Plačevanje s kartico

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 17. Feb. 2009 18:15

upam da mi lahko kdo pomaga....pač navajena sem da večino stvari kupujem s kreditno kartico..problem je da so v enih državah potem obresti ful velike....ve kdo kk je to v franciji? al se mi bol splača da grem dvignit gotovino??? :nixweiss: :gruebel:

:help:
Zadnjič spremenil little.miss.trouble, dne 22. Feb. 2009 19:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 17. Feb. 2009 18:24

Ja, pojdi dvignit gotovino, če te skrbijo obresti. Tko al tko boš rabila ket keš pri sebi glede na to, da boš na potovanju.
Pa pazi pol, da vsega denarja ne izgubiš. :wink:
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 17. Feb. 2009 18:28

Skrat potepuh napisal/-a:Ja, pojdi dvignit gotovino, če te skrbijo obresti. Tko al tko boš rabila ket keš pri sebi glede na to, da boš na potovanju.
Pa pazi pol, da vsega denarja ne izgubiš. :wink:


to je pri mni problem..se mi je tut zgodlo da sem eno stvar trikrat v enem dnevu zgubla...drgač bi mi blo vseeno
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Feb. 2009 18:33

A niso ravno kreditne najbolše za nakupe v tujini?

Js sm povsod plačevala z Mastercard, pa ni bilo nikoli niti malo obresti. Medtem ko sem digovala z Maestro v tujini, je pa kar neki denarja šlo.

Katero kartico pa imaš?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 17. Feb. 2009 18:44

samo maestro
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 17. Feb. 2009 18:47

Js sm povsod plačevala z Mastercard, pa ni bilo nikoli niti malo obresti. Medtem ko sem digovala z Maestro v tujini, je pa kar neki denarja šlo.

Točn tko. Mastercard je zakon. Sej zato pa obstajajo kreditne kartice...
Tut jst pogosto plačujem s kreditno, pa nikol še ni blo nobenih 'obresti' Znesek ki ga trgajo je enak tistemu ki ga vidiš na kasi ko plačaš. Tako da brez skrbi!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Feb. 2009 18:50

BTW: Maestro ni kreditna, tak da žal je provizija. Ne vem pa kakšna. Ti pa za v prihodnost, če veliko potuješ priporočam kakšno kreditno (Mastercard, Visa)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 17. Feb. 2009 18:51

sem zdj nekje prebrala da so stroški obresti do 50.000 eurov isti ko doma
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 22. Feb. 2009 16:33

od zdj naprej samo še kartice...
so me uspeli ukrast (hvalabogu da nisem mela velko gotovine)
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 22. Feb. 2009 19:15

HELP!?
Kaj nisi prebrala pravil foruma?
Prosim, da se naslov popravi na nekaj bolj razumljivega, drugače se tema zaklepa
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 22. Feb. 2009 19:19

*mala* napisal/-a:BTW: Maestro ni kreditna, tak da žal je provizija. Ne vem pa kakšna. Ti pa za v prihodnost, če veliko potuješ priporočam kakšno kreditno (Mastercard, Visa)


Maestro ni kreditna, ampak v Italiji se provizije ne zaračunava, ko kartico vlečeš, z dviganjem denarja na bankomatih ne vem.
V Italiji kr pogosto kr vlečem z maestro, pa ni provizije. V Franciji pa ne vem.
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
!Katja!
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 27. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a !Katja! » 05. Apr. 2009 13:32

Mene pa zanimajo vaše izkušnje glede plačevanja in dvigovanja denarja v Ameriki? in to ne s kreditno kartico ampak normalno plačilno kartico?

nebi glih rada ves denar kr tak sabo nosla...
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 18. Apr. 2009 16:27

Katja,z navadno kartico je v ZDA problem.. Dnevni limit je namrec (govorim za studentski racun) ful nizek.. Mene je pa tud ful zajbavala, tko da od enih 7x kar sm hotla placat z njo, mi je dejansko uspelo sam 1x..Za dvig gotovine na bankomatih s tako kartico pa ti zaracunajo ful provizije..
Jst sm si zrihtala kreditno in morem rect,da nisem mela nobenih problemov-vecinoma sm placevala kar z njo (sm mela ful mal kesa s sabo).

Morm pa tud okrcat banko-so mi zagotovili,da bom lahk brez problemov placevala z njo,kar se je izkazalo za neresnicno.. Sicr te kartice nism mela namen ful uporabljat, ampak ker so mi na kreditno dali limit (800evr/mesec) in sm bla v ZDA 27dni in kot omenjeno,sm mela namen bolj k ne placevat s karticami,me je skor na tla ruknlo,k sm ugotovila,da mi (navadna) kartica nc ne koristi..Tko da so pol starsi mogli na banko mi zvisat limit..Kar je bil spet cel problem,ker niso bli lih najbolj nauduseni nad tem (ceprav sm mela cca 3000evr gor na trr-ju,in ceprau je bil oce moj porok).Tko da ti res svetujem,da si omislis kreditno :)
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 18. Apr. 2009 16:33

Nekej pa sm pozabla :oops:

pri placilu s (navadno) kartico ni nikol provizije..Tako so mi rekli pred casom na banki. Meni (pa tud mojim starsem) se ni nikol zgodilo, da bi zaracunali provizijo,ceprav dosti placujemo z njo v tujini. Provizija je le pri dvigu denarja na bankomatih. ;)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 18. Apr. 2009 23:03

Anelise napisal/-a:Nekej pa sm pozabla :oops:

pri placilu s (navadno) kartico ni nikol provizije..Tako so mi rekli pred casom na banki. Meni (pa tud mojim starsem) se ni nikol zgodilo, da bi zaracunali provizijo,ceprav dosti placujemo z njo v tujini. Provizija je le pri dvigu denarja na bankomatih. ;)
To, če se ne motim, velja samo znotraj EU? Oz. jz nimam drugih izkušenj.. ti pa govoriš za ZDA?

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov