Ni OSEBNEGA dokumenta - NUJNO!!

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Fantasistykke
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 30. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Fantasistykke » 15. Jul. 2007 15:57

Če ma kera izkušnje. Nujno potrebujem nasvet.

S fantom greva jutri na morje. Težava je v tem da fant še vedno ni dobil potnega lista, ki ga je naročil že pred 14 dnevi (v petek je bilo 14 dni). Vedno bolj me skrbi li bova sploh lahko šla.

Pa če preidem na vprašanje. Če slučajno jutri ne dobi potnega lista ali je možno, da gre na občino po neko potrdilo, da naju vbseeno spustijo čez mejo?

IMA KDO S TEM IZKUŠNJE??? Ali obstaja še kakšna druga pot (potovanje NE MOREVA odložiti).
Hvala za pomoč.

(p.s. osebne izkaznice prav tako nima)
Uporabniški avatar
..aNia*.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ..aNia*. » 15. Jul. 2007 16:06

baje te spustijo čez mejo s tastarim potnim listom oz. osebno izkaznico in z potrdilom (računom?) da si dau delati nov potni list...vsaj tako je meni rekla na občini :)

bla sem v podobnih težavah ampak sem imela srečo, da sem ga dobila pravočasno
Don''t care what people say, just follow your own way...
Uporabniški avatar
Hotty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 14. 12. 2006
Kraj: ...home...

Neprebrana objavaNapisal/-a Hotty » 15. Jul. 2007 17:26

Fantasistykke napisal/-a:Če ma kera izkušnje. Nujno potrebujem nasvet.

S fantom greva jutri na morje. Težava je v tem da fant še vedno ni dobil potnega lista, ki ga je naročil že pred 14 dnevi (v petek je bilo 14 dni). Vedno bolj me skrbi li bova sploh lahko šla.

Pa če preidem na vprašanje. Če slučajno jutri ne dobi potnega lista ali je možno, da gre na občino po neko potrdilo, da naju vbseeno spustijo čez mejo?

IMA KDO S TEM IZKUŠNJE??? Ali obstaja še kakšna druga pot (potovanje NE MOREVA odložiti).
Hvala za pomoč.

(p.s. osebne izkaznice prav tako nima)


Kdaj gresta na morje? Ob kateri uri? Gresta z avtom? Če gresta z avtom, pa če lahko vsaj za par urc preložita potovanje potem lahko pokličeš v CETIS, kjer delajo potne liste

03 4278 500

na to številko in če je potni list že narejen (upam, da ko ga je dal delati je rekel da je nujno, ker potem ga naredijo nekje v dobrem tednu) ga lahko gresta osebno iskati v Celje, če vama ni predaleč. Tako sva naredile medve s kolegico, ko kolegica ni dobila potnega lista tisti dan pa smo šle na morje. Sporoči kako in kaj pa ti bom mogočee lahko kaj dalje pomagala!
Uporabniški avatar
Hotty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 14. 12. 2006
Kraj: ...home...

Neprebrana objavaNapisal/-a Hotty » 15. Jul. 2007 17:26

Fantasistykke napisal/-a:Če ma kera izkušnje. Nujno potrebujem nasvet.

S fantom greva jutri na morje. Težava je v tem da fant še vedno ni dobil potnega lista, ki ga je naročil že pred 14 dnevi (v petek je bilo 14 dni). Vedno bolj me skrbi li bova sploh lahko šla.

Pa če preidem na vprašanje. Če slučajno jutri ne dobi potnega lista ali je možno, da gre na občino po neko potrdilo, da naju vbseeno spustijo čez mejo?

IMA KDO S TEM IZKUŠNJE??? Ali obstaja še kakšna druga pot (potovanje NE MOREVA odložiti).
Hvala za pomoč.

(p.s. osebne izkaznice prav tako nima)


Kdaj gresta na morje? Ob kateri uri? Gresta z avtom? Če gresta z avtom, pa če lahko vsaj za par urc preložita potovanje potem lahko pokličeš v CETIS, kjer delajo potne liste

03 4278 500

na to številko in če je potni list že narejen (upam, da ko ga je dal delati je rekel da je nujno, ker potem ga naredijo nekje v dobrem tednu) ga lahko gresta osebno iskati v Celje, če vama ni predaleč. Tako sva naredile medve s kolegico, ko kolegica ni dobila potnega lista tisti dan pa smo šle na morje. Sporoči kako in kaj pa ti bom mogočee lahko kaj dalje pomagala!
Uporabniški avatar
Fantasistykke
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 30. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Fantasistykke » 15. Jul. 2007 17:43

Misliva it ob dveh, ker ima zjutraj še podelitev maturitet. spričeval.
Hvala zta telefonsko številko, si jo bom zapisala, pa se bova jutri zvenila, ker nama je mal ovint s poti (gorenjska). Mal sva v stiski s časom čle bo guzva, ker morva še šotor postavt dol.
Klicala sva šefa (mami je) upravne enote, pa je reku da bo pospešu, sam očitno ni.

Upam vseeno da ga jutri dobi, če ne pa v celje (če ga niso že poslal k nm seveda ->v tem primeru lohk pomoje še na upravno pokličeva) al pa po papirje
Uporabniški avatar
Hotty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 14. 12. 2006
Kraj: ...home...

Neprebrana objavaNapisal/-a Hotty » 15. Jul. 2007 17:53

Fantasistykke napisal/-a:Misliva it ob dveh, ker ima zjutraj še podelitev maturitet. spričeval.
Hvala zta telefonsko številko, si jo bom zapisala, pa se bova jutri zvenila, ker nama je mal ovint s poti (gorenjska). Mal sva v stiski s časom čle bo guzva, ker morva še šotor postavt dol.
Klicala sva šefa (mami je) upravne enote, pa je reku da bo pospešu, sam očitno ni.

Upam vseeno da ga jutri dobi, če ne pa v celje (če ga niso že poslal k nm seveda ->v tem primeru lohk pomoje še na upravno pokličeva) al pa po papirje
razen če so ga poslali v petek, drugače verjetno še ni šel na pot ;) takoj zjutraj pokliči v Cetis, pa ti bodo točno povedali, ker pol še imaš čas, da greš po njega, če je že narejen. Vso srečo!
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 15. Jul. 2007 20:07

Ja pokliči v cetis...seveda jim boš tam povedala tisto številko ki je napisana na unem listku ki ga je dobil na občini...naj ti povejo ali je že poslan...če že je pa kliči na občino...
Upam, da ga jutri dobita...


Pa uživajta ma dopustu :D
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Hotty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 14. 12. 2006
Kraj: ...home...

Neprebrana objavaNapisal/-a Hotty » 15. Jul. 2007 22:05

če zjutraj takoj pokličeš na Cetis ga mogoče ne bodo poslali, če so ga imeli namen jutri zutraj poslat pa lahko gresta po nega.
evaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 15. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a evaeva » 16. Jul. 2007 11:34

sory, ampak glih zadnjič je bilo po dnevniku da se zdaj čaka na potne liste 3 tedne...ker je pač ful dopustov, potovanj...tko da ne čakat danes poštarja, raje naj skoči dokler so še uradne ure na občino pa naj tam zrihta kokr se bo pač dalo. upam na najbolše...edina najlažja rešitev bi bil brat dvojček :) z veljavnim potnim listom ali osebno. Upam, da vama uspe rešit zadevo...sicer pa če sta bodoča študenta, pa še kampirat gresta pa lahko vse skupi malček prestavta a ne? :cool:
evaeva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 15. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a evaeva » 16. Jul. 2007 11:35

aja, površno prebrala..potovanja ne moreta preložiti... :roll: laufat na občino punca!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink:
Uporabniški avatar
blue eye
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 726
Na forumu od: 8. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a blue eye » 16. Jul. 2007 11:45

evaeva napisal/-a:aja, površno prebrala..potovanja ne moreta preložiti... :roll: laufat na občino punca!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink:


Na upravno enoto :) upam da bota čimprej dobila..ja prov smotan je no k je treba zdj tok čakat, sam je pa res treba mislt na to že zlo prej (vsaj tri mesce preden poteče)..sporoč koko se stvar odvija da bomo vedle kaj v takih primerih.
Za dežjem vedno posije sonce!!
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 16. Jul. 2007 16:15

Ogromno folku je potni list potekel junija 2007, zato je zdej taka gužva. Jaz sem ga dala delat slabe tri tedne pred morjem, pa je prišel zadnji hip. Zdaj so pa še daljše vrste. Zato si pravočasno uredite dokumente.

Aja, vse aktualne novice v zvezi s potnim listom, osebnimi ... dobite na spletni strani Ministrstva za notranje zadeve (v iskalnik utipkaš e-uprava).
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 18. Jul. 2007 5:21

letos ful folka hod okol s pretečenimi potnimi listi. moj frend se je zdele švercal in skoz so mu moril. kazen je drgač 400 evrov. :eek: :eek:
č ti n dopustu glih poteče in pol k greš domov sam priložiš potrdil d si dal nov osebn dokoment delat pa ni panike
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 19. Jul. 2007 18:10

joj kaj smo mi lan delal. ena frendica je mela pretečen pa je niso čez spustil. smo šli na druh prehod in jo z mojo osebno čez prešvercal jaojao.. drgač pa greš v CELJE in dobiš v roku 2 ur novo osebno al pa pasuš (baje zdej sma še tiste biometrične postne liste delajo v tem celju).. da te pa čez spustijo s pretečenim..pa resnično dvomM!!

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]