Havaji

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 28. Maj. 2008 16:02

Ste že bili na Havajih? Kateri otok je najlepši in zakaj? Bi šli tja?
Sama se namreč kmalu odpravljam prav tja, pa me zanimajo vaše izkušnje:)


Slika
Slika
Slika
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 28. Maj. 2008 18:45

Jaz bi rada sla enkrat. Kaj vec o Havajih pa ve po moje Aloha :D
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 28. Maj. 2008 18:48

barby* napisal/-a: Sama se namreč kmalu odpravljam prav tja


Od tle naprej te ne maram več. Sploh. :<

Js sm zalublena u Havaje. Od nekdaj.

Vulkani (in Pele), srfanje (in srfarji!), valovi, klima, pesek, plaže, pacifik, zeleni hribi in neprehodni dežeuni gozdovi, palme, delfini, morski psi, grbavci, želve, ananas, kokos, papaja, makadamijski oreščki, hibiskusi (state flower of hawaii) za ušeski, cvetni venčki, hula kiklce, ukulele muzika, barefoot poroke, koktejli, Pearl Harbor ...

Sm mela u mislih (očitno da sam tm :( ) en pomladni mesec tega leta, a žou se ni izšlo, zato sm se "preselila" u en mesec zime/pomladi naslednjega leta. S fantom.

Namen mam pa kruzat okol in dožvet čim več od zgori naštetga. Baje je letalski prevoz dost ugoden. Sigurno Oahu in njegou Honolulu pa Waikiki beach, pa Hawaii, od manjših pa Maui in Molokai (bl pristno doživetje otočja), ...

Drgač pa mal zanimivosti :D , k jih ma Aloha naštudirane: useh otokou je 132, od teh 8 večjih (in bolj poznanih), medtem k se jih sam 7 smatra kot del ZDA, največji je big island alias Hawaii, 80 posto use populacije živi na otoku Oahu, vulkansko aktiven je edin še big island, otočje je po legendi ustvarla boginja Pele (delceu lave nej se ne bi nosil domou kot spominkou), najvišji vrhovi so lahko zasneženi, največji izmerjeni val je cca 16 m (to sm si itak zapomnla, heh), premorejo velik ogroženih živalskih vrst in velik takih, k se jih najde samo tm, baje majo zakon, da nobena zgradba ne sme bit višja od najvišje palme (okol 24 m, če sm si prou zapomnla), zasedeni nosjo rošco za levim (kot prstan), samski za desnim ušesom, jezik premore zgolj 13 črk (ena je apostrof)...

Pomaika'i!


:flower:
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 29. Maj. 2008 2:53

Mahalo Aloha :) Jaz bom na Mauiju :D , letalska karta me je pa prišla pribl. 1200€, hostli so pa tam nenormalno poceni :cool: Kako je pa s hrano, pijačo in ostalim?
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 29. Maj. 2008 9:52

1200€?? A se to sam men zdi ful vlk? :gruebel: Se pomoje bolj splača najprej letet npr. do Kalifornije, pol pa od tam z AA na Havaje, sm že js mal gledla cene, pa ni tk zlo drago, zihr pride kr občutno cenejš kot pa tole.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
ce si si
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 29. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ce si si » 29. Maj. 2008 15:49

Ce nameravas na Oahu (Waikikii in Honolulu) ti priporocam, da pojdi raje v Grcijo ali Spanijo. Obcutki bodo isti... le manj te bo vse skupaj stalo
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 29. Maj. 2008 16:10

no angel napisal/-a:1200€?? A se to sam men zdi ful vlk? :gruebel: Se pomoje bolj splača najprej letet npr. do Kalifornije, pol pa od tam z AA na Havaje, sm že js mal gledla cene, pa ni tk zlo drago, zihr pride kr občutno cenejš kot pa tole.


V bistvu niti ni tako zelo veliko. Sem gledala pri STA (kjer imajo dost ugodne cene) karto do LA in stane okoli 800 evrov, iz LA do npr. Honoluluja pa je karta okoli 850 dolarjev (malo manj kot 550 evrov).
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 29. Maj. 2008 18:39

no angel napisal/-a:1200€?? A se to sam men zdi ful vlk? :gruebel: Se pomoje bolj splača najprej letet npr. do Kalifornije, pol pa od tam z AA na Havaje, sm že js mal gledla cene, pa ni tk zlo drago, zihr pride kr občutno cenejš kot pa tole.

To sem naredila in meni se ne zdi veliko veliko (sem sicer pozabila povedat, da gremo potem malo po ZDA, V LA, Miami, New York in me vse te meddržavne pridejo dobrih 100€več kot bi bila le povratna do New Yorka iz Mauija). Sicer bom pa tam kar nekaj časa in Španija, Grčija ne hvala :cool: . Been there :wink: .
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 29. Maj. 2008 20:03

Ajde, bejba, izprsi se, povej kaj greš delat, gledat, športat ...?!
Dej, da loh mau foušijo zganjam :D .

Cena karte se mi zdi čist pouprečna, moj se je pred cajtom pozanimu, pa pride od 1000 do 1500, odvisno s kerim prevoznikom, kako in kdaj (marca , aprila se mi zdi je najbl ugodno).

Spala boš po hostlih?
No, midva to ne bi. Js bi raj mal bl pristno (nenazadnje tut intimno) doživela use skp, denarno se ne mislm preveč šparat (u mejah normale, seveda), ko bo pršu moj nori mesec, si bom prvoščla use tisto, kar Havaji pač "so" ... zato tut najbrš še nam šla tok hmal, heh.

Bi šla pa čist na blef, namestitve, izlete, polete, aktiunosti bi planirala na kraju samem. Js nism najbl iznajdljiva, je pa zato moj tok bl, tko da me to ne bi skrbel.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 29. Maj. 2008 22:17

frigga napisal/-a:
no angel napisal/-a:1200€?? A se to sam men zdi ful vlk? :gruebel: Se pomoje bolj splača najprej letet npr. do Kalifornije, pol pa od tam z AA na Havaje, sm že js mal gledla cene, pa ni tk zlo drago, zihr pride kr občutno cenejš kot pa tole.


V bistvu niti ni tako zelo veliko. Sem gledala pri STA (kjer imajo dost ugodne cene) karto do LA in stane okoli 800 evrov, iz LA do npr. Honoluluja pa je karta okoli 850 dolarjev (malo manj kot 550 evrov).


No ja, to je verjetn pač odvisno od termina pa to ... ampak karto do LA al pa SF dobiš že za cenejš kot 800evrov, za 600evrov se da dobit (če maš srečo, kamot), zdej za LA-Honolulu sicer ne vem, ampak mi je čudn kje si najdla 850dolarjev, ker je povratna karta San Francisco - Honolulu že od prib. 350 dolarjev naprej (zdej ne vem za kter termin si ti gledla, js sm gledla za september recimo). Govorim za AA (American Airlines :lach:).
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 30. Maj. 2008 15:11

Spala po hostlih ne bom, sam tko sem omenla, ker se mi zdi fajn da so tok pocen,če primerjam z Evropo :D . Grem pa tja delat, za par mesecev in uživat kakor se bo le dalo. Živel bomo pa v stanovanju (no,najemnine so konkretne hehe), bli bomo pa na Mauiju, čeprav bomo definitivno šli še na druge otoke. Po tem, se pa obeta še ena USA tura, nameravamo it tud na Bahame, ker so izleti do tja neverjetno poceni (za 4 dni z ladjo od 220-250€).... Če bom mela laptopa s sabo,se bom javila in prilimala kake slike, če ne pa ko pridem nazaj :)
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 30. Maj. 2008 17:39

Kaj pa greš to delat, če ni skriunost?
Šejpat dile na plažo? Mešat koktejle? Obalna straža? :D
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 30. Maj. 2008 17:45

barby* napisal/-a:Spala po hostlih ne bom, sam tko sem omenla, ker se mi zdi fajn da so tok pocen,če primerjam z Evropo :D . Grem pa tja delat, za par mesecev in uživat kakor se bo le dalo. Živel bomo pa v stanovanju (no,najemnine so konkretne hehe), bli bomo pa na Mauiju, čeprav bomo definitivno šli še na druge otoke. Po tem, se pa obeta še ena USA tura, nameravamo it tud na Bahame, ker so izleti do tja neverjetno poceni (za 4 dni z ladjo od 220-250€).... Če bom mela laptopa s sabo,se bom javila in prilimala kake slike, če ne pa ko pridem nazaj :)


Daj ti meni razloži zakaj ti misliš da se boš sploh vrnila nazaj? Pa buh ne daj da nam boš preko cosmota pošiljala slike...mislim da se da tam kaj pametnejšega delati kakor na laptopu viseti in cosmopsihotom slikce pošiljati od tam. :lach:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
barby*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 15. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a barby* » 31. Maj. 2008 14:26

^^Ker imam tukaj fax in lajf :wink: . Imela sem namen objavit samo kako sliko ali 2 in jih ne pošiljat po Cosmotu al whatewa :eek: , sploh pa ne viset na računalniku hahaha si pa zabaven

Aloha, delala bom v supermarketu :)
Self-respect is the fruit of discipline; the sense of dignity grows with the ability to say no to oneself.
A. J. Heschel
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 31. Maj. 2008 16:04

In kako oz. kje si dobila delo na Havajih? :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov