Francija z vlakom

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
briony
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 12. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a briony » 09. Avg. 2008 13:53

Živjo!

V septembru s prijateljico načrtujeva potovanje z vlakom (Francija), zato me najprej zanima kakšne so kaj vaše izkušnje s potovanji z vlakom na sploh, na kaj je dobro paziti ipd.?

Je že kdo potoval s t.i. "Global pass" karto?

Nekaj sem že raziskovala v zvezi s tem a me nekaj stvari še vedno bega. Zanima me predvsem ali le ta velja za vse vlake, ali samo mednarodne? Zanima me tudi kako je z "obveznimi" rezervacijami sedežev? - pozna kdo kakšno dobro int. s takšnimi inf.

Kakršne koli informacije, izkušnje, nasveti tistih, ki ste že kdaj potovali z vlakom po Evropi, še posebej Franciji bom zelo vesela, saj sem še popotniški začetnik.

1000x hvala :D
Uporabniški avatar
*Lilli*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 21. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lilli* » 09. Avg. 2008 18:13

Kam točno pa gresta v Francijo??

Jaz sem lani tud bila v Franciji (avgusta v Parizu, septembra pa na azurni obali :D ). In ja tud v Pariz sem potovala z vlakom, sicer na počitnicah sem bila v Nemčiji (sam smo pol še mal skočili v Pariz)..slučajno smo zvedel za en hitri vlak, ki je v tistem času peljal tja pa smo sedli na njega in v nekaj več kot treh urah sem se že sprehajala po Parizu :) No saj ni blo tko preprosto kot se sliši..smo rezerviral karte že nekaj časa prej (cena pa tud ni bla nevem kako nizka)..sam sem rekla, da tko na lastno roko več ne grem raziskovat tko velikega mesta nikoli!!!

Saj je bilo zelo lepo, pa bi še šla enkrat definitivno, sam pod pogojem, da imam res vse vse organizirano. Ker mi smo se takrat res šli "pustolovce" po Parizu. In pol neveš kje kaj je, ljudje tud nimajo pojma, kaj je to tuji jezik...in pol sem pol dneva potrebovala, da sem našla končno enga (italjana al turka še sama neven kdo je bil) in mu dopovedala kam hočem prit :roll: Pri vama nevem kako imata..mata vse organiziran? Ali mata seboj še koga, ki dobro pozna mesto kam boste šli??

Drugače pa moje izkušnje z vlakom so več kot odlične..vlak z katerim smo potovali je bil res vau v pravem pomenu besede..sam človek bi za ceno, ki smo jo plačal skoraj pričakoval tak luksuz :) je bilo prav fajn potovat z vlakom...tko, da fino da gresta v francijo (vama mal zavidam :P )...vama pa toplo priporočam, da si nabavita nekoga, ki vaju bo vodil oz. vama pokazal vse tiste lepe in imenitne stvari v mestu (v kateri koli del države bosta že šli)...ker meni osebno se zdi brez veze zapravit pol dneva, da prideš npr. do Eifflovega stolpa (ko pa si lahko z tujo pomočjo tam v pol urah recimo)
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 09. Avg. 2008 18:20

*Lilli* napisal/-a:vama pa toplo priporočam, da si nabavita nekoga, ki vaju bo vodil oz. vama pokazal vse tiste lepe in imenitne stvari v mestu


Po mojih izkušnjah ne rabiš nobenega vodiča, na vsaki večji postaji imajo gotovo načrt mesta (zastonj) z vrisanimi znamenitostmi, na metro postajah pa karto postaj, ju primerjaš in to je to! :wink:
Če pa rabiš še kakšno informacijo, pa kar na info točko (na železniški postaji je 100 %)! :)
Uporabniški avatar
*Lilli*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 21. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lilli* » 09. Avg. 2008 18:33

^^saj sem tud jaz mislila, da bo tko na izi...pa kar je bilo pri vsej stvari najbolj žalostno je bilo to, da sem prišla na info točko pa vprašala, če bi mi lahko pokazal pot do Eifflovega stolpa pa človek ni znal :unknown: mislim..nevem no ljudje ne verjamejo, ko jim pripovedujem..sam jaz sem dejansko to doživela (ma nevem mogoče sem res mela smolo in sem naletela na največjega tepca v celi Franciji)..in ja res je imajo zemljevide imajo info točke tko, da potrebuješ še mal sreče pa zdrave kmečke pameti pa si na konju...sam mi smo takrat res res imeli smolo..če zdaj pomislim nazaj mi je prav smešno...sam takrat bi se pa najraje zjokala, ko mi človek v Parizu ni znal pokazat na zemljevidu, kako naj pridem najhitrej do stolpa :lach:
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 09. Avg. 2008 18:41

No jaz sem v Parizu resda bila organizirano, v lastni organizaciji pa nikamor brez Lonely Planeta. :wink:

Drugače bi pa jaz na info točki prosila za ''tourist map'', to bi menda že razumeli, ker se v večjih mestih ponavadi dobi načrt mesta z vrisanimi znamenitostmi in niti ne rabiš spraševati za pot, saj je mesto (Pariz) prepredeno s podzemno železnico (poceni, hitra, učinkovita) - preprosto pogledaš, kje si in katera postaja je najbližje znamenitosti, ki jo želiš videti (torej kje si in kam želiš priti).
Do zdaj sem še vedno vse našla. :)

Se dobijo pa določene karte in načrti mesta tudi pri nas v knjigarnah, za tiste, ki želijo vnaprej naštudirati potovanje. Ali pa z Lonely Planetom seveda, je zelo natančen.
Uporabniški avatar
briony
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 12. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a briony » 09. Avg. 2008 18:57

u hvala za info. :) trenutno se še ukvarjava s planiranjem najine poti, ki pa bo po vsej verjetnosti Lj-Lyon-Pariz-Lj, ker si želiva nekak zaokrožit najino potovanje če pa bo čas in denar mogoče raziščeva še kakšen del južno od Lyona, v tem tednu morava še vse preračunat kako pa kaj

pred leti sem sicer že potovala z vlakom v in prek Francije vendar takrat vodeno zato nekaj izkušenj o poti Lj-Munchen-Pariz že imam, ter me tako bolj skrbi pot prek Italije do Lyona, saj je menda že prava znanost prestopanje vlaka v Benetkah

kar se tiče Francije, pa ti Lili kar verjamem, pa še jezikovno so bolj zaprt narod :? Samo, ker sva bolj na tesno z denarjem o kakšnem vodniku ne računava in se bova bolj zanašali na osebno orientacijo, ki upam da ne bo preveč zatajila, se pa oborožujeva z raznmi lonley planet in podobnimi vodniki :) povprašujeva prijatelje in znance pa takole po forumih iščeva razne informacije, ki so zelo dobrodošle

Lilli si se mogoče peljala s TGV-jem? ker ta je ful hiter ja :D

Pa še to me zanima, če poznate kakšne poceni hostle u Parizu?
Uporabniški avatar
black
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 18. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a black » 09. Avg. 2008 19:02

Pejd rajš v španijo, hrana je boljš, ljudje so velik bolj prijazni (pa tud bolj znajo anglešk), pa na splošno je velik boljš od Francije. Mogoče stvar okusa, ampak folk in hrana v franciji sta bila pr men vedno obup, potem pa še par slabih izkušenj na vrh tega, pa najrajš nebi nikol več postavil nogo na francosko ozemlje.
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 09. Avg. 2008 23:06

Mene pa neki zanima..
Razmisljam o tem a bi sla v Pariz za novo leto.. Zanimajo me predvsem cene prevoza do Pariza. Koliko ste placale za vlak? Al se bolj splaca z avtobusom??
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 10. Avg. 2008 9:09

briony napisal/-a:
Je že kdo potoval s t.i. "Global pass" karto?

Nekaj sem že raziskovala v zvezi s tem a me nekaj stvari še vedno bega. Zanima me predvsem ali le ta velja za vse vlake, ali samo mednarodne? Zanima me tudi kako je z "obveznimi" rezervacijami sedežev? - pozna kdo kakšno dobro int. s takšnimi inf.



jst sem sla s to karto v strasbourg. ce se mislita res ful vozit, priporocam. sicer jst niti nisem izkoristila vseh dni, ampak je vseeno prislo ugodno. je pa tako, da moras doplacat za boljse vlake, kot je tgv. za slednjega velja tudi rezervacija. jst sem se vozila samo z 'navadnimi' vlaki, pa so bili cist uredu.
Uporabniški avatar
*Lilli*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 202
Na forumu od: 21. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lilli* » 10. Avg. 2008 12:18

briony napisal/-a:Lilli si se mogoče peljala s TGV-jem? ker ta je ful hiter ja :D


Ja TVG je bil...mi je bil zelo všeč, čeprav cena je bila neverjetno visoka sam počutil pa si se res kot kralj tam :D

mirella jaz sem šla v Pariz iz Nemčije natančneje iz Stuttgarta šla sem z TVG-jem in cena vlaka je bila (pre)velika..ne spomnim se točno(ker karte nisem kupovala jaz) sam vem da je bila krepko žez 100€..ne bi rada lagala sam mislim da je bila skoraj blizu 200€ (ok nekaj manj)..točne cene res nevem..sam kot sem že zgoraj omenila, bili smo v treh urah v Parizu..sam vse je bilo res tisto prvoklasno (saj za to ceno bi človek pričakoval kaj takega)..drugače pa cene "navadnih" vlakov nevem...z TVG-jem je odlično potovat(če maš dnar ali pa ti kdo drug kupi karto-kot so meni :D )..Drugače pa mal se pozanimaj po železnicah..mal poglej po netu..sigurno boš našla kakšne koristne informacije :wink:

black..z tabo pa se popolnoma strinjam..sem bila že dvakrat v Franciji in vedno slabe izkušnje..moji sopotniki so že vsi obupali in so rekli, da nikoli več ne stopijo sem..nevem kaj hudiča me še žene tja..sam zadala sem si, da enkrat bi pa še šla(mogoče bo tretjič boljše...sam hrano si moram seboj vzet, ker kaj je dobra hrana pa res nimajo pojma :D, pa organizirat si moram vodeni ogled, ker na lastno roko ne grem nič več raziskovat )..čudi me, da tko vsi hvalijo joooj Pariz najlepše mesto..sam jaz res nisem videla nič takega(sem videla že lepše kraje in mesta)..azurna obala pa tud :roll: ..sploh ne bom komentirala. Če imam na izbiro Španijo in Francijo se res raje odločim za Španijo..imam same dobre izkušnje..hrana odlična, ljudje prijazni..
to je sam moje mnenje..verjamem, da obstaja (morda) tudi kje v Franciji kakšen kotiček zemlje, ki je vauuu (sam jaz nisem očitno imela te sreče,da bi ga odkrila)
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 10. Avg. 2008 18:49

Briony do Lyona se vam bolj splača z letalom iz Benetk! Jez sm šla z Easy Jetom in sm dala 87 € z vsemi taksami, z vlakom pa traja in še dražje je. N evem no, odvisno kakšne želje in cilje imate.
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 10. Avg. 2008 20:21

zgleda da sem ena redkih s pozitivnimi vtisi iz Pariza... Ljudje vsesplošno prijazni, z angleščino nobenega problema!
Po mestu se je res enostavno znajt (mi smo šli popolnoma neplanirano, samo z lonelyplanetom za neko osnovno predstavo o mestu), podzemna je ful dobro organizirana - se ne moreš izgubit pa če si nevemkakšen debil :D

Vzvišenosti res nisem nikjer doživela, je pa res da sem z vsemi komunicirala na tak sistem - pozdravila v fracoščini (z nasmeškom!), šele nato vprašala če znajo angleško. :)
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 10. Avg. 2008 22:03

*Lilli* ja ja sm gledala.. sam itk zdej mi te informacije ne pomagajo.. pred novim letom bojo stvari še dražje :)
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
black
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 18. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a black » 10. Avg. 2008 22:32

Ok, lažem, edin en konc francije mi je bil všeč, in sicer Cap Martin, čisto na robu azurne obale ob Mentonu, najbolj kul zalivček ever, pa še bolj skulirano mesto, si sploh nisem mislil, da sem dejansko v Franciji.
Uporabniški avatar
briony
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 12. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a briony » 13. Avg. 2008 12:47

še eno vprašanje, že dva dni namreč brskam za poceni hostli pa se po nekaterih straneh ne znajdem najbolj...priporočate kakšno dobro spletno stran s hostli?

poznate kak poceni hostel v Parizu/Lyonu?

pa še to kakšne so kej cene pariškega metroja?

hvala :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov