Au pair

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*pocahontas*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 25. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *pocahontas* » 31. Jul. 2007 9:47

Mene pa zanima, ce je ze kdo delal kot au pari in kje, pa naj malo opise kako to zgleda, kje se da druzino dobit itd.
Rada bi sla v anglijo za en mesc drug let!
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 31. Jul. 2007 9:58

Lej, poklič agencijo Erazem, oni se s tem ukvarjajo. Sicer mislm, da majo VB do enga leta al od enga leta do dveh, majo pa tud ZDA za eno leto. Jst nameravam it v Ameriko, če mi bo kdaj znesl. Je pa to pač varovanje otrok in stanovanje pr tej družini, kateri paziš otroke. ZDA ma full več ponudbe, se mi zdi, kot pa VB.
SPD Erazem, Miklošičeva 26, 1000 Ljubljana
01/430-55-37
erazem@erazem.net
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 31. Jul. 2007 18:42

Moja prijateljica je bila 2 leti nazaj varuška v VB. Je bila čisto razočarana. Ampak to je pomojem čisto odvisno od družine h kateri te dodelijo.
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 31. Jul. 2007 18:48

js sem si to vedno želela it.pa mi ni nikoli ratal. :( upam da mi uspe kdaj v prihodnje...
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 01. Avg. 2007 0:43

Jz bi tudi to šla, samo kaj če dobiš kakšnega zateženega mulca :?
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 01. Avg. 2007 5:02

ANGELgirl napisal/-a:Moja prijateljica je bila 2 leti nazaj varuška v VB. Je bila čisto razočarana. Ampak to je pomojem čisto odvisno od družine h kateri te dodelijo.


moja prijatlca je bla pa ful navdušena :) bla je na irskem pri eni familiji s 4imi otroci, pa v angliji pri enih bogatih, šla je pa za par mesecev.. pa otrok sploh ni prenesla preden je šla tja :D sam blo je pa menda fenomenalno
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
*pocahontas*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 25. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *pocahontas* » 01. Avg. 2007 8:50

js bi sla tko za en mesc med poletnimi počitnicami...! tale agencija erazem ma pa sam 9-24 mescev. škoda. upam, da bom do takrat kej dobila :)
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 01. Avg. 2007 16:41

Občasno je tud na kakem študentskem servisu kakšno delo varstva otrok v tujini. Letos spomlad vem, da je blo to tud za London. Mal spremljej, kej se bo že našl.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 01. Avg. 2007 17:38

Kaj pa če nimaš nič izkušenj z varstvom otrok? Se vseeno lahko prijaviš? Tam na prijavnici sem vidla, da naj bi rabu vsaj 2 priporočila.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 01. Avg. 2007 17:46

Punce pravjo, da so šle lh tud sam v vrtec in so podpisal, dal žig in je to to. Zdj ne vem, kolk je od tega res, samo probaš vseen lahko.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 01. Avg. 2007 17:50

Hehe, če je to res, pol s tem ne bi imela večjih težav, saj poznam kar nekaj vzgojiteljic in ravnatiljico enega vrtca, ki mislim da bi bila pripravljene nekaj napisati. ;) Ne moram se pa 100% odločit za kaj tazga, saj bi pomoje preveč pogrešala družino in fanta. Mogoče čez kakšno leto, dve... Se mi pa vsekakor zdi zelo zanimiva izkušnja, pa ponavadi je še zelo dobro plačano. ;)
Talia*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 1. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Talia* » 01. Avg. 2007 18:53

Jaz sem bila letos par tednov Au pair v manjšem mestecu blizu Londona. Bilo je fenomenalno. Predvsem zaradi izredno prijazne družine, kar je nedvomno najpomembnejše. Punce, če želite izpopolnit jezik, če imate rade otroke ali pa če želite smao pobegnit malo od tukaj..je to prava stvar:)
drugače pa mislim da Au pair job ni namenjen pretiranemu služenju denarja. Jaz sem dobila 60GBP na teden in mi je več ali manj sproti šlo.
svojo družino sem ašla na netu..obstaja par dobrih internetnih strani, kjer se lahko prijavite..v google vtipkajte au pair pa bo:)
Je pa res, da iščejo usja za par mesecev. Se pa da marsikaj dogovorit z družino tako da...
Aja, takšnim in drugačnim agencijam pa(preverjeno) ni za zaupat!

Sicer pa ponujam delo au pair pri tej moji bivši družini..trenutno iščejo novo punco za obdobje parih mesecev do enega leta...po dogovoru seveda. so pa zelo prijetna španska družina z dvema otrokoma(9,11).živijo pbl 100 km SV od Londona. Če je kera zainteresirana oz. želi vedet še kaj več naj vpraša..lahko tud na ZS.
Lp
nikita..
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 21. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nikita.. » 01. Avg. 2007 21:25

Js sm bila tut aupair 7 mesecev na nizozemskem in je bilo res fantastično.Bolše kot je bilo res ne bi moglo bit,družina je bila super pa tudi punčka stara 9 let je bila faca...lahko si se ji nasmejal do ušes.Tako da punce če vas vleče v kej tazga tvegite in pejte nimate kej zgubit..če ti ne ugaja lohk še zmer prideš nazaj če pa naletiš na tako družino pa na tak kraj k sm js bo pa to neki najbolših mescov v vašem živjenji.
~-~> Sticks and stones can break my bones,
but words will never hurt me <~-~
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 07. Avg. 2007 13:36

Katera želi iti kot au pair v tujino, ji priporočam ogled oddaje Auf und davon na Vox, vsako nedeljo ob 20.15!!!
bejons
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 5. 9. 2007
Kraj: medvode

Neprebrana objavaNapisal/-a bejons » 05. Sep. 2007 11:27

Jst grem v Španijo letos....teh ponudb je full na aupair world!Drgač me pa zanima kako je s temi dokumenti pa zdravstvenim zavarovanjem če greš nekam za en let....Kam se morš to obrnt pa kaj morš zrihtat...a kdo mogoče ve?

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov