27. Jan. 2006 8:01

Dobra tema. Sm kr par idejic dobla. :)

Celje. Najprej en turistični izletek po centru, po knježjem mestu. Vse je odvisno od želje posameznika: galerija, cerkvice, starorimski ostanki, muzej novejše zgodovine, fotografski atelje...
Obvezno, pod nujno, bi biu ogled rokometne tekme CPL(CjeLe, CjeLe)! :D Mogoče še ogled najlepetejšega stadiona naokoli! :P

Seveda popoldanski pohodek na celjski Stari grad, mogoče še na celjsko kočo.

Na tortico v Valentinin kotiček, na kavico v Local, na bowling v Planet Tuš, na morsko večerjo v gostilnico Asado, na sprehodek ob Savinji (če ima zraven še rolarje je toliko boljše).

Zvečer pa Escape, Bowling, Tito, Local, Branibor...

Puno je u Cjeli! :D
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 27. Jan. 2006 8:03

armandoxxx napisal/-a:V portorož u MIGNON na sladice ...

Na Bled na kremšnite

V Trojane na krofe

Pa na dolenjsko na cviček

LP
Armando


dragi armando, verjemi mi, da dekleta ne bom peljal na enodnevni izlet iz krskega v portoroz, potem na bled, potem na trojane, na koncu pa se na dolenjsko, ker ne bo casa.

post je namenjen temu, da se na primer odpeljes v Novo mesto, prezivis ves dan v novem mestu in bliznji okolici, si ogledas/pocnes tisto, kar nam domacini tukaj pisejo (mi seveda teh podrobnosti ne poznamo), zato pa je namenjen tale topic, da spoznamo tudi podrobnosti.


gremo naprej! :D

aja, se to bi dodal...lahko bi se nekoc dogovorili in bi zaceli prakticirati cosmo izlete z lokalnimi cosmovodici! :D

pac, nekdo bi "povabil", napisal plan za ves dan (10.00 zbor tam in tam, 10.30 ogled tega in tega, itd), povedal, ce moramo prinesti kaj posebnega s seboj (npr. kopalke, ker je predvideno kopanje v toplicah), itd.
samo ideja... :D
Uporabniški avatar
armandoxxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 3. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a armandoxxx » 27. Jan. 2006 8:28

jest pa bi dekle peljal na vse lokacije v enmu dnevu ..
sam kolegu rečem pa gremo z letalom ;) .,.
znajdi se model .. ne govort kaj nauš naredu .. povej kaj boš ;)

LP
Armando

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov